H Çevrimdışı

Halilibrahim42

Yeni Üye
20 Ocak 2021
5
27
Adem abi iyi günler bir çok soruma dönüş yaptınız tekrardan teşekkür ederim ben videolarınızı izlediğimde cipon film sayısından bahsediyorsunuz fakat alacağım tvlerde bununla ilgili bilgi bulamıyorum tv lerin detaylı özelliklerini ve önemli dediğiniz cipon film sayısını nasıl öğrenebiliriz teknik adı yada kısatltması var mı ? selametle A Adem Helvacı

B Çevrimdışı

bucgun

Yeni Üye
29 Haz 2020
3
41
Merhabalar. 1500_2500 arası 32,40,42 inch bir TV arıyorum. Küçük bir oda da. Yandan da izlenecek. Toshiba,awox,onvo,axen,hi-level. Hangisini tavsiye edersiniz marka olarak?

B Çevrimdışı

bllbyrktr

Yeni Üye
20 Ocak 2021
11
32

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle.

Vestel 48" UA 9350 modelini kullanıyorum. Bu siteden çok şey öğrendim onu söylemek isterim, kaç senelik televizyona netflix vs. yükleyebildim buradaki yazılımlar ve anlatım sayesinde.

Şimdi yeni bir televizyon alma niyetim var. Yaklaşık 1 aydır çeşit çeşit tv araştırdım, Vestelden memnunum ancak artık daha kaliteli görüntü ve yeni teknoloji tercihim var. Özellikle bol hareketli yayınları ve netflix'i fazlaca izliyorum. Maç, Formula 1 ve 4K film izleme önceliklerim arasında. Bir arkadaşımda Phillips PUS7304 görmüştüm. Android ve Ambilight özellikleri beni çok etkilemişti fakat iş maç izlemeye geldiğinde top resmen kare kare ilerliyor ekranda. 2015 modeli Vestel TV'mde bile böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç. Bu durum beni biraz şok etti açıkçası. Bu yüzden phillips'e biraz uzağım yani haklı mıyım bilmiyorum. Bu sorunları hala devam ediyor mu gereken bilgiyi de edinemedim hiç. Sonuç olarak kriterlerimi özetleyip sizden tavsiye isteyeceğim:

• 55" Boyutunda
  • Netflix, Youtube vs. uygulamaları sorunsuz çalıştıracak. Smart performansı sorunsuz olması tercihim. Android olması zorunlu değil.
  • Güzel renklere sahip.
  • Maç ve Formula 1 gibi fazlaca hareketli sahnelerde takılma yapmadan görüntü verecek. (En büyük önceliğim bu konu.)
  • 5800-6500 TL civarında bütçem var.
  • IPS ekranlardaki yanma sorunu yüzünden tercihim VA panel.

Benim de arada kaldığım bir kaç model var, onları da paylaşayım;

Bir de bu "epey" sitesi ne iştir anlamadım. En ucuz görünen PUS7805 modelini en yüksek puanlı gösteriyor. Puanlama sistemine hiç güvenmiyorum sizce haklı mıyım?

A Adem Helvacı
hocam hemen hemen aynı tvler arasında kalmışız sen hangisini tercih ettin memnun musun?

Onrbkts Çevrimdışı

Onrbkts

Yeni Üye
25 Ocak 2021
1
30
Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye oldum. Televizyon almayı düşünüyorum. Ama karar vermekte güçlük çekiyorum. O kadar çok çeşit ve özellikler varki insan seçmekte zorlanıyor. İzleme açım genellikle önden ve 3-4 metre arası. 50-55 inch arası olması ve Netflix ve YouTube uygulamalarını sorunsuz oynatması ve widi olması benim için önemli hususlar. Bütçeme gelecek olursak Max. 5500 TL ye kadar çıkabilirim. Belki bu fiyata pek fazla TV bulunmuyor. Ama işte napalim hayat şartları. Teşekkür ederim şimdiden herkese Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun İnsAllah.

4 Çevrimdışı

4601Hkn

Yeni Üye
22 Ocak 2021
23
43
Forumun yeni üyesiyim.İyi günler arkadaşlar, tv(Tcl 55p8m) yi ışık sızması ve ekrandaki şeffaf lekeler nedeniyle iade edeceğim. Ürünün aynısını yine ayni fiyattan almak mi mantıklı yoksa Lg nin 50 un 8100,50 7400 ve 50un7300 serilerinden birini mi alsam.Fiyat farki 850Tl.Bir öneri de bulunabilir misiniz?Teşekkürler

I Çevrimdışı

ilkerbagdir

Yeni Üye
3 Ara 2020
15
39
Selamlar Arkadaşlar,
55-58 İnç tv almak istiyorum.Televizyon karşısından 3,5 4 metre U oturma düzeninde normal tv yayınları, youtube, netfilix içeliklerini izleyebileceğim. Bluetooth ile ses sistemi ve Telefon yansıtma özelliklerini etkin kullanabileceğim.Satış sonrası servis desteği üzmeyen bir tv almak istiyorum.Bütçemi elimden geldiğince genişleymeye çalışacağım.
Forumdan tüm yorumları okumaya çalıştım fakat aklım çok karıştı inanın :( Yorumlardan alınabilecek olan Tv modellerini fiyatlarıyla sıraladım.
Tavsiyeniz ne olur.

* 3999 tl
* 4499 TL
4799 TL
* 6349 TL
7990 TL
* 7599 TL
7099 TL

Saygılar, İlker

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Selamlar Arkadaşlar,
55-58 İnç tv almak istiyorum.Televizyon karşısından 3,5 4 metre U oturma düzeninde normal tv yayınları, youtube, netfilix içeliklerini izleyebileceğim. Bluetooth ile ses sistemi ve Telefon yansıtma özelliklerini etkin kullanabileceğim.Satış sonrası servis desteği üzmeyen bir tv almak istiyorum.Bütçemi elimden geldiğince genişleymeye çalışacağım.
Forumdan tüm yorumları okumaya çalıştım fakat aklım çok karıştı inanın :( Yorumlardan alınabilecek olan Tv modellerini fiyatlarıyla sıraladım.
Tavsiyeniz ne olur.

* 3999 tl
* 4499 TL
4799 TL
* 6349 TL
7990 TL
* 7599 TL
7099 TL

Saygılar, İlker
Nordmende'yi bilmiyorum ama o listede bilinen iki direct led tv var Toshiba (VA) diğeri Sony(IPS)

W Çevrimdışı

waycell33

Yeni Üye
25 Ocak 2021
1
41
merhabalar Toshiba 58ua3a63 3 taksit hepsiburada 5299tl
58ul3a63 3 taksit a101 4679tl sizce hangisini almalıyım?
film izleyeceğim, netflix, youtube başka bir işim yok. ya da tavsiye edeceğininiz başka bir f7p ürünü var mıdır? cevaplar için şimdiden teşekkürler.

I Çevrimdışı

ilkerbagdir

Yeni Üye
3 Ara 2020
15
39
Nordmende'yi bilmiyorum ama o listede bilinen iki direct led tv var Toshiba (VA) diğeri Sony(IPS)
Sizin öneriniz ne olur peki, o kadar çok kafam karıştı ki anlatamam :)
Toshiba 58 inç olması ve F/P ürünü olması ve 3 yıl garanti olmasından dolayı çok sıcak duruyor,ama aldıktan sonra 1500 tl daha verseydim şunu alsaydım da demek istemiyorum. O yüzden yönlendirme ve değerlendirmelerinize ihtiyacım var,
Şimdiden teşekkürler,

Saygılar,İlker

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Sizin öneriniz ne olur peki, o kadar çok kafam karıştı ki anlatamam :)
Toshiba 58 inç olması ve F/P ürünü olması ve 3 yıl garanti olmasından dolayı çok sıcak duruyor,ama aldıktan sonra 1500 tl daha verseydim şunu alsaydım da demek istemiyorum. O yüzden yönlendirme ve değerlendirmelerinize ihtiyacım var,
Şimdiden teşekkürler,

Saygılar,İlker
Samsung Q60R 100 hz dir kapalı kutu bulursanız tavsiye ederim.Va panel tam karşıdan izlemek için ideal.Ben bunu tercih ederdim.
Q60 T onun daha yeni modeli ama 50 hz.

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
Selamlar Arkadaşlar,
Tavsiyeniz ne olur.

* 3999 tl
* 4499 TL
4799 TL
* 6349 TL
7990 TL
* 7599 TL
7099 TL

Saygılar, İlker
Panel açıklığı sorunundan dolayı 55Q60R yi önermem. (en azından bu sorun son zamanda bu forumda ben dahil 3 kişide çıktı)
55Q60T de 50hz bir tv ve ederi bence bu fiyatlar değil.
Kendi görüşüm bu tvler arasında 55tu8500 mantıklı gibi duruyor.
Toshiba ve sony hakkında pek bir bilgim yok o yüzden yorum yapamicam.

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Panel açıklığı sorunundan dolayı 55Q60R yi önermem. (en azından bu sorun son zamanda bu forumda ben dahil 3 kişide çıktı)
55Q60T de 50hz bir tv ve ederi bence bu fiyatlar değil.
Kendi görüşüm bu tvler arasında 55tu8500 mantıklı gibi duruyor.
Toshiba ve sony hakkında pek bir bilgim yok o yüzden yorum yapamicam.
Bu televizyonda görüntüyü mü izleyeceksiniz yoksa yanına gidip panel açıklığını mı?Eğer işiniz yoksa tv nin yanına oturup panel izlenecekse tamam siz haklısınız.Samsung Q60R'ın panel açıklığı görüntüyü bozacak bir etki mi yapıyor ya da içine sinek mi kaçmış,bununla ilgili bir sorun çıkıpta mı iade ettiniz yoksa sadece görsel olarak mı rahatsız oldunuz?
Ayrıca Samsung TU8500 iyi hoş ama aşağıda Philips 8505 ile yan yana kıyası var özellikle siyah üzerindeki yeşil yazılara da bakmanızı tavsiye ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri