Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Televizyon tavsiye konusu altında 1 tane tavsiye model bulamadım 814 sayfa. Faydasız olmuş.
Öyle bir model yok zaten

Burada genelde Q60, PUS7805,NU866 gibi modeller var. Tavsiye model 2071 yılında forum adına özel üretim olarak tasarlıyoruz ancak henüz planlama aşamasında.

Faydalı olan yerler var oralardan destek alabilirsiniz aciliyet var ise. Gayet faydalı şekilde ürün pazarlıyorlar ve herkese serbest alan, Okuduğunuz 814 sayfaya yazık olmuş :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sevgili adem,belki F fikoloji ,yazarken okuyamıyordur ,ne biliyorsun :kiskis
Abi yazarken okuyamamak ilginç bir teori. Ben mesela Okuma yazması olup da Görüp Algılaması olmayanları biliyorum. Bir de okuduğundan bir şey anlamayıp üstüne ''faydasız'' yaftalaması yapanları :kiskis

Neyse, artık görmeyiz :kas

İnsanlar haklılar abi yetişemiyoruz, fakat neticede burası ticari bir işletme değil, mal pazarlaması da yapmadığımız için BEKLEYEN olursa fırsat bulup cevaplarız, bekleyemeyen dostlar için alternatif mecralar da var.

Buna benzer örnekler, albanez albanez gibi üstatları da bıktırdıkları için kimse artık tavsiye konularına girmek de istemiyor. Yani aslında kendi elleriyle kendi topuklarına sıkıyorlar ancak gel de anlat.

Ben youtube kanalımda dahi tavsiye sorularına günler hatta haftalar sonra geri dönebiliyorum, şartlar böyle olunca sitem etmekte haklılar.

Sorun şu ki DALGA GEÇEMEZLER..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Abi yazarken okuyamamak ilginç bir teori. Ben mesela Okuma yazması olup da Görüp Algılaması olmayanları biliyorum. Bir de okuduğundan bir şey anlamayıp üstüne ''faydasız'' yaftalaması yapanları :kiskis

Neyse, artık görmeyiz :kas

İnsanlar haklılar abi yetişemiyoruz, fakat neticede burası ticari bir işletme değil, mal pazarlaması da yapmadığımız için BEKLEYEN olursa fırsat bulup cevaplarız, bekleyemeyen dostlar için alternatif mecralar da var.

Buna benzer örnekler, albanez albanez gibi üstatları da bıktırdıkları için kimse artık tavsiye konularına girmek de istemiyor. Yani aslında kendi elleriyle kendi topuklarına sıkıyorlar ancak gel de anlat.

Ben youtube kanalımda dahi tavsiye sorularına günler hatta haftalar sonra geri dönebiliyorum, şartlar böyle olunca sitem etmekte haklılar.

Sorun şu ki DALGA GEÇEMEZLER..
Bizim zamanımızda "görmek ve bakmak" isimli ,....... derken ,anladım ki bu iş muhabbete dönecek her zamanki gibi ,en iyisimi susayım burada :haha1

A Çevrimdışı

Approachfani

Yeni Üye
17 Eki 2020
6
43
Sony XH 9096 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? LG 916 NA ile arasında kaldım. Bir türlü karar veremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim ya :) Adem Helvacı Adem Helvacı
Adem beyin youtube kanalında ps5 için tv karşılaştırması yaptığı videosunda bu iki model de mevcut, o video yardımcı olacaktır, biraz geride plazmadan x90h serisine geçiş yapan bir kullanıcı olarak benim yorumlarım var, ancak 916 konusunda deneyimim yok.

Z Çevrimdışı

zekalanga54

Yeni Üye
10 Ocak 2021
3
36
Herkese merhaba. Ben de yaklaşık 1 aydır tv arayışı içerisindeyim. Samsung, lg gibi ürünler beni aşıyor. Awox, axen vb. diğer markalara da alternatif diye başta yönelsem de okuduklarımdan sonra vazgeçtim. Sonrasında Arçelik bayisinde 50a860b modelini almaya karar verdim. Tv geldi kurulumu falan yapıldı, görüntüsü 4ksı netflixi her şeyi harikaydı ama haftasonu maçları izlerken kamera geçişlerinde sol üstten aşağı doğru gölge çizgi farkettim. Nette araştırayım nedir bu derken bu foruma denk geldim ve vertical banding diye bir kavramla tanıştım. Sonraki gün servisi çağırıp durumu gösterip iade ettim. Arçelik beko grundig de böylelikle gündemimden kalmış oldu. Vestel 509500 veya Regal 50754u gibi modeller ilgimi çekiyor elimde pek başka bir şey kalmadı. Adem Beyin videolarını izlediğimde Toshiba'yı da seçenekler arasına aldım ancak ürünler şu an çok pahalı geliyor bana. Yine aceleniz yoksa 15 ocak sonrasını bekleyin diyen Adem Beye kulak vererek şu an beklemedeyim. Şu anlık bir fiyat düşüşü yok ancak bu tvlerin 4 bin liraları haketmediğini düşünüyorum. Alternatif marka model, kampanya önerilerine açığım.

tvden beklentilerim netflix, blutv prime video gibi smart uygulamalardan eksiklik olmasın ve 4ksını desteklesin.
4k olsun.
maç izlerken bir zahmet vertical banding gibi insanı huylandıran sıkıntılar yaşatmasın.
50 inch olsun. uygun fiyatlı bir 4k durumunda 43 te alabilirim.

Herkese saygılar.

T Çevrimdışı

Taktun

Yeni Üye
2 Ara 2020
15
49
Bazen o kadar saçma gelebilecek bakış açılarım oluyor ki, bu anlamda eleştiri de alıyorum ister istemez lakin benim kıyas mantığım biraz değişik işliyor.

Şöyle bir örnek verelim; Mesela verdiğiniz teknik detaylarda A55 Cortek 1100Mhz 4 Çekirdek işlemci kullanılmış, ''TCL gibi dünya devi bir markaya yakışır'' demek istiyor insan, Öte yandan bir bakıyorsun daha dünkü çocuk gözüyle bakabileceğimiz, kurulalı bir yıl olmuş/olmamış bir şirketin ürettiği, hem de alt segment üretim yapan bir şirketin ürettiği NORDMENDE marka televizyonda adamlar CORTEX A53 1500mhz 4 Çekirdek işlemci kullanmış. Öte yandan TCL nin 2gb kullandığını bu adamlar 1,5gb kullanmış vs.

Detaylar farklı, bir tarafta yine TCL/İnnolux panel varken diğer taraf HKC kullanmış, Mesela henüz sizin bilmediğiniz (Çünkü daha satışa sunulmadı) şu an benim incelediğim ONVO marka televizyonda adamlar SAKAİ marka panel kullanmış. Kimdir bu SAKAİ? SHARP panel üretim tesislerini satın alan ancak Türkiye'de bilinen ÇİNLİ mantığı ile değil, SHARP markasının üretim ilkelerinden sapmadan aynı fabrikada üretim yapan bir panel üreticisi.

Yahu daha dünkü çocuk dediğimiz MEHMET ATMACA ELEKTRONİK üretimindeki alt segment dediğimiz televizyonlarda dahi bu donanım kullanılıyor ise, sizce benim TCL markasından daha büyük beklentilerim olması anormal bir durum mu?

Ben TCL için ''Kötü'' demiyorum. Sadece görmek istediğim farkı göremediğim için üzüntümü dile getiriyorum.

Alt segment üretim yapan adamın ürettiği tv ile kıyaslıyorsak eğer, bu bizim değil TCL nin ayıbıdır.

O zaman bunların hangisi Alt segment, biz neye göre karar verelim?

Bu nedenle TCL yerine ısrarla LG diyorum, SAMSUNG diyorum hatta SONY diyorum, pahalı mahalı ama en azından bilinen bir politikaları var adam gibi.

TCL nin satış sonrası hizmet anlayışındaki rezaletin yansımaları bana ufak ufak gelmeye başladı. Daha çok örneklerini de zamanla göreceğiz.

Dolayısı ile madem bize HİZMET anlamında bir fark yaratamadı, DONANIM anlamında da alt segment dediğimiz üretimlerden (En azından belirtilen model bazında) aman aman bir fark göremiyorsak, TCL nin bizim için nasıl bir ayrıcalığı olabilir ki?

