N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
]

merhaba hocam,

bende sizin gibi aynı bütçe aralığında sizlerin yazdığı modellerin bir kısmı arasında kararsız kaldım.
herhangi bir mağazaya gidip inceleme yapmadım ama almadan önce mutlaka aklımdaki modelleri tek tek inceleyeceğim.

55q70t ile 55q80t arasında çok mu fark olur onuda bilmedim fiyat olarak 2K - 2,5K arasında fark var bu farkı vermeye değer mi

bir TV ye 10K vermek bana da çok ağır gelecek aslında
6K ya TV alıp 2K - 3K ya da PlayStation almak daha doğru bir karar olacak benim için.

philips de kanal geçişleri çok ağır olduğunu duydum
samsung 55TU8500 modelininde kenar aydınlatma edge-led olduğundan biraz soğudum,
sony 55xh9077 (9096 siyah 9077 gri renk oluyor) var aklımda ama onun fiyatıda 10K , 2. el falan bulursan alsam mı diyorum sonra da uğraşması falan var arıza durumunda bu yüzden kafam çok karışık

bütçe olmayınca karar vermeside çok zor oluyor,

bende sizin gibi değerli üstadlardan alım tavsiyeleri rica ediyorum.

şimdiden tavsiyeler için çok teşekkür ederim.
Q80T ve Q95T modelleri sorunlu bulaşmayın.Verilen paralara yazık.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Hocam valla az önce vatan bilgisayardan geldim eve 55"

hocam az önce vatandan 55nano796 aldım iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum ama kampanya varmış nanocell akıllı kumanda ve indirim cazip geldi. Sizce iyi bir seçim mi yaptım :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam az önce 55nano796 aldım vatandan :)
Yorum yok, forumda tv ile ilgili çok konuşma geçti genelde 8 serisiyle başlayın diyordu bilen ustalar, aramadan bakabilirsiniz, hayırlı olsun

D Çevrimdışı

DemirVtnsvr

Yeni Üye
4 Eyl 2020
16
43
Size de merhaba.
albanez albanez üstadımızın değindiği gibi 50 nin üzerine çıkınca paneller falso vermeye başlayabiliyor.(Kendisi 50 PUS8505'den memnun kalmıştı)

Bu doğrultuda Philips özelinde 65 & 70 lerde ışık sızması / süzmesi yaşayanlar oldu ama tabiki bu siz de de olacak diye bir şey yok.

Işık sızması genelde IPS lerde daha çok görülüyor ve ebatlar büyüdükçe bu ihtimal artabiliyor.Yani biraz şansınızın da yanınızda olması gerekiyor.

Philips'de geçen gün kısaca gözlemlediğim 58 PUS8505 i büyük ebat olarak tavsiye ederim.VA paneldir.

796'ya gelecek olursak iyi ama yine de IPS lerin karanlık ortamda karanlık sahnelerdeki siyah yetersizliği söz konusu.Sıkı filmciler için her tür marka ve modelde IPS sıkıntı olabilir.Bu yazdıklarımdan Nano796 kötüdür anlamı çıkmasın.Detaylara çok önem veriyorsanız bunlar gözünüze takılabilir.Ama çok takmaz iseniz 796 yı alabilirsiniz.

Bana göre Lg yerine Samsung 65TU8500 daha iyi bir seçim olabilir çünkü VA panel daha iyi kontrast ve siyah seviyesi sağlar.
Hocam az önce vatandan aldım nano796. Forumda şöyle bir dolaştım, inan bütün hevesim kaçtı :( yok ıps panel, yok egde led, yok ışık sızması olur, yok siyah tam siyah olmaz.... inan şu an tv kutusunun başında oturmuş "ben ne yaptım" moduna girmiş durumdayım. Zira mağazadaki yetkilinin övdüğü bir tv yi forumda yerden yere vurmuşlar. 12 senedir fabrikanın hediye verdiği 82 ekran bir plazma tv kullanıyorum vestelin. O kadar heves edip şu yorumları okuyunca ne kadar canım sıkıldı anlatamam :(

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Hocam az önce vatandan aldım nano796. Forumda şöyle bir dolaştım, inan bütün hevesim kaçtı :( yok ıps panel, yok egde led, yok ışık sızması olur, yok siyah tam siyah olmaz.... inan şu an tv kutusunun başında oturmuş "ben ne yaptım" moduna girmiş durumdayım. Zira mağazadaki yetkilinin övdüğü bir tv yi forumda yerden yere vurmuşlar. 12 senedir fabrikanın hediye verdiği 82 ekran bir plazma tv kullanıyorum vestelin. O kadar heves edip şu yorumları okuyunca ne kadar canım sıkıldı anlatamam :(
Mağazadaki yetkili onu satınca para kazanacak bir gariban, buradaki yorumcu tarafsız olarak sorulan soruya cevap veriyor aradaki fark o, içinizi karartmayın kurdurun beğenmezseniz iade edilir

D Çevrimdışı

DemirVtnsvr

Yeni Üye
4 Eyl 2020
16
43
Mağazadaki yetkili onu satınca para kazanacak bir gariban, buradaki yorumcu tarafsız olarak sorulan soruya cevap veriyor aradaki fark o, içinizi karartmayın kurdurun beğenmezseniz iade edilir
Forumdaki yorumcuları kötülemek için yazmadım zaten hocam. Anlık bir kararla aldığım bir tv nin pişmanlığı bu :) kim bilir belkide düzgün hoşuma giden bir tv olacak. Dediğin gibi kurulumdan sonra deneyip gerekirse iade edicez. Teşekkür ederim.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Forumdaki yorumcuları kötülemek için yazmadım zaten hocam. Anlık bir kararla aldığım bir tv nin pişmanlığı bu :) kim bilir belkide düzgün hoşuma giden bir tv olacak. Dediğin gibi kurulumdan sonra deneyip gerekirse iade edicez. Teşekkür ederim.
Aklınızda şüphe varsa kurdurmayın, mağazadan aldığınız için iade hakkınız yok. İnternetten alsaydınız olurdu.

İyi akşamlar.10 yılı aşkın kullandığım televizyonum bozuldu.Vestel pixellence 42850 modeliydi.Televizyonum eski olmasına rağmen Formuler Z8 android box ile kullandım.Smart özelliği aramadım.Kısacası uzun süre işimi gördü.Bozulana kadar kullanayım dedim.Yeni televizyon almam gerekiyor.
Birkaç modele baktım.Karar veremedim açıkçası.
Tv‘yi nasıl kullanacağıma gelirsek:

-izleme açısı genelde karşıdan olacak
-Uydu yayınları, iptv, netflix, PlayStation kullanılacak
Bütçe değişken,

7000-9000 ile arasında.
Birkaç model arasında kaldım.Başka model tavsiyesi de alabilirim.

Almayı düşündüğüm birkaç model

-Samsung 55Q70T
-Sony 55XH9096
-Vestel 55UA9800
-Samsung 55TU8500
-LG 55NANO916
-Philips 55PUS9435
-Samsung 55Q80T(Bütçeyi biraz aşıyor)

Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.
55Q70T iade edip 55XH9096 kullanan biri olarak her sorunuzu yanıtlayabilirim. Bu listede Q70T modeli XH9096 modelinin ancak getir götürünü yapabilir. Diğer modelleri bilemiyorum, üstadlar yorumlayabilir.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Hocam valla az önce vatan bilgisayardan geldim eve 55"

hocam az önce vatandan 55nano796 aldım iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum ama kampanya varmış nanocell akıllı kumanda ve indirim cazip geldi. Sizce iyi bir seçim mi yaptım :)

Hocam az önce 55nano796 aldım vatandan :)
Hayırlı olsun. 796 ile UN7400 hemen hemen aynı özelliklere sahip. UN serisi direct led iken nano796 edge led. Ips+Edge için alt yazılı filmlerde ekran parlıyor şikayetleri var.
Amatör şekilde karanlık odada çekim yaptım. Zifiri karanlık oda :)

D Çevrimdışı

DemirVtnsvr

Yeni Üye
4 Eyl 2020
16
43
Hayırlı olsun. 796 ile UN7400 hemen hemen aynı özelliklere sahip. UN serisi direct led iken nano796 edge led. Ips+Edge için alt yazılı filmlerde ekran parlıyor şikayetleri var.
Amatör şekilde karanlık odada çekim yaptım. Zifiri karanlık oda :)

Hocam bu ekran parlamaları vs istisnasız her edge led ve ıps panellerde oluyor diye bir şey var mı? Zira konuya sıfır hakim biri olarak neredeyse bütün sitelerde kullanıcı yorumlarına baktım, kanal geçişindeki ufak gecikme harici bir kötü yorum görmedim :) şimdilik iyiye yormaya çalışıyorum olayı zira aldım artık :)

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Hocam bu ekran parlamaları vs istisnasız her edge led ve ıps panellerde oluyor diye bir şey var mı? Zira konuya sıfır hakim biri olarak neredeyse bütün sitelerde kullanıcı yorumlarına baktım, kanal geçişindeki ufak gecikme harici bir kötü yorum görmedim :) şimdilik iyiye yormaya çalışıyorum olayı zira aldım artık :)
Evet her edge led panelde olur. Ips panellerde kontrast değeri çok düşük olduğu için bu daha büyük bir sorun yaratır. Bu patlamaları ekran ayarlarından local dimming özelliğini kapatarak engelleyebilirsiniz. Ancak bu sefer de ekranın tamamı sürekli aydınlanacagi için zaten siyah gösterme başarısı çok düşük olan ips panelde siyah yerine gri renkler alacaksınız. VA panellerde siyah daha başarılı olduğu için bu sorun daha düşük oranda yaşanır.

Local dimming yani yerel karartmanin kapalı olması daha fazla enerji tüketimine neden olabilir. Ayrıca kesin olarak bir bilgiye sahip olmasam da panelin her yerinin sürekli aydınlanmasının da kullanım ömrünü düşüreceğini düşünüyorum.

İyi akşamlar.10 yılı aşkın kullandığım televizyonum bozuldu.Vestel pixellence 42850 modeliydi.Televizyonum eski olmasına rağmen Formuler Z8 android box ile kullandım.Smart özelliği aramadım.Kısacası uzun süre işimi gördü.Bozulana kadar kullanayım dedim.Yeni televizyon almam gerekiyor.
Birkaç modele baktım.Karar veremedim açıkçası.
Tv‘yi nasıl kullanacağıma gelirsek:

-izleme açısı genelde karşıdan olacak
-Uydu yayınları, iptv, netflix, PlayStation kullanılacak
Bütçe değişken,

7000-9000 ile arasında.
Birkaç model arasında kaldım.Başka model tavsiyesi de alabilirim.

Almayı düşündüğüm birkaç model

-Samsung 55Q70T
-Sony 55XH9096
-Vestel 55UA9800
-Samsung 55TU8500
-LG 55NANO916
-Philips 55PUS9435
-Samsung 55Q80T(Bütçeyi biraz aşıyor)

Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.
Hocam 10 bin tl bütçeye çıkabiliyorsanız oled alın, bambaşka bir seviye.

Oled olmuyorsa listenizde 55xh9096

55q80t o fiyata değeceğini düşünmüyorum. LG ve philipsi o fiyatlara tavsiye etmem. Eğer bütçeyi fazla zorlamasın derseniz 55q70t derim. Aşağısı modellerini o fiyatlara tavsiye etmem

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Öyle yazdın demedim zaten satıcı ile burası arasındaki farkı anlatmak istedim sana, bugüne kadar hiç dinlemedim o satıcı arkadaşları mümkünse yalnız bırakın ben kendim gezeyim dedim, onların da işi o

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Benim tv direct led olduğu için parlama yok. Sony x80.. serisi 7 bin tl civarıydı yoksa onu alacaktım. Su an bayagi düştü. Kanal geçişleri beni rahatsız etmiyor hocam. Kumanda ve smart bölümü de gayet iyi. Onceki tv im Va paneldi simdiki Ips panel. Beklentim çok olmadığı için ikisi de memnun ediyor. Siz de güle güle kullanın :)

M Çevrimdışı

Mali96

Yeni Üye
22 Şub 2021
10
28
Merhaba LG tv nin totall usage time utt yani toplam kullanim suresini nasil resetleyebilirim?
Belirli birsaat kullanimdan sora otomatikman ariza cikarip yeni tv almamiz icin bir hile oldugunu dusunuorum onun icin sifirlamak istiorum...

E Çevrimdışı

ekoko5454

Yeni Üye
30 Ocak 2021
11
33
Merhaba arkadaşlar sony xh8196 50 fps maç yayınlarında top hayalet tarzı iz bırakıyor neden olabilir sizce tv boxta yapmıyor ama tv nin kendi androidinde yapıyor çözümünü bilen varmı acaba ?

Geri
Üst Alt