N Çevrimdışı

nixon36

Yeni Üye
13 Ocak 2021
6
22
salonumuza televizyon almayı düşünüyoruz salon biraz büyük

Toshiba 49LL2A63DT a101 e gelicek 3000 tl​

Vestel 58U9500 hepsiburada da 4500 tl​

arçelik A50 A 860 B burdaki mağazada 4000 tl civarı hangisini önerirsiniz arkadaşlar

A Çevrimdışı

Arda Esen

Yeni Üye
27 Kas 2020
36
35
Hocam benim işlemler şansıma biraz hızlı ilerledi. Ben gerçi sık sık arayıp talep oluşturdum, mail attım, şikayetvara yazdım. Ondan dolayı da hızlı ilerlemiş olabilir. Aralık 15 de talep oluşturdum. Ayın 29 unda horoz lojistik geldi aldı. 31 inde de iade gerçekleşti. Ama iade edene kadar akla karayı seçtim. Müşteri temsilcisi arıyorsun. Bişey bilmiyor sürekli iade birimine talep oluşturuyor bekleyin diyor. Ama sonunda aldık iadeyi. Darısı başınıza inşallah :)
İnşallah?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam benim işlemler şansıma biraz hızlı ilerledi. Ben gerçi sık sık arayıp talep oluşturdum, mail attım, şikayetvara yazdım. Ondan dolayı da hızlı ilerlemiş olabilir. Aralık 15 de talep oluşturdum. Ayın 29 unda horoz lojistik geldi aldı. 31 inde de iade gerçekleşti. Ama iade edene kadar akla karayı seçtim. Müşteri temsilcisi arıyorsun. Bişey bilmiyor sürekli iade birimine talep oluşturuyor bekleyin diyor. Ama sonunda aldık iadeyi. Darısı başınıza inşallah :)
Yeniden Tv arayışına girdiniz mi? Baktığınız ürün var mı?

4 Çevrimdışı

404NotFounD

Yeni Üye
13 Ocak 2021
1
36
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım tv alma arefesindeyim şu 2 model arasında kaldım;

1- Vestel 65U9500 4K smart led tv 4949₺ bu 2019 model

2- Vestel 58UA9600 4K android smart led tv 4849₺ bu 2020 model

siz olsanız hangisini alırsınız başka tavsiyelere de açığım bu fiyatlara şimdiden teşekkürler

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
İnşallah?

Yeniden Tv arayışına girdiniz mi? Baktığınız ürün var mı?
Hocam Sony 55xh9096 modelini gözüme kestirmiştim iadenin olacağı sıralar. İade oldu fakat fiyatları 1000 lira arttı. Yine kampanya girerse belki onu alabilirim. Onun dışında pek model bakamadım. Sizin var mı?

K Çevrimdışı

KRAK3NN

Yeni Üye
13 Ocak 2021
2
25
Arkadaşlar selamlar kolay gelsin herkese.

5 bin liraya kadar eli ayağı düzgün aile televizyonu var mıdır? Anne baba kullanacak,salonda duracak muhtemelen TCL gibi yabancı markalara da sıcak bakmazlar.

N Çevrimdışı

Nekşfiliş

Yeni Üye
11 Ara 2020
8
33
Tv Lg'nin orta üst serilerinden.IPS geniş açı görüntülemesine sahip renk doğruluğu iyi fakat VA panel olmadığı için tipik 1000:1 kontrast oranına sahip.
Yani Samsung VA panellerdeki yüksek kontrastı bulamazsınız ama yine de iyidir.

Parlaklık değerleri Samsung'lar ile aynıdır.Dezavantajı IPS lerin ortalama kontrast değeri olan 1000:1 olması ve edge led olması.

Görerek test ederek alın,eğer bunu yapamıyor iseniz internet üzerinden alıyorsanız ve iade etmesi kolay ise şöyle yapın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra gece karanlık ortamda karanlık sahnelerde ya da düz siyah ekranda yoğun ışık sızması/süzmesi gibi bir durum var ise en kısa zamanda tekrar paketleyip iade sürecini başlatırsınız.
Bilgi için teşekkürler yanlız sonradan öğrendim ki TV teşhirmis☹️ 49-50 inç IPS bir ekran 4 bin TL altina bulamadım gitti

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Bilgi için teşekkürler yanlız sonradan öğrendim ki TV teşhirmis☹️ 49-50 inç IPS bir ekran 4 bin TL altina bulamadım gitti
Şu dijitsu tv yi bir incele istersen işine yarayabilir uyarsa cebinden fazla para çıkmaz.
Carrefour'da çekmiştim,üzerinde oynayan video dandik bir demo,usb ye kaydetmişler bütün tv lere takıp oynatıyorlar.
Bu arada benim telefonun kamerası biraz puslu çekiyor camı kırılmıştı dandikten bir cam takılmıştı o yüzden buradaki görüntüden daha canlı ve kontrasttı.

Arkadaşlar selamlar kolay gelsin herkese.

5 bin liraya kadar eli ayağı düzgün aile televizyonu var mıdır? Anne baba kullanacak,salonda duracak muhtemelen TCL gibi yabancı markalara da sıcak bakmazlar.
Kaç inch bir ebat düşünüyorsunuz?Televizyon karşıdanmı yoksa yan açılardan da seyredilecek mi?

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

boraAE

Yeni Üye
22 Ara 2020
7
27
Merhaba,

Dün yazdığım soruya cevap alamadığım için sorumu sadeleştirerek yazıyorum;

İade ettiğim TV sonrası tekrar başa döndüm ve 3 TV arasında kaldım. sitesinde kıyasladığımda gözüme çarpan farklar bu şekilde;

Philips 65PUS8505 :
Direct Led, IPS Panel, A+ tüketim, 68 ppi piksel yoğunluğu, ~8,700₺

Philips 70PUS8505 :
Direct Led, MVA Panel, A tüketim, 63 ppi piksel yoğunluğu, ~8,999₺

LG 65NANO796:
Edge Led, IPS Panel, A tüketim, 68 ppi piksel yoğunluğu, ~8,100₺

Televizyon özelliklerini pek bilmiyorum, bu 3 televizyondan hangisi daha iyidir?

• Mva panel olduğu için 70” daha iyidir diyebilir miyiz?

• Edge led olmasına rağmen nanocell teknolojisi daha iyi bir görüntü mü verir?

• Daha pahalı nanocell modellerinde NANO796 ya göre bariz bir fark var mı?

Gördüğüm kadarıyla televizyonların diğer özellikleri birbirine çok yakın. Ambilight’ı sevsem de, bu sefer Philips’in berbat satış sonrası hizmetiyle tekrar uğraşmamak için LG’ye de yöneldim. Samsung ve Sony’nin gözüme çarpan modelleri biraz pahalı geldi.

Cevaplarınızı bekliyorum, maksimum 9000₺ olan tv önerilernize de açığım.

U Çevrimdışı

Umit12

Yeni Üye
14 Ocak 2021
1
37
Secimimi q70t uzerine yaptim , 8300 e aldim

55 inc modelini insallah memnun kalirim
Hocam bende ayni modellere bakiyorum, mediamarkt taki personel Lg i çok övmüstü ama araştırırken Adem hocami ve forumu keşfedince Lg de kararsız kaldim, q70t i cok uygun almışsın nerden aldınız acaba, yardımcı olabilir misiniz?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhaba,

İade ettiğim TV sonrası tekrar başa döndüm ve 3 TV arasında kaldım. sitesinde kıyasladığımda gözüme çarpan farklar bu şekilde;

Philips 65PUS8505 :

Philips 70PUS8505 :

LG 65NANO796:

Televizyon özelliklerini pek bilmiyorum, bu 3 televizyondan hangisi daha iyidir?

Gördüğüm kadarıyla televizyonların diğer özellikleri birbirine çok yakın. Ambilight’ı sevsem de, bu sefer Philips’in berbat satış sonrası hizmetiyle tekrar uğraşmamak için LG’ye de yöneldim. Samsung ve Sony’nin gözüme çarpan modelleri biraz pahalı geldi.

Size de merhaba.
albanez albanez üstadımızın değindiği gibi 50 nin üzerine çıkınca paneller falso vermeye başlayabiliyor.(Kendisi 50 PUS8505'den memnun kalmıştı)

Bu doğrultuda Philips özelinde 65 & 70 lerde ışık sızması / süzmesi yaşayanlar oldu ama tabiki bu siz de de olacak diye bir şey yok.

Işık sızması genelde IPS lerde daha çok görülüyor ve ebatlar büyüdükçe bu ihtimal artabiliyor.Yani biraz şansınızın da yanınızda olması gerekiyor.

Philips'de geçen gün kısaca gözlemlediğim 58 PUS8505 i büyük ebat olarak tavsiye ederim.VA paneldir.

796'ya gelecek olursak iyi ama yine de IPS lerin karanlık ortamda karanlık sahnelerdeki siyah yetersizliği söz konusu.Sıkı filmciler için her tür marka ve modelde IPS sıkıntı olabilir.Bu yazdıklarımdan Nano796 kötüdür anlamı çıkmasın.Detaylara çok önem veriyorsanız bunlar gözünüze takılabilir.Ama çok takmaz iseniz 796 yı alabilirsiniz.

Bana göre Lg yerine Samsung 65TU8500 daha iyi bir seçim olabilir çünkü VA panel daha iyi kontrast ve siyah seviyesi sağlar.

K Çevrimdışı

KRAK3NN

Yeni Üye
13 Ocak 2021
2
25
Şu dijitsu tv yi bir incele istersen işine yarayabilir uyarsa cebinden fazla para çıkmaz.
Carrefour'da çekmiştim,üzerinde oynayan video dandik bir demo,usb ye kaydetmişler bütün tv lere takıp oynatıyorlar.
Bu arada benim telefonun kamerası biraz puslu çekiyor camı kırılmıştı dandikten bir cam takılmıştı o yüzden buradaki görüntüden daha canlı ve kontrasttı.

Kaç inch bir ebat düşünüyorsunuz?Televizyon karşıdanmı yoksa yan açılardan da seyredilecek mi?

Hocam maksimum 50 inç olabilir.Televizyon %99 karşıdan seyredilecek çok nadir de olsa yandan da seyredilebilir ama 5-10 derecelik bir açı yani çok rahatsız etmez diye düşünüyorum illa IPS falan olmasına gerek yok gibi.Kaldı ki şuan eski bir Vestel TV var onda da IPS olmamasına rağmen yanlardan rahat bir şekilde izlenebiliyor.

Bu arada TV'nin hiç bir akıllı özelliği kullanılmayacak WebOS'muş Saphi'miş farketmiyor,görüntü kalitesi aslında bizim için önemli olan şey.Oyun konsolu bağlı TV'ye bütün multimedya işleri oradan görülüyor.Hatta benim aklıma Philips 50pus7805 modeli yattı gibi hocam,siz ne dersiniz bu model için? Kronik bir hastalığı var mıdır?Benim bu ürün için gördüğüm kadarıyla tek eksi yanı kanal geçişleri demişler ama harici olarak zaten Nextstar uydu alıcısı kullanıyoruz yani Philips alsakta yine harici kullanmaya devam edeceğimiz için bu kanal geçişleri heralde o zamanda yavaş olmayacaktır mantıken değil mi?

İleride sorun yaşatmayacak bir TV bakıyorum ama o kadar çok model var ki.. (Sorundan kastım misal oled panellerde zamanla oluşabilen yanma sorunları gibi gibi)

N Çevrimdışı

nixon36

Yeni Üye
13 Ocak 2021
6
22
4000- 4500 arası bütçe var salonumuz büyük u tipi oturma düzeni var hangi tvleri önerirsiniz tv hakkında pek bilgim yok

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Hocam maksimum 50 inç olabilir.Televizyon %99 karşıdan seyredilecek çok nadir de olsa yandan da seyredilebilir ama 5-10 derecelik bir açı yani çok rahatsız etmez diye düşünüyorum illa IPS falan olmasına gerek yok gibi.Kaldı ki şuan eski bir Vestel TV var onda da IPS olmamasına rağmen yanlardan rahat bir şekilde izlenebiliyor.

Bu arada TV'nin hiç bir akıllı özelliği kullanılmayacak WebOS'muş Saphi'miş farketmiyor,görüntü kalitesi aslında bizim için önemli olan şey.Oyun konsolu bağlı TV'ye bütün multimedya işleri oradan görülüyor.Hatta benim aklıma Philips 50pus7805 modeli yattı gibi hocam,siz ne dersiniz bu model için? Kronik bir hastalığı var mıdır?Benim bu ürün için gördüğüm kadarıyla tek eksi yanı kanal geçişleri demişler ama harici olarak zaten Nextstar uydu alıcısı kullanıyoruz yani Philips alsakta yine harici kullanmaya devam edeceğimiz için bu kanal geçişleri heralde o zamanda yavaş olmayacaktır mantıken değil mi?

İleride sorun yaşatmayacak bir TV bakıyorum ama o kadar çok model var ki.. (Sorundan kastım misal oled panellerde zamanla oluşabilen yanma sorunları gibi gibi)
Tv yi sadece panel olarak kullanacaksınız anladığım kadarıyla.Uydu alıcısı kulanacaksanız kanal geçişlerinin tv ile bir alakası kalmıyor zaten,uydu alıcısının hızı ne ise geçişi de odur.

Kronik sorun şikayeti okumadım.Artık buna benzer şikayetler son yıllarda azaldı.En fazla şikayet kanal geçiş yavaşlığı o da sadece Philips'e özgü bir şey değil.

7805 çok üst düzey olmasa da iyi bir tv.Alınabilir tabiki.

4000- 4500 arası bütçe var salonumuz büyük u tipi oturma düzeni var hangi tvleri önerirsiniz tv hakkında pek bilgim yok
Bütcenize uygun olarak öneririm.Vestel üretimi ve güvencesindedir.

Son düzenleme:
MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Merhaba,

Philips 65PUS8505 :

Philips 70PUS8505 :

LG 65NANO796:

Philips'e verilecek para 2-3bin arası orta seviye ürünler.

Yüksek paralara aman diyeyim, thor arkadaşımız güzel yazmış, katılıyorum söylediklerine.

Geri
Üst Alt