B_O_S_S Çevrimdışı

B_O_S_S

Yeni Üye
5 Tem 2018
12
42
Toprağı Faz yerine bağlamışsınız.

Tamam yanlış bağlamışsınız. Sarı Yeşil toprak hattı ve Orta Uçta bağlı olması gerekiyor. Böyle bağlantı olsa dahi Televizyona
Faz-Toprak : 180 Volt
Toprak-Nötr : 1,5 Volt gider, buda TV için sorun teşkil etmez.

Evet hocam haklısınız bağlantı yanlış olmuş. Şimdi baktım ve doğru bağlantı ile priz çalışıyor ama ne yazık ki TV bu bilgisizlik yüzünden yatıyor. Artık bu bağlantı nasıl oldu da bu arıza oldu bilmiyorum ama durum izah ettiğim şekilde oldu ve TV şuan çalışmıyor.
Bir tane tamirci ile görüştüm ve bana eğer TV nin kırmızı ışığı yanıyorsa demek ki 5 V geliyor ve bu durumda sorun Main Board dan da kaynaklanıyor olabilir dedi. Yine arızalı parçayı bulma konusunda muallakta kaldım.

B_O_S_S Çevrimdışı

B_O_S_S

Yeni Üye
5 Tem 2018
12
42
Adem hocam yukarıda da sordum ama tabii cevap verdiğiniz birçok mesaj olduğu için sanırım gözünüzden kaçtı.
Bugün bir TV tamircisi ile görüştüm ve durumu anlattım bana eğer kırmızı ışık yanıyorsa 5v çıkışı vardır ve Power Board sağlam olabilir dedi. Ayrıca bugün fark ettim ki TV yi açmaya çalışırken ekrana yoğun çizgiler şeklinde bir görüntü geliyor ama arka ışık vs. herhangi başka tepki yok sadece kapalı ekranda pikseller belli olur şekilde bir görüntü çıkıyor. Acaba durum nedir yine Power Board kaynaklıdır mı diyorsunuz.
Teşekkürler..
Adem Helvacı Ado

E Çevrimdışı

Erdempal

Yeni Üye
10 Tem 2018
4
37
Adem Helvacı Ado Bey merhabalar. Seg aldığım televizyon 1 senesi dolmadan oğlum kırdığı için yeni bir televizyon bakıyorum. Sizin kullandığınız Regal 48R6520F mi yoksa Vestel 50FD7300 mü? Anakart, yazılım, smart, ekran kalitesi (VA, IPS) ve diğer tecrübeleriniz ışığında birini almak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz? (bu ikisinden birini hepsiburada dan mutlaka fixpack ekleyerek almayı düşünüyorum. Fixpack önerir misiniz?)
Baktıkça daha fazla model kafamı karıştırıyor
Regal 50R5020U, 50UHL500 gibi tam detay araştırmadığım diğer modeller de kafamda mevcut. Bütçem fixpack dahil 2000 TL gibi ve önceliğim maksimum ekran boyutu ve görüntü kalitesi ile birlikte Wifi özelliğini youtube izleme olanağı.
Teşekkürler

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fear874

Yeni Üye
10 Tem 2018
5
33
Adem Helvacı Ado Adem hocam Merhaba,

Öncelikle uzun zamandır forumu zevkle takip ediyorum. Şimdiye kadar sağlıklı bir TV kullanıcısı olmadım, genelde bilgisayar ve telefon ile ilgiliydim. Ancak evleneceğim için televizyon ihtiyacı doğdu ve ince eleyip sık dokumak istiyorum. Uzun uzun forumda neredeyse her postu okuyarak Vestel 9650 veya 9400 serisi 49"-55" ekran televizyon almaya karar verdim ki, müstakbel eşimin smart ile pek ilgisi olmayacağını hatırladım. :sirit

O nedenle smart ihtiyacı doğarsa Android TV box'lar ile veya appleTV ile ihtiyacımızı giderebileceğim çok da pahalı olmayan bir televizyon aramaktaydım.

