G Çevrimdışı

gimmeluck

Yeni Üye
28 Haz 2018
14
47
Üstad yoktun bir kaç gündür. Albanez üstadtan da haber alamadık, inşallah iyidir:ok 49pus 7503 modeli 3490 tl şuan, 49ud9650 modeli ise 2760 tl , 50 pus7303 modeli ise 3383 tl.

9650 hem de 49 inch olanı, fiyatı ilginç.. :fiskos

satıcıya da soru sorulmuyor ki burda.. fiyatı aşırı iyi gibi geldi bana? :uyku1
ADO
üstat ne der bakalım bu model için?

Vestelin üst modeli V-UHD dediklerinden neyse o artık.:alala

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Adem Helvacı Ado, ben şu 4 tv arasındayım.
öncelikle söyleyeyim. üçünü de gidip mağazada görmedim incelemedim. mağazada inceleme olanağım pek yok. hepsinin de fiyatları ve özellikleri yakın. acaba hangisi tercih edilmeli.

1 toshiba 43l2863, 1650 tl a101
2 regal 43r6520f 1500 tl
3 grundig 43vle6565 1600 tl (dled ama ips mi va mı, samsung mu lg mi belli değil)
4 altus al43l6725 1472 tl (bunun panel üreticisi ve panel tipi bilgisi yok. bulamadım. 2018 üretimi bir tv. lg dled olduğunu düşünüyorum)

bunlardan birini tercih edeceğim. modeller hakkında yorum yapmak isteyen varsa iyi olur. özellikle altusla ilgili net bilgiler gerek. bakalım arçelik veya vestel üretimi biri kazanacak ama hangisi.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle cevabınız için çok teşekkürler ado bey,şunu soracağım size dediğiniz şey bütçemi kat kat aşmakta.100 hz gerekli mi değil midir üstadlar siz ve can bey bilirsiniz ondan sordum.Dediğiniz modeli inceledim 3500 bandı önermeniz daha fazlasına gerek yok buda hayli hayli işinizi görür demenizden mi yoksa 55pus7503e o kadar para verme dememenizden mi (pazarlık yapıp fiyatı 4500 bandına çekilir.Yoksa farklı modellerine mi odaklanayım.Yoksa farklı model farklı markalara mı yöneleyim).
Çünkü televizyonu uzun süreli kullanmak istiyorum o yüzden 100 200 lira daha fiyat yükseltebilirim.

Azizim en başta şu ''Uzun süre kullanayım'' mantığı bana çok ters lütfen yanlış anlamayın ziraa 2 yıl garantili tv lerin bir çoğu, paneller ise 4-5 yaşlarında sukoyveriyorlar hep. Tamam kabul benim evimdeki VESTEL de herhalde 7 yaşına doğru gidiyor ve halen çalışıyor biliyorum ancak birrincisi bu konuya arıza oranı doğrultusunda baktığınızda bir çok kişi bu şanslı kesimde olmuyor.

25 inci ayında paneli bozulan LG
3 yılı dolmadan paneli bozulan PHILIPS
3 yılı 2 ay geçince paneli bozulan SAMSUNG
1 Yılda paneli bozulan SONY
2 Yılda paneli bozulan VESTEL

Arıza oranları önümde, Ben bu tabloyu görüp de size nasıl ''şunu alın uzun yıllar mutlu mesut kullanırsınız'' diyebilirim ki? :alala

Yani konuya bu bakış açısı ile yaklaşırsak çok da benim olumlu baktığım bir durum değil (Şahsi fikrimdir)

Haa derseniz ki ''Tamam hocam alacağız uzun ömrlü olsun diye ama bozulursada bahtımıza'' o zaman farklı.

100hz gereklimidir sorusunun cevabı bende muamma. Evet tabi ki 100hz donanımsal avantajı kimse yok sayamaz lakin 50 si 3000 iken 100hz si 4000 olunca bana orada anlamsızlaşmaya başlıyor. Yani benim negatif bakışım 100hz teknolojisine değil, Bunu aşırı ticari varyasyon amaçlı kullananlara. Yoksa donanımsal her unsur bizim için oldukça kıymetli. bazı noktalarda lüzumlumudur o da tartışılır tabi.

