A Çevrimdışı

ARKİN11

Yeni Üye
28 Haz 2018
13
41
1- 4K panelde FHD yayın her zaman bozuk olur
2- Panel kaliteleri markaya göre ayırılmıyor hepsinde aynı kalite paneller var
3- Panel markası değil panel teknolojsi sizi ilgilendirmeli, yani eğer geniş açılı ve iyi renk ile izlemek isterseniz IPS, karşıdan ama hızlı tepkimeli yüksek kontrastlı izleyeceğiniz panel istiyorsanız VA almalısınız. LG olanlar IPS, gerisi tamamı VA dır.
Abi Vestel 50 fd7300 i alacağım ekran büyüklüğünden dolayı. Toshiba ile arasında bariz bir fark varmıdır. Rakuten harici. Diğer özellikleri aynimidir. Hakkını helal et abi

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
Abicim; maç ve film için VA bir tık daha iyi olur diye düşünüyorum. Rica ediyorum şunlara da bir bakıver abicim :)

8059086 800181
- 800 528
- 800 049
- 800 494
- 800 210
- 800 192
- 800 524
- 800 169
- 800 170

Adem Helvacı Ado abicim; bul şunlardan bir VA kardeşine :)

Ama bu model özelinde maç ve film için VA, IPS'ten pek de fark yaratmaz dersen IPS alayım direkt. Sende de VA olduğundan memnun olacağımı düşünüyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado abicim; bul şunlardan bir VA kardeşine :)

Ama bu model özelinde maç ve film için VA, IPS'ten pek de fark yaratmaz dersen IPS alayım direkt. Sende de VA olduğundan memnun olacağımı düşünüyorum.

İşin aslı ben salonumda izlediğim VA dan hiç memnun değilim ama ben rahat adamım kafama takmadığım için sorun olmuyor.

smr değeri bakımından yüksek olması, IPS in tepkime gecikmesini yazılımsal olarak da olsa bir nebze kapatır düye düşünüyorum. Yine de benim düşündüğüm gibi çıkmaz ve üzülürsen bu sefer ben üzülürüm, ancak bu üretimlerin (bana verdiğin serilerin) hepsi eksik numaralı bir tek 8059086 800181 tam :ok ilk 7 rakamın tamamı olması lazım :ok

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Zaten servisler sizin istediğiniz derin kontrolleri yapmaz, Siz ön kontrolleri yapın. Eğer ikna edebilirseniz arkadaşları, Önceden flash belleğe hazırladığını yüksek kaliteli birkaç test videosunu usb den oynatarak tv yi test edebilir, testler bitmeden imza atmayı kabul etmeyeceğinizi belirtebilirsiniz :ok (Youtube da bu videolar mevcut, Ancak kaliteleri önemlidir)
Tamamdır, şimdilik yapmam gereken testler tam olarak neler?
Youtubedan ne videoları indirmeliyim?Bunların sırası var mıdır?Bu konuyu açarsak sevinirim ado bey.

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
İşin aslı ben salonumda izlediğim VA dan hiç memnun değilim ama ben rahat adamım kafama takmadığım için sorun olmuyor.

smr değeri bakımından yüksek olması, IPS in tepkime gecikmesini yazılımsal olarak da olsa bir nebze kapatır düye düşünüyorum. Yine de benim düşündüğüm gibi çıkmaz ve üzülürsen bu sefer ben üzülürüm, ancak bu üretimlerin (bana verdiğin serilerin) hepsi eksik numaralı bir tek 8059086 800181 tam :ok ilk 7 rakamın tamamı olması lazım :ok

Abicim; ilk 7 rakam hepsinde standart 8059086.

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
O zaman hepsi IPS :kiskis

Abicim; IPS Cennetine falan mı düştüm acaba ben? :)

Ben seni dinleyip IPS alayım abicim.

Verdiğim seri no'lar içerisinde birbirinden farklı özellikleri olan var mı abicim? Yoksa hepsi standart mı? Mesela hepsi 211 anakart ve IPS panel ortaklığı mı veya başka farklar var mı?

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

om3rr

Yeni Üye
23 Haz 2018
12
30
Abicim; internet üzerinden alacağım ama ne yaptım ne ettim satıcıdan kaptım seri numaralarını :)

Bi bakabilirsen sevinirim abicim:

49R6520F

- SN 1 : 8059086 800214

- SN 2 : 8059086 800174

- SN 3 : 8059086 800179
merhaba mehmet bey, hangi satıcı ve hangi site link alabilir miyim ? bende aynı tv den alabilirim.
48 inc olanı var bir de acaba farkları nelerdir bilginiz var mı ?

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Tamamdır, şimdilik yapmam gereken testler tam olarak neler?
Youtubedan ne videoları indirmeliyim?Bunların sırası var mıdır?Bu konuyu açarsak sevinirim ado bey.
Adem Helvacı Ado bey sanırım görmediniz,yardımcı olabilir misiniz acaba ?Birde ben tam anlamadım şimdi ailem ben yokken kabul etse sonra ben gelip test yapıp sıkıntı çıksa iade edemez miyiz ?Yada en iyi ben olduğum gün gelmelerini rica edeyim.

Geri
Üst Alt