naviga Çevrimdışı

naviga

Yeni Üye
27 Tem 2017
29
Forumdan arkadaşlarla 10 liradan ortak Netflix hesabı aldık, başımıza iş açtık :) 47LM660S vardı, kesmedi. Malum siteye koydum makul bir fiyata, hemen satıldı :kiskis

O mu bu mu derken, çıta yükseldi. Ortalama Türk ailesi olarak uzun vakitler, TV başında geçiriyoruz, iyisi olsun diyorum. Samsung 55NU8000 ile başladım, o kadar vermişken biraz daha, biraz daha derken neticede Sony KD-55XF9005 (6,600 lira) ile LG Oled 55B7V (7,600 lira) arasında kaldım. Oled biraz daha ağır basıyor ama Webos işletim sisteminden biraz şüpheliyim. Bir de 47LM660S televizyonumda çat diye youtube hizmetini sonlandırmıştı LG 2-3 yıl evvel; o yüzden biraz gıcığım var. Sony'nin android olması esneklik açısından iyi gibime geliyor. Fald panel, 10 bit HDR. Ama diğer tarafta da oled var. Çok güzel siyahlar ama ekranda yanma sorunlarından bahsediliyordu geçmişte.

Oyun merakımız yok. TV'de Tv, netflix ve hard disk'ten film izleriz.

Bi el atın dostlar. Ne almalı?

soner Çevrimdışı

soner

Aktif Üye
4 Tem 2018
68
65 inch 5000-6000 civarı tv arayışındayım Adem Helvacı Ado hocam.65MU7000 düşük bir seri ama 5500tl yi hakeder mi? Veya vestel vs. markaların bu seviye ürün tavsiyesi alabilirmiyim? Dün gece 55mu9000 4950 tl ye indi ama size sormadan elim gitmedi almaya.öncelik 65 olmak üzere 55'' tv tavsiyesi alabilir miyim?Görüntünün güzel olması dışında çok beklentimiz yok açıkçası.Kablo tv modül kullanıyorum yayın olarak ama maç merakım var özellikle gölgeleme olayını problem edebiliriz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba.Regal 43r6520f için iki satıcıya mesaj attım.Sattığınız model 800 Hz olan model mi diye.Markanın sitesinden inceleyin diye mesaj geldi.Sitede 600 Hz görünüyor.Bu firmadan alacağım.En uygun bu.
Satıcısından bilgi alamadığınız ürünleri satın almayın lütfen.

Ne olduğunu bilmiyorlarsa seri versinler biz bakalım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
65 inch 5000-6000 civarı tv arayışındayım Adem Helvacı Ado hocam.65MU7000 düşük bir seri ama 5500tl yi hakeder mi? Veya vestel vs. markaların bu seviye ürün tavsiyesi alabilirmiyim? Dün gece 55mu9000 4950 tl ye indi ama size sormadan elim gitmedi almaya.öncelik 65 olmak üzere 55'' tv tavsiyesi alabilir miyim?Görüntünün güzel olması dışında çok beklentimiz yok açıkçası.Kablo tv modül kullanıyorum yayın olarak ama maç merakım var özellikle gölgeleme olayını problem edebiliriz.
55NU8000 incelermisiniz rica etsem :ok

XE9005 derdim ama bütçeyi aşar ve bence çok abartılı rakam 55'' için :ok

soner Çevrimdışı

soner

Aktif Üye
4 Tem 2018
68
NU8000 İ inceleme fırsatım oldu ve çok beğendik sayın hocam.Bizim çekincemiz bu fiyata sırf samsung diye bu parayı vermek yerine yakın performansı vestelden veya baska bir seriden alabiliyorsak marka fanatikliği yapmayıp o ürünü almak için size danışmak istedik ki büyük ekran tv hevesi ilk olarak vestelin 65 '' 8900 serisi tv yi mediamarktta gördükten sonra başladı.Nu 8000 diyorsanız ona yoğunlaşıyorum @Ado hocam dün geceki gibi vatanda mu9000 indirime girse dahi nu8000 mi tavsiye edersiniz hangisi ucuzsa mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
NU8000 İ inceleme fırsatım oldu ve çok beğendik sayın hocam.Bizim çekincemiz bu fiyata sırf samsung diye bu parayı vermek yerine yakın performansı vestelden veya baska bir seriden alabiliyorsak marka fanatikliği yapmayıp o ürünü almak için size danışmak istedik ki büyük ekran tv hevesi ilk olarak vestelin 65 '' 8900 serisi tv yi mediamarktta gördükten sonra başladı.Nu 8000 diyorsanız ona yoğunlaşıyorum @Ado hocam dün geceki gibi vatanda mu9000 indirime girse dahi nu8000 mi tavsiye edersiniz hangisi ucuzsa mı?

Azizim mümkün olan kaliteyi ucuza verdikleri için VESTEL üretimlerini söylüyoruz, bu sefer adımız VESTEL pazarlamacısına çıkıyor lakin o fiyatlara bu vatandaşa bu kaliteyi veren başka marka yok bizim elimizden bir şey gelmiyor.
65UD8900 bu kulvarda bu fiyata alınabilecek EN İDEAL tv dir. Lakin büyük ekranlarda hata unsurlarını görme olasılıklarınız da bir o kadar yükselir. Aynız amanda 65'' de gönül donanımsal 100hz panel istiyor ama bu tv de yok. Yalnız tüm olumsuzluklara rağmen ürün üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor.

Ekonomik sorunu olmayanlar için Marka değeri adı altında ürünün hak ettiğinden fazlasını ödemek kaydıyla NU8000 derim. Aşırı ekonomik ve çok avantajlı bir durum var ise MU9000 de olur elbette :ok

soner Çevrimdışı

soner

Aktif Üye
4 Tem 2018
68
Azizim mümkün olan kaliteyi ucuza verdikleri için VESTEL üretimlerini söylüyoruz, bu sefer adımız VESTEL pazarlamacısına çıkıyor lakin o fiyatlara bu vatandaşa bu kaliteyi veren başka marka yok bizim elimizden bir şey gelmiyor.
65UD8900 bu kulvarda bu fiyata alınabilecek EN İDEAL tv dir. Lakin büyük ekranlarda hata unsurlarını görme olasılıklarınız da bir o kadar yükselir. Aynız amanda 65'' de gönül donanımsal 100hz panel istiyor ama bu tv de yok. Yalnız tüm olumsuzluklara rağmen ürün üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor.

Ekonomik sorunu olmayanlar için Marka değeri adı altında ürünün hak ettiğinden fazlasını ödemek kaydıyla NU8000 derim. Aşırı ekonomik ve çok avantajlı bir durum var ise MU9000 de olur elbette :ok

Tam istediğim bir cevaptı.Anladım sayın hocam çok yardımcı oldunuz.Bu güzel siteyi ve sizler gibi değerli arkadaşları bulmamda ud8900 ün rolü büyük bu tv 'ye karşı bir sempatim var :)
Nu8000 için uygun kampanya kovalıyorum o zaman çok sağolun tekrardan saygılar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tam istediğim bir cevaptı.Anladım sayın hocam çok yardımcı oldunuz.Bu güzel siteyi ve sizler gibi değerli arkadaşları bulmamda ud8900 ün rolü büyük bu tv 'ye karşı bir sempatim var :)
Nu8000 için uygun kampanya kovalıyorum o zaman çok sağolun tekrardan saygılar.
İşte bilinçli tüketici,

Kovala kampanyayı azizim, VESTEL fiyatına yakın NU8000 verirlerse kaptır gitsin :ok

Bu arada sizlere daha önce 8 temmuzda büyük zam furyasından bahsetmiştim ve gelmişti biliyorsunuz.

Bazı duyumlar alıyorum firmaların geri adım atacağına dair :ok

soner Çevrimdışı

soner

Aktif Üye
4 Tem 2018
68
İşte bilinçli tüketici,

Kovala kampanyayı azizim, VESTEL fiyatına yakın NU8000 verirlerse kaptır gitsin :ok

Bu arada sizlere daha önce 8 temmuzda büyük zam furyasından bahsetmiştim ve gelmişti biliyorsunuz.

Bazı duyumlar alıyorum firmaların geri adım atacağına dair :ok
Bahsettiğiniz zam furyası süreci hızlandırdı açıkçası Adem Helvacı Ado hocam.Aslında 40c650 samsung televizyonum tık demeden işini görüyor.Bizimkisi biraz şımarıklık sayın hocam büyük ekran bir tv hevesi.65 '' ile yola çıktık ama sahip olduğum projeksiyonuda hesaba katarsam 55'' bize yeterli diye düşünüyorum.
Bu zam konusunda geri adım atılacağı duyumunuza göre biraz daha ağırdan almalıyım o halde.

mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
32
Adem Helvacı Ado hocam incehesap.com'da şu anda çok uygun fiyata satılan (2.250 TL) 49UD9650T sonu "T" ilen biten kodlu ürün nedir ne değildir acaba. Açıklamalarda SMR 1600hz denmiş. Sonu "T" ile biten bu model Vestel'in KKTC ve Azerbaycan sitelerinde görünüyor .. Kırpılmış bir model midir ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam incehesap.com'da şu anda çok uygun fiyata satılan (2.250 TL) 49UD9650T sonu "T" ilen biten kodlu ürün nedir ne değildir acaba. Açıklamalarda SMR 1600hz denmiş. Sonu "T" ile biten bu model Vestel'in KKTC ve Azerbaycan sitelerinde görünüyor .. Kırpılmış bir model midir ?

MB130 anakartlı ihraç ürün :ok

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
Adem bey banada bir cevap verseniz beklemedeyim bir zahmet bu tvyi aldım toshiba 50u5863dat 10117327 kodu ne paneldir nasıldır tvde hdr nasıl aktif olyor yani uhd veya hd yayınlarda kendisimi otomatik oluyor adem bey televizyon içinde gelen yazılım versiyonunu yükseltmem gereklimidir.teşekkür ederim şimdiden.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bahsettiğiniz zam furyası süreci hızlandırdı açıkçası Adem Helvacı Ado hocam.Aslında 40c650 samsung televizyonum tık demeden işini görüyor.Bizimkisi biraz şımarıklık sayın hocam büyük ekran bir tv hevesi.65 '' ile yola çıktık ama sahip olduğum projeksiyonuda hesaba katarsam 55'' bize yeterli diye düşünüyorum.
Bu zam konusunda geri adım atılacağı duyumunuza göre biraz daha ağırdan almalıyım o halde.

Daha bu gün bir bayi ile sohbet ederken konusu oldu, Özellikle klima ürün grubunda ilk adım gelmiş bile :ok

Geri
Üst Alt