Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar merhaba, adım orhan aranıza bugün katıldım. Geçtiğimiz günlerde eşyalı olarak kirayacağımız eve vestelin 40FD7300 tv'sini aldık, sonradan da evdeki eski tv yi kiralık eve koyup vesteli kullanmaya karar verdim. Televizyondaki netfix beni benden aldı, çok hoşuma gitti, ama 40 ekran çok küçük geldiği için cayma hakkımo kullanıp iade ettim Ve 50 inçlik modelini sipariş verdim. ama bu kez de siparişimden başka bir ürünü 4k'lı ama smart olmayan bir modeli gönderdiler, üstelik gelen tv benim siparişimden daha pahalı bir modeldi :) onu da iade ettim. Şimdi vestelin kumandasında netfix tuşu olan 4k bir modelini almak istiyorum ve bu yöndeki tavsiyelerinizi bekliyorum. Başta 49ud9300 düşünmüştüm ama mağazadaki teşhirlerde renkleri soluk ve sisli geldi özelliklede 49ud8400 kıyasla o yüzden 49ud8400 almaya karar verdim gibi son durumda. Sizin yorumunuz ne olur? Tv yi netfix ve film izlemek için alıyoruz. İleride belki konsol da alabiliriz.
Selamlar;

49UD8400 deki handikap, gördüğünüz tv ile size gelecek tv nin aynı olup olmayacağının belli olmaması durumudur zira, aynı modelde hem SAMSUNG VA hem de LG IPS panel kullanılmış durumdadır :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar sonunda ürünümü aldım sizce bu ürün teşhir midir ?

6ES0ae244a981426b87d68.jpg

v8EnRG915865623d32d06b.jpg

vR2mJmf2e6f2324134832c.jpg

dkhT7He8876550b1b10a3b.jpg
Kutunun açılmış olduğuna dair bariz bir işaret göredemedim ben ama? :alala

Siz bu konuda şüpheye iten bir durum mu gördünüz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Açıklama için teşekkürler. Televizyon işi de bilgisayar işine benzedi artık bi özelliği arttırıp diğer özelliği kısıyorlar, bizde en uygunu bulmaya çalışıyoruz.
PS4 Pro 4K ve HDR oyun ve 4K Futbol izlemek için Sony XF9005 en iyisi gibi duruyor ama en pahalısı da o tabi. Fiyat performans açısından 3500-7000 TL arası sizin önerebileceğiniz televizyon var mı?
Abi madem 7.000TL gibi bir çıta belirleyebiliyorsun, 55POS9002 incelemeni rica etsem çok mu abartılı olur? :alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstad bu ne ya HDR ve DV dan sonra birde HLG mi arayacak millet. Nereden çıktı bu HLG:ciks
Abi o vardı zaten, gündeme getirmiyorduk. Çok ciddiyim azizim önce ulaşılamaz hedef belirleyip (O hedefi de kendileri yaratıyor) Sonra da ''Ulaştık, bedelini de siz ödeyeceksiniz'' gibi bir durum ortaya çıkartıyorlar. Kardeşim WCG gibi bir uygulama ile 1Milyon üzerine renkleri çıkartan sensin, Sonra da ''Sen bu renkleri göremezsin, görebileceğin teknolojiyi ben yaptım parasını ödersen izlersin'' diyen yine sensin. İşin buraları her zaman belirttiğimiz üzere ticari varyasyonlardır ve hiç bir zaman da bitmeyecektir :ok

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Servis ne zaman gelecek?

Onlar gelmeden evvel buradaki servis arkadaştan, o tv lerde life time gibi bir uygulama olup olmadığını öğrenmeye çalışabilirim.
Yarın öğle vaktinden sonra.
test listem bile hazır.
Ölü piksek testi yaptır.(ölü piksel testi)
banding test Siyah dikey cizgiler cikiyorsa bant sorunu vardır.
ışık sızması testi o şey giderken ışık sızacak. (ışık sızma testi)
clouding testi araştır gece yap.daha videosunu bulamadım.
ordaki tv promotörü ne kadar açık kalmış tv diye bakabilen uygulaması var dedi.Yani ben gelen servisede bunları bakmasını yok abi ben bilmiyorum tarzı şeyler dersede imzalamayacağımı söyleyecem sağlamdır diye.Yapmam gereken de bu sanırsam Adem Helvacı Ado bey.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam mrb. vestel üretimi olan ve HDR 10 teknolojili ve VA panelli ve her ikisi de 55" olan TELEFUNKEN (TU(8560) ile HİTACHİ(HT1800UD) tv modellerinin hangisi tercih edilmedir. Fiyat açısından telefunken daha hesaplı, üretim kaliteleri birbirine eşitmi dir. sizin tercihiniz hangi model olurdu.Teşekkürler
Selamlar;

HT1800UD SAMSUNG VA pael ve MB130 anakart ile HDR + 1800hz smr değerine sahip tv dir

TU8560 da yine aynı özelliklere sahip, Bu koşullarda Ekonomik olanı makul olur zira garanti süreleri de yine 3 er yıl :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yarın öğle vaktinden sonra.
test listem bile hazır.
Ölü piksek testi yaptır.(ölü piksel testi)
banding test Siyah dikey cizgiler cikiyorsa bant sorunu vardır.
ışık sızması testi o şey giderken ışık sızacak. (ışık sızma testi)
clouding testi araştır gece yap.daha videosunu bulamadım.
ordaki tv promotörü ne kadar açık kalmış tv diye bakabilen uygulaması var dedi.Yani ben gelen servisede bunları bakmasını yok abi ben bilmiyorum tarzı şeyler dersede imzalamayacağımı söyleyecem sağlamdır diye.Yapmam gereken de bu sanırsam Adem Helvacı Ado bey.

Azizin siz zaten işi çözmüşsünüz tebrik ederim.
Bu süreci bir de hikayelendirip bizlerle paylaşırsanız süreç sonunda müthiş kaynak olur forumdaşlar için :ok

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
Adem Helvacı Ado abicim; dediğim gibi sipariş verdim. Seri no da bu: 8059086 800528. IPS demiştin ama anakart modelini de bir kontrol edebilir misin acilinden? :)

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Azizin siz zaten işi çözmüşsünüz tebrik ederim.
Bu süreci bir de hikayelendirip bizlerle paylaşırsanız süreç sonunda müthiş kaynak olur forumdaşlar için :ok
Tabiki de Adem Helvacı Ado bey bu forumda inanılmaz bir arkadaşlık aile ortamı gördüm, hepinize çok teşekkürler o yüzden.Ben ufakta olsa katkı sağlayabilirsem ne mutlu bana.O zaman şöyle başlayalım kafamda şöyle birşey düşünüyorum,bakalım yarın olanlarla da karşılaşıtırım.

Kapıdan girer girmez ürünü sökmeye başladıkları an arkadaşlar haberiniz olsun ben promotörünüzde söylediği gibi ilk başta ne kadar açık kaldığını,daha sonra gerekli testleri yaptıktan sonra sağlamdır diye imzamı atarım bu konudan baştan anlaşalım diyecem.Auuu yapmaları durumunda diğer türlü asla imza atmayacam bilginize falan diyecem.Tahminim biz bilmiyoruz tarzı şey diyebilirler, teknik servis olan sizsiniz o menüye nasıl gireceğinizi neler yapabileceğiniz falan gerekirse telefonla arayın sorun internetten bakarız yaparız yani bilmemeniz beni ilgilendirmez diyecem ve diğer testler zaten bende hazır onları birlikte yapıcaz diyecem.Yine bilmiyoruz diye ısrar ederlerse en kötü ürünü geri götürün ben istemiyorum diyecem yada başka bilen bir servis gelsin diyecem.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tabiki de Adem Helvacı Ado bey bu forumda inanılmaz bir arkadaşlık aile ortamı gördüm, hepinize çok teşekkürler o yüzden.Ben ufakta olsa katkı sağlayabilirsem ne mutlu bana.O zaman şöyle başlayalım kafamda şöyle birşey düşünüyorum,bakalım yarın olanlarla da karşılaşıtırım.

Kapıdan girer girmez ürünü sökmeye başladıkları an arkadaşlar haberiniz olsun ben promotörünüzde söylediği gibi ilk başta ne kadar açık kaldığını,daha sonra gerekli testleri yaptıktan sonra sağlamdır diye imzamı atarım bu konudan baştan anlaşalım diyecem.Auuu yapmaları durumunda diğer türlü asla imza atmayacam bilginize falan diyecem.Tahminim biz bilmiyoruz tarzı şey diyebilirler, teknik servis olan sizsiniz o menüye nasıl gireceğinizi neler yapabileceğiniz falan gerekirse telefonla arayın sorun internetten bakarız yaparız yani bilmemeniz beni ilgilendirmez diyecem ve diğer testler zaten bende hazır onları birlikte yapıcaz diyecem.Yine bilmiyoruz diye ısrar ederlerse en kötü ürünü geri götürün ben istemiyorum diyecem yada başka bilen bir servis gelsin diyecem.

Sanırım MERKEZ SERVİS uygulamaları vardı, Sizden ricam şudur, Gelen çocukları mümkün olduğunca incitmeden üslubunca taleplerinizi anlatın lütfen. Sizin nezaketinize aynı nezaket ile cevap vereceklerine eminim. Aynı karşılığı alamıyorsanız basın gamatayı zaten :ok

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Sanırım MERKEZ SERVİS uygulamaları vardı, Sizden ricam şudur, Gelen çocukları mümkün olduğunca incitmeden üslubunca taleplerinizi anlatın lütfen. Sizin nezaketinize aynı nezaket ile cevap vereceklerine eminim. Aynı karşılığı alamıyorsanız basın gamatayı zaten :ok
tabi ilk başta insanlık burda işlerin ters gitmesi durumda (genelde bahsedilen servis modeli bu ) diyeceklerim onlar.Sizde yarın arkadaşlarınıza sorabilirseniz benim durumu anlatıp philipsteki arkadaşlara bende tam birşey söyleyebilirim onlara Adem Helvacı Ado bey.

Geri
Üst Alt