MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Bayağıdır philips pfs 5803 ve 6805 düşünüyordum facebook da philips gurubunda aşırı derecede şikayet var sakın bulaşma dedikleri için kararsız kaldım araştırıyorum arayış içindeyim
Hocam şans işi birazda, kimisi alır yıllarca tık demez, kimisi alır servisten çıkamaz.

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Hocam şans işi birazda, kimisi alır yıllarca tık demez, kimisi alır servisten çıkamaz.
Dogru diyorsun Usta şans işi 32 pfs 5803 ve 6805 modelleri hangi paneli kullanıyor birde panel sorunu çıktı kaç çeşit panel var forumda VA ve IPS kıyaslaması var ikisinin de kendine göre iyi yanları vardır elbet yapan mühendisler essek değil herhalde

M Çevrimdışı

Mesutyel

Yeni Üye
11 Şub 2021
18
40
Selamunaleykum, Mesut ben.
Foruma bu gun uye oldum ve siz degerli ustadlarima bir konu danismak istiyorum.

beko B55L televizyonum vardi yaklasik 2 yildir normal sehpa uzerinde kullaniyordum sonradan duvara astim ve 3 gun sonrasinda durduk yere kesinlikle bir darbe ya da sivi soz konusu degil o sekilde yapacak evimde kimse yok cunku.
Durduk yere ekranda boyle bir cizgi cikti ,

BEBD60C9-A772-4DE9-8422-39017A4C59C9.jpg

Boyle bir cizgi cikti yayin dondu sandim kanal degistirdim ayni tv kapatip actim ayni hdmi kablosunu degistirdim ayni cildirdim bildiginiz evde. Sonra yere indirdim bi kac saat bekledikten sonra tekrar actigimda ise ;

7CD5B450-1151-4230-9B4A-B9CA377AFE74.png

istabul mecidiyekoy’de ikame ediyorum cevremde ki bir cok tamirci ile konustugumda panel arizasi dediler tamir de olabilir komple degisebilir de dediler. Tamir olursa ortalama 600-800 tl arasi tutar dediler panel komple degisirse 3bin tl net tutar dediler ve ben de tavsiye uzerine tamirci ustamiza biraktim ve hic bir sekilde olmayacagini panelin degisecegini soyledi.

aklimdan oyle sacma sapan fikirler geciyor ki bilemezsiniz :)

fikirlerim ise su sekilde ; 3 bin tl verip tamir mi ettireyim ? Yoksa o kadar para veriyorken uzerine 2-3 bin daha ekleyip daha guncel bir tv mi alayim diye ortalama 1 haftadir gidip geliyorum.
Degerli ustamiz Adem Helvaci ustamizin yorumlarini elimden geldigi kadar takip etmeye calisiyorum.

walla uzun lafin kisasi ortalama toplamda 5-6 bin tl cikarabilirim. Resimde de gordugunuz gibi asacagim yer kisitli tekrardan raflari sok yeniden tak istemiyorum. 55-58 inc cok rahat sigiyor gonul isterki 65 almak ama cok ugrastiracak o yuzden istemiyorum.

55-58 olarak aklimda ko tv’ler ;
vestel 58u9500
toshiba 58ul3a63dt
bu iki tv arasinda kaldim. Ya da sizlerin onerebilecegi cidden memnun kaldiginiz 55-58 arasinda bir tv var mi ? Oyle marka takintim yok panel konusunda ise anlamiyorum. Tv salonda olacagi icin gunduzleri de izleniyor annem tarafindan ben de izliyorum ve pc de bagliyorum arada bi oyun falan oynuyorum.
Simdiden tesekkur ederim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selamunaleykum, Mesut ben.
Foruma bu gun uye oldum ve siz degerli ustadlarima bir konu danismak istiyorum.

beko B55L televizyonum vardi yaklasik 2 yildir normal sehpa uzerinde kullaniyordum sonradan duvara astim ve 3 gun sonrasinda durduk yere kesinlikle bir darbe ya da sivi soz konusu degil o sekilde yapacak evimde kimse yok cunku.
Durduk yere ekranda boyle bir cizgi cikti ,

BEBD60C9-A772-4DE9-8422-39017A4C59C9.jpg

Boyle bir cizgi cikti yayin dondu sandim kanal degistirdim ayni tv kapatip actim ayni hdmi kablosunu degistirdim ayni cildirdim bildiginiz evde. Sonra yere indirdim bi kac saat bekledikten sonra tekrar actigimda ise ;

7CD5B450-1151-4230-9B4A-B9CA377AFE74.png

istabul mecidiyekoy’de ikame ediyorum cevremde ki bir cok tamirci ile konustugumda panel arizasi dediler tamir de olabilir komple degisebilir de dediler. Tamir olursa ortalama 600-800 tl arasi tutar dediler panel komple degisirse 3bin tl net tutar dediler ve ben de tavsiye uzerine tamirci ustamiza biraktim ve hic bir sekilde olmayacagini panelin degisecegini soyledi.

aklimdan oyle sacma sapan fikirler geciyor ki bilemezsiniz :)

fikirlerim ise su sekilde ; 3 bin tl verip tamir mi ettireyim ? Yoksa o kadar para veriyorken uzerine 2-3 bin daha ekleyip daha guncel bir tv mi alayim diye ortalama 1 haftadir gidip geliyorum.
Degerli ustamiz Adem Helvaci ustamizin yorumlarini elimden geldigi kadar takip etmeye calisiyorum.

walla uzun lafin kisasi ortalama toplamda 5-6 bin tl cikarabilirim. Resimde de gordugunuz gibi asacagim yer kisitli tekrardan raflari sok yeniden tak istemiyorum. 55-58 inc cok rahat sigiyor gonul isterki 65 almak ama cok ugrastiracak o yuzden istemiyorum.

55-58 olarak aklimda ko tv’ler ;
vestel 58u9500
toshiba 58ul3a63dt
bu iki tv arasinda kaldim. Ya da sizlerin onerebilecegi cidden memnun kaldiginiz 55-58 arasinda bir tv var mi ? Oyle marka takintim yok panel konusunda ise anlamiyorum. Tv salonda olacagi icin gunduzleri de izleniyor annem tarafindan ben de izliyorum ve pc de bagliyorum arada bi oyun falan oynuyorum.
Simdiden tesekkur ederim.
Panelinizde arıza var 800-1000 civarı onarım denenebilir. Söylediğiniz modeller ise u9500 listeden sil, Toshiba olabilir ama kullanılan paneller orta kalite, 55" ise Samsung hkc gibi panellr var kalite bir tık daha iyi. TV tavsiyesi vermiyorum. Sadece teknik anlamda beni ilgilendirdiği için cevap vermek istedim.

M Çevrimdışı

Mesutyel

Yeni Üye
11 Şub 2021
18
40
Cevabiniz icin tesekkur ederim.
Dedigim gibi tavsiye uzerine tamirciye biraktim ortalama bir hafta kaldi hic bir sekilde olmuyor denildi kesinlikle panelin degisecegini soyledi.
Oradan aldim tv’yi baska bir yere biraktim simdi ondan haber bekliyorum. Muhtemelen o da aynisini diyecek panel degismek sart diyecek. Fiyati yine 3binlere cikacak.
800-1.000-1.200tl arizaya raziyim :) ama oyle direkt 3bin deyince birden soguyorum :) Muhtemelen bana yeni tv alma yolu gozuktu, hayirlisi artik.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Cevabiniz icin tesekkur ederim.
Dedigim gibi tavsiye uzerine tamirciye biraktim ortalama bir hafta kaldi hic bir sekilde olmuyor denildi kesinlikle panelin degisecegini soyledi.
Oradan aldim tv’yi baska bir yere biraktim simdi ondan haber bekliyorum. Muhtemelen o da aynisini diyecek panel degismek sart diyecek. Fiyati yine 3binlere cikacak.
800-1.000-1.200tl arizaya raziyim :) ama oyle direkt 3bin deyince birden soguyorum :) Muhtemelen bana yeni tv alma yolu gozuktu, hayirlisi artik.
Peki bu Tamirci bildiğimiz elektronikci mi yoksa panel onarım merkezi mi ?
İşin kötüsü işin ehli olmayan; donulmeyecek sorunlar çıkarabilir.

M Çevrimdışı

Mesutyel

Yeni Üye
11 Şub 2021
18
40
Peki bu Tamirci bildiğimiz elektronikci mi yoksa panel onarım merkezi mi ?
İşin kötüsü işin ehli olmayan; donulmeyecek sorunlar çıkarabilir.
Tamirciden yana bi dusuncem yoktu. Yani youtube’da deniz hayati usta var onunla gorustum ve istanbul esenlerde ahmet ustayi onerdi ahmet ustayi da arastirdigimda bu isi cidden iyi bildigini bir cok arkadasimdan tavsiye aldim ve hic dusunmeden gittim. Ahmet usta panelin kesinlikle degisecegini soyledi ben de tv’mi teslim aldim ve guvendigim bir usta daha vardi ona teslim ettim. Ortalama 1 haftadir haber bekliyorum. Hic umidim yok acikcasi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tamirciden yana bi dusuncem yoktu. Yani youtube’da deniz hayati usta var onunla gorustum ve istanbul esenlerde ahmet ustayi onerdi ahmet ustayi da arastirdigimda bu isi cidden iyi bildigini bir cok arkadasimdan tavsiye aldim ve hic dusunmeden gittim. Ahmet usta panelin kesinlikle degisecegini soyledi ben de tv’mi teslim aldim ve guvendigim bir usta daha vardi ona teslim ettim. Ortalama 1 haftadir haber bekliyorum. Hic umidim yok acikcasi
Adem Helvacı Adem Helvacı

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Merhaba arkadaşlar.
3500 TL civarında bir Tv almayı düşünüyorum. Avon olur, Axen olur, Onvo olur, hepsi olur. 55-58 tercihim. Sebebi şu; android, netflix, youtube vesaire beni ilgilendirmiyor. Zaten media player kullanıyorum. Bu şekilde ucuz fiyatlarda hangi cihazı tavsiye edersiniz? Yani amaç tv izlemek. Media player üzerinden film izlemek. Uçuk kaçık beklentilerim yok. Sizin tavsiyelerinizi rica ediyorum. Özelden de yazabilirsiniz, memnuniyet duyarım.

En ucuz versiyonlara baktım, telenova, woon, dijitsu, hepsi olur. Şunu alın işinizi görür demeniz yeterli aslında.

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhaba arkadaşlar.
3500 TL civarında bir Tv almayı düşünüyorum. Avon olur, Axen olur, Onvo olur, hepsi olur. 55-58 tercihim. Sebebi şu; android, netflix, youtube vesaire beni ilgilendirmiyor. Zaten media player kullanıyorum. Bu şekilde ucuz fiyatlarda hangi cihazı tavsiye edersiniz? Yani amaç tv izlemek. Media player üzerinden film izlemek. Uçuk kaçık beklentilerim yok. Sizin tavsiyelerinizi rica ediyorum. Özelden de yazabilirsiniz, memnuniyet duyarım.

En ucuz versiyonlara baktım, telenova, woon, dijitsu, hepsi olur. Şunu alın işinizi görür demeniz yeterli aslında.
Onvo markasına yönelin bence.Adem Helvacı üstad onları inceliyor ve olumlu görüyor bildiğim kadarıyla.

vanosfer Çevrimdışı

vanosfer 

Aktif Üye
17 Ocak 2019
289
Baba evindeki TV'nin bozulması ve mevcutta maddi imkanımın kısıtlı olması nedeniyle uygun bir dahili uydulu TV arayışındayım. 32-24 inç TV'ler yeterli olacak ancak hem ekran türü hem de performans olarak en uygun cihaz sizce ne olabilir?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Fiyatlar inanılmaz yükselmiş ve aynı şekilde alım gücüm de düştü. 650-850TL arasında bütçem. Umarım bulabiliriz bir şeyler. Yıllardır Vestel ve 1 yıldır Regal kullanıyoruz, memnunum.
Şimdilerde Awox'lar var hep bu fiyatlara.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt