Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Merhaba arkadaşlar,

uzun süredir TV arayışındayım o bu şu derken hiçbirşeye karar veremedim.

aşağıdaki modellere bakıyorum ama bir türlü karar veremedim. sizlerinde tecrübeleri ile birine karar vermek istiyorum.

kullanım şekillerim genelde uydu üzerinden TV kanalları, çocuk you tube kullanır, birde şimdilik değil ama playstation almak gibi bir niyetim var,
bu kullanımlara göre tavsiye edeceğiniz hangi TV olabilir acaba, aklımdan geçen 55" bazı markalarda 58" olarak var
şu an evde 10 yıllık 32" Grundig LCD TV var, o yüzden ne alırsam alayım vana çok güzel gelecektir. ama almışken beni 10 yıl kadar götürecek bir TV almak istiyorum.
Edge-led, Direct led, VA panel, IPS panel, Hz olayı led sayısı vs. kafam iyice uçtu gitti

ilk aklımda olan modeller Sony XH9096 (55XH9077) ve Samsung 55Q70T - 55Q80T var ama fiyat olarak buralara çıkamıyorum.

bunlar kadar üst seviye olmasada beni üzmeyecek olan aşağıdaki modeller arasında gidip geliyorum,

bu modeller haricinde önerilere açığım, tavsiye edebileceğiniz modeller varsa

Sony 55XH8196 - 55XH8096 - 55XH8077 (sanırım özellik olarak hepsi aynı sadece renk farkı var)
Samsung 55TU8500 (aklımda birde 55RU7440 var)
Philisp 58PUS8505
Vestel 55UA9800
55Q70T iade edip 55XH9096 kullanan biri olarak her sorunuzu yanıtlayabilirim. Bu listede Q70T modeli XH9096 modelinin ancak getir götürünü yapabilir.Aynı kategoride değil kesinlikle. Diğer modelleri bilemiyorum, üstadlar yorumlayabilir.

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
55Q70T iade edip 55XH9096 kullanan biri olarak her sorunuzu yanıtlayabilirim. Bu listede Q70T modeli XH9096 modelinin ancak getir götürünü yapabilir.Aynı kategoride değil kesinlikle. Diğer modelleri bilemiyorum, üstadlar yorumlayabilir.

evet hocam 55Q70T 55XH9096 ya denk değil sizinde dediğiniz gibi
Sony 55XH9096 almak istiyorum ama fiyat 10K civarında dün akşam 9K ya inmişti ama yinede çok yüksek benim için
maksimum 7K civarında bir bütçem var, 5K - 6K arası bir TV bakıyorum.

siz bu TV yi kullanan olarak memnunmusunuz, kendi uydusundan kanallarda çamurlanma vs var mıdır.
android olması bir artı tabi, reklamsız youtube olan youtube vanced yüklenebiliyor mu acaba,
100 hz olması bir avantaj, tv kanallarında gecikme vs oluyor mu, daha önce bir yerde duymuştum hz yüksek olması ses ve görüntü arasında gecikme olduğunu duymuştum o yüzden soruyorum.

E Çevrimdışı

EmreCivan

Yeni Üye
24 Mar 2021
3
38
Herkese merhaba .
Sony marka KDL 48wd655 televizyonum 5. yılında bozuldu . yetkili servis 3000 tl fiyat çıkardı . panel değişecek dediler.
bana çok geldi . yeni tv düşünüyorum ama fiyatlar çok çıkmış . bütçemi zorlayarak samsung tu8500 vs tu8000 modellerine bakıyorum . aralarında 600-700 tl fark oynuyor. özellikler aynı gözüküyor. ayrıca 5500 civarında önerileriniz varsa memnun olurum. marka takıntılı değilim , aldığımda uzun süreli kaliteli kullanmak ve servis , tamir zorluklarını düşünerek sony , lg eledim . 48-49-50 inc ekran düşünüyorum. samsung tu8500 inceleme , bilgilendirme , kıyaslama videoları çok az . pek net bilgiye ulaşamadım

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
evet hocam 55Q70T 55XH9096 ya denk değil sizinde dediğiniz gibi
Sony 55XH9096 almak istiyorum ama fiyat 10K civarında dün akşam 9K ya inmişti ama yinede çok yüksek benim için
maksimum 7K civarında bir bütçem var, 5K - 6K arası bir TV bakıyorum.

siz bu TV yi kullanan olarak memnunmusunuz, kendi uydusundan kanallarda çamurlanma vs var mıdır.
android olması bir artı tabi, reklamsız youtube olan youtube vanced yüklenebiliyor mu acaba,
100 hz olması bir avantaj, tv kanallarında gecikme vs oluyor mu, daha önce bir yerde duymuştum hz yüksek olması ses ve görüntü arasında gecikme olduğunu duymuştum o yüzden soruyorum.

Ben alırkende fiyatlar 8000-8500 arası gidip geliyordu.

Ben çok memnunum televizyondan. İyiki almışım dedirtti. Youtube ve Netflix ağırlıklı kullanıyorum, bazende browser üzerinden maç izliyorum hiçbir problem yaşamadım. Bende kablo tv hd kutusu olduğu için içindeki uyduyu deneme fırsatım olmadı, ama forumda birisi konu açmıştı bir problem yaşıyordu, çözdü mü bilmiyorum. Arama kısmından aratırsan ulaşırsınız. Reklamsız Youtube uygulamasını ilk defa duydum. apk ile usb ile yüklenebilir mi bilmiyorum.

Thomas Shelby Çevrimdışı

Thomas Shelby

Yeni Üye
24 Mar 2021
1
24
Ps4(pro değil) oynamak, tarayıcı üzerinden veya usb ile dizi film izlemek için 43-55 inç arası 4k tv arıyorum. Bütçe maximun 5500 TL
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
Ben alırkende fiyatlar 8000-8500 arası gidip geliyordu.

Ben çok memnunum televizyondan. İyiki almışım dedirtti. Youtube ve Netflix ağırlıklı kullanıyorum, bazende browser üzerinden maç izliyorum hiçbir problem yaşamadım. Bende kablo tv hd kutusu olduğu için içindeki uyduyu deneme fırsatım olmadı, ama forumda birisi konu açmıştı bir problem yaşıyordu, çözdü mü bilmiyorum. Arama kısmından aratırsan ulaşırsınız. Reklamsız Youtube uygulamasını ilk defa duydum. apk ile usb ile yüklenebilir mi bilmiyorum.

anladım hocam bilgilendirme için teşekkürler,
dediğim gibi fiyat yüksek o yüzden sony diğer modeller şimdilik daha yakın 8096 - 8196 - 8077

mesajımdaki diğer modeller içinde değerli üstadlardan bilgilendirmer bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar,

aşağıdaki modellere bakıyorum ama bir türlü karar veremedim. sizlerinde tecrübeleri ile birine karar vermek istiyorum.

kullanım şekillerim genelde uydu üzerinden TV kanalları, çocuk you tube kullanır, birde şimdilik değil ama playstation almak gibi bir niyetim var,
bu kullanımlara göre tavsiye edeceğiniz hangi TV olabilir acaba, aklımdan geçen 55" bazı markalarda 58" olarak var
şu an evde 10 yıllık 32" Grundig LCD TV var, o yüzden ne alırsam alayım vana çok güzel gelecektir. ama almışken beni 10 yıl kadar götürecek bir TV almak istiyorum.
Edge-led, Direct led, VA panel, IPS panel, Hz olayı led sayısı vs. kafam iyice uçtu gitti

ilk aklımda olan modeller Sony XH9096 (55XH9077) ve Samsung 55Q70T - 55Q80T var ama fiyat olarak buralara çıkamıyorum.

bunlar kadar üst seviye olmasada beni üzmeyecek olan aşağıdaki modeller arasında gidip geliyorum,

Sony 55XH8196 - 55XH8096 - 55XH8077 (sanırım özellik olarak hepsi aynı sadece renk farkı var)
Philisp 58PUS8505
Vestel 55UA9800

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
anladım hocam bilgilendirme için teşekkürler,
dediğim gibi fiyat yüksek o yüzden sony diğer modeller şimdilik daha yakın 8096 - 8196 - 8077

mesajımdaki diğer modeller içinde değerli üstadlardan bilgilendirmer bekliyorum.
Hocam Ps5 alacaksanız hdmi 2.1 olmalı. 100 hz olmalı. Önceki sürümler için hdmi 2.1 şart değil. Forumda 2 arkadaşımız 55x80 serisi (8096-8077-8196) almıştı. Onlar size kullanıcı deneyimini aktarırlar. Sony 55X80.. tv ler ips+direct led tv lerdir. Üstatların çoğu Ips panel sevmiyorlar. Bende de Ips+direct tv var. Dün gece zifiri karanlıkta Hobbit filmini tekrardan ızledim gayet iyiydi. Çok karanlık bir sahne vardı. Orada siyahlar grilesti ?Sesli komut ile film açmak güzel bir detay.

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
arkadaşlar.
amazon firestick ile kullanacağım 58 veya 65'' tv arıyorum. kullandığım tüm uygulamalar firestick te kurulu hazır.
3-3,5 mt den.. film (netflix, mubi vs) ve iptv den maç izleyeceğim. oyun, uydu yayını vs pek işim yok. 7.000 tl e kadar para ayırdım...

bana iyi paneli olan görüntü kalitesi iyi bir tv lazım temel olarak... geri kalanını firestick halleder diye düşünüyorum....

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Anthrax

Yeni Üye
24 Mar 2021
2
39
Herkese merhaba, Youtube da Adem beyin videoları izleyip foruma üye oldum. Bir kaç gündür forumu incelemeye gayret gösteriyorum, bugün üye oldum. Tv tavsiyelerinizi almak isterim.
48JU6570 Model Samsung marka televizyonumuz ekranı kırıldığı için televizyon arayışına girdik.

Şu an ki evimizin salonu geniş ve karşıdan izleme mesafemiz 4 metreyi buluyor o yüzden 65inç bir TV almak istiyoruz. Karşı ve yan izleme açılara sahip iki koltuğumuz var IPS panel daha uygun oluyor bizim için galiba yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

Bütçemiz 8.000 TL fakat bu büyüklükte bir TV için bu bütçe yetmeyecekse 10.000 TL çıkabiliriz.

Netflix üyeliyimiz var dizi ve film izlemelerimizi bu platformdan yapıyoruz.

Apple tv(eski bir model) var ve telefondan yansıtma şeklinde film açtığımız da oluyor.

Yerel kanalları sitenin merkezi ağından alıyoruz. Dahili uydu alıcılı model artık çoğu tv de var.

Marka takıntımız yok, satış sonrası hizmetlerde bizi en az uğraştıracak marka olması yeterli.

Anlayacağınız standart bir kullanıcıyım ve fiyat performans olarak bana hitap eden ürünü bulmakta zorlanıyorum. Çok para verip kullanmayacağım bir tv de almak istemiyorum.

Zaman ayırıp yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Herkese merhaba, Youtube da Adem beyin videoları izleyip foruma üye oldum. Bir kaç gündür forumu incelemeye gayret gösteriyorum, bugün üye oldum. Tv tavsiyelerinizi almak isterim.
48JU6570 Model Samsung marka televizyonumuz ekranı kırıldığı için televizyon arayışına girdik.

Şu an ki evimizin salonu geniş ve karşıdan izleme mesafemiz 4 metreyi buluyor o yüzden 65inç bir TV almak istiyoruz. Karşı ve yan izleme açılara sahip iki koltuğumuz var IPS panel daha uygun oluyor bizim için galiba yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.

Bütçemiz 8.000 TL fakat bu büyüklükte bir TV için bu bütçe yetmeyecekse 10.000 TL çıkabiliriz.

Netflix üyeliyimiz var dizi ve film izlemelerimizi bu platformdan yapıyoruz.

Apple tv(eski bir model) var ve telefondan yansıtma şeklinde film açtığımız da oluyor.

Yerel kanalları sitenin merkezi ağından alıyoruz. Dahili uydu alıcılı model artık çoğu tv de var.

Marka takıntımız yok, satış sonrası hizmetlerde bizi en az uğraştıracak marka olması yeterli.

Anlayacağınız standart bir kullanıcıyım ve fiyat performans olarak bana hitap eden ürünü bulmakta zorlanıyorum. Çok para verip kullanmayacağım bir tv de almak istemiyorum.

Zaman ayırıp yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.
Selam.Yan koltuklardan da izleyecekseniz dediğiniz gibi IPS bir panele ihtiyacınız var.Aşağıdaki seçenekler sizin için uygun olur kanaatindeyim.
1.Seçenek Sony 65XH8196
2.Seçenek LG 65UN8100

G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
İyi akşamlar.
Vestel 55U9400
Grundig 55 GDU 7800s
TCL 55P8M
Bu üç cihazdan birisini alma konumundayım.Yardımcı olabilir misiniz?

A Çevrimdışı

Anthrax

Yeni Üye
24 Mar 2021
2
39
Selam.Yan koltuklardan da izleyecekseniz dediğiniz gibi IPS bir panele ihtiyacınız var.Aşağıdaki seçenekler sizin için uygun olur kanaatindeyim.
1.Seçenek Sony 65XH8196
2.Seçenek LG 65UN8100

Teşekkür ederim. LG modelini inceliyorum tavsiyeniz üzerine.

Bu arada Vestel sitesine bir kaç gündür bakıyorum ve şimdi farkettim QLED modeli daha önce yoktu şimdi sitesinde satışta. 65Q9900 bu ürün daha yeni galiba bir bilginiz var mıdır?

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Merhaba arkadaşlar,

Philisp 58PUS8505
Vestel 55UA9800
8196 veya nasıl ayak, renk beğeniyorsan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İyi akşamlar.
Vestel 55U9400
Grundig 55 GDU 7800s
TCL 55P8M
Bu üç cihazdan birisini alma konumundayım.Yardımcı olabilir misiniz?
Bence en fp TCL, metal kasa vs.

Arkadaşlar ilgilenen olursa Philips 32PHS5505/62 modelini 1550₺ ye verebilirim, jelatinleri üstünde, sorunsuz olduğu denendi.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

akusta042

Yeni Üye
12 Mar 2021
8
28
Philips 50pus8505/62 model TV de TRT 4k yı bulmuyor nedendir bilen varmı acaba. Tkgs ilede bulmadı, Turksat otomatik aramada da bulmadı yardımcı olabilecek varmı

Geri
Üst Alt