F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44
Uygun TV olarak vestelin Hitachi için ürettiği 50hak6150 android TV yi onereyim. Toshiba a101 lere geliyor biliniyor. Bu modelde sesli kumanda başarılı. Bağlantı güzel ve hızlı. Vestel outletlere sorulabilir. İstanbul'dakinden aldım. Ankaradakilerde yoktu. Fiyat olarak 1 yıl önce 2700 TL ye aldım.

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Yanıt için teşekkür ederim. Sesle komut vesaire, kurulum noktalarında sıkıntı olmuş. Yine de dikkate alacağım. Onvo ile arasında 700 TL fark var. Bu farka değer mi bilmiyorum. Dediğim gibi smart vesaire umurumda değil. Hala Onvo ilk sırada. Bu hafta içi alacağım birini...
Uygun TV olarak vestelin Hitachi için ürettiği 50hak6150 android TV yi onereyim. Toshiba a101 lere geliyor biliniyor. Bu modelde sesli kumanda başarılı. Bağlantı güzel ve hızlı. Vestel outletlere sorulabilir. İstanbul'dakinden aldım. Ankaradakilerde yoktu. Fiyat olarak 1 yıl önce 2700 TL ye aldım.

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Merhaba,
Bende siz olsanız hangi tv'yi alırsınız diye birşey sormak istiyorum. Neden sorduğumu da aşağıda kısaca özetlemeye çalışayım.

2017 Yılında LG SJ850 model tv aldım, özellikleri vs. mükemmel, hala tv'yi beğeniyorum. Tv'yi aldıktan 4-5 ay sonra panelde dikey çizgi çıktı, servis tamir yapmak istedi, itiraz ettik değiştirdiler. Yeni gelen tv bir 3 ay sonra yine aynı hatayı verdi, servis, müşteri merkezi yine bir sürü tantana onlar tamir etmek istedi biz yine değişim derken, panel tedariki 30 günden fazla süreceği için tv yi değiştirdiler, panel ellerinde olsaydı tamir edeceklerdi. son gelen tv garantinin bitmesine birkaç hafta kala uydu alıcı sorunu verdiği için teknik servise gitti, alıcı parçası ellerinde olmadığı için komple ana kartı değiştirdiklerini söylediler. sonradan fark ettik, ince bir sırada ölü pixeller oluşmuş ancak seyrederken göze batmıyor, çok sonra fark ettik.

2020 Aralık ayında yeni bir tv almam gerekti, yukarıdaki hikayeden dolayı bu sefer Samsung alayım dedim, hem LG'ye göre daha parlak, farklı panel yapısı derken denemek istedim ve 65TU8500 model tv'yi satın aldım. ilk kurulumdan sonra tv güncelleme de en son sürümde olduğu gözüküyordu fakat apps kısmında hiçbir uygulama bulmuyor kurmuyordu, müşteri hattını aradım, sürümün güncel olmadığı güncellenmesi gerektiğini söylediler, fakat tv kendi kendini güncellemiyordu, USB vasıtasıyla websitesinden son sürümü indirip kendim kurdum sonra sorun giderilmiş gibi oldu, ben uygulama kurmaya başladım. 2 hafta sonra yine aynı sorunla karşılaştım, ve yine telefon vs. derken teknik servis geldi, denemeler, kabul etmemeler, servisin komik komik mantıksız cevapları, internet bağlantısını beğenmemeleri derken 3 hafta 4 farklı ekip geldi gitti sorunu çözemediler ve sonunda tv yi geri almayı kabul ettiler. Bu süreçte soruna kendim cevap ararken aynı sorunla başkalarınında karşılaştığını ve hatta bana nasıl çözdüğümü sormaları gibi bir tecrübeden sonra tv'yi değişim yerine para iadesi alarak geri verdim.

Bundan sonra, biraz araştırma yaptım, bu esnada Media Mark'ta Samsung TU8500,Q70T, LG nanocell816 ve Sony XH8096 modellerini yan yana koydum aynı formatta izledim ve görüntüsü en hoşuma giden XH80 serisinde Sony'e eskiden olan sempatimle beraber, internette araştırdığımda dayanıklılık olarak iyi gözüktüğü ve en özellikle android olduğu için karar verdim. Bir tek sıkıntısı servis olarak gözüküyordu fakat bulunduğum yerde LG servisi ile Sony servisi aynı firma. bu sebeple sorun olacağını düşünmedim. Servis/müşteri merkezleri konusunda yeni yeni bilgi ediniyorum ve katı kuralları olduğu söyleniyor. Ancak diğer iki markada uğraştırmıyor değil, ciddi ciddi gününüzden zaman ayırıp uğraşıyorsunuz. Şahsi düşüncem Sony Türkiye'de majör olarak TV'ler ile ilgili büyük bir pazara sahip olmadığı için servis kısmını da kısıtlı tutuyor ama bu da hizmet vermiyor anlamına gelmiyor benim için.

Geçen hafta 75XH8096 model tv'yi media markt'tan aldım. Dün kuruluma gelen ekipte 2020 yılından beri Kocaeli bölgesinde sony'de arıza kaynaklı hiç dönüş almadıklarını ilettiler. kuruluma gittikleri evlerde bir kaç tane kırık cihazla karşılaştıklarını söylediler.
TV'yi kurulum esnasında aynı LG'de olan dikey çizgi problemi çıktı ve ekip daha jelatinlerini açmadığı tv'yi paketleyip götürdü, merkeze bildireceklerini vs. standart şeyleri söyleyip ayrıldılar.
Dünden beri daha derin araştırma yapıyorum ve sony'de panel arızalarının alındığını görüyorum. Gerçi diğer iki markadada var. Sony diğerlerine göre daha az satıldığı için daha az bilgi var ama genelde arızalar panel ağrızaları diğer firmalarda çeşit çeşit. Paneller özelinde gördüğüm bu tip tv'lerin ömrü ortalama 2 yıl. 2 yıl sonra garanti bittiğinde oluşan masraflar yeni tv almaktan daha pahalı.

Sonuç olarak, bundan sonra bir tv'ye 12-14K tl para vermek ne kadar mantıklı olur? gidip aynı tv'yi mi alayım yoksa para iadesini alıp daha düşük fiyatlı, fiyat performans ürünlerine mi bakayım? Bu noktada 65" veya 75" segmentinde ne alınabilir? Örnek olarak LG nanocell segmenti OLED haricindeki en iyi serilerden biri. Nanocell 796 modeli 65" yaklaşık 7800tl , 75" 13500tl burada da ayrı bir saçmalık var, nerdeyse iki katı fiyat.
yine daha iyi bir nanocell alacaksan 916 modeli var, kıyas yaptığında Q70 ile aynı fiyatta yarışıyor. Bu sefer o skalaya çıkarsam problem çıkarma riski ile kıyasladığımda yine mantıksız kalıyor. 2 yıl kullancaksınız ve paranız büyük ihtimal sonra çöpe. Tam bir paradox. Hem kullanım esnasında oluşacak sorunlar, tvlerin dayanıklıkları ve servis hizmetleri göz önüne alındığında siz olsanız ne yapardınız? Özellikle Adem Bey'in yorumunu merak ediyorum.

Selamlar,
Hocam vaktiyle sj850 kullanmışsınız bugünden sonra sizi hiçbir 50hz tv tatmin etmez.

Nanocell de olsa qled de olsa fark etmez eğer alım gücü varsa alınacak panel oleddir. Oled alınacaksa da LG den alınır.

Oled fiyat olarak yüksek geliyorsa eğer sıralamada qled gelir o da en iyi samsungdadır. (100 hz tabiiki)

Parası olan insana bence gerisi gereksiz teferruattir. Istediği kadar nanocell ve 100 hz olsun, edge led ips paneller düşük kontrastı ve vertical blooming ( ışık sızması olarak adlandırılan) özellikleri ile can sıkar.
Ben olsam bütçe yeterliliğine göre mümkünse oled, o da olmuyorsa qled e yönelirim. 100 hz olduğu için e-led ips panel alacağıma ya biraz daha para verip 100hz VA panel alırdım.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

ensei

Yeni Üye
14 Şub 2021
2
49
Beyler selam 2019 Qled 65Q90R mi 2020 Qled 65Q95T arasında tercihiniz hangisi olurdu? Aradaki fiyat farkı önemli değil

G Çevrimdışı

Gokhanozkan

Yeni Üye
5 Şub 2021
12
32
Beyler selam 2019 Qled 65Q90R mi 2020 Qled 65Q95T arasında tercihiniz hangisi olurdu? Aradaki fiyat farkı önemli değil

95t
-95t 2020 model işletim sistemi daha yeni
-daha yeni bir model.
-4 k 120 hz hdmı desteği var. (4 k oyun için daha uygun)
-mak nit parlaklık değeri daha yüksek( daha iyi hdr)

90r
-kablo toplama kutusu güzel bir artısı
-gerçek 10 bit panel kullanıyor (ne kadar fark yaratır bilmiyorum)

iki modelin artıları bu şekilde görünüyor ayrıca fiyat olarakta 95 t daha uygun olduğu için onu alırdım. ayrıca 4k 120hz oyunlar için güzel bir özellik

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

Gokhanozkan

Yeni Üye
5 Şub 2021
12
32
Merhaba

philips 65pus7805 modeli panel özelliklerini nekadar araştırdıysam bulamadım.
panel üreticisi kim?
va mı ıps mi?
direct led mi edge led mi?
panel de local diming(bölgesel karatma) varmı?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhaba

philips 65pus7805 modeli panel özelliklerini nekadar araştırdıysam bulamadım.
panel üreticisi kim?
va mı ıps mi?
direct led mi edge led mi?
panel de local diming(bölgesel karatma) varmı?
Bu bilgi tablosunda Philips 65 PUS7805'in IPS panel olduğu belirtilmiş.