Bence aramalara devam :kiskis
Sevgili Adem Helvacı Adem Helvacı hocam düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sizin de youtube üzerinden paylaştığınız üzere tvlerin fiyatları inanılmaz durumda olduğundan dolayı beklemeye devam ediyorum. Bakalım gücümüz hangi ürünü almaya yetecek oda belli değil zaten. Sizden ricam ilk yazmış olduğum ve de aşağıda yeniden paylaşacağım izleyici profilime göre takip etmem gereken ürünler hakkında fikrinizi rica ediyorum. Sizden edindiğim bilgiler ve kendi yorumlamam ile samsung ve lg markaları içinde ( ürün parça tedarik ve uyum konusu sebebi ile ) model ya da sizin önerebileceğiniz x y z marka ve model benim için yol gösterici olacaktır.

Saygılarımla

- Yaklaşık 3.5 4 m arasında bir mesafeden izliyoruz.
- Gün içerisinde digitürkün yayınları açık oluyor. Zaten izleyen kişiler için sadece görüntüden ibaret olduğu için çok önemi yok. Misal sattığım tvnin sorununu izleyen ahali anlamadı :)
- Ben eğer kullanıyorsam iptv youtube netflix amazon tv arasında eşimle dolaşıyoruz :) Uydu yayını 0 kullanım şeklinde
- Elbette ki çoğu türk erkeği gibi maç merakımız oldukça fazla :)
- Mibox kullanıyorum o sebeple illaki android bir tv zorunluluğum yok.
- An itibari ile evladımla yaşıt samsung 46c650 kurulu ve hala canavar gibi çalışıyor :) ( Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın )

A Çevrimdışı

Atakan1st

Yeni Üye
9 Ara 2020
1
44
65” tv alacağım. Samsung TU serisinde karar kıldım ama 7000 mi 8000 mi alsam karar veremedim. Aralarından donanımsal fark var mı tek fark akıllı kumanda mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ylmz_kahraman Çevrimdışı

ylmz_kahraman

Yeni Üye
10 Ocak 2021
2
34
bir kac tv arasinda kaldim. Almisken biraz uzun omurlu olsun ve ileride karsilasabilecegim farkli ihtiyaclarimi da karsilasin istiyorum. 55 inclik modellere baktim. Pus9435(9k tl- bowers hoparlor artisi var, hdmi2.1 yok),
xh9096(9k tl - hoparlor 20watt olması eksi),
Q70r(9.3k tl - hdmi 2.1 yok),
q70t(8.6k tl - edge led eksisi var) ve
q80t(10.3k tl)
bu tv ler arasinda en fiyat performans hangisi olur? Q80t ses konusunda nasildir? Subwoofer var ama herhangi bir barla desteklememisler bunu. Sinema deneyimi sence nasil olur? Dolby atmos da yok ama cok onemli midir? Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
bir kac tv arasinda kaldim. Almisken biraz uzun omurlu olsun ve ileride karsilasabilecegim farkli ihtiyaclarimi da karsilasin istiyorum. 55 inclik modellere baktim. Pus9435(9k tl- bowers hoparlor artisi var, hdmi2.1 yok),
xh9096(9k tl - hoparlor 20watt olması eksi),
Q70r(9.3k tl - hdmi 2.1 yok),
q70t(8.6k tl - edge led eksisi var) ve
q80t(10.3k tl)
bu tv ler arasinda en fiyat performans hangisi olur? Q80t ses konusunda nasildir? Subwoofer var ama herhangi bir barla desteklememisler bunu. Sinema deneyimi sence nasil olur? Dolby atmos da yok ama cok onemli midir? Adem Helvacı Adem Helvacı
Fiyat performans ve görüntü kalitesi olarak xh9096

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Çok teşekkürler
Teknik özelliklere bakarken hdmi da 60 hz yaziyor cogu tv de, bilgisayar baglayip oyun oynarken bu kadar olacak demek mi bu?
Evet doğrudur.
Şu Ps5 in teknik özellikleri belkide üreticileri 120 fps destekli tv ler üretmek zorunda bırakabilir,en azından led serilerinde bir modelin bu özellikleri destekleyeceğini düşünüyorum.

C Çevrimdışı

cacazx

Yeni Üye
27 May 2020
7
40
merhaba;
daha önce yazmıştım ancak cevap alamadım. umarım mesaj kirliliği yaratmam.
ben hdr10 wcg hb özelliği beraber barındıran 50 inc 4k vestel veya vestel üretimi bir tv arıyorum. hangi modellerinde wcg var acaba?
Adem Helvacı Adem Helvacı Adem bey bir iki kere aynı mesajı yazdım. Mesaj kirliliği de yapmak istemiyorum. O yüzden sizi etiketledim. Yadımcı olursanız çok sevinirim.

Geri
Üst Alt