mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Va panel, 58" kullanılan panel markaları ortalama kalitede,
Vestelde 3 çeşit android kalitesi var diyelim.
1. Si u9600 en düşük , düşük derken ana kart ve özellikler hemen hemen aynı tek düşük yani ekran tazeleme hızı ve ayağının biçimsiz olması
Toshiba seg Regal orta
U9800 ise yüksek ekran yenileme hızı, ve daha kozmetik bir TV
Android e ilk defa geçiyorsaniz biraz zaman alabilir alışması. Çok iyi bir TV mi derseniz hayır. Normal kullanıcıyı da üzmez.

Mightythor da zamanında bahsederdi, iyi bir panel, harici bı android box daha iyi bir kalite sunar.
TV tavsiyesi vermiyorum imzamdada yazar. Sadece bilgi amaçlı yazdım
Bilgi için teşekkürler.
Arkadaş 58 u9600 ün va olup olmadığını da sormuş.

E Çevrimdışı

enessboz

Yeni Üye
22 Mar 2021
3
28
Selamlar öncellikle bu yararlı hizmetiniz için teşekkürler.

4000TL bir bütçem var bir kaç araştırma sonucu bu fiyat bandında dört farklı tv buldum fakat tam özelliklerini bilmediğimden seçim konusunda kararsızım sizlere sormak istiyorum.

Samsung 43TU7100

Vestel 55U9500

Büyük ekran takıntım çok yok ama aralarında pek fazla performas açısından fark yoksa 55inç olan Vestel almak daha mantıklı olaiblir tabi marka olarak çekincelerim olsada. Sizlerden yorumlarınızı bekliyorum verdiğiniz cevaplara göre tercihte bulanacağım, farklı bir marka model varsa önerilere açığım.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50

4000TL bir bütçem var bir kaç araştırma sonucu bu fiyat bandında dört farklı tv buldum fakat tam özelliklerini bilmediğimden seçim konusunda kararsızım sizlere sormak istiyorum.

Samsung 43TU7100

Vestel 55U9500

Büyük ekran takıntım çok yok ama aralarında pek fazla performas açısından fark yoksa 55inç olan Vestel almak daha mantıklı olaiblir tabi marka olarak çekincelerim olsada. Sizlerden yorumlarınızı bekliyorum verdiğiniz cevaplara göre tercihte bulanacağım, farklı bir marka model varsa önerilere açığım.
1.Samsung
2.Philips
diğer ikisini eleyebilirsin.
Lg un7100 @ademhelvacı üstad tarafından tavsiye edilmiyor vestel u9500 çok şikayet alan ve iade edilen bir model oldu.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Bu fiyat bandında başka bir ürün tavsiyeniz var mı yoksa Samsung yeterli mi sizce?
Fiyat avantajlı aşağıdaki modeli bir araştırın üstadlara sorun derim. Amazon gibi müşteri memnuniyeti sağlam bir firma var, sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Günün fırsatı: TCL 55P8M 4K UHD DVBS Android Smart Led Tv

G Çevrimdışı

gulsumoglu1907 

Yeni Üye
20 May 2020
10
43
Merhabalar ustalar, dostlar. 43"LG tv'um panel arızası sebebiyle erken emekliye ayrılacak. Yeni bir tv arayışındayım. Marka takıntım yok fakat forumdan ve gözlemlerimden edindiğim kadarıyla Arçelik ve Sunny grubu ve Philips ile işim olmaz. Kriterlerimi belirtip yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
- Bütçem gerçekten değecek bir ürün olursa max 4000 civarı. Mümkünse 3500 civarı olsa süper :)
- Ekran boyutu olarak yine 43" arıyorum.
- 4k ve Android olması iyi olur fakat öncelikli tercihim görüntü kalitesi ardından Android (Smart'ta eksik kalan Android'in avantajları sebebiyle)
- Daha çok futbol ve film/dizi izliyorum.
- Görüş açım tv'nin tam karşısı sayılır.
- Aklımda 2 model var bunları da belirtmek isterim.
1) Vestel 43UA9600 Hepsiburada'da 3250 tl civarı (Normal fiyatı 4200 tl'lerde Mart ayına özel 3400 tl kadar düşmüş Vestel mağazalarında)
2) LG 43LM6300 3500 tl
Hem yeni model hemde Android olması ayrıca garantisinin 3 yıl olması avantajları ile aklım Vestel'de kaldı.
İlgilenen ve vakit ayıran herkese şimdiden teşekkür ederim. Adem Helvacı Adem Helvacı hocam en çok sizin yorumlarınızı merak ediyorum.

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
55XH8096 ile 55XH8196 arasında ciddi farklar var mı? İnternette bu konuda bilgi bulamadım maalesef.
Aynı şeyler, tasarım farkı var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Samsung 43TU7100

Vestel 55U9500

yazılım ve sorunsuzlukta samsung, görüntü de IPS'ten dolayı philips, gerisi ele zaten, bana soracak olursan kaliteli üst düzey bir VA almadıkça IPS daha günümüz koşullarına genel beğeniye hitap eder ve onu tercih ederim.

Merhaba, 32 inç tv almak istiyorum iki model arasında kaldım tavsiyeleriniz nedir :) İkisinde de hdr var, samsung ta garip bazı özelliklerde var online office 365 gibi ama vestel de android var çok kararsızım...

Samsung M5 LS32AM500N 32'' 82 CM FHD HDR​

Vestel 32FA9500 32”​

amazonda 1400 liraya Philips 32PHS5505 varken bunların hepsi gereksiz para.

Peki hocam 58pus8505 düşünsem onun için ne dersiniz?
Çok ucuza vermedikleri sürece 50 ve 58 boyutlarından uzak durun ara üretim gibi bir şey diyebilirim kısaca, uzunu için araştırınız.

Merhabalar ustalar, dostlar. 43"LG tv'um panel arızası sebebiyle erken emekliye ayrılacak. Yeni bir tv arayışındayım. Marka takıntım yok fakat forumdan ve gözlemlerimden edindiğim kadarıyla Arçelik ve Sunny grubu ve Philips ile işim olmaz. Kriterlerimi belirtip yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
- Bütçem gerçekten değecek bir ürün olursa max 4000 civarı. Mümkünse 3500 civarı olsa süper :)
- 4k ve Android olması iyi olur fakat öncelikli tercihim görüntü kalitesi ardından Android (Smart'ta eksik kalan Android'in avantajları sebebiyle)
1) Vestel 43UA9600 Hepsiburada'da 3250 tl civarı (Normal fiyatı 4200 tl'lerde Mart ayına özel 3400 tl kadar düşmüş Vestel mağazalarında)
2) LG 43LM6300 3500 tl
Hem yeni model hemde Android olması ayrıca garantisinin 3 yıl olması avantajları ile aklım Vestel'de kaldı.
İlgilenen ve vakit ayıran herkese şimdiden teşekkür ederim. Adem Helvacı Adem Helvacı hocam en çok sizin yorumlarınızı merak ediyorum.
Bir dünya markası ile çakmadan hallice iş yapan bir firmayı kıyaslamamız mümkün değil, sana bir soru bunca zaman kullandığın LG sana nasıl hizmet etti? :) cevap, soruda gizli.

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

logistico79

Yeni Üye
16 Haz 2020
14
45
Hayırlı olsun. Türkcel TV varmı uygulamalar arasında? Televizyonun özellikleri arasında Geniş Görüş Açısı var. Gerçekten yanlardan bakıldığında görüntü kalitesi etkileniyor mu?
Teşekkürler.
Turkcell TV+ var uygulamalarda.
Odam yandan izleme olarak uygun değil ama bakabildiğim kadar yandan baktım, renklerde çok az solukluk var gibi. Daha önce deneyimlediğim VA panellerden daha iyi geldi bana, aldığım yerde de buna dikkat etmiştim. Tabi bu benim gözümden bu şekilde, ustalar baksa neler görür bilemem :)

Bu ara işlerim çok yoğun, inşallah fırsat bulursam konu açıp tv ile ilgili fotoğraf da paylaşacağım.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
2) LG 43LM6300 3500 tl
Vestel 43UA9800 ü tercih edebilirsin.

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
7 bin bandında LG 70UN70 önerir misiniz? Evde iki kişi olacağız izleme açısından kaynaklı problem olacağını düşünmüyorum. Genelde Netflix izliyoruz ara ara futbol maçı olabilir.

H Çevrimdışı

haldigo

Yeni Üye
22 Ocak 2020
4
36
Merhaba Hocam, mesajınızı gördükten sonra kısaca baktım tv'ye, fiyat olarak iyi geldi ve aldım. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Siz birebir kullanmışmıydınız ? Geldiğinde kullanmaya ikna olacak olursam Mi Stick düşünüyorum, sizin başka bir tavsiyeniz var mı ?
Bir de garanti için servisin kurulumu şart mıdır acaba ?

amazonda 1400 liraya Philips 32PHS5505 varken bunların hepsi gereksiz para.

Geri
Üst Alt