Screenshot-2021-02-15-17.44.15ba0f031a85146067.png

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Civileng

Yeni Üye
9 Kas 2020
16
36
Merhabalar,
philips 50pus8505 vs samsung 50q60t bu iki model arasında kararsız kaldım, siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

G Çevrimdışı

Gokhanozkan

Yeni Üye
5 Şub 2021
12
32
Merhabalar,
philips 50pus8505 vs samsung 50q60t bu iki model arasında kararsız kaldım, siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

fiyat farkı yoksa qled tv kesinlikle siyahlar renkler çok daha iyi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu bilgi tablosunda Philips 65 PUS7805'in IPS panel olduğu belirtilmiş.

Screenshot-2021-02-15-17.44.15ba0f031a85146067.png
aynı serinin 50 inç olan
ekram için MVA yazmış sitede
ekram için MVA yazmış sitede

Tablo için sağolun. teşekkürler
bu tablo doğrumudur %100
ben panelim va olsun istiyorum.

Son düzenleme:
sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
83
36
Qled'in en düşük modeli olduğu için kararsızım, mağazalarda da teşhire koymamışlar o yüzden inceleyemedim. Satış personelleri q60t yerine tu8500'ün daha iyi olduğunu söylüyorlar.

hocam içiniz rahat olsun, 43" ve 65" olanlar IPS panel, geri kalan tüm ebatlar VA paneldir %100 doğru bilgidir.. q60t 'yi tavsiye etmem, görüntü atlamaları mevcut... e daha iyisini almak içinde daha çok para vermek gerekiyor. haliyle yine philips en mantıklı seçim gibi duruyor. bende 70" pus 8505 aldım VB'dan. hala gelmesini bekliyorum.

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Onvo markasına yönelin bence.Adem Helvacı üstad onları inceliyor ve olumlu görüyor bildiğim kadarıyla.
Onvo almak üzere iken dün bu cihazı gördüm. Fiyatları aynı sayılır. Fark ise linkini attığım modelde 1.5 gb ram olması. Başka bir fark varsa da anlayabilecek biri değilim teknik olarak.
Merhaba arkadaşlar.
3500 TL civarında bir Tv almayı düşünüyorum. Avon olur, Axen olur, Onvo olur, hepsi olur. 55-58 tercihim. Sebebi şu; android, netflix, youtube vesaire beni ilgilendirmiyor. Zaten media player kullanıyorum. Bu şekilde ucuz fiyatlarda hangi cihazı tavsiye edersiniz? Yani amaç tv izlemek. Media player üzerinden film izlemek. Uçuk kaçık beklentilerim yok. Sizin tavsiyelerinizi rica ediyorum. Özelden de yazabilirsiniz, memnuniyet duyarım.

En ucuz versiyonlara baktım, telenova, woon, dijitsu, hepsi olur. Şunu alın işinizi görür demeniz yeterli aslında.

Onvo markasına yönelin bence.Adem Helvacı üstad onları inceliyor ve olumlu görüyor bildiğim kadarıyla.

Onvo OV55-9000almak üzere iken dün bu cihazı gördüm. Fiyatları aynı sayılır. Fark ise linkini attığım modelde 1.5 gb ram olması. Başka bir fark varsa da anlayabilecek biri değilim teknik olarak. Bunu almak daha mantıklı sanki?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Ay
Onvo almak üzere iken dün bu cihazı gördüm. Fiyatları aynı sayılır. Fark ise linkini attığım modelde 1.5 gb ram olması. Başka bir fark varsa da anlayabilecek biri değilim teknik olarak.

Onvo OV55-9000almak üzere iken dün bu cihazı gördüm. Fiyatları aynı sayılır. Fark ise linkini attığım modelde 1.5 gb ram olması. Başka bir fark varsa da anlayabilecek biri değilim teknik olarak. Bunu almak daha mantıklı sanki?

Aynı tv gibiler sanki.Acaba panel farkı mı var?:alalaBiri va diğeri ips mi mesela?
55350'de Android 9.0 yazmışlar ama bana pek inandırıcı gelmedi.
Adamlara ulaşıp sormak lazım aslında bunların arasındaki fark nedir diye.

Geri
Üst Alt