naviga Çevrimdışı

naviga

Yeni Üye
27 Tem 2017
29
Forumdan arkadaşlarla 10 liradan ortak Netflix hesabı aldık, başımıza iş açtık :) 47LM660S vardı, kesmedi. Malum siteye koydum makul bir fiyata, hemen satıldı :kiskis

O mu bu mu derken, çıta yükseldi. Ortalama Türk ailesi olarak uzun vakitler, TV başında geçiriyoruz, iyisi olsun diyorum. Samsung 55NU8000 ile başladım, o kadar vermişken biraz daha, biraz daha derken neticede Sony KD-55XF9005 (6,600 lira) ile LG Oled 55B7V (7,600 lira) arasında kaldım. Oled biraz daha ağır basıyor ama Webos işletim sisteminden biraz şüpheliyim. Bir de 47LM660S televizyonumda çat diye youtube hizmetini sonlandırmıştı LG 2-3 yıl evvel; o yüzden biraz gıcığım var. Sony'nin android olması esneklik açısından iyi gibime geliyor. Fald panel, 10 bit HDR. Ama diğer tarafta da oled var. Çok güzel siyahlar ama ekranda yanma sorunlarından bahsediliyordu geçmişte.

Oyun merakımız yok. TV'de Tv, netflix ve hard disk'ten film izleriz.

Bi el atın dostlar. Ne almalı?

Kimse oralı olmadı :alala bende durum bu:

96A83010-4D24-43E6-AAE2-74AFF968FF97.jpg

Kaldık 17’’ Vestel’imize :)

En alt seviye oled almaktansa, üst seviye fald led daha iyidir diye düşünmeye başladım. 55XF9005’e daha sıcak bakıyorum. N11’de 6500 lira gibi rakamlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam hangi kartın arızalı olduğu konusunda emin olamadığım için uygun fiyata sadece ekranı kırık bir TV aldım(250 TL kargo dahil). Aslında normalde sadece Main Board 250 TL den satılıyor o yüzden ekranı kırık bu TV yedek parça olarak iyi denk geldi. Hoparlörler falan gayet iyi ses veriyor her türlü iş görür. Ledler falan iyi yedek parça çıktı:tara
Ekranı kırık TV gelince önce Power Board denemesi yaptım ama TV yine aynı tepkiyi verdi ve çalışmadı bu kez Main Board u da değiştirdim ve TV açıldı :mutlu
Toprak hattını yanlış bağlamam bana 250 TL ye patladı ama yine de TV yi hayata döndürmeyi başardım. Cevaplarınız ve yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
Büyük geçmiş olsun, İlk anlattığınızda besleme kartı demiştim lakin sonra olayın asıl oluşum şeklini öğrenince fazın topraktan gövdeye aktığı ihtimali ile anakart ağırlık kazanmıştı :ok

Tekrarının yaşanmaması dileklerimle :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sonunda 55 UJ 630v aldım.
Panelle çerçeve arasında şöyle bir boşluk var, bu normal midir? Kısa video çektim.

Ben ''Normaldir, hemen her markada olur'' dediğimde bazı üye kardeşlerimiz kızıyor ve Bazı markaları kayırdığımı sanıyor lakin tekrar ediyorum azizim bunlar normaldir :ok (Tabi gönül olmamasını istiyor o ayrı konu)

ordic Çevrimdışı

ordic

Yeni Üye
4 Tem 2018
9
41
merhaba arkadaşlar, 50" yada 55" boyutlarında TV almak istiyorum. Benim için önemli olan smart TV, netflix, birde ekranın siyahı gerçek siyaha yakın verebilmesi ve yan açılardan kayıp olmaması. Vestel markasının 49ud9300'ünü mağazada gördüm siyahı hiç hoşuma gitmedi, özellikle de yanında bulunan 49ud8400'e kıyasla. tv'yi HB'dan alacağım yada tavsiye edilecek olan başka bir siteden. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Adem Helvacı Ado hocam

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
merhaba arkadaşlar, 50" yada 55" boyutlarında TV almak istiyorum. Benim için önemli olan smart TV, netflix, birde ekranın siyahı gerçek siyaha yakın verebilmesi ve yan açılardan kayıp olmaması. Vestel markasının 49ud9300'ünü mağazada gördüm siyahı hiç hoşuma gitmedi, özellikle de yanında bulunan 49ud8400'e kıyasla. tv'yi HB'dan alacağım yada tavsiye edilecek olan başka bir siteden. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Adem Helvacı Ado hocam

Merhaba siyah konusunda takıntınız varsa ya 2. el temiz bir Panasonic ya da Pioneer plazma almalısınız veya bütçeyi zorlayıp oled onun dışında marka model fark etmeksizin gerçek siyah arayışınız ömür boyu sürer, gene de bütçenizi bilmemekle beraber arayışınıza en yakın modellerden birini örnek diye veriyorum

Samsung 55Q6FNAT

naviga Çevrimdışı

naviga

Yeni Üye
27 Tem 2017
29
Sadece fikrinizi almak üzere sorayım POS9002 inceledinzi mi? :alala

O fiyat bandına çıkmayı düşünmedim hocam. Sonu yok; 5,000 gibi bütçe ayırdım önce, 300 daha olsun daha iyisi olsun, bir kere alınıyor 500 daha olsun bari derken işin ucu kaçıyor. Oled'den de tırstım biraz yanık sorunları nedeniyle. Dün Sony 55XF9005 aldım, geçtim. Lojistik firmasına teslim edilmiş, yarın gelecek kısmet olursa.

Ş Çevrimdışı

şener

Yeni Üye
24 Tem 2018
2
59
Samsung UE-49MU8000
49PUS7502 YILDIZLI
LG 49SJ800V

3 tv arasında çok kararsız kaldım. Hangisini önerirsiniz? yada bu fiyatlarda başka bir öneriniz var mı? Nedeniyle birlikte yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

naviga Çevrimdışı

naviga

Yeni Üye
27 Tem 2017
29
Samsung UE-49MU8000
49PUS7502 YILDIZLI
LG 49SJ800V

3 tv arasında çok kararsız kaldım. Hangisini önerirsiniz? yada bu fiyatlarda başka bir öneriniz var mı? Nedeniyle birlikte yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

49MU8000'i 50Hz olması nedeniyle elerdim.

LG 49SJ800V frc destekli 10 bit, Philips 49PUS7502 gerçek 10 bit panel. İkisi arasında yazılıma, kullanıcı yorumlarına, fiyatlarına bakarak ve mümkünse görerek tercih yapın derim.

Ş Çevrimdışı

şener

Yeni Üye
24 Tem 2018
2
59
49MU8000'i 50Hz olması nedeniyle elerdim.

LG 49SJ800V frc destekli 10 bit, Philips 49PUS7502 gerçek 10 bit panel. İkisi arasında yazılıma, kullanıcı yorumlarına, fiyatlarına bakarak ve mümkünse görerek tercih yapın derim.
Teşekkür ederim. Bahsettiğiniz iki tv de de iptv, netflix vb. yüklemeler yapılabiliyor mu? Çok sağ olun.

naviga Çevrimdışı

naviga

Yeni Üye
27 Tem 2017
29
Teşekkür ederim. Bahsettiğiniz iki tv de de iptv, netflix vb. yüklemeler yapılabiliyor mu? Çok sağ olun.
Her ikisinde de Netflix var hocam da IPTV konusuna çok yabancıyım, bilmiyorum. Sadece tahmin; Philips android işletim sistemli olduğundan muhtemelen çok daha esnektir, farklı uygulama alternatifleri vardır.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
merhaba arkadaşlar.ilk defa akıllı tv almayı düşünuyorum.daha önce hep tüplü 55 ekran kullandık.maksımım bütçe 4 bin tl.son model olmasını istiyorum.ekran boyutu 127 cm olabilir.kanal geçişleri hızlı olmalı.yani sorunsuz tv istiyorum.yine 1-2sene önce almak istedim aklımda marka olarak lg vardı ama nasip olmadı.yine lg almayı düşünuyorum.hangı marka model önerıyorsunuz

Geri
Üst Alt