Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey banada bir cevap verseniz beklemedeyim bir zahmet bu tvyi aldım toshiba 50u5863dat 10117327 kodu ne paneldir nasıldır tvde hdr nasıl aktif olyor yani uhd veya hd yayınlarda kendisimi otomatik oluyor adem bey televizyon içinde gelen yazılım versiyonunu yükseltmem gereklimidir.teşekkür ederim şimdiden.
CMO panel
Mevcut sürümle birkaç gün kullanıp sonra güncellemeniz tavsiyemdir :ok

H Çevrimdışı

htlrBJK

Yeni Üye
27 Haz 2018
13
41
Adem Helvacı Ado

Hocam konuda sordum ama görmediniz sanırım:

Annemler için 32 inç bir TV alacağım ama kafam çok karıştı yardımcı olabilirsen sevinirim.

Özellik olarak Full HD ve Uydu alıcılı olması yeterli. Smart TV falan önemli değil.

Şu iki TV' yi canlı olarak gördüm ama çok bir fikir edinemedim.

Bunlar arasından ya da başka marka-model önerebilirsen bir kaç gün içinde almam gerekiyor. Tabi bütçe olarak 1200 civarını aşmayacak şekilde.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado

Hocam konuda sordum ama görmediniz sanırım:

Annemler için 32 inç bir TV alacağım ama kafam çok karıştı yardımcı olabilirsen sevinirim.

Özellik olarak Full HD ve Uydu alıcılı olması yeterli. Smart TV falan önemli değil.

Şu iki TV' yi canlı olarak gördüm ama çok bir fikir edinemedim.

Bunlar arasından ya da başka marka-model önerebilirsen bir kaç gün içinde almam gerekiyor. Tabi bütçe olarak 1200 civarını aşmayacak şekilde.
Eğer menü sizi çıldırtmayacaksa PHILIPS uygundur bu listede :ok

Bunun haricinde 32 olması ve FHD olması nedeniyle aslında ne alsanız memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sağolun. Peki bildiğimiz 49UD9650 ile arasındaki farklar nedir alınır mı bu fiyata ?
Ben İhraç ve revizyonlu ürünlere çok sıcak bakamıyorum aslında kullanıyor olmama rağmen, Sıcak bakmama nedenim ürünlerin kötü olması değil, bir sorun yaşarsanız benim yardımcı olamayacak olmamdan kaynaklanıyor :ok

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
CMO panel
Mevcut sürümle birkaç gün kullanıp sonra güncellemeniz tavsiyemdir :ok
Adem bey peki hdr nasıl aktif edebilirim forumda bir arkadaş pc bağlantısı ile alakalı sanırım aktarmış ben normal yayınlarda nasıl aktif edicem bu cihazı yada otomatikmi oluyor hd veya uhd yayınlarda...

H Çevrimdışı

htlrBJK

Yeni Üye
27 Haz 2018
13
41
Menüsü sıkınıtlı diye duymuştum Philips' i, anneme alcağım için onu eleyeyim o zaman.

Grundig' ler nasıldır sizce hiç kullanan görmedim? Genel bir sıkıntısı yoktur inşallah.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey banada bir cevap verseniz beklemedeyim bir zahmet bu tvyi aldım toshiba 50u5863dat 10117327 kodu ne paneldir nasıldır tvde hdr nasıl aktif olyor yani uhd veya hd yayınlarda kendisimi otomatik oluyor adem bey televizyon içinde gelen yazılım versiyonunu yükseltmem gereklimidir.teşekkür ederim şimdiden.
Üründe HDR ve DV var, sizin bir şey yapmanıza gerek yok.
HDMI dan kullanıyorsanız gelişmiş tercih etmelisiniz o kadar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Menüsü sıkınıtlı diye duymuştum Philips' i, anneme alcağım için onu eleyeyim o zaman.

Grundig' ler nasıldır sizce hiç kullanan görmedim? Genel bir sıkıntısı yoktur inşallah.

Nasıl ki VESTEL üretiminde olan JVC ve TOSHİBA ya ayrı bir özen gösteriliyorsa, ARÇELİK gurubunda olan GRUNDİG de özel bir yaklaşım görür. Tabii nasıl ki JVC ve TOSHİBA eski JVC ve TOSHİBA değilse Bu da eski GRUNDİG eğil elbette :ok

osidimenia Çevrimdışı

osidimenia

Yeni Üye
19 Haz 2018
30
42
Üründe HDR ve DV var, sizin bir şey yapmanıza gerek yok.
HDMI dan kullanıyorsanız gelişmiş tercih etmelisiniz o kadar.
Çok teşekkür ederim nazımız geçiyor hakkınızı helal edin kusura bakmayın tv yeni anca kullana kullana alışıcaz ileride yine bir soru sorarsam affola..

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Arkadaşlar toshiba 50mu5863dat tv kullanan yokmu bu tv de hdr nasıl aktif oluyor. yada otomatik kanallarda kendisimi aktif duruma geçiyor uhd yada hd yayınlarda birde 10117327 bu kod ile panel nedir bilen varmı sanırım adem bey çok yoğun olduğundan ilgilenemiyor....
Youtube a gir hdr video yaz cikanlardan birini tikla vido bilgi ekraninda alt ve ustteki video ekraninda hdr logosu varsa destekliyor ses var goruntu yoksa desteklemiyor

B_O_S_S Çevrimdışı

B_O_S_S

Yeni Üye
5 Tem 2018
12
42
Sigortaların görevi her zaman güvenlik riski iindir, yani yangın olasılıklarını engellemek vs, arıza yapmayı engellemeye odaklı değildir o komponentler.

İki jkartın aynı anda arıza yapma olasılığı sizin durumda var, Şöyle ki; toprak hattından faz yürüdüyse, bu esnada tv ye bir şey bağlı ise (HDMI çanak kablosu vs) veya o esnada ara kabloya başka topraklı bir bağlantı var ise vs vs vs tüm bu koşullarda faz ana gövdeye akar ve ana gövde ile irtibatı olan her kart bu fazdan etkilenir. Yani bu sıoradışlı bir arızadır ve deneme yanılma usulü dışında sizin elinizden bir şey geleceğini düşünmüyorum.

Bu koşullarda önce ucuz olandan başlamak da mantıklı bir yaklaşımdır :ok

Hocam hangi kartın arızalı olduğu konusunda emin olamadığım için uygun fiyata sadece ekranı kırık bir TV aldım(250 TL kargo dahil). Aslında normalde sadece Main Board 250 TL den satılıyor o yüzden ekranı kırık bu TV yedek parça olarak iyi denk geldi. Hoparlörler falan gayet iyi ses veriyor her türlü iş görür. Ledler falan iyi yedek parça çıktı:tara
Ekranı kırık TV gelince önce Power Board denemesi yaptım ama TV yine aynı tepkiyi verdi ve çalışmadı bu kez Main Board u da değiştirdim ve TV açıldı :mutlu
Toprak hattını yanlış bağlamam bana 250 TL ye patladı ama yine de TV yi hayata döndürmeyi başardım. Cevaplarınız ve yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

G Çevrimdışı

gimmeluck

Yeni Üye
28 Haz 2018
14
47
Aslında benim düşüncem, UYGUN FİYAT devreye girdiğinde bazı şeylerden feragat etmiş gibi oluyoruz, O mantık tüketici kısmında da, üretici kısmında da var. Üretici, Tüketicinin böyle düşündüğünü bildiğinden, Tüketici ise Üreticinin böyle düşüneceğinden hareketle bu konuda zaten önyargılı ve/veya peşin hükümlü de diyebiliriz.

50'' JVC örneğinde olduğu gibi bizler dahi burada ''Aaabi 2000TL ye 4K ve bu özelliklerde tv almışsın o kadar da olur'' dedik.

Dedik ama bunu derken o hatanın orada olmasını haklı çıkartmak değildi amacımız.

Ben mesela sormuştum bir kardeşimize ve demiştim ki ''Tamam kardeş firma bunu hata kabul etti ve para iade kararı aldı, senin de 2K paranı iade etti, Şimdi ne olacak? O para ile ne alabileceksin bu özelliklerde?''

yani biz burada hatayı savunmuyoruz elbette lakin 2K ya üretilen tv de de olası bazı durumlar çıkıyor bunu her iki taraf da peşinen kabul ediyor kimse resmen deklere etmese de.

Bunları neden yazdım? Hem sizin isteklerinizi karşılayıp hem de uygun fiyatlı tv bulmak tabii ki öncelikli amacımız. Ancak hele ki dün yazdığım ZAM yazısından sonra (Bu gün o konunun devamı ikinci toplantımızda gündemdeydi) artık hem iyi mal hem de uygun fiyat biraz zor bulacağız gibi geliyor bana.

Size öncelikli tavsiyem, arayışınıza uygun ama ufak tefek fire veren ürün dahi olsa 8 inden önce almanız yönde olacaktır.

istatistik derken bizim kendi aramızdaki sohbetlerde dönen listeler, rakamsal sonuçlardan bahsetmiştim, bu konuda resmi bir yazı yok yani. :ok
Sonunda 55 UJ 630v aldım.
Panelle çerçeve arasında şöyle bir boşluk var, bu normal midir? Kısa video çektim.

Geri
Üst Alt