S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Ay

Aynı tv gibiler sanki.Acaba panel farkı mı var?:alalaBiri va diğeri ips mi mesela?
55350'de Android 9.0 yazmışlar ama bana pek inandırıcı gelmedi.
Adamlara ulaşıp sormak lazım aslında bunların arasındaki fark nedir diye.

Android 9 kısmı bana da pek doğru gelmedi ama sormak lazım. Yine uzman desteği bekleyeceğiz sanırım. Bu defa ben mi etiketlesem? :) Adem Helvacı Adem Helvacı
Hepsiburada linki içinde 1.5 gb ram hariç bir fark göremedim ben de. Sanırım benim işimi görecek bir cihaz. Tam almak üzere iken bu cihazı görünce bir daha sorayım dedim.

C Çevrimdışı

Civileng

Yeni Üye
9 Kas 2020
16
36
hocam içiniz rahat olsun, 43" ve 65" olanlar IPS panel, geri kalan tüm ebatlar VA paneldir %100 doğru bilgidir.. q60t 'yi tavsiye etmem, görüntü atlamaları mevcut... e daha iyisini almak içinde daha çok para vermek gerekiyor. haliyle yine philips en mantıklı seçim gibi duruyor. bende 70" pus 8505 aldım VB'dan. hala gelmesini bekliyorum.
Teşekkür ederim yorumunuz için, hayırlı olsun yeni televizyonunuz.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
fiyat farkı yoksa qled tv kesinlikle siyahlar renkler çok daha iyi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aynı serinin 50 inç olan
ekram için MVA yazmış sitede
ekram için MVA yazmış sitede

Tablo için sağolun. teşekkürler
bu tablo doğrumudur %100
ben panelim va olsun istiyorum.
Bence de 50 olanı va,zaten genelde tüm markalarda 50 ler va oluyor.
Tablonun &100 doğru olduğundan emin değilim ama galiba sadece bu modelde yanılmışlar.
Aşağıdaki videoyu çekmiştim bir ara,50 olanda yan açı biraz bozuluyor.Hoş 55 IPS de de daha farklı bir tonda bozuluyor (çok yan açı olduğundan normaldir)

G Çevrimdışı

Gokhanozkan

Yeni Üye
5 Şub 2021
12
32
Qled'in en düşük modeli olduğu için kararsızım, mağazalarda da teşhire koymamışlar o yüzden inceleyemedim. Satış personelleri q60t yerine tu8500'ün daha iyi olduğunu söylüyorlar.
Qled diğer ust modellerde farklı özellikler var bölgesel karartma gibi ben o özelliği çok sevmedim açıkcası bence olmaması daha iyi.
Ayrıca yakından q led serisi ile tu serisini inceledim. Tu serisi çok sönüktü renkleri. Satış danışmanına parlaklığını mı kıstınız dedim teknosada. Bana böyle birşey yapamayacaklarını söylediler

hocam içiniz rahat olsun, 43" ve 65" olanlar IPS panel, geri kalan tüm ebatlar VA paneldir %100 doğru bilgidir.. q60t 'yi tavsiye etmem, görüntü atlamaları mevcut... e daha iyisini almak içinde daha çok para vermek gerekiyor. haliyle yine philips en mantıklı seçim gibi duruyor. bende 70" pus 8505 aldım VB'dan. hala gelmesini bekliyorum.
Philips 65pus7805 için müsteri hizmetlerini aradım onunla ilgileniyorum bir üsttede sorum var hatta. Bana va panal dediler

M Çevrimdışı

mertcan78

Yeni Üye
12 Ara 2020
32
31
4300e aldığım tcl 55p8m televizyonu galiba iade edeceğim 5bin tl kadar bütçe ile hangi tvyi öneririsiniz acaba

F Çevrimdışı

FerhatSoylu

Yeni Üye
13 Şub 2021
10
40
Hocam vaktiyle sj850 kullanmışsınız bugünden sonra sizi hiçbir 50hz tv tatmin etmez.

Nanocell de olsa qled de olsa fark etmez eğer alım gücü varsa alınacak panel oleddir. Oled alınacaksa da LG den alınır.

Oled fiyat olarak yüksek geliyorsa eğer sıralamada qled gelir o da en iyi samsungdadır. (100 hz tabiiki)

Parası olan insana bence gerisi gereksiz teferruattir. Istediği kadar nanocell ve 100 hz olsun, edge led ips paneller düşük kontrastı ve vertical blooming ( ışık sızması olarak adlandırılan) özellikleri ile can sıkar.
Ben olsam bütçe yeterliliğine göre mümkünse oled, o da olmuyorsa qled e yönelirim. 100 hz olduğu için e-led ips panel alacağıma ya biraz daha para verip 100hz VA panel alırdım.
Yorum için teşekkürler. sj850 gibi tv bulmak artık pek kolay değil, haklısınız, aynı fikirdeyim. OLED ekran yanması sebebiyle hep kafamda bir risk, fiyatının yüksek olması da alınan riski arttırıyor düşüncesindeyim. QLED konusunda, teknolojisine yorum yapamıyorum sadece Q70T ile XH8077 modelini yan yana kıyasladım ve XH80 daha güzel görüntü veriyordu. her ikiside aynı standart tanımlı parametrelerde bakıldı tabiki, Q70T 100Hz XH8077 50Hz olmasına rağmen böyle geldi, hatta etrafımdakilerde aynı yorumları yaptı. birde Samsung ile ilgili uygulama hatası şikayetleri ile ölü pixel şikayetlerini çok okuyorum. sonuç olarak tv yi özellikten çok ihtiyaca göre değerlendirmeye çalışıyorum, bu sebeple büyük ekran, güncel uygulamaları kullanabildiğim donanım problem çıkarma riski en az olan tv'yi bulmaya çalışıyorum. oyun vs oynamadığım için 100Hz tv gerçekten ihtiyaç var mı bilmiyorum. o konuda da çok takıntılı değilim doğrusu.

Selamlar,

R Çevrimdışı

rastalantisal

Yeni Üye
18 Şub 2021
1
44
Merhabalar.
6 senedir kullandığım Arçelik 102 ekran smart tv artık merceklerinin kayması sonucu gözümden düştü. Yeni bir şey almayı planlıyorum.
Kullanım amacım: Netflix ve bilgisayarı da bağlayıp oyun oynamak.
Bütçe: 3000-3800 arası
Boyut: 43"-50" arası
Olmazsa olmazım: HDR ve smart

Bu mihvalde tv arıyorum. Daha düne kadar bir kaç arkadaşımın da kullanıp çok memnun kaldığı vestel 50U9500e bileniyordum ancak bu forumda gömüldüğünü görünce tedirgin oldum açıkcası. Marka takıntım yok.
Bana ne tavsiye edersiniz?
Saygılarımla.
Ümit KOÇ

Z Çevrimdışı

Zlmtn

Yeni Üye
29 Ocak 2021
10
47
9500'ü tavsye etmekten vazgeçtik artık çünkü sorunlu,bu foruma girip alan arkadaşlar panelden memnun kalmadılar ve iade süreci başlattılar.Vestel onlara para farkıyla 9600 önerdi ve bildiğim kadarıyla 9600'den şu an şikayet eden yok.
9500'ün şikayetlerinden biri hareketli sahnelerdeki takılma veya titreme sorunudur.
Ben de D Dark44 gibi Android tv. yerine güzel görüntü kalitesi olan uygun fiyatlı bir tv. alıp Android box kullanmayı düşünüyorum. Ne dersiniz? Bu boxlar hakkında bilgim de yok, tv ile uyumluluk konusunda sorun yaşar mıyım? 'Android box' konusunda da bir forum açılsa da tavsiyelerden faydalansak ne güzel olur.

Android TV düşüncesi olan arkadaşlar, Sony Samsung gibi markalara çıkamadığınız sürece kesinlikle alt serilerde android tercih etmeyin. Bunun yerine smart olmayan Bi TV alıp TV bbox bağlamak çok daha mantıklı. Hatta en özelliksiz TV yi alıp box aldım çok memnunum. Bir de hepsiburada üzerinden TV almayın iade almıyorlar zorluk çıkarıyorlar
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Android box kullanmayı düşünüyorum ama tv. ile uyum problemi yaşar mıyım hiç bilmiyorum.Sizin bir kullanıcı olarak tecrübeniz herkes için yararlı olacaktır.

Android TV düşüncesi olan arkadaşlar, Sony Samsung gibi markalara çıkamadığınız sürece kesinlikle alt serilerde android tercih etmeyin. Bunun yerine smart olmayan Bi TV alıp TV bbox bağlamak çok daha mantıklı. Hatta en özelliksiz TV yi alıp box aldım çok memnunum. Bir de hepsiburada üzerinden TV almayın iade almıyorlar zorluk çıkarıyorlar
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Android box kullanmayı düşünüyorum ama tv. ile uyum problemi yaşar mıyım hiç bilmiyorum.Sizin bir kullanıcı olarak tecrübeniz herkes için yararlı olacaktır.

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

Redfortes

Yeni Üye
27 May 2020
5
30
Vestel 49f9401 modelini almıştım ama 15 gündür gönderemediler iade ettiler tekrar alcam bu 2 si arasında ne fark var hangisini önerirsiniz yine aynı modelimi alıyım.
49f9401 v 50u9500

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Ben de D Dark44 gibi Android tv. yerine güzel görüntü kalitesi olan uygun fiyatlı bir tv. alıp Android box kullanmayı düşünüyorum. Ne dersiniz? Bu boxlar hakkında bilgim de yok, tv ile uyumluluk konusunda sorun yaşar mıyım? 'Android box' konusunda da bir forum açılsa da tavsiyelerden faydalansak ne güzel olur.

