MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
7 bin bandında LG 70UN70 önerir misiniz? Evde iki kişi olacağız izleme açısından kaynaklı problem olacağını düşünmüyorum. Genelde Netflix izliyoruz ara ara futbol maçı olabilir.
Tam karşıdan bakıyorsan VA panel bir Samsung senin amacına daha iyi hizmet eder.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba Hocam, mesajınızı gördükten sonra kısaca baktım tv'ye, fiyat olarak iyi geldi ve aldım. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Siz birebir kullanmışmıydınız ? Geldiğinde kullanmaya ikna olacak olursam Mi Stick düşünüyorum, sizin başka bir tavsiyeniz var mı ?
Bir de garanti için servisin kurulumu şart mıdır acaba ?
Aynısından bende aldım da öyle ciddi bir şey için değil 2.bir ekran olsun arada tv arada pc ekranını yansıtayım diye.

24" elle tutulur bir monitör bile 1200₺ civarı (Hoparlör + uydu eklesen olay nereye geliyor) bu paraya bu bedava geldi, tek sıkıntısı 720p olması, FHD olsaydı zaten efsane olacaktı ama Philips olmasından dolayı pixel plus yazılımıyla beraber biraz daha görüntüyü keskinleştirirse fhd olmadığını pek hissettirmeyecek gibi, bu da bu paraya yeter de artar çin çöpleri bile 1200 1300₺ iken gel de alma yani :)

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
Tam karşıdan bakıyorsan VA panel bir Samsung senin amacına daha iyi hizmet eder.

Aynısından bende aldım da öyle ciddi bir şey için değil 2.bir ekran olsun arada tv arada pc ekranını yansıtayım diye.

24" elle tutulur bir monitör bile 1200₺ civarı (Hoparlör + uydu eklesen olay nereye geliyor) bu paraya bu bedava geldi, tek sıkıntısı 720p olması, FHD olsaydı zaten efsane olacaktı ama Philips olmasından dolayı pixel plus yazılımıyla beraber biraz daha görüntüyü keskinleştirirse fhd olmadığını pek hissettirmeyecek gibi, bu da bu paraya yeter de artar çin çöpleri bile 1200 1300₺ iken gel de alma yani :)
Evde iki kişiyiz açı problemi olacağını düşünmüyorum. Sadece o paralara 65-70 inç alacağıma görsel şöleni daha iyi olabilecek 55 inç bir TV mi alsam diye düşünüyorum. Sonuçta 2+1 evin salonunda izlenecek.

Örnek vermek gerekirse samsung 55Q60T modeli ile vestel 65UA9800 aynı paralara geliyor(vestel indirimim mevcut). Hangisini almak daha mantıklı olacaktır karar veremiyorum. Bir yandan da va panelli LG 70UN70 dikkatimi çekiyor.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gulsumoglu1907 

Yeni Üye
20 May 2020
10
43

Bir dünya markası ile çakmadan hallice iş yapan bir firmayı kıyaslamamız mümkün değil, sana bir soru bunca zaman kullandığın LG sana nasıl hizmet etti? :) cevap, soruda gizli.
Çakmadan hallice derken kasıt Vestel'se eğer şöyle söyleyeyim; Salondaki tvmizi değiştirdik. Regal aldık. Ses ile ilgili problemler oldu Servis geldi halledemedi daha sonra Müdürlük aradı aynı model yok Vestel 55u9500 verelim dedi istemedim o zaman bakayım haber verelim size dedi. 2 gün sonra arayıp Regal android teklif etti. Fiyat olarak benim tvmden en az 600-700 yüksekti. Tek kuruşta fark istemediler. Süreç gayet güzel ve çabuk işledi. Sadece tvde de değil birçok ürün için geçerli bu bende.
LG ye gelince ben dahil önerdiğim insanlar çok problem yaşadı servis konusunda. Tabiki kalite farkı var, görüntü farkı var onda hemfikiriz. Ama Vestel'in de izlenmeyecek derecede olduğunu düşünmüyorum. Farklı düşüncelere de saygım var tabiki.

F Çevrimdışı

fatih7934

Yeni Üye
1 May 2020
23
44
Merhaba arkadaşlar! SONY 55xh8096 modeli nasıldır, alınır mı? Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir misiniz?

I Çevrimdışı

Inescapable

Yeni Üye
11 Mar 2021
16
37
Toshiba 55UL3B63DT 4K Ultra HD 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon

4200TL alınır mı arkadaşlar. Bu üründe panel standartmı yoksa yoksa şansına ne çıkarsa...
Geniş açılı izleme özelliği olan TV istiyorum.

