T Çevrimdışı

tolgay12

Yeni Üye
13 Ocak 2021
2
35
Merhaba.
65 XG8096 benim de beğenmiş olduğum ve burada da önerdiğim IPS Direct Led bir tv dir.
Samsung 8 serisinde ikiside iyi,aralarında bir fark görünmüyor.Sadece bu ikisi seçilecekse tercihin 8500 olsun.
Q Serileri quantum dot panel olduğu için wide color gamut a sahip yani ufak bir farkla daha iyi.Ayrıca parlaklık ve kontrast olarak da iyi.?
Philips 58 PUS8505 de düşünebilirsin bu arada.Karanlık sahnelerde Samsung TU serilerini göre biraz daha performanslı.

Samsung alacak isen bütceni Q serilerinden yana kullanmanı tavsiye ederim.

Her marka ve modelde şansına sorunlar çıkabiliyor veya çıkmıyor.Nerede o eski donanımlar.O yüzden bir şey yazarken 2 kere düşünmek zorunda kalıyoruz.
Cevabiniz icin tesekkur ederim q serileri butceyi asiyor maalesef. PUS8505 icin 58 inch onermenizin ozel bir sebebi varmi sanki daha once phillipslerde ekran buyudukce sorun oldugunu yazmistiniz gibi hatirliyorum dogruysa ne gibi sorunlar oluyor acaba? Ayrica phillipslerde bir arkadasim 2 sene sonunda televizyonunun kanal gecisleri olsun android sistemi olsun gitgide yavasladigini soyledi buda beni dusunduruyor?

En son olarak TUS8500-XG8096 ve 65PUS8505 arasindayim son kararda lutfen yardimci olun :))

L Çevrimdışı

Lizarazu77

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
46
Hocam bende ayni modellere bakiyorum, mediamarkt taki personel Lg i çok övmüstü ama araştırırken Adem hocami ve forumu keşfedince Lg de kararsız kaldim, q70t i cok uygun almışsın nerden aldınız acaba, yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba,izmir karşıyaka hilltown samsung magazasından aldım,çok arastırdım son iki model arasında bahsettiğim lg ve samsung için 100 kişiden 95'i samsung dedi,bende insanlara güvenerek aldım,inşallah hata etmemişimdir,tv geldi bugun kuruldu phlipste yasadıgım kumlanma hızlı sahnelerde kırılmalar yok,görüntü çok net,ips panaller sanki biraz daha yapay gibi geliyor bana bunun görüntüsü çok net ps5 için oyun modu var 100 hzın üzerine cıkıyormus oyunlarda,ps5 için tavsiye edilen 5 tv den biri q70 ve 80 şu an internette...tabi bunlar gerçekmi uydurmamı bilmiyorum ben yaptıgım arastırmalarda yerli yabancı tum sitelerde q70 in onde oldugunu dusunup ondan yana kullandım tercihimi..

N Çevrimdışı

Nekşfiliş

Yeni Üye
11 Ara 2020
8
33
Şu dijitsu tv yi bir incele istersen işine yarayabilir uyarsa cebinden fazla para çıkmaz.
Carrefour'da çekmiştim,üzerinde oynayan video dandik bir demo,usb ye kaydetmişler bütün tv lere takıp oynatıyorlar.
Bu arada benim telefonun kamerası biraz puslu çekiyor camı kırılmıştı dandikten bir cam takılmıştı o yüzden buradaki görüntüden daha canlı ve kontrasttı.

Şu dijitsu tv yi bir incele istersen işine yarayabilir uyarsa cebinden fazla para çıkmaz.
Carrefour'da çekmiştim,üzerinde oynayan video dandik bir demo,usb ye kaydetmişler bütün tv lere takıp oynatıyorlar.
Bu arada benim telefonun kamerası biraz puslu çekiyor camı kırılmıştı dandikten bir cam takılmıştı o yüzden buradaki görüntüden daha canlı ve kontrasttı.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam dijutsu nun servisi nasıldır bozulursa bakan oluyor mu.Servisi iyi değilse Vestel yada Toshiba dan IPS panel onerirmisiniz

N Çevrimdışı

nixon36

Yeni Üye
13 Ocak 2021
6
22
Tv yi sadece panel olarak kullanacaksınız anladığım kadarıyla.Uydu alıcısı kulanacaksanız kanal geçişlerinin tv ile bir alakası kalmıyor zaten,uydu alıcısının hızı ne ise geçişi de odur.

Kronik sorun şikayeti okumadım.Artık buna benzer şikayetler son yıllarda azaldı.En fazla şikayet kanal geçiş yavaşlığı o da sadece Philips'e özgü bir şey değil.

7805 çok üst düzey olmasa da iyi bir tv.Alınabilir tabiki.

Bütcenize uygun olarak öneririm.Vestel üretimi ve güvencesindedir.

başka alternatifiniz varmı hocam ve bunu a101 in sitesinden mi almalıyım pek fikrim yok teşekkür ederim

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Cevabiniz icin tesekkur ederim q serileri butceyi asiyor maalesef. PUS8505 icin 58 inch onermenizin ozel bir sebebi varmi sanki daha once phillipslerde ekran buyudukce sorun oldugunu yazmistiniz gibi hatirliyorum dogruysa ne gibi sorunlar oluyor acaba? Ayrica phillipslerde bir arkadasim 2 sene sonunda televizyonunun kanal gecisleri olsun android sistemi olsun gitgide yavasladigini soyledi buda beni dusunduruyor?

En son olarak TUS8500-XG8096 ve 65PUS8505 arasindayim son kararda lutfen yardimci olun :))
Panel kalitesinden,panelin renk gösteriminden şikayet yok ya da çok az.Bunlar albanez albanez'in söyledikleri ile uyuşuyor,kendisi ebat büyüdükçe panelin bazı işleri tam yapamadığını ima ediyordu.Benim anladığım çok hareketli sahnelerde panel hızının bu işlerele tam başedemediği yönünde.

Büyük ebatlarda bu forumda da ışık sızması sorunundan bahseden bir arkadaş vardı nerede yazdığını hatırlamıyorum Philips v 2020 başlığında olabilir.

albanez albanez'in en iyi performans için 49/50 inch en fazla 58 i tercih edin demişti.

Android sistem yavaşlaması hakkında bir şey bilmiyorum kullanıyla alakalı bir sorunda olabilir çünkü bende 2015 model Philips android tv var siste ilk gün aldığım şekliyle çalışıyor,bir yavaşlama yok hatta son aylarda uygulamaların güncellemesindenmidir nedir youtube daha hızlı açılıyor.Sistem android 5.1 Lollipop.

Ben seni 65 TU8500 e yönlendiriyorum.Sony 2. alternatifin olsun Philips 65 PUS8505 ise 3. olsun.

başka alternatifiniz varmı hocam ve bunu a101 in sitesinden mi almalıyım pek fikrim yok teşekkür ederim
Evet a101 şu an uygun fiyattan satıyor
Bütcenizi yükseltebilirseniz 50 inch e düşmek kaydıyla Samsung 50TU8500,Philips 50 PUS8505 iyi seçim olacaktır

Hocam dijutsu nun servisi nasıldır bozulursa bakan oluyor mu.Servisi iyi değilse Vestel yada Toshiba dan IPS panel onerirmisiniz
Dijitsu tv servis olarak bilindik markalarınki gibi bir kaliteli servis ağına sahip olmayabilir.Büyük ihtimalle A Adem Helvacı üstadın kendi youtube kanalında bahsettiği gibi bu konuda bir belirsizlik hakim.Başka bir markanın servisiyle de anlaşmış olabilirler ya da kendi merkezlerinde arızayı çözümleme yoluna gitmiş olabilirler.

Cihazın servisine nasıl ulaştırılacağı da blinmiyor.En güzeli böyle bir durumda kalınması durumunda hangi yola başvurulabileceğini satın almadan evvel kendilerine sormak.

Dijitsu'dan Vestel'e yönelmek tabiki daha güvenli ve daha iyidir.Bu arada Vestel u9500 serisi hakkında çok şikayet okuyoruz Vestel bu modelin değişimi için para farkı karşılığında 9600 serisini öneriyormuş.

Toshiba 3a63dt modeli daha iyi ve daha güvenli model olur.

Bir de yine Vestel üretimi Regal tv ler var.Hem de 3 yıl garantili

Dijitsu'ya göre daha fazla para verirsin ama kendini güvende hissedersin. :gul

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hubbifillah

Yeni Üye
15 Ocak 2021
7
26
Merhaba arkadaşlar,
1-2 haftadır bütçeme uygun bir televizyon araştırıyorum. Fazlaca kafa karışıklılığıyla birlikte 3-4 televizyon arasından seçim yapmam lazım. Tvlerden de anlayacağınız gibi bütçem 5-6 bin arasında.

Philips 50PUS8505

Samsung 50Q60T

LG 49Nano816NA

Samsung UE50TU8000

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Merhaba arkadaşlar,
1-2 haftadır bütçeme uygun bir televizyon araştırıyorum. Fazlaca kafa karışıklılığıyla birlikte 3-4 televizyon arasından seçim yapmam lazım. Tvlerden de anlayacağınız gibi bütçem 5-6 bin arasında.

Philips 50PUS8505

Samsung 50Q60T

LG 49Nano816NA

Samsung UE50TU8000
Karanlıkta çok film izlersen Q60T, sağdan soldan baktığımda görüntü kaybı olmasın diyorsan Nano81, LG'nin türkçe akıllı kumanda artısı ve bence bir tık daha hızlı güzel arayüzü webos.

E Çevrimdışı

ErolStar

Yeni Üye
15 Ocak 2021
1
44
Yıl olmuş 2021 hala ışık sızması şikayeti var. Ben 5 sene önce tv bakıyordum yine aynı sorunlar mevcuttu. Şimdi yine tv bakıyorum yine aynı sorunlar devam ediyor. Yazık bir dünya para veriyoruz..

N Çevrimdışı

nixon36

Yeni Üye
13 Ocak 2021
6
22
Panel kalitesinden,panelin renk gösteriminden şikayet yok ya da çok az.Bunlar albanez albanez'in söyledikleri ile uyuşuyor,kendisi ebat büyüdükçe panelin bazı işleri tam yapamadığını ima ediyordu.Benim anladığım çok hareketli sahnelerde panel hızının bu işlerele tam başedemediği yönünde.

Büyük ebatlarda bu forumda da ışık sızması sorunundan bahseden bir arkadaş vardı nerede yazdığını hatırlamıyorum Philips v 2020 başlığında olabilir.

albanez albanez'in en iyi performans için 49/50 inch en fazla 58 i tercih edin demişti.

Android sistem yavaşlaması hakkında bir şey bilmiyorum kullanıyla alakalı bir sorunda olabilir çünkü bende 2015 model Philips android tv var siste ilk gün aldığım şekliyle çalışıyor,bir yavaşlama yok hatta son aylarda uygulamaların güncellemesindenmidir nedir youtube daha hızlı açılıyor.Sistem android 5.1 Lollipop.

Ben seni 65 TU8500 e yönlendiriyorum.Sony 2. alternatifin olsun Philips 65 PUS8505 ise 3. olsun.

Evet a101 şu an uygun fiyattan satıyor
Bütcenizi yükseltebilirseniz 50 inch e düşmek kaydıyla Samsung 50TU8500,Philips 50 PUS8505 iyi seçim olacaktır

Dijitsu tv servis olarak bilindik markalarınki gibi bir kaliteli servis ağına sahip olmayabilir.Büyük ihtimalle A Adem Helvacı üstadın kendi youtube kanalında bahsettiği gibi bu konuda bir belirsizlik hakim.Başka bir markanın servisiyle de anlaşmış olabilirler ya da kendi merkezlerinde arızayı çözümleme yoluna gitmiş olabilirler.

Cihazın servisine nasıl ulaştırılacağı da blinmiyor.En güzeli böyle bir durumda kalınması durumunda hangi yola başvurulabileceğini satın almadan evvel kendilerine sormak.

Dijitsu'dan Vestel'e yönelmek tabiki daha güvenli ve daha iyidir.Bu arada Vestel u9500 serisi hakkında çok şikayet okuyoruz Vestel bu modelin değişimi için para farkı karşılığında 9600 serisini öneriyormuş.

Toshiba 3a63dt modeli daha iyi ve daha güvenli model olur.

Bir de yine Vestel üretimi Regal tv ler var.Hem de 3 yıl garantili

Dijitsu'ya göre daha fazla para verirsin ama kendini güvende hissedersin. :gul
hocam bu modeller hakkında fikriniz varmı

Toshiba 50UL3A63DT​

S Çevrimdışı

silverhawk

Yeni Üye
16 Ocak 2021
2
44
merhaba,

Toshiba 65UL2063DT 65" Ultra HD Smart Led TV
₺5.499,00

vestel 65u9500
5.000 tl

onvo 65350 (adem abinin son görüşleri çerçevesinde listeye aldım) 4.800 tl

hangisini almak daha mantıklıdır.

K Çevrimdışı

Kelmet

Yeni Üye
16 Ocak 2021
1
45
Merhaba . Televizyon tavsiyesi almak istiyorum. Tek kişi olduğumdan 3 metreye yakın uzaklıktan tam karşıdan izleyebileceğim bir TV arıyorum. Öncelik maç sonrası netflix. Mibox bağlı olacak. Öyle menüsü kanal geçişi fark etmez. Özellikle karanlık ortamda seyredeceğim. . 5000-6000 arası olabilir.Teşekkürler.

A Çevrimdışı

alisemiz

Yeni Üye
6 Eyl 2019
35
51
LG nano 86 model aldım hızı olsun akıllı kumandası olsun oldukça iyi ama karanlık ekranda ışık suzmeleri gördüm bu durum canımı sıktı iade etmeyi düşünüyor umarım alırlar

IMG_20210116_033649.jpg

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fatih__

Yeni Üye
17 Şub 2020
31
LG 43UN74006 (Direct Led)
LG 43NANO796 (Edge Led)
Modelleri arasında ne gibi farklar var?
LG 43UN74006 Direct Led olduğu için, ışık sızmasının az olması ve siyah sahnelerde ki görüntü kalitesi olarak LG 43NANO796 modeline göre daha mı iyi acaba?

Geri
Üst Alt