ordic Çevrimdışı

ordic

Yeni Üye
4 Tem 2018
9
41
Selamlar;

49UD8400 deki handikap, gördüğünüz tv ile size gelecek tv nin aynı olup olmayacağının belli olmaması durumudur zira, aynı modelde hem SAMSUNG VA hem de LG IPS panel kullanılmış durumdadır :ok
peki hocam hangi panel daha iyi. 49UD9300'ÜN siyahı grimsi sisli idi, UD8400'ün ise siyahı çok güzeldi. Saydığınız panellerden hangisi siyahı daha iyi verenidir.

S Çevrimdışı

Serhat

Aktif Üye
23 Haz 2018
63
46
S Serhat, Adem Helvacı Ado üstadım bir tane A101 de 49L2863 ü buldum fakat IPS panel tepkime süresi ile ilgili notlarını yeni okudum. Hareketli görüntüde bozulma ve gölgeleme hadisesi beni rahatsız ediyor. Bu arada JVC49VU73T ye denk geldim, aynı A101 de 50inch UHD Toshiba da vardı, aklım yeniden çorba oldu bu üç üründen en mantıklısı yine de 2863 müdür?

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Tabiki de Adem Helvacı Ado bey bu forumda inanılmaz bir arkadaşlık aile ortamı gördüm, hepinize çok teşekkürler o yüzden.Ben ufakta olsa katkı sağlayabilirsem ne mutlu bana.O zaman şöyle başlayalım kafamda şöyle birşey düşünüyorum,bakalım yarın olanlarla da karşılaşıtırım.

Kapıdan girer girmez ürünü sökmeye başladıkları an arkadaşlar haberiniz olsun ben promotörünüzde söylediği gibi ilk başta ne kadar açık kaldığını,daha sonra gerekli testleri yaptıktan sonra sağlamdır diye imzamı atarım bu konudan baştan anlaşalım diyecem.Auuu yapmaları durumunda diğer türlü asla imza atmayacam bilginize falan diyecem.Tahminim biz bilmiyoruz tarzı şey diyebilirler, teknik servis olan sizsiniz o menüye nasıl gireceğinizi neler yapabileceğiniz falan gerekirse telefonla arayın sorun internetten bakarız yaparız yani bilmemeniz beni ilgilendirmez diyecem ve diğer testler zaten bende hazır onları birlikte yapıcaz diyecem.Yine bilmiyoruz diye ısrar ederlerse en kötü ürünü geri götürün ben istemiyorum diyecem yada başka bilen bir servis gelsin diyecem.

Ve televizyonu kafana yiyicen:kiskis

Şaka şaka, vallahi alem adamsın, Brezilya dizisi gibi, Bir sonraki bölümü heyecanla bekliyorum.:clap:krotey

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29

Şaka şaka, vallahi alem adamsın, Brezilya dizisi gibi, Bir sonraki bölümü heyecanla bekliyorum.:clap:krotey

Hemen devam edeyim haha

Ölü piksel,bulutlanma(sanırım bir sıkıntısı çıkmadı yani ayarlar canlıdayken yaptım o kadar kötü şeyler çıkmadı sadece sağ üstte biraz aydınlanma vardı) bunu tam anlayamadım ama sıkıntı yoktu herhalde,ışık sızmada birşey yoktu yani yine anladığım kadarıyla,

ama vertical banding testinde

0:15'ten sonra özellikle gri yerde ekranın ortasında aşağıya doğru inen bir kaç tane çizgi gibi birşey oldu (böyle grimsi ama çizgi olduğu belli ince aralıklı çizgiler).Bu sıkıntı mıdır ?

(Yarın servis olayımı da anlatıcam devamı gelicek brezilya dizisinin haha).

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadım IPS panel tepkime süresi ile ilgili notlarını yeni okudum, 48R6520f ye tekrar mı dönem bilemedim. Bu arada JVC49VU73T ye denk geldim, aklım yeniden çorba oldu. Ne zormuş TV almak, eskiden gider bayi ne verirse onu alırdık
Sorun da o zaten azizim. Bayi canı ne isterse onu sarmasın, yıllarca keyif ile tv izleyin istiyoruz :ok

B Çevrimdışı

BeratKeskin

Yeni Üye
6 Tem 2018
14
30
Adem abi merhaba. Gecenin bu güzel saatinde arkadaşım adına bir tv araştırması yaparken seni buldum ve forumda birazcık araştırmama göre ise inanılmaz bilgili ve beni doğru yönlendirebileceğini görüp buna inandım. Ben de kasım ayında tv aldım askerdeyken ve donanımhaberde sanırım sormuştum sana ama tam hatırlayamıyorum denk gelmemiş de olabiliriz.

Şimdi kısaca durumu anlatayım abi. Samimi hissettiğim için seni abi diyorum umarım yanlış anlamazsın.
Arkadaşımda ps4 var ve bunun için bir TV alacak. Bütçesi maksimum 1800 tl yani 6 taksite bölüp aylık 300 ödemeyi planlıyor. Bu siteye ve sana denk gelene kadar araştırdım ve şu modellere kadar inebildim okuduklarım ile ve fiyat kısıtı gereği yani. Regal 48R6520F ve Vestel 50FD7300. Burada da biraz araştırdığım ve okuduğum kadarıyla sende de regalin bu modeli varmış sanırım. Zamanında kendime TV alırken ps4 pro aldığım için ona göre sorup soruşturdum VA panel önerildi hem oyun hem dizi film için. Sanırım regalin bu modeli VA panelmiş. Arkadaşım bu fiyatlarda olup aynı zamanda hani büyük ekran olursa daha iyi olmaz mı dedi. Mesela bu modellerin 49'u var vestelin 48'i var. Aralarındaki farklar nelerdir? Hangisi tercih edilmeli veya önerebileceğin başka model varsa yardımını bekliyoruz abi. yani tamamen farklı marka model de olabilir. PS4 için alıyor diyebiliriz.

Ek bir soru sormak istiyorum abi izninle. Ben de kasım ayında yoğun araştırmalarım işte forumlara yazıp bilgi almam sonucu ps4 pro için Sony 55XE8577 modelini almıştım. Şu anda kullanıyorum memnunum çok şükür ama hani acaba doğru yapmış mıyım fikrini bilgilerini merak ettim abi. 11.11 tarihinde n11'den almıştım 4650 TL idi fiyatı kupon ile 4250 TL'ye aldım. dizi, film izleyip ps4 pro ile oyunumu oynuyorum. tercihim doğru olmuş mu merak ettim. Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar.

Adem Helvacı Ado,

Son düzenleme:
LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Adem Helvacı Ado bey yukarı yazdım ama görmediniz banding tv test te yukarıda yazdığım gibi özellikle gri beyaz ekranda ekranın ortalarında daha çok belirmek üzere gri siyah tarzı üzerden çizgiler geliyor,bu normal mi
LİMAN LİMAN bey sizde bu oldu mu ?
7303 ile ilgili ilk mesajımda da belirtiğim gibi ben de hafif banding var (ya da kirli ekran efekti) çok belirgin değil.

S Çevrimdışı

Serhat

Aktif Üye
23 Haz 2018
63
46
S Serhat, Adem Helvacı Ado üstadım bir tane A101 de 49L2863 ü buldum fakat IPS panel tepkime süresi ile ilgili notlarını yeni okudum. Hareketli görüntüde bozulma ve gölgeleme hadisesi beni rahatsız ediyor. Bu arada JVC49VU73T ye denk geldim, aynı A101 de 50inch UHD Toshiba da vardı, aklım yeniden çorba oldu bu üç üründen en mantıklısı yine de 2863 müdür?
Adem Helvacı Ado üstadım gözünden kaçmasın 4 modelden birini bugün gün içerisinde alacağım, desteğini rica ediyorum son kez.
Toahiba 49L2863 vs JVC 49VU73T vs Toshiba 50U5863DAT vs Finlux 49fu610

Moderatör tarafında düzenlendi:
soner Çevrimdışı

soner

Aktif Üye
4 Tem 2018
68
40” c650 samsung tv yerine sadece boyut büyültmek amaçlı 5000tl ‘ye (+500tl)öncelik 65” olmak üzere 55” marka farketmeksizin va panel hangi tv fiyat performanstır zamlar gelmeden Adem Helvacı Ado hocam?Yakın zamanda ağabeyim 55mu8000 aldı genel manada beğendik ama o fiyata onu yerine bunu al diyeceğiniz bir model varsa bilmek isterim.xbox için hdr harici çok beklentimiz yok

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt