P Çevrimdışı

promet

Yeni Üye
23 Eyl 2020
7
39
Merhaba, 32 inç tv almak istiyorum iki model arasında kaldım tavsiyeleriniz nedir :) İkisinde de hdr var, samsung ta garip bazı özelliklerde var online office 365 gibi ama vestel de android var çok kararsızım...

Samsung M5 LS32AM500N 32'' 82 CM FHD HDR​

Vestel 32FA9500 32”​

E Çevrimdışı

Esahi

Yeni Üye
6 Mar 2021
1
31
Merhaba,

70UN70706LB veya 70UN71006LA alınabilir tvler midir? Özellikle sık sık film izlenecek. Film için motion performansı yeterli midir?

Direct led ve va tercihimdir

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
49
Merhaba, 32 inç tv almak istiyorum iki model arasında kaldım tavsiyeleriniz nedir :) İkisinde de hdr var, samsung ta garip bazı özelliklerde var online office 365 gibi ama vestel de android var çok kararsızım...

Samsung M5 LS32AM500N 32'' 82 CM FHD HDR​

Vestel 32FA9500 32”​

1. Bende 32 inç televizyon alayım dedim iki aydır bir sonuca varamadım Adem Helvacı Adem Helvacı usta dönüş yapacak inşallah smart filan istemiyorum da oyle sade iyi marka model bulamadım bu iki model ekranı filan iyimi ips mi

B Çevrimdışı

Baht_

Yeni Üye
12 Mar 2021
12
Adem Helvacı Adem Helvacı 'nın videoları ile sitenizle tanışmış oldum. emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Son 3 yıldır içinde tahta ile çalışan LG 42LH3000 kullanıcısı olarak yaklaşık 1 haftadır LCD TV arıyorum.

Sanırım bir grup bilgisayar ve diğer sarf malzemelerinin ekmeğini yiyip bitirdikten sonra tüm yatırımlarını TV'lere yaptılar ve fiyatlar uçmuş.

Adem Helvacı Adem Helvacı 'nın videoları ile iyice kafam karıştı ama baya bilgi edindim.
Kullanıcı Profili: Yan Açı'dan (~150°) futbol maçları izliyorum. D-Smart ve Turkcell TV kullanıcısıyım. Android olmayan ama içinde Turkcell TV uygulaması olan ve tarayıcıdan takılmadan dizi/film izleyebileceğim Tvleri tercih ederim. Android için bu Tvler neden yetersiz anlamış da değilim. normal bir telefon da bile 4 gb ram ve 32/64 gb bellek varken koca TV'de 1,5 gb ram ve 8gb bellek bana çok saçma geliyor. Maaliyeti arttırmamak için diyeceğim ama sanırım asıl sorun anakart ile alakalı olabilir?

Bütcem yaklaşım 5 bin ₺. Videolardan o kadar çok kafam karıştıki 100 hz ve full hd bir TV alıp konuyu kapatayım dedim :) ama öyleTVde kalmamış.

Mevcut TV yaklaşık 4-5 sene önce ekranda dikey çizgiler oluşmuştu. interneten bulduğum yabancı bir videoda üstteki bantın sağ tarafına bastırınca görüntü düzeliyordu. Ben de oraya soğutucu band yapıştırdım bir süre böyle devam ettik ve zaman içinde yaklaşık 3 sene önce o bölgeye bir tahta çakıp olayı kapatmıştım :) Şimdi ekran 2 ye bölünmüş ve sağ tarafta nispeten görüntü biraz daha koyu ama sağlam. sol taraf ise karıncalı bazen sorunsuz da çalışabiliyor. durum bundan ibaret.

Ekleme: 49-55" TV bakıyorum
İsteklerimi karşılayan Toshiba 55UL3B63dt'yi dün gece HBden dün akşam 4.600₺'ye satın aldım 6 ay önce bu TV'nin fiyatının 3500₺ olduğu fikri beni rahatsız etti ve sabah siparişi iptal ettim. Beklemedeyim...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
İsteklerimi karşılayan Toshiba 55UL3B63dt'yi dün gece HBden dün akşam 4.600₺'ye satın aldım 6 ay önce bu TV'nin fiyatının 3500₺ olduğu fikri beni rahatsız etti ve sabah siparişi iptal ettim. Beklemedeyim...
Valla dolar sabaha çok sert yukarı açacak fiyatlar daha da yukarı gidebilir maalesef

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
71
31
Ne enteresandır ki dün 4600e aldığın tv bugün sabahtan beri indirim olacak diye reklam yapan hepsiburada'da %25'e varan tvler kategorisinde hâlâ 4600 tl. Bunlar indirim günleri, indirim saatleri ayağına milleti öpmeye iyi alıştı. Ayrıca fiyatı artanlar bile var. Adem Helvacı Adem Helvacı üstadın şu videosu geldi aklıma

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
  • mightythor mightythor usta Vestel 58ua9600 için ne diyorsun? Panel anakart vb.VA Panel herhalde.5000-5200 arası internette.

Vestelin pek şikayetini okumadığımız iyi televizyonlarından biri olarak görüyorum (9500 sorunluydu ve çok şikayet aldı).
Panel vs konusunda benim bilgim yok bu konuların uzmanları F fikoloji Adem Helvacı Adem Helvacı dır.
Va panel, 58" kullanılan panel markaları ortalama kalitede,
Vestelde 3 çeşit android kalitesi var diyelim.
1. Si u9600 en düşük , düşük derken ana kart ve özellikler hemen hemen aynı tek düşük yani ekran tazeleme hızı ve ayağının biçimsiz olması
Toshiba seg Regal orta
U9800 ise yüksek ekran yenileme hızı, ve daha kozmetik bir TV
Android e ilk defa geçiyorsaniz biraz zaman alabilir alışması. Çok iyi bir TV mi derseniz hayır. Normal kullanıcıyı da üzmez.

Mightythor da zamanında bahsederdi, iyi bir panel, harici bı android box daha iyi bir kalite sunar.
TV tavsiyesi vermiyorum imzamdada yazar. Sadece bilgi amaçlı yazdım

R Çevrimdışı

RMZNH

Yeni Üye
26 Şub 2021
23
71

Vestel 55UA9600 Ultra HD ortalama 4900₺, Regal 55R754UA9 Ortalama 4300₺;​

Vestel 55UA9600 aradaki 600₺ farka değer mi? Acil cevap​

B Çevrimdışı

Baht_

Yeni Üye
12 Mar 2021
12
Merhaba, uzun süredir forumu takip ediyorum, yüzlerce sayfayı da okudum, buradan edindiğim bilgilerle sonunda tv'yi de görerek 55UL3B63DT aldım ve kurulumu yapıldı. Televizyonu henüz çokça kurcalamayasam da merak edip sorusu olanlara yardımcı olmak isterim. 2 günlük deneyimimi aktarmam gerekirse TV'nin görüntü ve ses kalitesinden memnunum. Kanal geçişleri biraz yavaş ama çok da üzmüyor açıkçası, en azından ben rahatsız olmadım. Panel Samsung çıkması beni mutlu etti, en azından diğer markalar yerine Samsung olması daha iyidir diye düşünüyorum.

Bu arada forumda arattım ama net bir bilgi bulamadım, bir konu var o da çok ayrıntılı değil. TV'ye ekran koruyucu alacağım ama bunun için bir önerisi olan var ? Buharlanma, ekrana toz çekme gibi sorunlar yaptığını okudum, ayrıca gündüz parlama yapıyormuş. Bilgi verebilen olursa sevinirim.
Hayırlı olsun. Türkcel TV varmı uygulamalar arasında? Televizyonun özellikleri arasında Geniş Görüş Açısı var. Gerçekten yanlardan bakıldığında görüntü kalitesi etkileniyor mu?

Geri
Üst Alt