Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado ustam önceki msj ları dikkate almazsak durumda değişiklik yok bir tv bakıyorum fiyat aralığı vardı diğer yazdıklarımda sayfanın başlarında bir arkadaşa önerdiğiniz tv leri inceledim size yük olmasın diye ve bu 6 cı günde siz cvp verene kadar ,kafamda sorular oluştu derken çokta değil sizin gibi yazmak ne mümkün umarım bekleyişimizden size sitem i maruz görürsünüz :)

*UHD tv ler evimizdeki uydu yayınlarını NASIL gösterir ( mağzalarda video ve 4k yayının haricinde yok internette youtubede yok biz tv yi aldık eve kurduk tv de görüntü çamur ve biz bunu daha kaç yıl böyle kulanırız bilmiyoruz
** UHD yerine FHD mi cihaz alsak hep almışken en iyisini alalım kaygısı vardır ya bir cihaza çok para verip hd yayın izliyeceksek yada sd
***uhd tw lerin ideal ölçüsü nedir alacaksak 42-43 inç olmalı yada 55 üstü olmalı diye birşey var mıdır?
****aynı şekilde full hd lerin ideal görüntü boyutu varmıdır?
****IPS panel mi VA mı neye göre tercih edilmeli?
*****HDR çok önemli mi HDR ekrana her yansıtılan görüntüyü mü dönüştürür yoksa sadece hdr özelikli video vs mi?

yada tüm bunlar dışında USTAM elektronikle aram iyidir aktif kullanırım CANLI GÖRÜNTÜ ,uhd uydu yayınları kötü ise full hd bir tv değil ise uhd sürekli internette FİLLİM bakan youtube izleme dolaşım vs WİFİ,bluethoot,hdr,ses,SMART TV,MOBİL BAĞLANTI kulanıcı aryüzü, marka önemli değil ,servis olsa yeter VESTEL kulanıyorum bir cihazı 6 ay sonra sineklik eleği gibi gösterdiği için değişim yaptılar sağ olsunlar ve cihazlardan da servisten de memnunum ekran boyutları önemli değil derseniz 49-50 bunlar kötü gösterir derseniz 43-50 arası 2000-2500tl arası
ÜSTTE:
49R7020U REGAL inceledim özelikleri çok iyi bana göre gibi ama görüntüyü nasıl gösterir nette en ucuz 2149tl buldum değişmediyse.
LG49UJ630v kipa da görme şansım oldu çok karanlık gösteriyor ve 1080p video oynatılıyor kötü görüntüsü var bu karanlık gösterme ıps ekranın özeligi mi?
49UJ710 bulamadım 49UJ701v var
derseniz ki,bununla ilgili yazdım ,videoda söyledim ,dedikleriniz USTAM doktor reçetesi gibi burdan okuyunca ve çok çeşit ve karmaşık,işi bilen siz olunca biz malum
Bir öneriniz olursa ustam sevinirim ilginiz alakanız için teşekkür

20180716_100534e7c4f7ae4c653c1d.jpg
710 yazım hatamdır kardeşim, 701 o, senin durum accık ortaya karışık. Ben şimdi sana 'X marka Y model al" der geçerim o bizim karakterimize uygun değil. Zaten zam furyası geldi geçti herşey in fiyatı patladı gitti, bu kadar bekledim birazcık daha beklerim dersen daha ince eleyip sık dokuyup bir model bakalım derim.

Canıma tak dedi bir tv almam lazım artık dersen yüzeysel bir inceleme ile bir model önerebilirim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
="Fear874, post: 40227, member: 2543"]Adem hocam televizyonu aldım kurulumunu henüz yaptırmadım. Yeri mi bilmiyorum ama seri numarasını ekliyorum eğer kontrol etme şansınız varsa vereceğiniz bilgiye göre değişim veya iade etme durumum olabilir. Şimdiden teşekkürler. Kolaylıklar diliyorum.
Adem Helvacı Ado

IMG_20180717_112233_1-1.jpg
[/QUOTE]
Seriye baktım bir sorun yok herşey normal görünüyor, kaldı ki montaj sonrası da hata görürseniz o an rapor tutturabilirsiniz gelen ekibe.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey öncelilkle yogun oldugunuz dönem de cevap verdiğiniz için tesekkür ederim. 2500_3000 arası bütcem var vestel de sadece 9000 serisi olursa almayı düşünüyorum , A101 bim jvs toshıba tv leride düşünüyorum 50U5863DAT gibi, gerci yeni tvleri beklemelimiyim diyede düşünüyorum malum samsung lg yeni ürünlerini pıyasaya sundu . vestel ?? Tesekkür ederim
Acele etmenizi gerektirecek durum yok ise bana göre Eylüle kadar yolu var bekleme işinin zira şu an tv dönemi değil. Marketing uzmanları class modelleri bu dönemlerde sahaya sürmez.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey Samsung 49MU8000 Premium Ultra 2 akşam önce sipariş verdim. NU serisini aratmaz sanırım bu arada tv bana 3400 gibi bir rakama geldi yani bu zamanda bu tv için ideal fiyat mıdır? yada keşke nu serisi alsaydınız diyecek kadar kötümüdür. size kafamda takılı olan bir soruyu sormak istiyorum bu tv yanında harici one connect cihazı geliyor ama kafamdaki soru olurda ileride garantisiz bir durumda bu cihaz bozulursa veya bulamassam aynısından ben bu tv ye 4k full hd harici uydu bağlayamazmıyım. one connect girişi olan uydu varmıdır size zahmet cevaplarsanız sevinirim saygılar...
Selamlar, bu konuda kendimi eksik hissettim şu an zira hiç merak edip araştırmadım bu mevzuyu. Samsung servisi arkadaşım ile istişare edip daha doğru bilgiyi paylaşırım size :ok

F Çevrimdışı

Fear874

Yeni Üye
10 Tem 2018
5
33
Hoşgeldiniz Değerli Kardeşim;

Regal'in 49R6520 sini incelediniz mi hiç? Fiyat olarak da sizin kriterlerinizde, smart konusunu geçtim genel anlamda stabil ve bir çok kullanıcı tarafından rüştü ispat edilmiş bir tv dir.

Ancak izleme açınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza göre panel tipini de belirlemek gerekir (VA IPS)
="Fear874, post: 40227, member: 2543"]Adem hocam televizyonu aldım kurulumunu henüz yaptırmadım. Yeri mi bilmiyorum ama seri numarasını ekliyorum eğer kontrol etme şansınız varsa vereceğiniz bilgiye göre değişim veya iade etme durumum olabilir. Şimdiden teşekkürler. Kolaylıklar diliyorum.
Adem Helvacı Ado

IMG_20180717_112233_1-1.jpg
Seriye baktım bir sorun yok herşey normal görünüyor, kaldı ki montaj sonrası da hata görürseniz o an rapor tutturabilirsiniz gelen ekibe.[/QUOTE]

Hocam tekrardan teşekkür ediyorum, eğer size daha fazla zorluk çıkarmayacak ise panel tipi ve anakartı ile ilgili bilgi de alabilir miyim? Yani bunda da diğerleri gibi çoklu üretim gibi durumlar falan var mıdır?

Y Çevrimdışı

ywz81

Yeni Üye
6 May 2018
14
43
Sonuç ve düşüncelerinizi, incelemenizi görmek/bilmek isterim :ok
yeniden merhaba,

regal 48R6520F aldım.

2 ayı geçmiş televizyonu alalı. hepsiburadadan karta ödül puan ile 1500 liraya mal etmiştim. vestel servis gelip duvara astı. görüntü kalitesi gayet iyi. konunun uzmanı değilim ancak şu şekilde tarif edebilirim: akraba ve komşuların evlerinden gördüğüm ekonomik televizyonlardan çok daha iyi. pahalı televizyonlardan aşağı değil. ses kalitesi konusunda olumsuz yorumlar okumuştum ama ben o konuda da gayet memnunum. evde henüz internet olmadığı için smart özelliklerini deneme imkanım olmadı. usb den video izledim. hatta denemek için 4 gb den daha büyük olan bir film yükleyip usb den çalıştırdım. gayet güzel oynatıyor. bu fiyatlara televizyon bakan varsa hiç düşünmeden alabilir.
başta Ado olmak üzere, uygun fiyata iyi bir televizyona sahibi olmama yardım eden herkese teşekkür ederim.

B Çevrimdışı

BLUEHDTR

Kayıtsız / Doğrulanmamış
49ud8400 49ud8800 49ud9300 hangisini önerirsiniz? Artı ve eksi yönlerini yazabilir misiniz? Adem Helvacı Ado ve diğer arkadaşlar. Acele bilgi lazım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Seriye baktım bir sorun yok herşey normal görünüyor, kaldı ki montaj sonrası da hata görürseniz o an rapor tutturabilirsiniz gelen ekibe.

Hocam tekrardan teşekkür ediyorum, eğer size daha fazla zorluk çıkarmayacak ise panel tipi ve anakartı ile ilgili bilgi de alabilir miyim? Yani bunda da diğerleri gibi çoklu üretim gibi durumlar falan var mıdır?
LG IPS panel, MB130P anakart :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
yeniden merhaba,

regal 48R6520F aldım.

2 ayı geçmiş televizyonu alalı. hepsiburadadan karta ödül puan ile 1500 liraya mal etmiştim. vestel servis gelip duvara astı. görüntü kalitesi gayet iyi. konunun uzmanı değilim ancak şu şekilde tarif edebilirim: akraba ve komşuların evlerinden gördüğüm ekonomik televizyonlardan çok daha iyi. pahalı televizyonlardan aşağı değil. ses kalitesi konusunda olumsuz yorumlar okumuştum ama ben o konuda da gayet memnunum. evde henüz internet olmadığı için smart özelliklerini deneme imkanım olmadı. usb den video izledim. hatta denemek için 4 gb den daha büyük olan bir film yükleyip usb den çalıştırdım. gayet güzel oynatıyor. bu fiyatlara televizyon bakan varsa hiç düşünmeden alabilir.
başta Ado olmak üzere, uygun fiyata iyi bir televizyona sahibi olmama yardım eden herkese teşekkür ederim.
Değerli Kardeşim Selamlar;

Ben de bu ülke insanına ekonomik koşullarda iyi ürün ve iyi hizmet sunan kim var ise hepsine teşekkür ediyorum sizin vesileniz ile :ok

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
Adem bey acil bir yardım gerekli lütfen a101den toshiba 50u5863 kodu tv aldım ama hiçbir yeride 4k yazmıyor nette bakıyorum bazı yerlerde 4k yazıyor birde bu seri doğrumu bakarmısın özelliğine acil bir zahmet olmassa iade edicem...
kod 10117327 yazıyorrr

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
Adem bey acil bir yardım gerekli lütfen a101den toshiba 50u5863 kodu tv aldım ama hiçbir yeride 4k yazmıyor nette bakıyorum bazı yerlerde 4k yazıyor birde bu seri doğrumu bakarmısın özelliğine acil bir zahmet olmassa iade edicem...
kod 10117327 yazıyorrr

IMG_20180718_22042955dffe14d1920bf9.jpg

S Çevrimdışı

SnttB

Yeni Üye
26 May 2018
32
38
kod 10117327 yazıyorrr

Ultra hd yazıyor. 4k yayınları destekliyor demek oluyor

IMG_20180718_22042955dffe14d1920bf9.jpg

Geri
Üst Alt