Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Ben panel açıklığına rağmen al demedim ki nereden uyduruyorsunuz bunları.
Yazdığım orada duruyor''Görüntüyü bozacak bir etki mi yapıyor'' ya da ''içine sinek mi kaçmış?''diye yazdım.
Yani şunu demek istiyorum siz televizyonu seyrettiğinizde görüntüyü etkileyen bir durum söz konusu değil ise o zaman bir sıkıntı yok eğer film seyrederken bariz bir şey var ise tabiki iade edilecektir.Benim yazdıklarımdan ''her halükarda bu tv seyredeceksiniz'' anlamını mı çıkardın.
Benim hangi yazımda ''al bunu bir şey olmaz'' diye yazmışım onu da merak ettim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Güzel bir tespit.
Mesela ben marka olarak Philips'e biraz daha yakınımdır ama Samsung'u belki daha çok tavsiye etmişimdir.
Ben hocam diyorum size, siz uyduruyorsunuz diyorsunuz. Yani üslûbunuz hoş değil. Ben de aynı şekilde karşılık verirsem hem bana yakışmaz hem forum amacından uzaklaşır. Dikkat edelim.
Bu televizyonda görüntüyü mü izleyeceksiniz yoksa yanına gidip panel açıklığını mı?Eğer işiniz yoksa tv nin yanına oturup panel izlenecekse tamam siz haklısınız.
Buradaki mesajınızda panel açıklığına rağmen al demek olmuyor mu ?
Neyse hocam size başarılar dilerim...

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
Bu tv leri burada öneren her kes panellerdeki açıklığı biliyor zaten.R serisinde de T serisinde de bu çıkabiliyor,hatta Philips'de de bazı modellerinde var.Benim iş yerimdeki altı yıllık Lg'de de var hatta dokunduğum zaman ileri geri gidiyor.Önemli olan televizyon görüntüyü nasıl veriyor buna bakacaksın.

Mesela A Adem Helvacı 'da bu tv yi kaç kez önerdi,üstad bu işi bilmiyor mu?Şöyle olur o açıklıktan ışıklar çıkar görüntüyü bozar sen seyrederken rahatsız eder o zaman tamam iade et geri ver ama oturup seyrederken bir sorun yoksa görüntü güzelse sorun aramaya gerek yok.

Bu panel açıklıkları bu işin tekniğinden mi kaynaklanıyor yoksa bir kusur mu tam olarak bilmiyorum.
Bir de kusurlu dediğin şey neye göre kusurlu?Evet üreticilerin eskisi kader kaliteli tv üretmediğinden şikayet ediyoruz demek ki bu adamlar bizlere bu şekilde ürün satmayı kendilerine hak görüyorlar ya da belki bunları kusur olarak kabul etmiyorlar.

Biz de bundan sonra senin düşüncen doğrultusunda sadece panel açıklığı olmayan tv alın diye tavsiyede bulunalım ne dersin?
Yahu kardeşim biz nerden bilelim her satılan tv nin panelinde açıklık mı var boşluk mu var.Müşteri alır memnunsa devam eder yok değilse iade eder.Adamın ürettiği cihazın şayet kusuru var ise onun suçlusu tavsiye veren midir?Biz garanti belgesimiyiz?
O zaman bırakalım Q serisi tv tavsiyesini.
Tüm Q serisinin hepsinde böyle bir şey denk gelip gelmeyeceğini bilemeyiz ki.Bu tv yi dünyada bir çok forumda önerenler ve alanlar var.

İyi forumlar.
Hocam ilk olarak şunu belirteyim. Ben bu tvyi severek aldım. Görüntü olarakta beğendim. Fakat bu forumda 55q60ryi alan 3 kişide çıktı ve bu 3 kişi yaklaşık aynı zamanlarda aldı. Bu tesadüf olamaz. Ayrıca bu açıklık sadece bu forum ile sınırlı değil. Başka forumlarda bunun konusu var ve son dönemde birçok kişide bu sorun var.
Ben size demiyorum ki bu tvyi önermeyin. Tvyi önerirken bunda şöyle bir sorun vardı en son, forumda bazı arkadaşlar yazmıştı, o yüzden biraz şansınıza kalmış diyebilirsiniz.
Hadi bu sorunu belirtmediniz. Ben tvyi tecrübe etmiş, birçok platformda araştırmış, son zamanda sorunu olan kişileri biliyorum ve gelmiş belirtiyorum.
Siz gelmiş sinek mi kaçmış diyorsunuz. Uslübunuz bir kere yanlış. Bu tvde açıklık zamanla büyüyüp belki sorun oluşturcak.
Sırf önden izlerken sorun yok diye buna göz yumup seyretmeye devam mı etmeliyiz?
Ayrıca baştan dedim ben sıfır ürün alıyorum. Neden böyle sorunlu bir tvyi sorun etmiyim?
Oldu o zaman. Ben nasıl olsa görüntüyü etkilemiyor diye arka kasası çatlak bile olsa ben bunu sorun etmim, tvyi izlemeye devam edim. Nasıl olsa görüntüyü etkilemiyor. Yani bence benzer şeyler.

Ayrıca ben size bir soru sordum. Size dedim ki alan kişide de bu sorun çıktı ve geldi dedi ki bana bile bile niye önerdiniz? Siz ne diceksiniz bu durumda dedim.
Ben söylim. Aynen bu şekilde açıklık çıkan bir arkadaş gelip dedi bunu. Bana bunu niye söylemediniz dedi. Yine aynı tavırla biz her tvde ne var ne bilelim. Biz bunun garantisin veremeyiz diye herkes adama yüklendi.
Siz tabiki de her tvde ne var bilemezsiniz. Fakat bu forum bilgi paylaşımı için var ve siz burda yazılanları görüp kullanıcı deneyimlerini gözlemleyebiliyorsunuz. Sorunlu olduğunu belirttiğimiz halde hala bu şekilde önermeye devam edeceksenizde, sorunu belirterek önermelisiniz. Bundan sonrası size kalmış artık. Önermeye isterseniz devam edin.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Hocam ilk olarak şunu belirteyim. Ben bu tvyi severek aldım. Görüntü olarakta beğendim. Fakat bu forumda 55q60ryi alan 3 kişide çıktı ve bu 3 kişi yaklaşık aynı zamanlarda aldı. Bu tesadüf olamaz. Ayrıca bu açıklık sadece bu forum ile sınırlı değil. Başka forumlarda bunun konusu var ve son dönemde birçok kişide bu sorun var.
Ben size demiyorum ki bu tvyi önermeyin. Tvyi önerirken bunda şöyle bir sorun vardı en son, forumda bazı arkadaşlar yazmıştı, o yüzden biraz şansınıza kalmış diyebilirsiniz.
Hadi bu sorunu belirtmediniz. Ben tvyi tecrübe etmiş, birçok platformda araştırmış, son zamanda sorunu olan kişileri biliyorum ve gelmiş belirtiyorum.
Siz gelmiş sinek mi kaçmış diyorsunuz. Uslübunuz bir kere yanlış. Bu tvde açıklık zamanla büyüyüp belki sorun oluşturcak.
Sırf önden izlerken sorun yok diye buna göz yumup seyretmeye devam mı etmeliyiz?
Ayrıca baştan dedim ben sıfır ürün alıyorum. Neden böyle sorunlu bir tvyi sorun etmiyim?
Oldu o zaman. Ben nasıl olsa görüntüyü etkilemiyor diye arka kasası çatlak bile olsa ben bunu sorun etmim, tvyi izlemeye devam edim. Nasıl olsa görüntüyü etkilemiyor. Yani bence benzer şeyler.

Ayrıca ben size bir soru sordum. Size dedim ki alan kişide de bu sorun çıktı ve geldi dedi ki bana bile bile niye önerdiniz? Siz ne diceksiniz bu durumda dedim.
Ben söylim. Aynen bu şekilde açıklık çıkan bir arkadaş gelip dedi bunu. Bana bunu niye söylemediniz dedi. Yine aynı tavırla biz her tvde ne var ne bilelim. Biz bunun garantisin veremeyiz diye herkes adama yüklendi.
Siz tabiki de her tvde ne var bilemezsiniz. Fakat bu forum bilgi paylaşımı için var ve siz burda yazılanları görüp kullanıcı deneyimlerini gözlemleyebiliyorsunuz. Sorunlu olduğunu belirttiğimiz halde hala bu şekilde önermeye devam edeceksenizde, sorunu belirterek önermelisiniz. Bundan sonrası size kalmış artık. Önermeye isterseniz devam edin.
Ben daha önceki tasiyelerimden birinde bu tv yi önerirken ya da 70T olabilir tam hatırlamıyorum şöyle demiştim bazı alan arkadaşlar panel açıklığından şikayet etmiş veya iade sürecini başlatmıştı diye yazdığımı hatırlıyorum.Ama bu panellerin hepsinin açıklık içerdiğini duymadım o yüzden bu kişinin şansına bir durum.
Bu açıklık derdi bizlerin dert etmesi gereken bir sorun da değil ayrıca,her üründe olup olmadığını bile bilemiyoruz şu an.
Siz de ''panel açıklığından dolayı bu tv yi önermem''demişsiniz.Ben dahil 3 kişide çıktı demişsiniz.Bu da bir genelleme olmuş olmuyor mu?
Seyredilemeyecek bir tv olsa niye önerelim ki?
Her kullanıcı aldıktan sonra geri bildirim yapmıyor malesef.
Sizin derdiniz benimle değil üreticiyle olmalı.
İnternette biraz araştırırsanız diğer Q modellerinde de sorun yaşayanları okursunuz.

Yine de kalbinizi kırdıysam da özür dilerim.

M Çevrimdışı

mavera71

Yeni Üye
26 Eki 2017
7
Ya acaba bu tartışma bitse mi? 2-3 senedir foruma üyeyim, ilk defa bir tavsiye istedim, 4 sayfa geride kaldı mesajım bu tartışma yüzünden. Girip girip bakıyorum konuya bir umut belki bana cevap yazmıştır diye, sayfalarca tartışma.. :( Konu amacından uzaklaştı. Ve nerdeyse benim bir tavsiye alma şansım kalmadı artık, ki gerçekten de çok ihtiyacım var. Belki özel mesajla tartışmaya devam etmeniz sizi de rahatlatır, ne dersiniz?

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Ya acaba bu tartışma bitse mi? 2-3 senedir foruma üyeyim, ilk defa bir tavsiye istedim, 4 sayfa geride kaldı mesajım bu tartışma yüzünden. Girip girip bakıyorum konuya bir umut belki bana cevap yazmıştır diye, sayfalarca tartışma.. :( Konu amacından uzaklaştı. Ve nerdeyse benim bir tavsiye alma şansım kalmadı artık, ki gerçekten de çok ihtiyacım var. Belki özel mesajla tartışmaya devam etmeniz sizi de rahatlatır, ne dersiniz?
Hocam sorunuzu alıntılayın tekrardan görme şansı olur. Ayrica forumu meşgul ettiğim için kusura bakmayın. Sizin mesajınıza baktım. 65PUS8505 i Adem abiye sormuşsunuz. Adem abi onu önermiyor ki.
Phılıps cesaret işi o nedenle bu adamlar ssh politikalarını değiştirmediği sürece kolay kolay öneri önceliklerimde olmayacaktır.
Diğer ikisi arasında Sony baskın gelir.
Burada 65PUS8505 i de soruyorlar. Cevap olarak yazıyor.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Forumumuzda üstad albanez albanez PUS 8505 için 50 inchi öneriyor en fazla 58 olanı alın demişti.Bunu dikkate alarak değerlendirin.Kendisi de 50 PUS8505 i aldı.Tabi ki bu onu da tam kesmiyor ama cihaz beklediğinden iyi çıkmıştı.Benim de beğenip ara ara tavsiye ettiğim bir modeldir.Panel bir kere renk üretimi olarak oldukça başarılı.
Burada tek sorun A Adem Helvacı 'nın da üstüne bastığı Philips'in satış sonrası hizmeti,eğer Samsung gibi olsalardı Türkiye'de tek olurlardı.

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
Ben daha önceki tasiyelerimden birinde bu tv yi önerirken ya da 70T olabilir tam hatırlamıyorum şöyle demiştim bazı alan arkadaşlar panel açıklığından şikayet etmiş veya iade sürecini başlatmıştı diye yazdığımı hatırlıyorum.Ama bu panellerin hepsinin açıklık içerdiğini duymadım o yüzden bu kişinin şansına bir durum.
Bu açıklık derdi bizlerin dert etmesi gereken bir sorun da değil ayrıca,her üründe olup olmadığını bile bilemiyoruz şu an.
Siz de ''panel açıklığından dolayı bu tv yi önermem''demişsiniz.Ben dahil 3 kişide çıktı demişsiniz.Bu da bir genelleme olmuş olmuyor mu?
Seyredilemeyecek bir tv olsa niye önerelim ki?
Her kullanıcı aldıktan sonra geri bildirim yapmıyor malesef.
Sizin derdiniz benimle değil üreticiyle olmalı.
İnternette biraz araştırırsanız diğer Q modellerinde de sorun yaşayanları okursunuz.

Yine de kalbinizi kırdıysam da özür dilerim.
Estağfurullah. Benim de bir yanlışım olduysa affola.

Ben inanın burdaki 3 kişiye bakarak yazmadım bunu. Başka bir forumda bu açıklığın konusu var ve bir çok kişide var. O yüzden özellikle belirttim. Ayrıca sizle derdim yok söyledikleriniz bana karşı olduğu için cevap vermek istedim. Neyse konu arkadaşın dediği gibi çok uzadı burda kapatalım.
Hocam 58PUS8505 i bende bir ara almayı düşünmüştüm. Başka bir forumda bu tvnin konusu var. Forum adı vermek doğru olur mu burda bilmediğim için söylemiyorum fakat araştırırsanız karşınıza çıkar direkt zaten. Baya bir kişi almış. Enine boyuna orda tartabilirsiniz isterseniz.

4 Çevrimdışı

4601Hkn

Yeni Üye
22 Ocak 2021
23
43
Forumdaki arkadașlara selamlar.lg50 un 8100,50 un 7300 ,50un7400 tvler 5000 tl. Daha öncede yazmıştım.Tcl 55p8m bazı kusurlarından dolayı(ışık sızması ve ekrandaki şeffaf lekeler)iade edeceğim
55P8M yi önceki aldığım fiyattan(4300tl) tekrar mı alsam veya yukarıdaki lg modellerinden birini mi alsam.Tv den anlayan arkadaslardan tavsiye bekliyorum.Teşekkürler.@mightythor,
A Adem Helvacı,

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Forumdaki arkadașlara selamlar.lg50 un 8100,50 un 7300 ,50un7400 tvler 5000 tl. Daha öncede yazmıştım.Tcl 55p8m bazı kusurlarından dolayı(ışık sızması ve ekrandaki şeffaf lekeler)iade edeceğim
55P8M yi önceki aldığım fiyattan(4300tl) tekrar mı alsam veya yukarıdaki lg modellerinden birini mi alsam.Tv den anlayan arkadaslardan tavsiye bekliyorum.Teşekkürler.@mightythor,
A Adem Helvacı,
Ben LG de 7400'ün altını tavsiye etmiyorum,bu forumda 8000 serisini alıp çok memnun olduğunu yazan bir arkadşımız vardı.
LG tv yi karanlıkta koyu sahneler içeren bir kaç filmle test edin.Altyazılar devreye girdiğinde parlama falan oluyormu kontrol edin.
Aşağıdaki gibi bir soruna karşı tedbirli olmak lazım.

4 Çevrimdışı

4601Hkn

Yeni Üye
22 Ocak 2021
23
43
Ben LG de 7400'ün altını tavsiye etmiyorum,bu forumda 8000 serisini alıp çok memnun olduğunu yazan bir arkadşımız vardı.
LG tv yi karanlıkta koyu sahneler içeren bir kaç filmle test edin.Altyazılar devreye girdiğinde parlama falan oluyormu kontrol edin.
Aşağıdaki gibi bir soruna karşı tedbirli olmak lazım.

Teşekkürler.
Aslında Lg 50un8100 düşünüyorum.Ancak Tcl ninde 55" olması cazip.Şimdi 700tl daha verirsem 50un 8100 alabilirim buna değermi karar veremedim.

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
65" max 9bin₺ LG hariç ıps panel tv öneriniz nedir?

SONY 65XH8096​

hayırlı olsun, başkasına bakabilirsin ama zaman kaybı olur bende 55'ine gözümü diktim fakat 7lira para çok geliyor :/ çok büyük ihtimalle 8 yıllık LG IPS > SONY 8096 IPS'e geçiş yapacağım en fazla görüntü iyileştirme artısı bu cihazda birde android yazılımı tam benlik çünkü her zaman ince ayar yapıp manuel apk yükleme tarafındayım.

A Adem Helvacı Üstadım kafayı yemek üzereyim, nolur yardım et. 3-4 haftadır bütün forumu sayfa sayfa okudum, üretici sayfalarında günlerimi geçirdim. Şu anki şartlarla seçeneği 5 e düşürdüm.
58PUS8505
65PUS7805
65UL3063DT (forumdan yardım alıp VA panel)
65UL3063DT (forumdan yardım alıp ips panel)
65GEU7900

Gönül 65 istiyor, ama bütçe durumlarından 65PUS8505 i alamıyorum, ama çok zorlarsam kendimi, gerçekten değer derseniz belki o tv için de şartlarımı zorlayabilirim.
Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler.
Üstteki mesajına istinaden aradım buldum, 8505'i al boşuna kafayı yeme 6900₺ civarı gördüm, bu paraya "marka" başka cihaz yok.

A Adem Helvacı,
Benzer sorunlar o paraya alacağın LG'de de olma ihtimali fazla, istersen Samsung'a yönel ama VA panel tabi tam karşıdan izleniyorsa 7400 olur.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt