Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Çok derin detayına inememekle birlikte NU8000 incelediğim ve cidden beğendiğim bir model. Ben TV konusunda SAMSUNG markasını severim, LG yi de severim, Biz tüketicilere uygun fiyatlı yüksek teknoloji ürünleri kim veriyorsa severim abi siz de seversiniz.

Sorun şu ki bu markalar maalesef marka değerini fazla yansıtıyorlar rakamlara. Bu doğrultuda ben 8Bit gerçek değere sahip bir paneli bulmuşsam sorun etmem.

Şöyle belirteyim, 8bit üzerini FRC ile telafi edip sahte 10 BİT yakalamasını sorun ediyorsam eğer bu tv nin, O zaman PQI değerinin 2500hz olmasını neden dert etmiyorum?

Veya şöyle değiştireyim, Eğer gerçek donanımsal yenileme hızı 100hz olan bir tv de yine de sahte yani fakerefreshrate oranı olmasını neden kabul ediyorum? Bunu kabul ediyorsam 8bit+FRC yi neden kabul etmiyorum?

Haydi başka bir soru gelsin o halde, gerçek donanımsal 100hz yetiyormu sizce? Evet yetmiyor, yetmediği için yazılımsal varyasyonlar ile gözümün algı zayıflığından faydalanan ve bu zaafımızı kullanan bilim adamlarının bu yazılımlar ile bizleri yanıltmasına izin veriyorsak 10bit yerine 8+FRC yi neden kabullenmeyeyim?

Diye kafada deli sorular üretiyorum ister istemez.

Bunun olması gerekeni 10bit ise ve 100hz ise, o zaman tüm tv lerini 10bit ve 100hz ile üret kardeşim o zaman???

İşte o öyle değil kardeşim, İş bir noktadan sonra tamamen ticari oyuna giriyor.

Aynen bir zamanlar dinamik kontrast oranında insanlarla dalga geçer gibi 1.00.000:1 yaptıkları gibi, tam rakamını hatırlamıyorum ama insan gözü bunu zaten oransal açıdan algılayamıyor ki sen onu 10.000.000 yapsan ne olur?

Şimdi bit değerleri ile sen 16,7 milyon yerine 1 milyar renk yap, bunu insanlara özellik olarak kakala ve paralşarını al, bu ürünü binler onbinlerce sattıktan sonra da ''Sayın tüketiciler isviçreli bilim adamlarımız buldu, insan gözü zaten 1 milyar rengi ayırt edemez, biz size bunu ayırt edebilici hale getiren HLG özellikli tv ler ürettik haydi şimdi bunları alın''

Sizce bunun adı nedir? (Ben yazmayayım şimdi)
Üstad bu ne ya HDR ve DV dan sonra birde HLG mi arayacak millet. Nereden çıktı bu HLG:ciks

Son düzenleme:
cetjn Çevrimdışı

cetjn

Yeni Üye
3 Tem 2018
10
Çok derin detayına inememekle birlikte NU8000 incelediğim ve cidden beğendiğim bir model. Ben TV konusunda SAMSUNG markasını severim, LG yi de severim, Biz tüketicilere uygun fiyatlı yüksek teknoloji ürünleri kim veriyorsa severim abi siz de seversiniz.

Sorun şu ki bu markalar maalesef marka değerini fazla yansıtıyorlar rakamlara. Bu doğrultuda ben 8Bit gerçek değere sahip bir paneli bulmuşsam sorun etmem.

Şöyle belirteyim, 8bit üzerini FRC ile telafi edip sahte 10 BİT yakalamasını sorun ediyorsam eğer bu tv nin, O zaman PQI değerinin 2500hz olmasını neden dert etmiyorum?

Veya şöyle değiştireyim, Eğer gerçek donanımsal yenileme hızı 100hz olan bir tv de yine de sahte yani fakerefreshrate oranı olmasını neden kabul ediyorum? Bunu kabul ediyorsam 8bit+FRC yi neden kabul etmiyorum?

Haydi başka bir soru gelsin o halde, gerçek donanımsal 100hz yetiyormu sizce? Evet yetmiyor, yetmediği için yazılımsal varyasyonlar ile gözümün algı zayıflığından faydalanan ve bu zaafımızı kullanan bilim adamlarının bu yazılımlar ile bizleri yanıltmasına izin veriyorsak 10bit yerine 8+FRC yi neden kabullenmeyeyim?

Diye kafada deli sorular üretiyorum ister istemez.

Bunun olması gerekeni 10bit ise ve 100hz ise, o zaman tüm tv lerini 10bit ve 100hz ile üret kardeşim o zaman???

İşte o öyle değil kardeşim, İş bir noktadan sonra tamamen ticari oyuna giriyor.

Aynen bir zamanlar dinamik kontrast oranında insanlarla dalga geçer gibi 1.00.000:1 yaptıkları gibi, tam rakamını hatırlamıyorum ama insan gözü bunu zaten oransal açıdan algılayamıyor ki sen onu 10.000.000 yapsan ne olur?

Şimdi bit değerleri ile sen 16,7 milyon yerine 1 milyar renk yap, bunu insanlara özellik olarak kakala ve paralşarını al, bu ürünü binler onbinlerce sattıktan sonra da ''Sayın tüketiciler isviçreli bilim adamlarımız buldu, insan gözü zaten 1 milyar rengi ayırt edemez, biz size bunu ayırt edebilici hale getiren HLG özellikli tv ler ürettik haydi şimdi bunları alın''

Sizce bunun adı nedir? (Ben yazmayayım şimdi)
Açıklama için teşekkürler. Televizyon işi de bilgisayar işine benzedi artık bi özelliği arttırıp diğer özelliği kısıyorlar, bizde en uygunu bulmaya çalışıyoruz.
PS4 Pro 4K ve HDR oyun ve 4K Futbol izlemek için Sony XF9005 en iyisi gibi duruyor ama en pahalısı da o tabi. Fiyat performans açısından 3500-7000 TL arası sizin önerebileceğiniz televizyon var mı?

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
İlanda ürün teşhir ise belirtilir zaten, diğer her türlü kapalı kutu , sıfır ürün göndermek zorunda Zaten iade hakkınız da olduğu için sorun etmenize gerek yok. İlgili modelin menü tuş kombinasyonunu girdiğinizde, kaç saat çalıştığı yazıyor.

İkinci bir olay da, ben mevcutta satılan ederinden çok daha düşük fiyatla satılan ürünlerden her zaman kıllanırım:polis

Ürün size gelir , kapalı kutu diye ama, belki de yeniden paketlenmiş, iade üründür. Yani o beğenmedim denilip, iade edilen ürünler ne oluyor sanıyorsunuz, sana bana tekrar satılıyor işte.:seytan Kimde patlarsa, sırf beğenmedim diye iade edilenden korkmam da, ölü piksel, ışık sızması vs vs bir sorunla iade edilmiştir, onuda itelerler kaba tabiriyle bu aç gözlüler.

Ürünü alırken dikkat edeceğiiz bir kaç şey var tabi, ürün eski model ve çok ucuzsa 2 değil 333 defa düşünün, %99 iade dir.

Mümkün olduğunca o senenin ürününe bakın.

Ürün kutusu açılmış mı, bantlar fala düzgün mü, içindeki aksesuarların poşetleri falan açılmış mı gibi bir ka nokta da riskinizi en aza indirebilirsiniz. Bununla ilgili bir yazı vardı ama, bakarım yine.

Ürün teşhir ise belirtilir demişsiniz de belirtmiyolarmış işte sıfır gibi yedirmeye çalışıyorlarmış kaba tabirle.İade hakkım ürünü aldıktan sonra mı ?

İşte o bahsettiğiniz kapalı kutu olaylarını nasıl anlaşılır diye merak ediyorum.Alacağım ürün teknosada 4399 vatanda 4999 tl ama 2018 model kıllanmam gerekli mi ? Hepsi burada bile daha pahalı.

İşte o kıyaslamayı yapmak için daha önce kutulanmış bir lcd tv falan görmedim ilk lcd deneyimim olucak.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Ürün teşhir ise belirtilir demişsiniz de belirtmiyolarmış işte sıfır gibi yedirmeye çalışıyorlarmış kaba tabirle.İade hakkım ürünü aldıktan sonra mı ?

İşte o bahsettiğiniz kapalı kutu olaylarını nasıl anlaşılır diye merak ediyorum.Alacağım ürün teknosada 4399 vatanda 4999 tl ama 2018 model kıllanmam gerekli mi ? Hepsi burada bile daha pahalı.

İşte o kıyaslamayı yapmak için daha önce kutulanmış bir lcd tv falan görmedim ilk lcd deneyimim olucak.

BİR DE BUNA BAKIN

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Arkadaşlar sonunda ürünümü aldım sizce bu ürün teşhir midir ?

v8EnRG.jpg

vR2mJm.jpg

dkhT7H.jpg

6ES0ae.jpg

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
LG IPS ve MB211

Gözünü kapat ve al sonra da ürünü kurdurup inceleme konusunu aç, satırların en sonuna da bana bri teşekkür patlat bu konu maziye gömülsün :kiskis

3 ünden dilediğini alabilirsin aynı üretim zaten :ok

Abicim; bugün siparişi verdim. Hadi bakalım hayırlısı! :mutlu

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666

Yapar bunlar inanırım. Internetten alinan ürünlerde 14 gün koşulsuz iade hakkınız var. Mağazadan alınan ürünlerde, Bir sorun cikmasi durumunda servis raporu tutturup iade edebilirsiniz.

Mobilim belirttiginiz ürün geçen senenin ürünü 7502 sanırım. Dostum ilk önce kutuya bak, ezik yırtık Vs var mı diye. SOnra koli bantlarina bak tek şerit düzgün mü diye. Altta mandallar var onlara da bak. Kutuyu servis açacak zaten, açılırken koli düzgün paketlimi köpük olması gereken yerde mi, TV poşeti düzgün sarılı mi, ürün aksesuar poşetleri vidalar ayak vs Bunlarin posetlerine bak, Zaten daha önce kurulduysa bu poşetler rastgele posetlenmistir.internette kutu açılış videolarını seyret alacağın modelin oradan örnek al.

Fazla pimpirikli olma :))

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Yapar bunlar inanırım. Internetten alinan ürünlerde 14 gün koşulsuz iade hakkınız var. Mağazadan alınan ürünlerde, Bir sorun cikmasi durumunda servis raporu tutturup iade edebilirsiniz.

Mobilim belirttiginiz ürün geçen senenin ürünü 7502 sanırım. Dostum ilk önce kutuya bak, ezik yırtık Vs var mı diye. SOnra koli bantlarina bak tek şerit düzgün mü diye. Altta mandallar var onlara da bak. Kutuyu servis açacak zaten, açılırken koli düzgün paketlimi köpük olması gereken yerde mi, TV poşeti düzgün sarılı mi, ürün aksesuar poşetleri vidalar ayak vs Bunlarin posetlerine bak, Zaten daha önce kurulduysa bu poşetler rastgele posetlenmistir.internette kutu açılış videolarını seyret alacağın modelin oradan örnek al.

Fazla pimpirikli olma :))
Hocam bilgisayara geçtiğinizde tam bakabilme şansınız var mı ?
Çünkü o 4 tane mandalı var normalde, yani unboxingide öyle ama bende 3 tane var bir tanesi yok çıkarılmış.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
""Arkadaşlar sonunda ürünümü aldım sizce bu ürün teşhir midir ? ""

Hayırlı olsun Güzel günlerde kullanın
Teşekkür ederim ama o 1 tane mandalı olmaması veya görüntüsü sanki 0 kutu değilmiş görüntüsü vermiyor mu ? Ben mi gereksiz kuruntu yapıyorum.Araba alırken bu kadar zorlayıcı olmadı.

ordic Çevrimdışı

ordic

Yeni Üye
4 Tem 2018
9
41
Arkadaşlar merhaba, adım orhan aranıza bugün katıldım. Geçtiğimiz günlerde eşyalı olarak kirayacağımız eve vestelin 40FD7300 tv'sini aldık, sonradan da evdeki eski tv yi kiralık eve koyup vesteli kullanmaya karar verdim. Televizyondaki netfix beni benden aldı, çok hoşuma gitti, ama 40 ekran çok küçük geldiği için cayma hakkımo kullanıp iade ettim Ve 50 inçlik modelini sipariş verdim. ama bu kez de siparişimden başka bir ürünü 4k'lı ama smart olmayan bir modeli gönderdiler, üstelik gelen tv benim siparişimden daha pahalı bir modeldi :) onu da iade ettim. Şimdi vestelin kumandasında netfix tuşu olan 4k bir modelini almak istiyorum ve bu yöndeki tavsiyelerinizi bekliyorum. Başta 49ud9300 düşünmüştüm ama mağazadaki teşhirlerde renkleri soluk ve sisli geldi özelliklede 49ud8400 kıyasla o yüzden 49ud8400 almaya karar verdim gibi son durumda. Sizin yorumunuz ne olur? Tv yi netfix ve film izlemek için alıyoruz. İleride belki konsol da alabiliriz.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828
Arkadaşlar merhaba, adım orhan aranıza bugün katıldım. Geçtiğimiz günlerde eşyalı olarak kirayacağımız eve vestelin 40FD7300 tv'sini aldık, sonradan da evdeki eski tv yi kiralık eve koyup vesteli kullanmaya karar verdim. Televizyondaki netfix beni benden aldı, çok hoşuma gitti, ama 40 ekran çok küçük geldiği için cayma hakkımo kullanıp iade ettim Ve 50 inçlik modelini sipariş verdim. ama bu kez de siparişimden başka bir ürünü 4k'lı ama smart olmayan bir modeli gönderdiler, üstelik gelen tv benim siparişimden daha pahalı bir modeldi :) onu da iade ettim. Şimdi vestelin kumandasında netfix tuşu olan 4k bir modelini almak istiyorum ve bu yöndeki tavsiyelerinizi bekliyorum. Başta 49ud9300 düşünmüştüm ama mağazadaki teşhirlerde renkleri soluk ve sisli geldi özelliklede 49ud8400 kıyasla o yüzden 49ud8400 almaya karar verdim gibi son durumda. Sizin yorumunuz ne olur? Tv yi netfix ve film izlemek için alıyoruz. İleride belki konsol da alabiliriz.
Orhan Bey hoşgeldiniz. Bilgisi olan arkadaşlar müsait olduklarında cevap vereceklerdir. İyi forumlar :ok
Adem Helvacı Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam 1287 TL ye değişim bana makul geldi 4K 55 inç 2500 lira altına TV yok bana degisim mantıklı geldi siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Birde montaj için ekstra ücret ödüyormuyuz?
Selamlar; Montaj zaten servis tarafından ''Ücretli Değişim'' Prosedürü üzerinden işletileceği için ek bir bedel ödemeyeceksiniz :ok

Geri
Üst Alt