B_O_S_S Çevrimdışı

B_O_S_S

Yeni Üye
5 Tem 2018
12
42
Sizin yazdığınız gibi faz toprak tarzı bir karışıklık var ise tüm anlatımları kafanızdan silebilirsiniz zira ürüne toprak hattından faz yürümesi demek, hem besleme hem de anakart üzerinde teknik takip yapılmadan KESİN hasar raporu çıkartmak mümkün olmaz demektir.

Aynı gövdeye anakartın da bağlı olması, gövdeden faz yürümesi sonucu buradan şase alan tüm komponentlerin hasar görme olasılığını da, sonuca dair değişken sayısını da arttırır maalesef.

Annıyorum hocam, peki bu arızanın büyük olasılıkla besleme kartından kaynaklandığını düşünebilir miyiz? Dediğim PAT sesi ancak Power Board dan çıkabilecek bir ses gibi görünüyor. İki kartın da aynı anda arızalanması biraz düşük bir ihtimal gibi görünebilir mi? Bir de Power Board üzerinde sigortaya benzeyen bu elemanlar ne işe yarıyor? Acaba o ses bunlardan gelmiş olabilir mi? Buna dair resim ekledim. Power Board biraz daha ucuz olduğu için riske girip alıp denesem mi acaba (100 TL) Main Board (250 TL)

IMG_20170922_233100a09e7a02a171632f.jpg

B_O_S_S Çevrimdışı

B_O_S_S

Yeni Üye
5 Tem 2018
12
42
Sota Sota Hocam şuan da doğu da bir ildeyim ve LG servisi bana bayağı uzak bir yerde oraya TV yi götürmek benim için çok zor olur. Araç olsa sıkıntı yok ama hem uzak bir yerde hem de bu sıcaklarda dediğinizi yapmak gerçekten de zor olacaktır. Yoksa ben de düşündüm ama dediğim gibi bunu yapmak oldukça zor olur. Yine de tavsiyeniz için teşekkürler.
Not: Burada elektronikçi yok, ben hiç görmedim :)

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
İyi akşamlar Adem bey TV konusunda sorum olucak Media Markt te 12 ay kampanya var ondan yararlanmak istiyorum Samsung mu7000 3400 tl Vestel 49ud9400 3090tl 2yl garanti , Teknosa da 55ud 9300. 3090tl 3 yıl garanti . Hangisini tavsiye edersiniz ben TV den beklentim görüntü iyi olsun tv_film izlemek sadece. Yardımcı olursanız memnun olurum. Vestel de 9000 serisi bulmak zor tekno marketlerde . yeni üretim TV geliceksin sanırsam geçen Teknosa da Vestel standın da 9300 vardı tek kalmistı. Yoksa beklemek mi gerekli yeni çıkacak tvleri ??? görüntü _fiyat anlamında . Fiyat yüksek mı olur. Tşk ederim.

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
Selam arkadaşlar Adem bey musaitseniz öncelik olarak sizden ricam bir siteden 2 tv için 1000 tl indirim kuponum var sadece samsung televizyonlarda bu 2 modelde Samsung 49MU8000 Premium Ultra HD =Samsung 49MU7350 Uhd bu 2 tv arasından tabiki samsung 49mu8000 olanı aklımda bana 3600 tl
gelmiş oluyor benimde bütçem 4000 tl bu tv için bu fiyat değermi yani bu tv bana yeterlimidir. ek olarak bu tv de sesli komut varmıdır kesin olması benim için en önemli özelliklerinden yani bu dolar bu zamanda bu fiyata değermi lütfen acil cevap yazarsanız sevinirim...

B_O_S_S Çevrimdışı

B_O_S_S

Yeni Üye
5 Tem 2018
12
42
B_O_S_S B_O_S_S, dun beko ledtv dagittim güç kartini ve anakartı sokmek birazcik eliniz yatkinsa cok kolay.
Iki karti sokup kargoyla servise ulastirabilirsiniz.

Her ne kadar çok anlamasam da yine de elim yatkındır diyebilirim. Bunda 5-6 yıl önce kendi LCD monitörümü tamir etmiştim. Monitör bazen açılmıyor ya da güç bela zorla açılıyordu. Monitörün arkasını açıp inceleyince 2 adet kondansatörün şişmiş olduğunu gördüm sonra aynılarını alıp taktım ve şuan hala çok iyi çalışıyor hatta uydu alıcı takıp mutfak televizyonu yaptım :)
Şuan kullandığım TV nin boardlarını sökerim onda sıkıntı yok. Zaten yeni board alırsam da ben takacağım. Bakalım artık Adem Helvacı Ado beyden de son bir cevap alırsam ona göre bir şeyler yapacağım. İlginiz için teşekkürler :)

P Çevrimdışı

Power_3lu3

Yeni Üye
11 Tem 2018
10
(adminlerden ) konuya hakim cvp verebilecek kimse var mı konuya hakim 3 gündür sadece biz aktif yazıyor gibiyiz ordan bakınca siz haklısınız çok özür ama burdan bakıncada bi tuhaf saygılar ;)

K Çevrimdışı

krakus

Yeni Üye
12 Tem 2018
3
(adminlerden ) konuya hakim cvp verebilecek kimse var mı konuya hakim 3 gündür sadece biz aktif yazıyor gibiyiz ordan bakınca siz haklısınız çok özür ama burdan bakıncada bi tuhaf saygılar ;)
Burda cvp veren yok aga. Anca üyeler kendi aralarında. Minnet edeceğime siparişimi verdim bile. İnşallah sende gönlüne göre alır hayrını görürsün. Kaydımı da sileyim banlasınlar falan. Bi yararı yok çünkü

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828
Burda cvp veren yok aga. Anca üyeler kendi aralarında. Minnet edeceğime siparişimi verdim bile. İnşallah sende gönlüne göre alır hayrını görürsün. Kaydımı da sileyim banlasınlar falan. Bi yararı yok çünkü
Sayın K krakus Beyfendi biraz haksızlık etmiyormusunuz. Burda yazılanlardan faydalanmadım demeyin lütfen. İlgilenen Adem Helvacı Ado usta bu aralar yaz sezonundan dolayı geceleri de çalışmak zorunda olduğundan bir kaç gündür ilgilenemiyor, albanez albanez Usta bu aralar müsait değil.
Başka yerlerdeki Funboycular gibi, paralı satış elemanları gibi kesin şunu alın bunu alın demesi Forum olarak bizede kolay gelir. Yine de takıldığınız bir konuda buyrun tekrar bekleriz :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875

tv konusuna aramızda en hakım kısı Adem Helvacı Ado dur ıslerı nedenıyle bırkac gundur forumda aktıf olamadı bırıken tum mesajlar enkısa surede cevaplayacaktır.

bu forumda herkes bılgı ve tecrubesını paylasılır. kımsenın kımseye mınnet etmesıne gerek yoktur.
kaldı bu forum yonetıcılerın tekelınde degıldır
uyelerımızınde foruma destek vermesı tecrubelerını aktarması bırbırıyle konusması bızım enbuyuk arzumuzdur. :ok

Geri
Üst Alt