Youtube,Netflix vb gibi şeyler için Xiaomi Mi Box S gayet yeterli olacaktır.Hdmi bağlantısı olan tüm tv ler ile uyumludur.(Netflix lisanslıdır Full Hd & 4k çözünürlüğünde seyredersiniz)
Gerekli bilgiler aşağıdaki linkte mevcut (Fiyat için araştırınız)

G Çevrimdışı

Gokhanozkan

Yeni Üye
5 Şub 2021
12
32
Yorum için teşekkürler. sj850 gibi tv bulmak artık pek kolay değil, haklısınız, aynı fikirdeyim. OLED ekran yanması sebebiyle hep kafamda bir risk, fiyatının yüksek olması da alınan riski arttırıyor düşüncesindeyim. QLED konusunda, teknolojisine yorum yapamıyorum sadece Q70T ile XH8077 modelini yan yana kıyasladım ve XH80 daha güzel görüntü veriyordu. her ikiside aynı standart tanımlı parametrelerde bakıldı tabiki, Q70T 100Hz XH8077 50Hz olmasına rağmen böyle geldi, hatta etrafımdakilerde aynı yorumları yaptı. birde Samsung ile ilgili uygulama hatası şikayetleri ile ölü pixel şikayetlerini çok okuyorum. sonuç olarak tv yi özellikten çok ihtiyaca göre değerlendirmeye çalışıyorum, bu sebeple büyük ekran, güncel uygulamaları kullanabildiğim donanım problem çıkarma riski en az olan tv'yi bulmaya çalışıyorum. oyun vs oynamadığım için 100Hz tv gerçekten ihtiyaç var mı bilmiyorum. o konuda da çok takıntılı değilim doğrusu.

Selamlar,
Adem bey OLED keyif televizyonu diyordu. Ekran yanması riskinden dolayı çalışma süresi kısa olduğu için . Yok açık bırakayım mutfakta işlerimi yapayım o işlere gelmez. çok paranız varsa kısa sürelide olsa en iyi deneyimi almak istiyorsanız tercih edebilirsiniz diyordu. Bencede OLED'e en yakın tv olan QLED bir tv seçmek çok daha mantıklı. Samsun bu yüzden OLED üretmiyor zaten. OLED fiyatına yaklaşsa bile QLED seçilebilir kullanım süresinden dolayı. XH8077 model tv yi yakından görmedim o konuda yorum yapamam

E Çevrimdışı

Erdem Ekiz

Yeni Üye
19 Şub 2021
13
40
Cümleten SelâmınAleyküm...
Hayırlı kandiller...
Adem beyin güzel yorumlamalarına YouTube de denk geldim ve formunuza üye oldum.
Sizlerden biraz daha detaylı teknik bilgi paylaşılmasını rica ederim.

LG 49 Nano 866 serisini aldım. Daha gelmedi hala kargo sürecinde. Sizce cihaz nasıldır? İyi mi yaptım yoksa kötümü?
Elektromarketlerde baktığım kadarıyla renk konusunda tatmin eden bir cihaz.
Kullanan varmıdır?
Eski tv Samsung 40C750 idi ve panel arızası yapılamadı... Bununda bir tamiri varsa ileriki zamanlarda düşünebilirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

A Çevrimdışı

abcd321

Yeni Üye
19 Şub 2021
24
33
Merhabalar arkadaşlar forumu yeni keşfettim ve televizyon arayışı içerisindeyim. Bütçem 4500 ile 5000 bandında. 5 bini biraz zorlayabilir. Bugün birkaç mağazayı gezdim ve birkaç model hakkında fikir almak istiyorum siz ne söylersiniz?

50nano796
49xg7096
tcl 55p8m
lg 50un81006
50tu7000
50tu8000
50tu8500

açıkçası gönlüm 50nano796 ve 50un81006 dan yana. güzel bir görüntü keyfi aldım fakat siz fiyat performans açısından ne söylersiniz?

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98

Selamlar,

Öncelikle şunu belirtmek isterim elimde 3 seçenek varsa, yani şöyle ki;

1- LG Oled = 10 bin TL
2- Samsung 55q70t (Qled) = 8 bin TL
3- Sony 55xh8077 ( Direct led ips) = 8 bin TL

Bu seçenekler içinde 2 bin TL farkı ve logo yanmasını falan düşünmeden oled alırım onu peşinen söyleyeyim.

Sony gerek görüntü ölçeklemede gerekse motion konusunda çok başarılıdır. Ayrıca android işletim sistemi de bir artı sayılır. 3. Seçenekteki modelin paneli her ne kadar düşük kontrastlı ips panel olsa da direct led olması, ışık sızması olarak adlandırılan dikey parlamanın meydana gelmesine neden olmayacaktır ki bu olumlu bir özellik. Ancak 50 hz bir panele ve bu düşük kontrast oranına 8 bin TL oldukça yüksek bir fiyat gibi geliyor bana.

2. Seçenekteki samsung yüksek kontrast 100 hz panel sunuyor. Edge led olması bir dezavantaj gibi gözükse de VA panel kullanması üzerine yerel karartma özelliği by-pass edilse dahi dikey parlama olmadan yüksek kontrast elde etmeye devam edebilirsiniz.

Ben kendi görüşüme göre önerimi bu sekilde yaptım, ancak doğaldır ki herkesin kendi beğeni ölçüteri vardır.

Geri
Üst Alt