Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle iyi niyetiniz yeterli, gerçekten yardım etmek istediğinizi hissetim.Ben her ne olursa olsun çok teşekkür ederim, tamamen şans işi biliyorum isterse en arızalı televizyon çıksın tek kelime bile etmem adınıza.İş tamamdır artık futbol maçlarımızı filmlerimizi ve youtubea en iyi girebilecek makinenin 7503 olduğunu bulduk.Geriye kaldı alması, yapmam gereken testleri yani neye dikkat etmem gerek aldıktan sonra belirtirseniz çok sevinirim.(Eğer forumda varsa kusura bakmayın, ben görmedim).

Siz ürünü teslim alın, sonrasına hazırlık yaparız azizim :ok

G Çevrimdışı

gimmeluck

Yeni Üye
28 Haz 2018
14
47
İlla 4K olacaksa ''43MU7000 üzerinde biraz duralım mı?'' diye soracaktım :ok
hocam
49UJ630V vs 49UJ701V
istatistik farkı ile 701, demiştin, bu ne demek?

bir kere HDR ve 4K olsun istiyorum,
bunalr gibi HDR olup uygun fiyatlı ne var başka? Son y de var mı uygun fiyatlı HDr ?

philipste PUS 6262 yi gördüm ama ambilight'a boşuna para vermiş olucam çünkü TV köşede var arkada boşluk var duvar yok, ambilight pek de işe yaramaz öyle olursa değil mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Teşekkürler, bu tablolar iyi oldu, mevcut durumda FHD'ye dönüyorum.
Ben aslında kablo ve dönüştürücü buldum Ugreen'in ama daha ucuza aynı işi yapan ürünler olabiliyor, gereksiz para vermeyeyim hem de kullanıcı tecrübesi üzerinden alayım diye sormuştum. Gerçi 4K işi yattığı için 1080Plik ürünler de işimi görecektir.

Monitörler için de benzer tablolar mevcutsa paylaşır mısınız ya da benim durumumda sınır FHD monitör boyutu nedir? Umut Barış Umut Barış , Adem Helvacı Ado

Adem Bey, monitör olarak kullanamayacaksam 4K'nın bir anlamı kalmıyor. Bu durumda FHD olarak F/P olarak ne önerirsiniz? 55"e kadar.

Monitör ile TV arasında panel farkı ve tuner barındırması dışında bir fark yok.
Sizin monitör olarak kullanmaktan kastınız yakın mesafede kullanmak ise, o zaman televizyondan tamamen vazgeçmenizi tavsiye ederim. Yakından kullanacağınız her televizyon yoracaktır diye düşünüyorum. Çünkü parlaklık ve zıtlık değerleri farklı bildiğim kadarıyla.

TV'yi monitör olarak kullanmanız için bilgisayarınızı bağlamanız yeterli fakat yakın mesafede göz yorucu olacaktır. Şöyle yapabilirsiniz, film izleyeceğiniz zaman HDMI 1 den takarsınız, oraya film için ayar yaparsınız; monitör olarak kullanacağınız zaman da HDMI 2'ye takar, düşük keskinlik, düşük parlaklık ve düşük zıtlık (kontrast) ayarı yaparak kullanırsınız.

1 metre gibi bir mesafede TV gözlerinizi her türlü yoracaktır.
Bunu da ayarları düşürerek azaltabilirsiniz.

B Çevrimdışı

Blue Mavi

Yeni Üye
29 Haz 2018
12
46
Umut Barış Umut Barış
TV'yi monitör kullanımı için elemek zorunda kaldım zaten, o konuda sıkıntı yok. Ama monitörlerin farkı olmalı. 50" seri üstü Vestel 4K TV parasına 34" monitör alınabiliyor sadece.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Umut Barış Umut Barış
TV'yi monitör kullanımı için elemek zorunda kaldım zaten, o konuda sıkıntı yok. Ama monitörlerin farkı olmalı. 50" seri üstü Vestel 4K TV parasına 34" monitör alınabiliyor sadece.

Türkiye'de büyük ekran monitör pazarında fazla çeşit olmuyor maalesef.
Yurtdışına bakın derim.
Monitör derken tunersiz tv'leri kastetmiyorsunuz sanırım?

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
GRUNDİG markasının olduğu bir listede, hele ki ütçe olarak alınabilirliği de var ise ALTUS markasını ben direkt elerim.
MB211 LG IPS panelli 43R6520 ile, Yine MB211 LG IPS panelli TOSHİBA arasında şimdilik rakuten menü haricinde fark yok. Ancak TOSHİBA LG IPS tv yi bizzat incelemiş birisi olarak en azından detaylı incelemenin verdiği güven ile bu listede REGAL in yerine kabul edebilirim.

Bu doğrultuda seçim için size çok yardımcı oldum ve iki model bıraktım :ok

2863 ve 6565

Haydi bakalım, hooooop top sizde :kiskis
2863te t2 dijital karasal var mı acaba

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
523
40
3-4 sene sonra 4k ya geçeceğim . şu anda 4k ya vereceğim tv nasıl olsa 4-5 sene sonra hemen hemen çöp olacak . daha yeni özellikli ve donanımlı tvler çıkacak.4k da tam anlamıyla yayınlar vs anca yaygınlaşmış olur ben gene de daha fazla zaman alacağını düşünüyorum. Awox 55 inç aldım bakalım gelince inceleme yapacağım

G Çevrimdışı

gimmeluck

Yeni Üye
28 Haz 2018
14
47
hocam
49UJ630V vs 49UJ701V
istatistik farkı ile 701, demiştin, bu ne demek?

bir kere HDR ve 4K olsun istiyorum,
bunalr gibi HDR olup uygun fiyatlı ne var başka? Son y de var mı uygun fiyatlı HDr ?

philipste PUS 6262 yi gördüm ama ambilight'a boşuna para vermiş olucam çünkü TV köşede var arkada boşluk var duvar yok, ambilight pek de işe yaramaz öyle olursa değil mi?

ADO hocam beni çok salladın yaw ))

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Aga tüm teknomarketlere ve 3 tane alışveriş sitesine baktım şuan, hiçbirinde ne kampanya var ne reklam, sadece tv de değil, resmen uyumuş mağazalar, tkns+mm+vatn:hmm

Yeni bir zam dalgası geliyor galiba.

Demedi deme ibrahim:slap

Bankalar bile en fazla 75 (world), diğerleri 50, bazı sitelerde hiç yok:kiskis

Çekler, puanlar , kuponlar havada uçuşurdu hafta sonu.

Adem Helvacı Ado hocam bu firmalar toplantı yaptı demişti, demek ki zam geleceğmiş:krokop

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Çok teşekkürler, ama ürünü aldıktan sonra kurmaya geldiklerinde o an testler yapılıp imza atmam gerekmiyor mu ? Yoksa ürünü bıraktıklarından sonra da bir kusur hata bulsam bildirsem bir sıkıntısı olur mu ?

Zaten servisler sizin istediğiniz derin kontrolleri yapmaz, Siz ön kontrolleri yapın. Eğer ikna edebilirseniz arkadaşları, Önceden flash belleğe hazırladığını yüksek kaliteli birkaç test videosunu usb den oynatarak tv yi test edebilir, testler bitmeden imza atmayı kabul etmeyeceğinizi belirtebilirsiniz :ok (Youtube da bu videolar mevcut, Ancak kaliteleri önemlidir)

A Çevrimdışı

ARKİN11

Yeni Üye
28 Haz 2018
13
41
Abi slm
Bir a 101 şubesinde toshiba 43 lüğü ve 49 luğunu buldum
43 1650 49 olanı 1999 tl
Bunlara paralel Vestel 50FD7300 1899 Vestel 48FD5400 1899 olmak üzere fiyat buldum.
Bu 4 seçenek arasında hangi tvyi alayım. Acil cvplayabilirmisiniz.

Adem Helvacı Ado

Geri
Üst Alt