A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba. Philips 55PUS7805 modelini almayı düşünüyorum. Ağırlıklı olarak film izlemek için kullanacağım. Tavsiye eder misiniz?Panel özellikleri nelerdir? Yaklaşık 3 m mesafeden ve karşıdan izliyorum tvyi. Vestel 58u9400 ile kıyaslandığında hangisini tavsiye edersiniz? İki tv arasında 1000 tl kadar fark var bu farka değer mi sizce?
PHILIPS markası teknoloji anlamında kral, SSH anlamında rezil markadır.

Yani tv nin çalıştığı süre içerisinde mutlu olursunuz, arıza yaptığında bildiğiniz tüm bedduaları okursunuz zira okuturlar size ssh politikaları nedeniyle.

Vestelin 58U modeli, Phılıps 7805 in yanına anahtarlık olur ancak :ok

B Çevrimdışı

bozant

Yeni Üye
21 Ocak 2021
5
54
Hmmm IPS bilgisinde hata var, TU8500 VA paneldir.

TU7000 kesinlikle tv dahi değildir, o bir göstergeçtir, muhtemelen 1965 lerden nostalji yapası gelmiş mühendis abimizin ve ortaya TU7000 çıkmış :)

Bahsettiğiniz açı için VA SVA PVA vs sonuçta dikey hizalama dizilimine sahip panel tipleri sizi üzer o konuda baştan uyarmak isterim. Bu falsosu dışında diğer tüm taleplerinizi karşılar 8500 :ok
Teşekkürler. Peki dediğim koşullar içinde 55 veya 58 inch 5-7 bin TL arasında önerebileceğiniz başka bir model var mıdır acaba. Tüm markalar içerisinden

B Çevrimdışı

bllbyrktr

Yeni Üye
20 Ocak 2021
11
32
PHILIPS markası teknoloji anlamında kral, SSH anlamında rezil markadır.

Yani tv nin çalıştığı süre içerisinde mutlu olursunuz, arıza yaptığında bildiğiniz tüm bedduaları okursunuz zira okuturlar size ssh politikaları nedeniyle.

Vestelin 58U modeli, Phılıps 7805 in yanına anahtarlık olur ancak :ok
Adem hocam cevabınız için teşekkür ederim. Vestelin u serisi hakkındaki görüşlerinizi az çok biliyorum. Sadece 40u9400 için bazı beğendiğiniz yönler vardı yanlış hatırlamıyorsam. 55 ve üzeri ekranlarda Samsung LG gibi markalar bütçemi aştığı için vestele karar vermiştim. Samsung TU modelleri biraz uygun ama ondan da sizin verdiğiniz bilgilerden sonra vazgeçtim. O yüzden 55pus7805 bir adım önde duruyor şimdilik. Sizin bunlara alternatif olarak tavsiye edeceğiniz bir model var mı? A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkürler. Peki dediğim koşullar içinde 55 veya 58 inch 5-7 bin TL arasında önerebileceğiniz başka bir model var mıdır acaba. Tüm markalar içerisinden
Ben halen 55Q60R modelini ön planda tutma taraftarıyım. 6999tl ye satılıyordu, stok sorunu olunca fiyat 8-9 bantlarına çıktı ancak yeni nesil üretimler sevk edildi 15 inde, bu gün yarın rakamlarda düşüş olması lazım diye beklenti içerisindeyim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam cevabınız için teşekkür ederim. Vestelin u serisi hakkındaki görüşlerinizi az çok biliyorum. Sadece 40u9400 için bazı beğendiğiniz yönler vardı yanlış hatırlamıyorsam. 55 ve üzeri ekranlarda Samsung LG gibi markalar bütçemi aştığı için vestele karar vermiştim. Samsung TU modelleri biraz uygun ama ondan da sizin verdiğiniz bilgilerden sonra vazgeçtim. O yüzden 55pus7805 bir adım önde duruyor şimdilik. Sizin bunlara alternatif olarak tavsiye edeceğiniz bir model var mı? A Adem Helvacı
U serisinde nadir beğendiğim modeller vardır lakin U olmasının yanısıra bir de 58U olunca o tam bir saatli bomba oluyor artık ve ''aman uzak duralım'' diyorum kişisel olarak.

7805 çok ön planda bu aralar zira o özelliklerde o sınıfta en iyi fiyatla satılan ürünlerden birisi o.

Benim önermeye başlayacaklarım gereksiz bütçe zorlamanız neden olacaktır.

B Çevrimdışı

bozant

Yeni Üye
21 Ocak 2021
5
54
Ben halen 55Q60R modelini ön planda tutma taraftarıyım. 6999tl ye satılıyordu, stok sorunu olunca fiyat 8-9 bantlarına çıktı ancak yeni nesil üretimler sevk edildi 15 inde, bu gün yarın rakamlarda düşüş olması lazım diye beklenti içerisindeyim.
Bütün cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Son bir sorum daha olacak Philips 58PUS8505 için düşünceleriniz nedir acaba. Samsunglardan daha iyi bir tercih olabilir mi sizce?

A Çevrimdışı

Arda Esen

Yeni Üye
27 Kas 2020
36
35
Adem bey, sabırsızlıkla Q60R-Q70R modellerini bekliyorum. Oysa bu modellerin tamamen bittiğini düşünmüştüm. Bu sefer fırsatı kaçırmayacağım inşallah?

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
merhaba bir arkadaşım tv alacak aşağıdaki tv nasıldır sizce buna kıyasla başka bir öneriniz varmıdır panel vb olarak

LG 55UN71006LB​

T Çevrimdışı

tteach

Yeni Üye
21 Ara 2020
32
29
Merhaba abilerim sizlere bir şey danışmak istiyorum. Babamın bir LG 47LE5500 televizyonu var 10 yıllık ve HDMI girişi yandı ve parçasını bulamadık bu sebeple uyduyu scart girişi ile bağlıyoruz haliyle görüntü kalitesi çok kötü. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz? USB girişi ile çalışan uydu alıcısı var mıdır ? Veyahutta başka nasıl bir çözüm bulabiliriz ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba abilerim sizlere bir şey danışmak istiyorum. Babamın bir LG 47LE5500 televizyonu var 10 yıllık ve HDMI girişi yandı ve parçasını bulamadık bu sebeple uyduyu scart girişi ile bağlıyoruz haliyle görüntü kalitesi çok kötü. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz? USB girişi ile çalışan uydu alıcısı var mıdır ? Veyahutta başka nasıl bir çözüm bulabiliriz ?
Çıkma anakart bulamadınız mı? :alala

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
Uzak dursun lütfen. LG den UN UM 7 seri, Samsung dan TU 7 seri ürün alınmaz. :ok
adem bey teşekkür ederim. bide yengemin ue46es6340sxtk tv sinde kanalları sürekli silme sorunu vardı servis ana kart arızası demiş oda yok temin edemezssek 3000 tl civarı üst modeliyle değiştireceğiz demiş bunun kart tamiri olurmu veya dışardan bulabilirmiyiz nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt