E Çevrimdışı

Erdempal

Yeni Üye
10 Tem 2018
4
37
Selamlar Kardeşim;

6520 de 48 alırsanız VA, 49 alırsanız IPS panel olacaktır (Yine de detaylı kontrol yaparız isterseniz) UHL ise hılevel markasına aittir (Yine VESTEL güvencesinde) ancak 2 yıl garantisi nedeniyle ben bu listeden elerim sizin yerinizde olsam. 5020 nin özellikleri kullanıcı olarak sizin profilinizi yansıtıyor mu peki? İncelediniz mi?
Söylediğiniz gibi inceledim ve regal ile hi-level'ı eledim. Ancak hepsiburada gibi sitelerde vestel de seg de 2 sene garantili olarak gözüküyor. Buna bir yorumunuz var mıdır? 3 sene için ne yapmam gerekir? Fixpack alacağım kesinlikle. İşe yarar mı? Son olarak pencere Karşısı olacağı için VA panel düşünüyorum doğru mu bilmiyorum. Uzaktan bağlantı youtube desteği Wifi özellikli ve ayrıca anakart ve görüntü kalitesi olarak sizin tavsiyeniz edeceğiniz full HD cihaz arıyorum. Son olarak üçe indirdim. (en başa döndüm desem yeridir.)

1. Regal 48R6520F
2. Vestel 50FD7300
3. Seg 48SCF7620

Bir tanesini söyleyin de siz rahatlayın ben de

Saygılar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Söylediğiniz gibi inceledim ve regal ile hi-level'ı eledim. Ancak hepsiburada gibi sitelerde vestel de seg de 2 sene garantili olarak gözüküyor. Buna bir yorumunuz var mıdır? 3 sene için ne yapmam gerekir? Fixpack alacağım kesinlikle. İşe yarar mı? Son olarak pencere Karşısı olacağı için VA panel düşünüyorum doğru mu bilmiyorum. Uzaktan bağlantı youtube desteği Wifi özellikli ve ayrıca anakart ve görüntü kalitesi olarak sizin tavsiyeniz edeceğiniz full HD cihaz arıyorum. Son olarak üçe indirdim. (en başa döndüm desem yeridir.)

1. Regal 48R6520F
2. Vestel 50FD7300
3. Seg 48SCF7620

Bir tanesini söyleyin de siz rahatlayın ben de

Saygılar.

SEG her türlü 2 yıl garantidir değişmez.
VESTEL ise Yetkili bayi satışında 3, Spot satışlarda 2 yıl garantilidir.

Ben yine de 6520 der kenara çekilirim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selam arkadaşlar Adem bey musaitseniz öncelik olarak sizden ricam bir siteden 2 tv için 1000 tl indirim kuponum var sadece samsung televizyonlarda bu 2 modelde Samsung 49MU8000 Premium Ultra HD =Samsung 49MU7350 Uhd bu 2 tv arasından tabiki samsung 49mu8000 olanı aklımda bana 3600 tl
gelmiş oluyor benimde bütçem 4000 tl bu tv için bu fiyat değermi yani bu tv bana yeterlimidir. ek olarak bu tv de sesli komut varmıdır kesin olması benim için en önemli özelliklerinden yani bu dolar bu zamanda bu fiyata değermi lütfen acil cevap yazarsanız sevinirim...
49NU8000 çok mu zorlar bütçe olarak?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İyi akşamlar Adem bey TV konusunda sorum olucak Media Markt te 12 ay kampanya var ondan yararlanmak istiyorum Samsung mu7000 3400 tl Vestel 49ud9400 3090tl 2yl garanti , Teknosa da 55ud 9300. 3090tl 3 yıl garanti . Hangisini tavsiye edersiniz ben TV den beklentim görüntü iyi olsun tv_film izlemek sadece. Yardımcı olursanız memnun olurum. Vestel de 9000 serisi bulmak zor tekno marketlerde . yeni üretim TV geliceksin sanırsam geçen Teknosa da Vestel standın da 9300 vardı tek kalmistı. Yoksa beklemek mi gerekli yeni çıkacak tvleri ??? görüntü _fiyat anlamında . Fiyat yüksek mı olur. Tşk ederim.
Özellikle tv söz konusu olduğunda ben daha çok garantici oluyorum bu nedenle eğer imkan var ise 3 yıl garantili ürünleri daha makul buluyorum. Sizin yükselebileceğiniz mx bütçe nedir? ona göre farklı bir değerlendirme içerisine de girebilirim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Annıyorum hocam, peki bu arızanın büyük olasılıkla besleme kartından kaynaklandığını düşünebilir miyiz? Dediğim PAT sesi ancak Power Board dan çıkabilecek bir ses gibi görünüyor. İki kartın da aynı anda arızalanması biraz düşük bir ihtimal gibi görünebilir mi? Bir de Power Board üzerinde sigortaya benzeyen bu elemanlar ne işe yarıyor? Acaba o ses bunlardan gelmiş olabilir mi? Buna dair resim ekledim. Power Board biraz daha ucuz olduğu için riske girip alıp denesem mi acaba (100 TL) Main Board (250 TL)

IMG_20170922_233100a09e7a02a171632f.jpg
Sigortaların görevi her zaman güvenlik riski iindir, yani yangın olasılıklarını engellemek vs, arıza yapmayı engellemeye odaklı değildir o komponentler.

İki jkartın aynı anda arıza yapma olasılığı sizin durumda var, Şöyle ki; toprak hattından faz yürüdüyse, bu esnada tv ye bir şey bağlı ise (HDMI çanak kablosu vs) veya o esnada ara kabloya başka topraklı bir bağlantı var ise vs vs vs tüm bu koşullarda faz ana gövdeye akar ve ana gövde ile irtibatı olan her kart bu fazdan etkilenir. Yani bu sıoradışlı bir arızadır ve deneme yanılma usulü dışında sizin elinizden bir şey geleceğini düşünmüyorum.

Bu koşullarda önce ucuz olandan başlamak da mantıklı bir yaklaşımdır :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
49R7020U REGAL tv hd yayınlarında beni üzer mi fiyat olarak alınabilecek tv, internette hiç araştırması yok 2.149 peşin fiyatı var umarım indirim geçmeden cevap alabilirim tşkr
Adem Helvacı Ado
Herşeyde bir hayır vardır azizim sıkmayın canınızı, biz yoğunluktasn yazamadık ve siz de tv almadıysanız bunda da bir hayır vardır. Son durumu bildirirseniz bakarız bir şeyler :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam daha önce paneli kırılan 55scu9600 tv'imden bahsetmiştim. Sonuç olarak yeni tv almaya karar verdim. Bütçem çok fazla yok şu 4 tv'den hangisinin panel görüntüsü beni daha çok tatmin eder tivibu ile kullanıcam smart özellikleri önemli değil. AXEN AX49DIL023 , 48SCF7620 , AWOX AWX-49124ST , TECHWOOD 50LED272
TECHWOOD 50LED272 :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Hocam merhaba tekrardan, öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

Sizin cevabınızdan Connected bir cihaz almamın daha mantıklı olacağı görüşüne vardım. İzleme açısı kare bir odamız olduğu için %90 hep karşıdan olacak. UHD de önceliklerim arasında. Bunları göz önünde bulundurarak JVC LT-49VU73T seçeneklerimin arasına girdi. Hepsiburada'da uygun bir indirime girmiş. Almayı düşünüyorum. Sizin düşüncenizi de alıp siparişi vermek istiyorum.

Kardeişm selam, geciktim kusura bakma lütfen. Son durum nedir?

P Çevrimdışı

Power_3lu3

Yeni Üye
11 Tem 2018
10
Bu arada, 49R7020U REGAL size özelliklerini verdiğim model.
Bunun haricinde LG49UJ630 ve 49UJ710 incelemenizi tavsiye ederim :ok

Adem Helvacı Ado ustam önceki msj ları dikkate almazsak durumda değişiklik yok bir tv bakıyorum fiyat aralığı vardı diğer yazdıklarımda sayfanın başlarında bir arkadaşa önerdiğiniz tv leri inceledim size yük olmasın diye ve bu 6 cı günde siz cvp verene kadar ,kafamda sorular oluştu derken çokta değil sizin gibi yazmak ne mümkün umarım bekleyişimizden size sitem i maruz görürsünüz :)

*UHD tv ler evimizdeki uydu yayınlarını NASIL gösterir ( mağzalarda video ve 4k yayının haricinde yok internette youtubede yok biz tv yi aldık eve kurduk tv de görüntü çamur ve biz bunu daha kaç yıl böyle kulanırız bilmiyoruz
** UHD yerine FHD mi cihaz alsak hep almışken en iyisini alalım kaygısı vardır ya bir cihaza çok para verip hd yayın izliyeceksek yada sd
***uhd tw lerin ideal ölçüsü nedir alacaksak 42-43 inç olmalı yada 55 üstü olmalı diye birşey var mıdır?
****aynı şekilde full hd lerin ideal görüntü boyutu varmıdır?
****IPS panel mi VA mı neye göre tercih edilmeli?
*****HDR çok önemli mi HDR ekrana her yansıtılan görüntüyü mü dönüştürür yoksa sadece hdr özelikli video vs mi?

yada tüm bunlar dışında USTAM elektronikle aram iyidir aktif kullanırım CANLI GÖRÜNTÜ ,uhd uydu yayınları kötü ise full hd bir tv değil ise uhd sürekli internette FİLLİM bakan youtube izleme dolaşım vs WİFİ,bluethoot,hdr,ses,SMART TV,MOBİL BAĞLANTI kulanıcı aryüzü, marka önemli değil ,servis olsa yeter VESTEL kulanıyorum bir cihazı 6 ay sonra sineklik eleği gibi gösterdiği için değişim yaptılar sağ olsunlar ve cihazlardan da servisten de memnunum ekran boyutları önemli değil derseniz 49-50 bunlar kötü gösterir derseniz 43-50 arası 2000-2500tl arası
ÜSTTE:
49R7020U REGAL inceledim özelikleri çok iyi bana göre gibi ama görüntüyü nasıl gösterir nette en ucuz 2149tl buldum değişmediyse.
LG49UJ630v kipa da görme şansım oldu çok karanlık gösteriyor ve 1080p video oynatılıyor kötü görüntüsü var bu karanlık gösterme ıps ekranın özeligi mi?
49UJ710 bulamadım 49UJ701v var
derseniz ki,bununla ilgili yazdım ,videoda söyledim ,dedikleriniz USTAM doktor reçetesi gibi burdan okuyunca ve çok çeşit ve karmaşık,işi bilen siz olunca biz malum
Bir öneriniz olursa ustam sevinirim ilginiz alakanız için teşekkür

20180716_100534e7c4f7ae4c653c1d.jpg

Son düzenleme:
osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
49NU8000 çok mu zorlar bütçe olarak?
Adem bey Samsung 49MU8000 Premium Ultra 2 akşam önce sipariş verdim. NU serisini aratmaz sanırım bu arada tv bana 3400 gibi bir rakama geldi yani bu zamanda bu tv için ideal fiyat mıdır? yada keşke nu serisi alsaydınız diyecek kadar kötümüdür. size kafamda takılı olan bir soruyu sormak istiyorum bu tv yanında harici one connect cihazı geliyor ama kafamdaki soru olurda ileride garantisiz bir durumda bu cihaz bozulursa veya bulamassam aynısından ben bu tv ye 4k full hd harici uydu bağlayamazmıyım. one connect girişi olan uydu varmıdır size zahmet cevaplarsanız sevinirim saygılar...

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Özellikle tv söz konusu olduğunda ben daha çok garantici oluyorum bu nedenle eğer imkan var ise 3 yıl garantili ürünleri daha makul buluyorum. Sizin yükselebileceğiniz mx bütçe nedir? ona göre farklı bir değerlendirme içerisine de girebilirim :ok
Adem bey öncelilkle yogun oldugunuz dönem de cevap verdiğiniz için tesekkür ederim. 2500_3000 arası bütcem var vestel de sadece 9000 serisi olursa almayı düşünüyorum , A101 bim jvs toshıba tv leride düşünüyorum 50U5863DAT gibi, gerci yeni tvleri beklemelimiyim diyede düşünüyorum malum samsung lg yeni ürünlerini pıyasaya sundu . vestel ?? Tesekkür ederim

Geri
Üst Alt