Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam mesajlarım görünmüyor mu yoksa bilinçli mi cevap vermiyor sunuz?

Bu güne kadar kimseye bir kastım olmamıştır forumlarda, youtube üzerinde veya maillerimde. Günümün büyük bölümünü soru cevaplayarak geçiriyorum ki mutlaka görmediğim atladığım kaçırdığım oluyordur. Sitem etmek yerine bir kere daha yazabilirseniz sorununuzu, seve seve cevaplarım 1 saat kadar daha aktif olacağım forumda :ok

M Çevrimdışı

mdnsari

Yeni Üye
2 Tem 2018
15
32
Bu güne kadar kimseye bir kastım olmamıştır forumlarda, youtube üzerinde veya maillerimde. Günümün büyük bölümünü soru cevaplayarak geçiriyorum ki mutlaka görmediğim atladığım kaçırdığım oluyordur. Sitem etmek yerine bir kere daha yazabilirseniz sorununuzu, seve seve cevaplarım 1 saat kadar daha aktif olacağım forumda :ok
Hocam bana kasıt hissetmedim sadece 2 kere yazdım cevap alamadım bilerek mi vermediniz merak ettim seg 55scu9600 4K tvmin iç panelini oğlan kırdı bunu degistirsem maliyeti ne olur birde yeni TV ye çok para vermek istemiyorum axen AX49DIL023 veya seg 48scf7620 arasında hangisini önerirsiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam bana kasıt hissetmedim sadece 2 kere yazdım cevap alamadım bilerek mi vermediniz merak ettim seg 55scu9600 4K tvmin iç panelini oğlan kırdı bunu degistirsem maliyeti ne olur birde yeni TV ye çok para vermek istemiyorum axen AX49DIL023 veya seg 48scf7620 arasında hangisini önerirsiniz?

Selamlar Tekrar;

Panel kırılmalarında çok sıradışı bir durum olmadıkça onarım kesinlikle önermiyorum ki, sizin tv nin panelini de kontrol ettiğimde 1287.72TL fiyatı olduğunu görüyorum ve kesinlikle ''DEĞMEZ'' diyorum onarım için zira bu parauı peşin ödeyeceksiniz, tamirli, garantisini büyük ölçüde (Zamansal anlamda) yitirmiş ve smr değeri 800hz bir ürün kullanmaya devam ediyor olacaksınız.

Bunun yerine Yeni bir tv almanızı lakin önerdiğiniz iki modeli de almamanızı öneririm.

AXEN bizim bildiğimiz SUNYY guruba dahil olan ancak AWOX kalitesinde bir tv dir, Kötü anlamında değil ancak her ikisi de bir VESTEL üretimi veya ARÇELİK üretimi gibi olamazlar.

Seçtiğiniz AXEN modeli 1399TL, smr değeri 400hz olan SAMSUNG panelli ve gelişmemiş bir anakarta sahip modeldir.

Seçtiğiniz 48SCF7620 ise 1500TL bantlarında, smr değeri 400hz olan, SAMSUNG panelli gelişmiş anakartı bulunan modeldir.

Sorun şu ki her ikisi de 2 yıl garantilidir. (ayrıca SEG de ücretsiz montaj hizmeti de yoktur)

Bunların Yerine, 3 Yıl garantili, SAMSUNG paneli ve MB211S anakartı olan, Smart özellikli, Dahili uydu alıcılı, SAMSUNG panelli, bana göre en önemlisi ise 800hz smr değeri bulunan bir tv yi 1600TL bantlarında almak daha makul gibi geliyor.

1 yıl garantiyi lütfen küçümsemeyin.

