ordic Çevrimdışı

ordic

Yeni Üye
4 Tem 2018
9
41
ü
Selamlar;

49UD8400 deki handikap, gördüğünüz tv ile size gelecek tv nin aynı olup olmayacağının belli olmaması durumudur zira, aynı modelde hem SAMSUNG VA hem de LG IPS panel kullanılmış durumdadır :ok

hocam konuyu HB'ye sordum sepetime eklediğim 8400'ün panelinin samsung paneli olduğunu öğrendim. Peki bu ne anlama geliyor? daha mı iyi yoksa daha mı kötü? mağazada gördüğüm ve siyah tonlarını diğerlerine kıyasla beğendiğim 8400 ile aynı mıdır?

S Çevrimdışı

Serhat

Aktif Üye
23 Haz 2018
63
46
Adem Helvacı Ado
Adem Helvacı Ado üstadım dün senden haber alamayınca araştırmalara devam ettim. Önce durumunu ozetleyeyim, yogunluktan aklında kalmaz diye tahmin ediyorum.
Carrefour da UHd ve Full HD cihazlara baktım, hareketli görüntülerdeki gölgeleme beni müthiş rahatsız etti. VA paneldeki soluk renk durumu ve İPS panelle ilgili yazdıkların kafamı karıştırdı, son çare yine sana danışmak durumunda kaldım FHD veya UHD derdim yok. Üç isteğim var.
1-Cihaz internetten bir film izlerken takilmasin,
2- Hareketli sahnelerde gölgeleme, atlama vs olmasin.
3- Evim çok güneş alıyor, parlak ışıkta izleyebileyim.
Not: aci sorunum pek yok denebilir, TV den bakildiginda 180 - 235 derece acılar arasından izliyorum.
Almayı düşündüğüm cihazlar
Toahiba 49L2863 / JVC 49VU73T / Toshiba 50U5863DAT / Telefunken 49TU7020 / Vestel 49UD8400
Bugün de haberlesemezsek akşam gözümü karartip bir tercih yapacağım, umarım haber alabilirim.
Önceki mesajlar yerine buna cevap yazarsan sevinirim, TV tercihlerimde değişiklik oldu çünkü.
Selamlar

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
7303 ile ilgili ilk mesajımda da belirtiğim gibi ben de hafif banding var (ya da kirli ekran efekti) çok belirgin değil.
Peki trt4kyı izlerken maç esnasında böyle siyahlanmalar oluyor mu hani nasıl anlatsam sadece ekranın bir kısmında siyah böyle karıncalanma gibi ? Birde ses ayarları falan nasıl ?? Bana sesi az geliyomuş gibi geldi ? Birde internet tarayıcısı çok kötü ne yan sekmeye geçebiliyosun görebiliyosun falan çok kötü birde hiçbir videoyu açamadım internetinde.Kumandada yavaş algılıyor ve televizyon geç tepkiler veriyor.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

BeratKeskin

Yeni Üye
6 Tem 2018
14
30
Abi birbde ip TV almayı düşünüyor arkadaşım yani bir uygulama kurarak tv'ye. Ben de android var ama sametiptv yükleyebilmeliyiz. Bendeki ip tv den bahsediyorum en azindan. Smart olmasi da gerekti bu yüzden. Yardımını bekliyorum iyi haftasonlari diliyorum Adem Helvacı Ado

Adem abi merhaba. Gecenin bu güzel saatinde arkadaşım adına bir tv araştırması yaparken seni buldum ve forumda birazcık araştırmama göre ise inanılmaz bilgili ve beni doğru yönlendirebileceğini görüp buna inandım. Ben de kasım ayında tv aldım askerdeyken ve donanımhaberde sanırım sormuştum sana ama tam hatırlayamıyorum denk gelmemiş de olabiliriz.

Şimdi kısaca durumu anlatayım abi. Samimi hissettiğim için seni abi diyorum umarım yanlış anlamazsın.
Arkadaşımda ps4 var ve bunun için bir TV alacak. Bütçesi maksimum 1800 tl yani 6 taksite bölüp aylık 300 ödemeyi planlıyor. Bu siteye ve sana denk gelene kadar araştırdım ve şu modellere kadar inebildim okuduklarım ile ve fiyat kısıtı gereği yani. Regal 48R6520F ve Vestel 50FD7300. Burada da biraz araştırdığım ve okuduğum kadarıyla sende de regalin bu modeli varmış sanırım. Zamanında kendime TV alırken ps4 pro aldığım için ona göre sorup soruşturdum VA panel önerildi hem oyun hem dizi film için. Sanırım regalin bu modeli VA panelmiş. Arkadaşım bu fiyatlarda olup aynı zamanda hani büyük ekran olursa daha iyi olmaz mı dedi. Mesela bu modellerin 49'u var vestelin 48'i var. Aralarındaki farklar nelerdir? Hangisi tercih edilmeli veya önerebileceğin başka model varsa yardımını bekliyoruz abi. yani tamamen farklı marka model de olabilir. PS4 için alıyor diyebiliriz.

Ek bir soru sormak istiyorum abi izninle. Ben de kasım ayında yoğun araştırmalarım işte forumlara yazıp bilgi almam sonucu ps4 pro için Sony 55XE8577 modelini almıştım. Şu anda kullanıyorum memnunum çok şükür ama hani acaba doğru yapmış mıyım fikrini bilgilerini merak ettim abi. 11.11 tarihinde n11'den almıştım 4650 TL idi fiyatı kupon ile 4250 TL'ye aldım. dizi, film izleyip ps4 pro ile oyunumu oynuyorum. tercihim doğru olmuş mu merak ettim. Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar.

Adem Helvacı Ado,

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Peki trt4kyı izlerken maç esnasında böyle siyahlanmalar oluyor mu hani nasıl anlatsam sadece ekranın bir kısmında siyah böyle karıncalanma gibi ? Birde ses ayarları falan nasıl ?? Bana sesi az geliyomuş gibi geldi ? Birde internet tarayıcısı çok kötü ne yan sekmeye geçebiliyosun görebiliyosun falan çok kötü birde hiçbir videoyu açamadım internetinde.Kumandada yavaş algılıyor ve televizyon geç tepkiler veriyor.
Bir video çekme imkanı var mı? Siyahlıktan kastınız nedir? Bu tip bir şey görmedim. Ses ayarlarında ekolayzır ayarları v.s yaptınız mı?

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
37
44
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Faydalı bir form olduğu aşikar teşekkür ederim.
Bugün itibariyle internetten 49ud9300 modeli sipariş ettim.ürünle ilgili yorum ve tavdiyeleriniz varmıdır zira ürün hakkında yeterli bilgi sahibi değilim.
Teşekkürler

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Bir video çekme imkanı var mı? Siyahlıktan kastınız nedir? Bu tip bir şey görmedim. Ses ayarlarında ekolayzır ayarları v.s yaptınız mı?
Evet var,ama maç olduğu zaman ancak.Böyle nasıl desem doğal moddayken görüntüde bozulma gibi 4kda.Ses ayarlarında ekolayzır görüntü ayarları vs hiçbirşey yapmadım.Var mı önerileriniz ayarlar için ? Hem ses hem görüntü için ? Birde internet işini nasıl hallediyonuz ?

Geri
Üst Alt