-----Adem beyin ürün tanıtım videosunu izledim vazgeçtim. Panel yüzünden.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

skymoon

Yeni Üye
23 Mar 2021
4
37
Arkadaşlar öncelikle merhabalar böyle bir sitede değerli yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler.
-Sizlere bir kaç sorum olacak ana televizyonum hariç evim için küçük oda ve balkonda kullanmak üzere 43'ebatlarında iki adet tv bakmaktayım incelemelerim sonucunda karar kıldığım tvler şunlar :

Toshiba 43UA3A63DT 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android -3600tl​

Vestel 43UA9600 43'' 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android - 3300tl​

Onvo OV42250 42" 106 Ekran Uydulu Full Hd Smart - 2200 tl​

Standart bir kullanıcıyım film ve dizileri android işletim sistemi üzerinden uygulamalarla izliyorum onun haricinde uydu kanallarını izlemek harici yaptığım bir şey yok.
Sizce bir adet Vestel veya Toshiba yanında da Onvo(mi stick var) alıp 2 televizyonu 5.500 tl bantlarındamı bir para verip işin içinden çıkmalımıyım yoksa iki adet vestel veya toshiba alıp 7000 bantlarına mı çıkmalıyım. Onvoyla alakalı güzel yorumlar duydum veya farklı şeyler önerirmisiniz yada farklı bir kombinasyon kafam biraz karışık yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Onvo almam bir vestelle arasında çok fark ettirirmi bilemiyorum. Uygun fiyatlı bir tvye bin lira fazla vermeyip hem 4kdan hemde android işletim sisteminden ödün vermek mantıklımı ayriyeten toshibada dual led varmış arasındaki fiyat farkına değermi bilemiyorum duvara monte edeceğim için toshibada dual ledli olmasından mütevelli kalın birazcık sorun olabilir. Ayriyeten bu tvlerin panel türleri nelerdir va mı ips mi standart bir kullanıcıyı üzermi. Kafam bir hayli karışık yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
osmansefacengiz Çevrimdışı

osmansefacengiz

Yeni Üye
23 Mar 2021
2
24
Arkadaşlar öncelikle merhabalar böyle bir sitede değerli yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler.
-Sizlere bir kaç sorum olacak ana televizyonum hariç evim için küçük oda ve balkonda kullanmak üzere 43'ebatlarında iki adet tv bakmaktayım incelemelerim sonucunda karar kıldığım tvler şunlar :

Toshiba 43UA3A63DT 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android -3600tl​

Vestel 43UA9600 43'' 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android - 3300tl​

Onvo OV42250 42" 106 Ekran Uydulu Full Hd Smart - 2200 tl​

Standart bir kullanıcıyım film ve dizileri android işletim sistemi üzerinden uygulamalarla izliyorum onun haricinde uydu kanallarını izlemek harici yaptığım bir şey yok.
Sizce bir adet Vestel veya Toshiba yanında da Onvo(mi stick var) alıp 2 televizyonu 5.500 tl bantlarındamı bir para verip işin içinden çıkmalımıyım yoksa iki adet vestel veya toshiba alıp 7000 bantlarına mı çıkmalıyım. Onvoyla alakalı güzel yorumlar duydum veya farklı şeyler önerirmisiniz yada farklı bir kombinasyon kafam biraz karışık yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Onvo almam bir vestelle arasında çok fark ettirirmi bilemiyorum. Uygun fiyatlı bir tvye bin lira fazla vermeyip hem 4kdan hemde android işletim sisteminden ödün vermek mantıklımı ayriyeten toshibada dual led varmış arasındaki fiyat farkına değermi bilemiyorum duvara monte edeceğim için toshibada dual ledli olmasından mütevelli kalın birazcık sorun olabilir. Ayriyeten bu tvlerin panel türleri nelerdir va mı ips mi standart bir kullanıcıyı üzermi. Kafam bir hayli karışık yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba ben de 43 inç 4k çözünürlükte bir tv aramaktayım. 43ua9600 ve 43ua3a63dt benim de dikkatimi çekti. Forum üyelerinin bu televizyonlar hakkındaki yorumlarını merak ediyorum. Uzun süre kullanımda ortaya çıkan bir sıkıntısı var mıdır? Tv'den beklentim Netflix youtube Spotify (Vestel üretim smart tvlerde maalesef yok) ve tarayıcıdan film izleyebilmek (Lisanslı android tvler tüm beklentimi karşılıyor). Spotify'ya tarayıcıdan da girebilirim ama tarayıcısının kaldırabilecek güçte olması gerek. Bu beklentileri karşılayacak tv aramaktayım. 3500TL altı olursa iyi olur. Marka takıntım yok ancak Netflix lisansı olmasını istiyorum. Konu israfı olmasın ve S skymoon adlı kullanıcının belirttiği televizyonlar benim de aklımda olduğu için ek konu açmak istemedim. Saygılar.

L Çevrimdışı

logistico79

Yeni Üye
16 Haz 2020
14
45

4200TL alınır mı arkadaşlar. Bu üründe panel standartmı yoksa yoksa şansına ne çıkarsa...

Panel Samsung VA ya da LG/BOE IPS
Benim aldığım Samsung çıktı.
Adem Bey 50' olanını tanıtmıştı diye hatırlıyorum. Onların paneli sıkıntılı.