Smart ihtiyacınız olmayacaksa eğer, 49'' AWOX tv te 1700TL bantlarnda da sahip olabilirsiniz ancak bu markada da anakar çok gelişmiş değildir. AWOX markası CMO panel üreticisini kullanır, ancak maalesef yine 2 yıl garantildiir :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Adem Helvacı Ado hocam soyle bir oranti yapabilirmiyiz
Gecenler ablamlarin ki kirildi 2 aylık tv
2500tl aldilar değişim icin 2000 istendi
Tv fiyatinin %80 tekabul etti panel fiyati.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam soyle bir oranti yapabilirmiyiz
Gecenler ablamlarin ki kirildi 2 aylık tv
2500tl aldilar değişim icin 2000 istendi
Tv fiyatinin %80 tekabul etti panel fiyati.
Azizim zaten oranlamayı bu nedenle yapıyoruz.
2 Aylık tv de ne teknoloji ne de ömür anlamında bir yıpranma kabul etmem ben, bu nedenle Ha sıfır tv yi 2500 den 2000TL ye indirimle almışım, Ha aynı tv yi tamir ettirmişim bu anlamda işte makul oran kısmı devreye girer.

Ancak 1600TL ye yenisi ve daha gelişmişi satılan bir tv nin onarımına 1400TL ödemek makul oran olmuyor düşüncesindeyim :ok

Bu arada firmadan da teklif alabilir kardeşimiz ancak bu teklif aşamasına ancak panel tedarik edilemediği durumlarda gidiliyor. Panel tedarikte ise onarım bedeline onarım yaparlar, kaldı ki firmaların yaptıkları tekliflerde onların fiyatları, ürünlerin internetteki satış fiyatlarından oldukça yüksek oluyor ve taksit yapmıyorlar. Bu durumda firma teklifi yerine internetten KK taksitle almak daha makul oluyor :ok

M Çevrimdışı

mdnsari

Yeni Üye
2 Tem 2018
15
32
Selamlar Tekrar;

Panel kırılmalarında çok sıradışı bir durum olmadıkça onarım kesinlikle önermiyorum ki, sizin tv nin panelini de kontrol ettiğimde 1287.72TL fiyatı olduğunu görüyorum ve kesinlikle ''DEĞMEZ'' diyorum onarım için zira bu parauı peşin ödeyeceksiniz, tamirli, garantisini büyük ölçüde (Zamansal anlamda) yitirmiş ve smr değeri 800hz bir ürün kullanmaya devam ediyor olacaksınız.

Bunun yerine Yeni bir tv almanızı lakin önerdiğiniz iki modeli de almamanızı öneririm.

AXEN bizim bildiğimiz SUNYY guruba dahil olan ancak AWOX kalitesinde bir tv dir, Kötü anlamında değil ancak her ikisi de bir VESTEL üretimi veya ARÇELİK üretimi gibi olamazlar.

Seçtiğiniz AXEN modeli 1399TL, smr değeri 400hz olan SAMSUNG panelli ve gelişmemiş bir anakarta sahip modeldir.

Seçtiğiniz 48SCF7620 ise 1500TL bantlarında, smr değeri 400hz olan, SAMSUNG panelli gelişmiş anakartı bulunan modeldir.

Sorun şu ki her ikisi de 2 yıl garantilidir. (ayrıca SEG de ücretsiz montaj hizmeti de yoktur)

Bunların Yerine, 3 Yıl garantili, SAMSUNG paneli ve MB211S anakartı olan, Smart özellikli, Dahili uydu alıcılı, SAMSUNG panelli, bana göre en önemlisi ise 800hz smr değeri bulunan bir tv yi 1600TL bantlarında almak daha makul gibi geliyor.

1 yıl garantiyi lütfen küçümsemeyin.

Smart ihtiyacınız olmayacaksa eğer, 49'' AWOX tv te 1700TL bantlarnda da sahip olabilirsiniz ancak bu markada da anakar çok gelişmiş değildir. AWOX markası CMO panel üreticisini kullanır, ancak maalesef yine 2 yıl garantildiir :ok
Hocam 1287 TL ye değişim bana makul geldi 4K 55 inç 2500 lira altına TV yok bana degisim mantıklı geldi siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Birde montaj için ekstra ücret ödüyormuyuz?

M Çevrimdışı

Müsteşar Bey 

Yeni Üye
9 Şub 2018
44
53
Ado hocam mrb. vestel üretimi olan ve HDR 10 teknolojili ve VA panelli ve her ikisi de 55" olan TELEFUNKEN (TU(8560) ile HİTACHİ(HT1800UD) tv modellerinin hangisi tercih edilmedir. Fiyat açısından telefunken daha hesaplı, üretim kaliteleri birbirine eşitmi dir. sizin tercihiniz hangi model olurdu.Teşekkürler

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Kardeşim Selam;

Bunun bellekten olmsı şart değil, İnternet bağlantısı yapıp tarayıcıya veya arama motoruna veya direkt olarak youtube da panel test video yazsanız yüzlerce sonuç çıkar karşınıza.

Önemli olan paneli tüm salt renklerde tam ekran olarak görüp ölü piksel ışık sızması ve bulutlanma gibi problem olup olmadığını görmek.

Geelim sonra sorun çıkarsa ne olur sorunuzun cevabına, bu konu sadece 2 gün 3 gün konusu değil, 5 ay sonra da olabilir, 5 yıl sonra da olabilir bunun bir garantisi yok, ancak elbette ki yasal olarak da eskiden ilk 30 gündü şimdi ise ilk 180 gün boyunca arıza çıkan ürününüzde değişim talep etme hakkınız var, Tabi firmalar bu kurala ne kadar uyar o biraz tartışılır.
İyi güzel demişsin ama

bu çıkıyor şimdi bu 3 dakikalık videonun içinde hepsi var mı ? Ayrıca ölü piksel ışık sızması ve bulutlanma falan o tarz şeyler nasıl anlaşılır ?

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Birde insanlar teknosadan alınan malların %90 teşhir ürünü olduğu falan söylüyorlar.Vatanda televizyon 5 bin lirayken teknosada 4300 tl.Ürünün ikinci el kullanılmış olduğunu falan nasıl anlarım ? Birde bu dert çıktı başımıza resmen kumar oynayacaz :hmm

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Birde insanlar teknosadan alınan malların %90 teşhir ürünü olduğu falan söylüyorlar.Vatanda televizyon 5 bin lirayken teknosada 4300 tl.Ürünün ikinci el kullanılmış olduğunu falan nasıl anlarım ? Birde bu dert çıktı başımıza resmen kumar oynayacaz :hmm
İlanda ürün teşhir ise belirtilir zaten, diğer her türlü kapalı kutu , sıfır ürün göndermek zorunda Zaten iade hakkınız da olduğu için sorun etmenize gerek yok. İlgili modelin menü tuş kombinasyonunu girdiğinizde, kaç saat çalıştığı yazıyor.

İkinci bir olay da, ben mevcutta satılan ederinden çok daha düşük fiyatla satılan ürünlerden her zaman kıllanırım:polis

Ürün size gelir , kapalı kutu diye ama, belki de yeniden paketlenmiş, iade üründür. Yani o beğenmedim denilip, iade edilen ürünler ne oluyor sanıyorsunuz, sana bana tekrar satılıyor işte.:seytan Kimde patlarsa, sırf beğenmedim diye iade edilenden korkmam da, ölü piksel, ışık sızması vs vs bir sorunla iade edilmiştir, onuda itelerler kaba tabiriyle bu aç gözlüler.

Ürünü alırken dikkat edeceğiiz bir kaç şey var tabi, ürün eski model ve çok ucuzsa 2 değil 333 defa düşünün, %99 iade dir.

Mümkün olduğunca o senenin ürününe bakın.

Ürün kutusu açılmış mı, bantlar fala düzgün mü, içindeki aksesuarların poşetleri falan açılmış mı gibi bir ka nokta da riskinizi en aza indirebilirsiniz. Bununla ilgili bir yazı vardı ama, bakarım yine.

Geri
Üst Alt