Z Çevrimdışı

zekalanga54

Yeni Üye
10 Ocak 2021
3
36
arkadaşlar merhaba. Perşembe günü a101'e toshiba 49ua2063 DT geliyormuş. Fiyatı 4 bin tl. Android oluşu, 4k oluşu birçok yönden beklentimi karşılıyor. Fiyatına değer mi? Önerir misiniz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
arkadaşlar merhaba. Perşembe günü a101'e toshiba 49ua2063 DT geliyormuş. Fiyatı 4 bin tl. Android oluşu, 4k oluşu birçok yönden beklentimi karşılıyor. Fiyatına değer mi? Önerir misiniz?
Tavsiye vermiyorum ama bu cihazın 58 ini kullandım. Fiyat bir tık pahalı gibi ama smart bile eş degerken neden android ucuz olsun dimi. Ben kullandığım süreç içinde memnundum. Tabikisi beklenti meselesi. Beklentiniz yüksek ise bulaşmayın. 4 çekirdek 1.5gb ram , 8gb rom var 4gb kullanıcıya ait , Asphalt 8 üstüne 2-3 program kurdum ve başladı hafıza oldu demeye sen düşün.
Normal yayınlar biraz soluk gibi idi ama 58 de kullanılan panel kaynaklı da olabilir. Ama vestelde yayın kalitesini çok üst seviyede bekleme, 4k içerikler ise başarılı buluyorum.
Uygulamalar stabildi. Bazen 1.5gb yetersiz kaldığını takılmalar dan fark ediyorsunuz ben 1 aylık süreçte 2-3 defa şöyle 1-2 sn yelik takılmadan bahsediyorum, öyle gittim bı çay içtim uydum uyandım aha düzelmis modunda dgeil yani ☺️
Beklentiniz yüksek ise almayın ,beklentiniz orta ve düşük ise kaçırma!
He kimisi bunalra geçince vay be diyor ama o da tüplü den geçmiş ?

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Burda kendimce bir şeyler yazmak istedim.Bugün en fazla 5000-6000 Lira edecek TV lere kur ve vergi bahanesiyle 12.000-13.000 Lira fiyat çekiyorlar.4700 Liradan sattıkları soundbarları istedikleri zaman 2400 Liralara satabiliyor ve o fiyattan dahi kar edebiliyorlar.

Şurası çok net ürünler kesinlikle ederinden iki kat yüksek fiyatlara satılıyor.Acil ihtiyacı olmayan kimse bu ürünlere paralarını kaptırmasınlar.Otomotiv sektörü , Elektronik sektörü farketmiyor her kulvarda katmerli kazıklar yiyoruz Toplum olarak ve maalesef bunun sorumlusu biz tüketicileriz bu zinciri artık kırmamız lazım yazık hepimizin kazancına.

L Çevrimdışı

Lizarazu77

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
46
Herkese iyi geceler,geçen hafta mediamarktan 50 inc Philips 8505 aldım,almadan önce 1 hafta kadar bir çok video izledim ve yorum okudum tv ile ilgili,satın lanların %90'ı memnundu veya ben öyle zannettim,daha önceki tv'imde2017 model 4k bir Philipsti ve 3 yıl boyunca memnun kalarak kullanıyordum,30 ekim izmir depreminde tv'im paramparça oldu ve yeni bir Philips tv almak istedim,8505'i kullanmaya başladıktan sonra ekranda fps düşmelerinin oldugunu farkettim,maçlarda anlık takılmalar oluyordu,netflix 4k 'da hızlı sahnelerde ekranda yırtılma ve kırılmalar oluyordu ve malesef en kötüsü ise görüntü çok kumluydu,özellike karanlık ve gece çekimlerinden tane tane kumları seçebiliyordunuz ekranda ve ben 3 gün içinde tv'yi iade ettim... LG 55NANO796 modelini düşünüyordum ancak youtubedan izlediğim videolarda kullanıcılar hep aynı sorundan şikayet etmişler,tv'nin orta yerindeki renk kenalarda yok,yani tv'nin 4 kenarı daha koyu siyah,buda malesef çok can sıkıcı birşey..bütçem 6000 max 6500.. 4k'da kırılma donma yaşamayacagım renklerin canlı ve parlak oldugu bir tv modeli önerebilirmisiniz,daha dogrusu benim elimdeki paraya böyle bir tv varmı..yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Tavsiye vermiyorum ama bu cihazın 58 ini kullandım. Fiyat bir tık pahalı gibi ama smart bile eş degerken neden android ucuz olsun dimi. Ben kullandığım süreç içinde memnundum. Tabikisi beklenti meselesi. Beklentiniz yüksek ise bulaşmayın. 4 çekirdek 1.5gb ram , 8gb rom var 4gb kullanıcıya ait , Asphalt 8 üstüne 2-3 program kurdum ve başladı hafıza oldu demeye sen düşün.
Normal yayınlar biraz soluk gibi idi ama 58 de kullanılan panel kaynaklı da olabilir. Ama vestelde yayın kalitesini çok üst seviyede bekleme, 4k içerikler ise başarılı buluyorum.
Uygulamalar stabildi. Bazen 1.5gb yetersiz kaldığını takılmalar dan fark ediyorsunuz ben 1 aylık süreçte 2-3 defa şöyle 1-2 sn yelik takılmadan bahsediyorum, öyle gittim bı çay içtim uydum uyandım aha düzelmis modunda dgeil yani ☺️
Beklentiniz yüksek ise almayın ,beklentiniz orta ve düşük ise kaçırma!
He kimisi bunalra geçince vay be diyor ama o da tüplü den geçmiş ?
Hafıza dolu der tabii ,hep yazıyorum fiko ,benim GM DII gibi , ama tv işte bunlar ,4'' ekran yok ki :) ,1-2 gb ram olurmu tvde ,neyse bak açacaktım az daha ağzımı yine :kiskis

E Çevrimdışı

e.akdogan

Yeni Üye
1 Ocak 2021
9
27
Evet doğrudur.
Şu Ps5 in teknik özellikleri belkide üreticileri 120 fps destekli tv ler üretmek zorunda bırakabilir,en azından led serilerinde bir modelin bu özellikleri destekleyeceğini düşünüyorum.
Cok teşekkürler, biraz daha kurcalayip umarim karar verebilirim. Forumda büyük emek var herkesin ellerine sağlık. ?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Herkese iyi geceler,geçen hafta mediamarktan 50 inc Philips 8505 aldım,almadan önce 1 hafta kadar bir çok video izledim ve yorum okudum tv ile ilgili,satın lanların %90'ı memnundu veya ben öyle zannettim,daha önceki tv'imde2017 model 4k bir Philipsti ve 3 yıl boyunca memnun kalarak kullanıyordum,30 ekim izmir depreminde tv'im paramparça oldu ve yeni bir Philips tv almak istedim,8505'i kullanmaya başladıktan sonra ekranda fps düşmelerinin oldugunu farkettim,maçlarda anlık takılmalar oluyordu,netflix 4k 'da hızlı sahnelerde ekranda yırtılma ve kırılmalar oluyordu ve malesef en kötüsü ise görüntü çok kumluydu,özellike karanlık ve gece çekimlerinden tane tane kumları seçebiliyordunuz ekranda ve ben 3 gün içinde tv'yi iade ettim... LG 55NANO796 modelini düşünüyordum ancak youtubedan izlediğim videolarda kullanıcılar hep aynı sorundan şikayet etmişler,tv'nin orta yerindeki renk kenalarda yok,yani tv'nin 4 kenarı daha koyu siyah,buda malesef çok can sıkıcı birşey..bütçem 6000 max 6500.. 4k'da kırılma donma yaşamayacagım renklerin canlı ve parlak oldugu bir tv modeli önerebilirmisiniz,daha dogrusu benim elimdeki paraya böyle bir tv varmı..yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler..
Bahsettiğiniz kusurlar tvn ize verdiğniz yayın veya yayın yapan cihaz ya da kablolamadan kaynaklanan sıkıntı da olabilir.Belki de sizin cihaza özgü bir hatadır çünkü genel olarak 50 PUS8505 oldukça iyi bir tv.Ayrıca kullanıcıları da oldukça memnun gözüküyor.