I Çevrimdışı

Inescapable

Yeni Üye
11 Mar 2021
16
37
Memnun musunuz hocam cihazdan fark ettiğiniz bir sıkıntısı varmı

L logistico79

B Çevrimdışı

Baht_

Yeni Üye
12 Mar 2021
12

Sadece bilgilendirmek için söylüyorum (kesinlikle uzman bilgim yok). Adem bey o videoda 55" değil 50" olandan bahsediyor. Aşağıdaki yorumlarda 55" (55UL3B63DT) için o farklı bir üretim diyor. Ben bunu olumlu yorumlamıştım.
Ürünü Hepsiburadadan 4600 ₺ye alıp iptal etmiştim. Bugün(2-3 gün sonra) Hepsiburada TVyi 4800 yaptı. O yapınca amazonda aynı fiyata yükseltmişti. yorumunuzu şans eseri yatmadan önce gördüm ve pc yi açtım.
Pcyi açmadan önce amazonda 4200 hepsiburada da 4800 dü şimdi ikisinde de 4200 çok enteresan.

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Evde iki kişiyiz açı problemi olacağını düşünmüyorum. Sadece o paralara 65-70 inç alacağıma görsel şöleni daha iyi olabilecek 55 inç bir TV mi alsam diye düşünüyorum. Sonuçta 2+1 evin salonunda izlenecek.

Örnek vermek gerekirse samsung 55Q60T modeli ile vestel 65UA9800 aynı paralara geliyor(vestel indirimim mevcut). Hangisini almak daha mantıklı olacaktır karar veremiyorum. Bir yandan da va panelli LG 70UN70 dikkatimi çekiyor.
Bencede 55 almalısın, 70'in vasatı olur o paraya.

Merhaba arkadaşlar! SONY 55xh8096 modeli nasıldır, alınır mı? Bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir misiniz?
5800 küsüre düşmüş trend'te götürrrrrr :) para olsa bende alacağım salona.

P Çevrimdışı

promet

Yeni Üye
23 Eyl 2020
7
39

amazonda 1400 liraya Philips 32PHS5505 varken bunların hepsi gereksiz para.
Bahsettiğiniz philis 32PHS5505 fullhd değil artı 1699 lira amazonda güncel fiyatı, benim bahsettiğim iki model ise fullhd ve smart

L Çevrimdışı

logistico79

Yeni Üye
16 Haz 2020
14
45

L logistico79
Çok üst düzey beklentileriniz yoksa pek sıkıntısı yok. Bazı görüntülerde hafif titreme-gölgelenme gibi fark ettim ama bu foruma girmemiş olsaydım o da çok dikkatimi çekmezdi diye düşünüyorum. 50-58 inç panellerdeki (markaya özgü değil genel anlamda) sıkıntıları bu forumda okumasaydım 55 yerine 50 olanını alırdım sanırım. Panelden çok memnunum, kanal geçişleri beklediğimden iyi çıktı ki ben uydu alıcımla kullanacaktım, onu kaldırdım, uygulamalar gayet yeterli, (TV+, Blutv, Bein sports,bein conncet, tivibu go,vs), HBB tv özelliği güzelmiş ama bizim kanallar daha o kısmı çok geliştirmemiş, şu anda en iyi TRT sanırım. PS4 ile oynamak HDR desteği ile daha zevkli oldu. 3 sene garantisi olması ve servisin kurulum için bekletmemesi de güzel. Kafanıza takılan olursa fırsat buldukça bilgim yettiğince cevap vermeye çalışırım.

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
Merhaba arkadaşlar,

uzun süredir TV arayışındayım o bu şu derken hiçbirşeye karar veremedim.

aşağıdaki modellere bakıyorum ama bir türlü karar veremedim. sizlerinde tecrübeleri ile birine karar vermek istiyorum.

kullanım şekillerim genelde uydu üzerinden TV kanalları, çocuk you tube kullanır, birde şimdilik değil ama playstation almak gibi bir niyetim var,
bu kullanımlara göre tavsiye edeceğiniz hangi TV olabilir acaba, aklımdan geçen 55" bazı markalarda 58" olarak var
şu an evde 10 yıllık 32" Grundig LCD TV var, o yüzden ne alırsam alayım vana çok güzel gelecektir. ama almışken beni 10 yıl kadar götürecek bir TV almak istiyorum.
Edge-led, Direct led, VA panel, IPS panel, Hz olayı led sayısı vs. kafam iyice uçtu gitti

ilk aklımda olan modeller Sony XH9096 (55XH9077) ve Samsung 55Q70T - 55Q80T var ama fiyat olarak buralara çıkamıyorum.

bunlar kadar üst seviye olmasada beni üzmeyecek olan aşağıdaki modeller arasında gidip geliyorum,

bu modeller haricinde önerilere açığım, tavsiye edebileceğiniz modeller varsa

Sony 55XH8196 - 55XH8096 - 55XH8077 (sanırım özellik olarak hepsi aynı sadece renk farkı var)
Samsung 55TU8500 (aklımda birde 55RU7440 var)
Philisp 58PUS8505
Vestel 55UA9800

Geri
Üst Alt