A Çevrimdışı

Arda Esen

Yeni Üye
27 Kas 2020
36
35
Fiyatlar akıl alır gibi değil. Euro ve dolar 1 lira düşmüşken fiyatlar 2 bin tl fazla. Şu an almak çok mantıksız. Toshiba bile 5200 tl olmuş. Ben bekliyorum. Pc monitörünü tv olarak kullanıyorum 21 inc tv :)
Aslında TV olmasa da olur fakat evde çocuklar için bir ses olması avantaj benim için, nihayetinde evde TV yok şu an?. Tavsiye veren de yok artık ?

C Çevrimdışı

cyarr 

Yeni Üye
22 Şub 2019
49
45
grundig 65vlx7730sp tv im ledleri böyle oldu bugün servis geldi ledler değişeçek dedi Adem Helvacı Adem Helvacı usta deiğişim de düzelir mi

IMAGE-2021-01-16-162815.jpg

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
2 gün önce 55Nano916 8199 TL’ydi. Dün 8499 oldu. Şimdi 9299 TL. Anlamsız bir borsası var bu işin. Sabredin kaptırmayın paranızı dostlar.
Eskiden bir malın bir fiyatı olurdu.Şimdilerde bırakın günlüğü saatlik fiyatlar değişiyor.Bu yaptıkları resmen hukuksuzluk , tüketiciyi mağdur etmektir.Türkiye'de rekabet kurulu ne işe yarıyor anlamak mümkün değil ...

H Çevrimdışı

Hubbifillah

Yeni Üye
15 Ocak 2021
7
26
Merhaba arkadaşlar,
1-2 haftadır bütçeme uygun bir televizyon araştırıyorum. Fazlaca kafa karışıklılığıyla birlikte 3-4 televizyon arasından seçim yapmam lazım. Tvlerden de anlayacağınız gibi bütçem 5-6 bin arasında.

Philips 50PUS8505

Samsung 50Q60T

LG 49Nano816NA

Samsung UE50TU8000
Q60T aldım Hepsiburadadan 5450'ye geldi. Kısa vadede daha da uygun fiyata alabileceğimi sanmıyordum o yüzden aldık bakalım hayırlısı.

Z Çevrimdışı

zekalanga54

Yeni Üye
10 Ocak 2021
3
36
hocam bu modeller hakkında fikriniz varmı

Toshiba 50UL3A63DT​

49ua2063DT modelini aldım geçen gün. Daha önce iade ettigim Arcelik 50 b860 modeline göre çok daha iyi bir tv aldığımı düşünüyorum. Android performansi gayet hızlı. 4k yeterli. Daha önceki arcelike göre tv kanallarını daha iyi gosterdigini düşünüyorum. Maçtan aldığım keyif arttı. Bakalim sıkıntısız kullanırız insallah.

G Çevrimdışı

Gostimara

Yeni Üye
12 Ocak 2021
8
44
Dostlar öncelikle herkese selamlar. Uzun zamandır Adem beyin Youtube kanalındaki videoları takip ediyorum çok değerli bilgiler edindim teşekkür ederim kendisine..

Konumuza gelecek olursak TV ihtiyacım var. Bugüne kadar TV ürünlerinde her zaman Samsung'u tercih ettim, beni hiç üzmedi o sebeple marka olarak önceliğim Samsung ama sizlerden gelecek fikirlere de açığım tabi ki. Alacağım TV'de en çok Netflix ve Youtube kullanılacak. Yani film ve video özelinde güzel bir seçenek arıyorum, tabi ki içinde dahili uydu alıcısı da bulunsun isterim. Fiyat aralığı düşünmedim ama ortalama bir ürün işimi görecektir. Çok performanslı bir üründen ziyade yeterli kalitede uzun ömürlü dayanacak bir TV tercihim olacaktır. Ekran boyutu olarak en düşük 40" en yüksek 50" olmak üzere siz değerli forum yöneticileri ve üyelerinin fikirleri benim için kıymetli olacaktır. Şimdiden cevap veren dostlara teşekkür ederim.
Cevap verecek çıkar mı acaba? Adem Helvacı Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Arda Esen

Yeni Üye
27 Kas 2020
36
35
Adem Helvacı Adem Helvacı Adem bey merhaba. Yeni yıl dileklerinizi içeren videoyu izleme fırsatım oldu?Temenniniz Q95 fakat benim için hala temenni gibi duruyor?55Q60-70T ler için fikriniz nedir? 70Tlerde de panel açıklığı oluyor mu?

M Çevrimdışı

Matci01

Yeni Üye
16 Ocak 2021
3
44
Merhaba bende çok karasız kaldım nordmende nm50350 . Onvo 50350 . Dijitsu 50s . Toshiba 49 bunlar-dan hangisini almalıyım lütfen yardımcı olurmusun

S Çevrimdışı

sahinkara

Yeni Üye
17 Ocak 2021
1
37
Arkadaşlar ben bilgisayara bağlamak için ve arada tv izlemek için 32- 40 civarı bi tv alıcam ama parlaklık değerleri yazmıyor.

Bana lazım olan :

1- Kontrastı en az elimdeki 4.000:1 samsung 2333t VA monitör gibi olsun siyahlar derin olsun yani abuk subuk bişey istemiyorum eğer VAnın diğerlerine avantajı çoksa görüş açısı önemli değil. Benim külüstür samsung monitörüm şu anki bütün monitörlerden 10 kat iyi bence çünkü ips bakınca kör oluyorum allahım o nasıl bi siyahtır bu ipsleri monitör diye satmasınlar. Tvleri bilmiyorum durumlar nasıl.

2- Parlak olsun elimdeki 300 nit mi ne ama camdan güneş yansıyınca hiçbişey görülmüyor en az 400-500 falan lazım sanırım bilmiyorum bu kısmını fazla.

3- Kesinlikle 60hz veya 120hz monitörlük yapabilsin babamda philips var fareyi hareket ettiriyorsun 2 saat sonra ekrana yansıyor böyle bi rezillik olmasın, monitörle aynı özellikte olsun ama HDMI üzerinden vga değil.

4- çözünlürlük 2-3bin kusur çözünürlükte tercihimdir uhd mi neyse.

smart bilmemne özelliklerini kullanmam pek zaten.
cevap veren olursa şimdiden teşekkürler.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Cevap verecek çıkar mı acaba? Adem Helvacı Adem Helvacı
Bütcenizi bilmiyorum ama TU8500 ya da bir üstü olan Q60T ideal seçim olur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar ben bilgisayara bağlamak için ve arada tv izlemek için 32- 40 civarı bi tv alıcam ama parlaklık değerleri yazmıyor.

Bana lazım olan :

1- Kontrastı en az elimdeki 4.000:1 samsung 2333t VA monitör gibi olsun siyahlar derin olsun yani abuk subuk bişey istemiyorum eğer VAnın diğerlerine avantajı çoksa görüş açısı önemli değil. Benim külüstür samsung monitörüm şu anki bütün monitörlerden 10 kat iyi bence çünkü ips bakınca kör oluyorum allahım o nasıl bi siyahtır bu ipsleri monitör diye satmasınlar. Tvleri bilmiyorum durumlar nasıl.

2- Parlak olsun elimdeki 300 nit mi ne ama camdan güneş yansıyınca hiçbişey görülmüyor en az 400-500 falan lazım sanırım bilmiyorum bu kısmını fazla.

3- Kesinlikle 60hz veya 120hz monitörlük yapabilsin babamda philips var fareyi hareket ettiriyorsun 2 saat sonra ekrana yansıyor böyle bi rezillik olmasın, monitörle aynı özellikte olsun ama HDMI üzerinden vga değil.

4- çözünlürlük 2-3bin kusur çözünürlükte tercihimdir uhd mi neyse.

smart bilmemne özelliklerini kullanmam pek zaten.
cevap veren olursa şimdiden teşekkürler.
32- 40 da 100/120 hz tv paneli yok bildiğim kadarıyla.
Kullanım amacınız oyun & bilgisayar ise 144 hz monitörlere bakmanız lazım,tv tarafını ise uydu alıcı veya tv box ile halletmeniz gerekcek.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sergoren

Yeni Üye
17 Ocak 2021
1
33
Merhabalar,

49" büyüklüğünde bir televizyon satın alacağım. Vestel 49F9500 modeli ile Toshiba 49LL2A63DT modellerinden birisini tercih edip bu işi sonlandırmak istiyorum. Televizyonu salonda kullanıp karşı açıdan izleyeceğiz. Yan açılarımız fazla değil en fazla 30 derecelik bir yan açıdan izleme durumu söz konusu olabilir. Buradaki ihtiyaç Youtube ve Netflix gibi smart özelliklerini kullanabilmek ve ulusal kanallarda yer alan dizi ve filmleri takip etmek. Beklentimiz yüksek değil. Buna göre bahsettiğim Vestel 49F9500 ile Toshiba 49LL2A63DT modellerinden hangisini tercih etmek daha mantıklı olur yardımcı olabilir misiniz?
Sayın Adem hocamızın videolarından takip ettiğim üzre aynı fabrikada üretildiklerini ve çok farkları olmadıklarını biliyorum ancak internetteki yorumlar karar verebilmem açısından çok yeterli olamadı.
Vestel Pixellence özelliği sanki bir tık öne çıkarıyor gibi ancak Toshiba'da yer alan 700 Mhz yazılımsal ekran yenileme özelliği ve işlemci çekirdek sayısının 4 olması da cezbediyor.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Geri
Üst Alt