Önerdiğim model konusuna gelince, Tabi ki yine kişisel yaklaşımım onun yeterli olacağı yönde olduğundan dolayı idi ancak daha iddialı modeller istiyorsanız çıta elbette yükseltilir.

Benim tavrımı bilen ve bazen şaka ile bana takılan arkadaşlarım/kardeşlerim vardır forumda, Mesel VESTEL VV11 model 4000TL dir, Ben olaya müdahale eder ve ''yahu onu alacağına REGAL RR11 modeli al zira aynı panel aynı anakart ama bunda sadece X özelliği yok ve fiyatı 3200TL'' derim. Buradaki amaç bu marka pazarlamacılarının marketing oyunlarına gelmemektir yoksa onların ğişi allayıp pullayıp satmak, Bizim işimiz ise içindeki özüne bakmak :ok

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Azizim en başta şu ''Uzun süre kullanayım'' mantığı bana çok ters lütfen yanlış anlamayın ziraa 2 yıl garantili tv lerin bir çoğu, paneller ise 4-5 yaşlarında sukoyveriyorlar hep. Tamam kabul benim evimdeki VESTEL de herhalde 7 yaşına doğru gidiyor ve halen çalışıyor biliyorum ancak birrincisi bu konuya arıza oranı doğrultusunda baktığınızda bir çok kişi bu şanslı kesimde olmuyor.

25 inci ayında paneli bozulan LG
3 yılı dolmadan paneli bozulan PHILIPS
3 yılı 2 ay geçince paneli bozulan SAMSUNG
1 Yılda paneli bozulan SONY
2 Yılda paneli bozulan VESTEL

Arıza oranları önümde, Ben bu tabloyu görüp de size nasıl ''şunu alın uzun yıllar mutlu mesut kullanırsınız'' diyebilirim ki? :alala

Yani konuya bu bakış açısı ile yaklaşırsak çok da benim olumlu baktığım bir durum değil (Şahsi fikrimdir)

Haa derseniz ki ''Tamam hocam alacağız uzun ömrlü olsun diye ama bozulursada bahtımıza'' o zaman farklı.

100hz gereklimidir sorusunun cevabı bende muamma. Evet tabi ki 100hz donanımsal avantajı kimse yok sayamaz lakin 50 si 3000 iken 100hz si 4000 olunca bana orada anlamsızlaşmaya başlıyor. Yani benim negatif bakışım 100hz teknolojisine değil, Bunu aşırı ticari varyasyon amaçlı kullananlara. Yoksa donanımsal her unsur bizim için oldukça kıymetli. bazı noktalarda lüzumlumudur o da tartışılır tabi.

Önerdiğim model konusuna gelince, Tabi ki yine kişisel yaklaşımım onun yeterli olacağı yönde olduğundan dolayı idi ancak daha iddialı modeller istiyorsanız çıta elbette yükseltilir.

Benim tavrımı bilen ve bazen şaka ile bana takılan arkadaşlarım/kardeşlerim vardır forumda, Mesel VESTEL VV11 model 4000TL dir, Ben olaya müdahale eder ve ''yahu onu alacağına REGAL RR11 modeli al zira aynı panel aynı anakart ama bunda sadece X özelliği yok ve fiyatı 3200TL'' derim. Buradaki amaç bu marka pazarlamacılarının marketing oyunlarına gelmemektir yoksa onların ğişi allayıp pullayıp satmak, Bizim işimiz ise içindeki özüne bakmak :ok

E tabi bizim tüplü gibi 10 senesini doldurmasını beklemiyorum, yanlış anlattıysam kusura bakmayın.Tabikide hocam bozulursa bahtımıza yapıcak birşey yok teknoloji yani şans bu.Dediğim gibi 3500-4500 +200 -200 falan oynar hiç sıkıntı değil.Benim asıl sormak istediğim şu değer mi ??? Yani yüzyılın başı televizyon alan bir tipim ilk defa tüpsüz bir televizyon kullanıcaz yani öyle düşünün o yüzden önerdiğiniz modelin üstüne de alabilirim demek istiyorum.Şimdi aldıktan sonra ya keşke 1000 tl daha ekleyip 4500 tllik bir televizyon alsaydım demek istemiyorum.
O yüzden sizin önerdiğinize ek olarak
PHILIPS 55PUS7503 55
PHILIPS 55PUS7303
tarzı modellere ne diyorsunuz.Yada başka alternatif olarak model yada markada olabilir.
Biraz karışık anlatmış olabilirim mazur görün özet geçeyim, aldığımda keşke iki yüz üç yüz daha ekleseydim üst modelini alsaydım dedirtmeyecek,Paneli kendi türleri açısından dayanıklı olan,görüntü kalitesi iyi olan (3500-4500 +100 +200 dediğim gibi olabilir).Öneriniz var mıdır dediğim gibi başka model yada tür olabilir ben sadece örnek söyledim sizin engin tecrübelerinize dayanarak bu konuda yol göstermenizi istiyorum oldukça kafam karışık ve kafayı yemek üzereyim.

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
E tabi bizim tüplü gibi 10 senesini doldurmasını beklemiyorum, yanlış anlattıysam kusura bakmayın.Tabikide hocam bozulursa bahtımıza yapıcak birşey yok teknoloji yani şans bu.Dediğim gibi 3500-4500 +200 -200 falan oynar hiç sıkıntı değil.Benim asıl sormak istediğim şu değer mi ??? Yani yüzyılın başı televizyon alan bir tipim ilk defa tüpsüz bir televizyon kullanıcaz yani öyle düşünün o yüzden önerdiğiniz modelin üstüne de alabilirim demek istiyorum.Şimdi aldıktan sonra ya keşke 1000 tl daha ekleyip 4500 tllik bir televizyon alsaydım demek istemiyorum.
PHILIPS 55PUS7503 55
PHILIPS 55PUS7303
tarzı modellere ne diyorsunuz.Yada başka alternatif olarak model yada markada olabilir.
Biraz karışık anlatmış olabilirim mazur görün özet geçeyim, aldığımda keşke iki yüz üç yüz daha ekleseydim üst modelini alsaydım dedirtmeyecek,Paneli kendi türleri açısından dayanıklı olan,görüntü kalitesi iyi olan (3500-4500 +100 +200 dediğim gibi olabilir).Öneriniz var mıdır dediğim gibi başka model yada tür olabilir ben sadece örnek söyledim sizin engin tecrübelerinize dayanarak bu konuda yol göstermenizi istiyorum oldukça kafam karışık ve kafayı yemek üzereyim.

Arkadaşın yazdıkları aynı benim tv aramam gibi şuanda bende kafayı çizdim ya bırakıcam tv aramayı yada alacağım neyse diyerek 2 tv daha buldum. adem bey bir cevap yazarmısın 3kez yazdım ama cevap alamadım sizden rica etsem
Sony 43XF7596BAEP 43
Vestel 49UD9650 49

bu iki tv için nedersiniz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi bu hafta a 101 de 43l3763 var senin onerdiginle farkı nedir
İşin aslı, ayak renklerinin birinde silver glass diğerinde ise süper black olması ile scart var/yok durumu dışında öyle kaydadeğer bir fark yok, paneller aynı, anakartlar farklı, anakartların speclerinde de büyük sapmalar yok. Yine de en bariz fark gözle inceleyince ortaya çıkar, bir fırsatta 3763 ü de bizzat test ederim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
PHILIPS 55PUS7503 55
PHILIPS 55PUS7303

O zaman azizim bakın en güzeli, Yılların tecrübesi Can abimizin bir kaç arkadşaımıza da önerdiğini bildiğim 7303 modelini almanız bence uygun olacaktır.

Yalnız bizleri de anlamanızı rica ederim size hangi marka modeli önerirsek önerelim mutlaka ki yine de falsoları olacaktır sonuçta lcd tv bu.

Çok istisnai durumlarda hiç bir falso görmeyen arkadaşlarımız oluyor lakin bunu maalesef referans olarak kabul edemiyorum ben :ok

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
O zaman azizim bakın en güzeli, Yılların tecrübesi Can abimizin bir kaç arkadşaımıza da önerdiğini bildiğim 7303 modelini almanız bence uygun olacaktır.

Yalnız bizleri de anlamanızı rica ederim size hangi marka modeli önerirsek önerelim mutlaka ki yine de falsoları olacaktır sonuçta lcd tv bu.

Çok istisnai durumlarda hiç bir falso görmeyen arkadaşlarımız oluyor lakin bunu maalesef referans olarak kabul edemiyorum ben :ok

Çok teşekkür ederim,sonlara doğru geliyoruz sanırım. 7502'nin daha iyi görüntü kalitesi okumuştum kendisinden (evet tek gecede 60 küsür sayfa okudum artık şaşıyım).Ve şuan 7502 ile 7303 arasındaki fark ne ? 55PUS7803 var bide.Bunların üzerine 500 tl koyup almaya değer mi ??
Biliyorum şuan sövüyor da olabilirsiniz mazur görün :hoba1

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşın yazdıkları aynı benim tv aramam gibi şuanda bende kafayı çizdim ya bırakıcam tv aramayı yada alacağım neyse diyerek 2 tv daha buldum. adem bey bir cevap yazarmısın 3kez yazdım ama cevap alamadım sizden rica etsem
Sony 43XF7596BAEP 43
Vestel 49UD9650 49

bu iki tv için nedersiniz

Güzel abim kesinlikle kıyas kabul edilmez modeller, bence SONY ile VESTEL aynı kefeye koyulmamalı veya kıyaslanmmalı. 49UD9650 iddialı bir modeldir ancak mühendislik kalitesi anlamında SONY ile boy ölçüşmesi mümkün değil. Kaldı ki 7596 android tv, en azından onun karşısına MB300 anakartlı 55UA8990 gibi 2gb ram ve 16gb dahili hafızalı vs bir model olmalı ki en azından bir tık daha klasmanlar eşit olsun :kiskis

Eğer bütçe uygun ise 7596 alabilirsin zira sadece görüntü değil ses konusunda da iddialı bir tv dir.

Ben, SONY nin tüplü tv zamanlarında sadece 10cm lik bir hoparlör ile fakat deha bir mühendislik zekası ile ne ses performansları aldıklarını gördüm. SONY ye kesinlikle güvenirim bu konuda :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar haftasonuna giriyoruz. Muhtemelen bu gün 21:00 dolaylarında foruma gelip, Sabah kadar da sürse tüm sorularınıcı cevaplayacağım.

İsterseniz canlı da görüşürüz eğer yorgunluktan ölmüş olmazsam :kop

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Çok teşekkür ederim,sonlara doğru geliyoruz sanırım. 7502'nin daha iyi görüntü kalitesi okumuştum kendisinden (evet tek gecede 60 küsür sayfa okudum artık şaşıyım).Ve şuan 7502 ile 7303 arasındaki fark ne ? 55PUS7803 var bide.Bunların üzerine 500 tl koyup almaya değer mi ??
Biliyorum şuan sövüyor da olabilirsiniz mazur görün :hoba1

Şimdi hemen ben de konuya şöylegirerim o halde.

Madem ki 300 onun üstüne 500 bunun üstüne diye diye çıtayı 6K bantlarına kadar çıkartıyorsunuz, O halde bir babayiğitlik yapın ve çıtayı tavan yaptırıp 55POS9002 alın gözünüz tv görsün :kiskis

Arkadaşlar şimdilik çıkıyorum, Akşama görüşürüz nasipse :ok

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Şimdi hemen ben de konuya şöylegirerim o halde.

Madem ki 300 onun üstüne 500 bunun üstüne diye diye çıtayı 6K bantlarına kadar çıkartıyorsunuz, O halde bir babayiğitlik yapın ve çıtayı tavan yaptırıp 55POS9002 alın gözünüz tv görsün :kiskis

Arkadaşlar şimdilik çıkıyorum, Akşama görüşürüz nasipse :ok
Hahaha sizde haklısınız sanırım, arasında o kadar fark mı anlamında dedim bakalım 5ine kadar bekleyeceğim gibi.
Peki 7303,7502 ile aynı fiyattayken neden daha alt modelini alayım ki ? Birde 7803 dahil bu 3 modelin kronik bir sıkıntısını duydunuz mu ve 3 modelin özelliklerini şu sizin teknik şeysinizden yapabilir miyiz bilmem kaç hertz bilmem ne panellerden falan tam bir karşılaştırma yapalım.Ondan sonra ben ve benim gibi düşünen bu durumda kalan milyonlarca kişi istediğini uygun olanı seçsin alsın hepimiz mutlu mesut olalım.

Geri
Üst Alt