Ayrca yayınları internet üzerinden seyretme ve düşük internet hızları bu gibi sorunlara yol açabilir.

Bunların haricinde Samsung TU8500 / 50Q60T'yönelin.

H Çevrimdışı

haliltoprak

Yeni Üye
10 Ocak 2021
1
44
Merhabalar benim xiaomi mi box s 4k cihazım var sanırım bana sadece iyi bir panel lazım 65" tv tavsiyeniz nedir kullanıcı profilim daha 30 yada 40 derecelik yan açılarla tv izliyorum aksiyon spor gibi hareketli program ve filmler izliyorum parlaklık ve çarpıcı renkler benim sevdiğim şeylerdir bu konuda bana hangi modeli tavsiye edersiniz fiyat aralığım 5.500 tl ama bu oran yükselebilir de ama eğer bu kadar baraya gerek yok şu model senin işini görür diyorsanız o da olur.

L Çevrimdışı

Lizarazu77

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
46
Merhaba samsung q70t mi yoksa lg nanocell 916 almaliyim , samsung 8300 yaninda 450 tl cek veriyor migrosta gecerli lg ise 8500 tl , ikiside 55 inc 100 hz yardimci olursaniz sevinirim

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Burda kendimce bir şeyler yazmak istedim.Bugün en fazla 5000-6000 Lira edecek TV lere kur ve vergi bahanesiyle 12.000-13.000 Lira fiyat çekiyorlar.4700 Liradan sattıkları soundbarları istedikleri zaman 2400 Liralara satabiliyor ve o fiyattan dahi kar edebiliyorlar.

Şurası çok net ürünler kesinlikle ederinden iki kat yüksek fiyatlara satılıyor.Acil ihtiyacı olmayan kimse bu ürünlere paralarını kaptırmasınlar.Otomotiv sektörü , Elektronik sektörü farketmiyor her kulvarda katmerli kazıklar yiyoruz Toplum olarak ve maalesef bunun sorumlusu biz tüketicileriz bu zinciri artık kırmamız lazım yazık hepimizin kazancına.
Hocam bizim millet tepki gösteremez. Hep kendini düşünür. Elazığ depreminde cevremizdeki insanlar evini battaniye doldurdu. Araba fiyatları 2 katına çıkti diyoruz ama gecen gün rakamlar açıklandı. 2019 yılına göre araç satışları 2 katına çıkmış. Hem de bu fiyatlardayken. :haha Tv içinde aynısı geçerli. Millet stokta kalmayacak diye 2 kat fiyata alıyor. Halbuki Adem abinin dediği gibi beklese bir duruş sergilese mecburen geri adım atılacak ama nerde...:uyku1

Puzik Çevrimiçi

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Secimimi q70t uzerine yaptim , 8300 e aldim

55 inc modelini insallah memnun kalirim
Hayırlı olsun bendede vardı ve ışık sızmalarını fark ettim. Mediamarkt resmen dövüşerek 14gün iade hakkımı kullanıp bugün anca kargoya verebildim. Henüz iade olmadı olunca detaylı açtığım başlığa yazacağım. Mümkünse Samsung servisi geldiğinde karanlık ortam yaratıp siyah sahnelerdr ışık sızmalarına bakın, birdr pixel testi yapın sonra imzalayacağım deyin. Okadar kurduktan sonra imzanız olmadan gidemez servis. Sızma yada ölü piksel görürseniz yazdırın tutanağa. Onun bu kusur değil demesine inanmayın yaz kardeşim gördüğünü diyin.

L Çevrimdışı

Lizarazu77

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
46
Çok tesekkurler , servis gelince hepsini anlatacağım , bendede Philips 8505 vardi herkes ove ove bitiremiyor ama 3 gün zor dayandım , elektronik tamamen şans işi

Geri
Üst Alt