Telefunken 50TU5020
Regal50R5020U

bulduğum iki seçenek. Fiyatları da neredeyse aynı. Kafamı karıştıran tek durum iki cihazın da nonconnect olması. Maksimum bütçemi 2000 +100 -100 olarak belirledim varsa sizin ve diğer forum üyelerinin de tavsiyelerini dinlemek isterim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Adem hocam Merhaba,

Öncelikle uzun zamandır forumu zevkle takip ediyorum. Şimdiye kadar sağlıklı bir TV kullanıcısı olmadım, genelde bilgisayar ve telefon ile ilgiliydim. Ancak evleneceğim için televizyon ihtiyacı doğdu ve ince eleyip sık dokumak istiyorum. Uzun uzun forumda neredeyse her postu okuyarak Vestel 9650 veya 9400 serisi 49"-55" ekran televizyon almaya karar verdim ki, müstakbel eşimin smart ile pek ilgisi olmayacağını hatırladım. :sirit

O nedenle smart ihtiyacı doğarsa Android TV box'lar ile veya appleTV ile ihtiyacımızı giderebileceğim çok da pahalı olmayan bir televizyon aramaktaydım.

Telefunken 50TU5020
Regal50R5020U

bulduğum iki seçenek. Fiyatları da neredeyse aynı. Kafamı karıştıran tek durum iki cihazın da nonconnect olması. Maksimum bütçemi 2000 +100 -100 olarak belirledim varsa sizin ve diğer forum üyelerinin de tavsiyelerini dinlemek isterim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Hoşgeldiniz Değerli Kardeşim;

Regal'in 49R6520 sini incelediniz mi hiç? Fiyat olarak da sizin kriterlerinizde, smart konusunu geçtim genel anlamda stabil ve bir çok kullanıcı tarafından rüştü ispat edilmiş bir tv dir.

Ancak izleme açınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza göre panel tipini de belirlemek gerekir (VA IPS)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Bey merhabalar. Seg aldığım televizyon 1 senesi dolmadan oğlum kırdığı için yeni bir televizyon bakıyorum. Sizin kullandığınız Regal 48R6520F mi yoksa Vestel 50FD7300 mü? Anakart, yazılım, smart, ekran kalitesi (VA, IPS) ve diğer tecrübeleriniz ışığında birini almak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz? (bu ikisinden birini hepsiburada dan mutlaka fixpack ekleyerek almayı düşünüyorum. Fixpack önerir misiniz?)
Baktıkça daha fazla model kafamı karıştırıyor
Regal 50R5020U, 50UHL500 gibi tam detay araştırmadığım diğer modeller de kafamda mevcut. Bütçem fixpack dahil 2000 TL gibi ve önceliğim maksimum ekran boyutu ve görüntü kalitesi ile birlikte Wifi özelliğini youtube izleme olanağı.
Teşekkürler

Selamlar Kardeşim;

6520 de 48 alırsanız VA, 49 alırsanız IPS panel olacaktır (Yine de detaylı kontrol yaparız isterseniz) UHL ise hılevel markasına aittir (Yine VESTEL güvencesinde) ancak 2 yıl garantisi nedeniyle ben bu listeden elerim sizin yerinizde olsam. 5020 nin özellikleri kullanıcı olarak sizin profilinizi yansıtıyor mu peki? İncelediniz mi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem hocam yukarıda da sordum ama tabii cevap verdiğiniz birçok mesaj olduğu için sanırım gözünüzden kaçtı.
Bugün bir TV tamircisi ile görüştüm ve durumu anlattım bana eğer kırmızı ışık yanıyorsa 5v çıkışı vardır ve Power Board sağlam olabilir dedi. Ayrıca bugün fark ettim ki TV yi açmaya çalışırken ekrana yoğun çizgiler şeklinde bir görüntü geliyor ama arka ışık vs. herhangi başka tepki yok sadece kapalı ekranda pikseller belli olur şekilde bir görüntü çıkıyor. Acaba durum nedir yine Power Board kaynaklıdır mı diyorsunuz.
Teşekkürler..
Adem Helvacı Ado

Sizin yazdığınız gibi faz toprak tarzı bir karışıklık var ise tüm anlatımları kafanızdan silebilirsiniz zira ürüne toprak hattından faz yürümesi demek, hem besleme hem de anakart üzerinde teknik takip yapılmadan KESİN hasar raporu çıkartmak mümkün olmaz demektir.

Aynı gövdeye anakartın da bağlı olması, gövdeden faz yürümesi sonucu buradan şase alan tüm komponentlerin hasar görme olasılığını da, sonuca dair değişken sayısını da arttırır maalesef.

F Çevrimdışı

Fear874

Yeni Üye
10 Tem 2018
5
33
Hoşgeldiniz Değerli Kardeşim;

Regal'in 49R6520 sini incelediniz mi hiç? Fiyat olarak da sizin kriterlerinizde, smart konusunu geçtim genel anlamda stabil ve bir çok kullanıcı tarafından rüştü ispat edilmiş bir tv dir.

Ancak izleme açınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza göre panel tipini de belirlemek gerekir (VA IPS)

Adem Hocam merhaba tekrardan, öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

Sizin cevabınızdan Connected bir cihaz almamın daha mantıklı olacağı görüşüne vardım. İzleme açısı kare bir odamız olduğu için %90 hep karşıdan olacak. UHD de önceliklerim arasında. Bunları göz önünde bulundurarak JVC LT-49VU73T seçeneklerimin arasına girdi. Hepsiburada'da uygun bir indirime girmiş. Almayı düşünüyorum. Sizin düşüncenizi de alıp siparişi vermek istiyorum.

M Çevrimdışı

mdnsari

Yeni Üye
2 Tem 2018
15
32
Adem Helvacı Ado hocam daha önce paneli kırılan 55scu9600 tv'imden bahsetmiştim. Sonuç olarak yeni tv almaya karar verdim. Bütçem çok fazla yok şu 4 tv'den hangisinin panel görüntüsü beni daha çok tatmin eder tivibu ile kullanıcam smart özellikleri önemli değil. AXEN AX49DIL023 , 48SCF7620 , AWOX AWX-49124ST , TECHWOOD 50LED272

K Çevrimdışı

krakus

Yeni Üye
12 Tem 2018
3
sa.aranıza yeni katıldım.ismim kartal kaan.40 yaş.istanbul
uzman görüşlerinize ve tavsiyenize ihtiyacım var.yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.3 özellik benim için kıstas 50 inç, smart ve 2000 tl bandında.vestel 50fd7300 düşünüyordum.benim kriterlerimde doğru seçim bu mudur?sizler,benim hiç bakmadığım regal, jvc, seg vs gibi markaları, anakart panel işlemci görüntü performans fiyat gibi bir çok özelliği daha iyi bildiğiniz için destek istiyorum.olur şu cihaz daha iyi şunu tavsiye derim falan derseniz sizden gelecek cevaba göre de hemen sipariş vereceğim inşallah.dünya kupası finalini büyük ekranda izlemek istiyorum nasip olursa...iyi akşamlar....

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
sa.aranıza yeni katıldım.ismim kartal kaan.40 yaş.istanbul
uzman görüşlerinize ve tavsiyenize ihtiyacım var.yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.3 özellik benim için kıstas 50 inç, smart ve 2000 tl bandında.vestel 50fd7300 düşünüyordum.benim kriterlerimde doğru seçim bu mudur?sizler,benim hiç bakmadığım regal, jvc, seg vs gibi markaları, anakart panel işlemci görüntü performans fiyat gibi bir çok özelliği daha iyi bildiğiniz için destek istiyorum.olur şu cihaz daha iyi şunu tavsiye derim falan derseniz sizden gelecek cevaba göre de hemen sipariş vereceğim inşallah.dünya kupası finalini büyük ekranda izlemek istiyorum nasip olursa...iyi akşamlar....
Kartal bey 2000 TL bandında regal 55r6532f onerbilirim ado beyin tavsiyesi ile almıştım çok memnunum 3 yıl garantisi var

K Çevrimdışı

krakus

Yeni Üye
12 Tem 2018
3
Kartal bey 2000 TL bandında regal 55r6532f onerbilirim ado beyin tavsiyesi ile almıştım çok memnunum 3 yıl garantisi var
allah razı olsun sefa06 bey öneriniz için.ancak dediğim gibi max 50'' arıyorum.elbetteki olur tercih meselesi ama zamanında abim 55'' aldığında denemelik benim salona koymuştuk.biraz büyük gelmişti.sanki bi tık aşağısı tam olacak gibi.o yüzden belirtmek istedim.teşekkür ederim...

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

Power_3lu3

Yeni Üye
11 Tem 2018
10
49R7020U REGAL tv hd yayınlarında beni üzer mi fiyat olarak alınabilecek tv, internette hiç araştırması yok 2.149 peşin fiyatı var umarım indirim geçmeden cevap alabilirim tşkr
Adem Helvacı Ado

Geri
Üst Alt