P Çevrimdışı

Payitaht

Yeni Üye
12 Ara 2019
4
28
Merhaba güzel insanlar benim 1 hafta önce televizyonum bozuldu da acaba bana Android veya Smart televizyon önerebilecek var mı acaba bütçem 3500 4000 TL arası tv önerebilecek var mı öyle çok marka takıntım yok görüntü kalitesi göze hitap etsin yeter şimdiden - iyi günler :)

imagesa42a458998a88dba.jpg

A Çevrimdışı

Ali Desideroo

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
31
Merhaba arkadaşlar, 24 aralıkta toshiba 65ul2063dt modeli televizyon a101e 5499 tlye gelecek. Forumda yazdığınız yorumları okudum. Genel olarak bir memnuniyet söz konusu. Aradan geçen süreçte alıp kullanan arkadaşlar modeli ve markayı tavsiye ederler mi? Kullanan arkadaşlar bu zamana kadar ürünle ilgili ne gibi sorun yaşadınız? 5499 tlye değer mi? Bu fiyat bandında alınabilir en iyi 58 veya 65 inç tv bu mudur?
Standart bir tv kullanıcısım. Genel olarak tv, youtube ve film izleyeceğim.
3.5metre izleme mesafesi için de 65 inç yeterli midir yoksa fazla mı gelir?
Önerilerinizi merakla bekliyorum.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Tesla Tesla
benim artık samsungun resmî satış sitesine hiç güvenim kalmadı. Bugün de 2017 yılına ait 50MU7000 modeli satışa sunulmuş. Dün yoktu mesela. Heralde bugün bir baktılar ki depoda 3 yıldan beri satılmayan bir TV var, hadi satışa koyalım bari dediler.
Samsungun sitesinden alışveriş yapacaklar bu durumları dikkate alsın bence.

teraspy teraspy Adem Helvacı Adem Helvacı
Hocam revizyonlu ürün de olabilir. Kullanımı sıfırlayabilirler. Tabii bunları yapmayıp başka birşey de olabilir. Bu konuda en net bilgiyi Adem Helvacı Adem Helvacı verebilir. Ben Türkiye'de her an herşeyi beklerim:)

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
dahili tv de cccam eklentisi olan tv varmı ? marka model farketmez :sirit :sirit :sirit :sirit :sirit

T Çevrimdışı

tteach

Yeni Üye
21 Ara 2020
32
29
Merhaba değerli abilerim, sony 49xh8077 modelini önerir misiniz? Malumunuz 55q60r stok bulamıyoruz aslında 55” istiyorum ama bu tv tarama hızı 100 hz olduğu için düşündüm , sizlerin tavsiyelerinize ihtiyacım var oturma açısı genelde düz ama bazen yandan da izleniyor, kullanım amacı genel günlük tv kanalları netflix ve YouTube . Lütfen değerli düşüncelerinizi ve model tavsiyelerinizi bekliyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

T tteach, Adem Helvacı Adem Helvacı albanez albanez

Merhaba değerli abilerim, sony 49xh8077 modelini önerir misiniz? Malumunuz 55q60r stok bulamıyoruz aslında 55” istiyorum ama bu tv tarama hızı 100 hz olduğu için düşündüm , sizlerin tavsiyelerinize ihtiyacım var oturma açısı genelde düz ama bazen yandan da izleniyor, kullanım amacı genel günlük tv kanalları netflix ve YouTube . Lütfen değerli düşüncelerinizi ve model tavsiyelerinizi bekliyorum

Veyahutta 55xh8096 da olabilir, ya da sizin önerdiğiniz bir model alabilirim

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kursatakin

Yeni Üye
16 Kas 2020
4
35
Hayirli aksamlar abilerim kardeslerim. Az once amazondan indirimle birlikte philips pus8505 aldim. Bundan sonraki surecte Servis durumu veya ürün geldiginde dikkat etmem gerekenler nelerdir? Bu konuda cok bi bilgim yok. Yardimci olursaniz sevinirim. Saygilar

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Hayirli aksamlar abilerim kardeslerim. Az once amazondan indirimle birlikte philips pus8505 aldim. Bundan sonraki surecte Servis durumu veya ürün geldiginde dikkat etmem gerekenler nelerdir? Bu konuda cok bi bilgim yok. Yardimci olursaniz sevinirim. Saygilar
Hayırlı olsun.
1. Kargo gelirse kutuyu iyice kontrol etmeden teslim alma. Açılma, eziklik veya hasar varsa teslim alma
2. Sorunsuz ise teslim aldıktan sonra müşteri hizmetlerini ara kurulum için kayıt oluştur. Servis seni arayıp randevu verecek.
3. Servis gelince kutuyu kendisi açsın. Kutuyu açarken dikkat et poşetler yirtik mı ? Herhangi bir sorun var mı ? Kontrol et
4. Servis formu hemen imzalatmak istese bile son ana kadar bekle herşey tamam ise imzala.
5. Servis kurulumu bitirdikten sonra servise " Servis menüsünden kullanım miktarına bakmasını iste " 0 veya 0 a yakın saat kullanılmışsa sıkıntı yoktur.
6. Servisten panel testi yapmasını isteyin. Eğer kabul etmezse veya mazeret sunarsa telefonunuza önceden yüklediğiniz ( youtube a yazın Adem Helvacı kanalında linki var telefona yükleyip) panel test uygulaması ile wi-di yoluyla kontrol ediniz.( videosu var ayrıntılı anlatmış)
7. Testlerde bir sıkıntı yoksa servis de tamam demişse siz panele yüzünüzü yaslayarak bir gözünüz kapalı ( videosu var ) panelde eğrilik, kabarma ,panel açıklığı vs var mi diye kontrol ediniz.
8. Tüm işlemler bitince bir sıkıntı yoksa tv niz hayırlı olsun. Eğer sıkıntı varsa servise raporda ekletmeyi isteyin. Kabul etmezse 14 günlük iade hakkınızı kullanarak tv yi
( kutusunu ve faturaları iyi saklayın) iade ediniz.
Insallah bir sıkıntı çıkmaz da güzel güzel kullanırsınız. Güle güle kullanın.
Adem Helvacı Adem Helvacı videolarının özeti bu

W Çevrimdışı

Well Played Pawn

Yeni Üye
6 Ara 2020
8
33
Merhaba,

Sadece (genelde akşamları işten geldiğimde ve tatil günlerimde) 4K BluRay film ve dizi izlemek için 49/50 inç bir TV almak istiyorum.
Smart'ında WebOS, Saphi, Tizen, Roku, Android TV vs. gibi işletim sistemi takıntım yok. Örneğin WebOS ise Android TVBox bağlayıp çözebilirim.
Kanal geçiş hızı takıntım yok, uydu tv kanallarını pek seyretmem.
Yan açı takıntım yok, güneşin yoğun olmadığı vakitlerde ya da akşamları televizyon izliyorum.
Televizyonda PlayStation, XBox, Bilgisayar vs. bağlayıp oyun oynayan biri değilim. Gaming bir tv olması gibi bir takıntım yok.

Bu sebeple Samsung 50Q80T ya da Sony KD-49XH8*** gibi televizyonlara, ihtiyacım olmayan özellikleri için 9.000 TL lerde paralar vermek istemiyorum.

Buna karşın;

Local Dimming (Bölgesel Karartma) takıntım sebebiyle IPS panel aşırı derecede rahatsız ediyor, IPS kesinlikle istemiyorum. Siyah performansı kısmen iyi olmalı.
OLED istemiyorum. Permanent burn-in (kalıcı Logo Yanığı) korkum var. O kadar para verip ghost screen ya da burn-in yaşamak üzücü olur.
Harddisk üzerinden izleyeceğim 60-80 GB arası boyutlarda HEVC / HDR / DTS - X 7.1 / DDP 5.1 Atmos / AC3 / x265 / x264 yapılarında kodlanmış BluRay 4K UltraHD filmleri oynatırken kasma, donma vb. sıkıntılar yaşamamak istiyorum.

Lütfen 49/50 inç bir TV almam için bir öneride bulunabilir misiniz?

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Merhaba güzel insanlar benim 1 hafta önce televizyonum bozuldu da acaba bana Android veya Smart televizyon önerebilecek var mı acaba bütçem 3500 4000 TL arası tv önerebilecek var mı öyle çok marka takıntım yok görüntü kalitesi göze hitap etsin yeter şimdiden - iyi günler :)

imagesa42a458998a88dba.jpg
Boyut beklentin?

Merhaba,

Sadece (genelde akşamları işten geldiğimde ve tatil günlerimde) 4K BluRay film ve dizi izlemek için 49/50 inç bir TV almak istiyorum.
Smart'ında WebOS, Saphi, Tizen, Roku, Android TV vs. gibi işletim sistemi takıntım yok. Örneğin WebOS ise Android TVBox bağlayıp çözebilirim.
Yan açı takıntım yok, güneşin yoğun olmadığı vakitlerde ya da akşamları televizyon izliyorum.
Televizyonda PlayStation, XBox, Bilgisayar vs. bağlayıp oyun oynayan biri değilim. Gaming bir tv olması gibi bir takıntım yok.

Bu sebeple Samsung 50Q80T ya da Sony KD-49XH8*** gibi televizyonlara, ihtiyacım olmayan özellikleri için 9.000 TL lerde paralar vermek istemiyorum.

Buna karşın;

Local Dimming (Bölgesel Karartma) takıntım sebebiyle IPS panel aşırı derecede rahatsız ediyor, IPS kesinlikle istemiyorum. Siyah performansı kısmen iyi olmalı.
OLED istemiyorum. Permanent burn-in (kalıcı Logo Yanığı) korkum var. O kadar para verip ghost screen ya da burn-in yaşamak üzücü olur.
Harddisk üzerinden izleyeceğim 60-80 GB arası boyutlarda HEVC / HDR / DTS - X 7.1 / DDP 5.1 Atmos / AC3 / x265 / x264 yapılarında kodlanmış BluRay 4K UltraHD filmleri oynatırken kasma, donma vb. sıkıntılar yaşamamak istiyorum.

Selamlar, Sony tarafında 50 yok gördüğüm kadarıyla 49 var bu da IPS olur diye biliyorum.

B Çevrimdışı

batu44

Yeni Üye
22 Ara 2020
2
28
Merhaba, TV almayı düşünüyorum fakat bu konuda hiçbir bilgim yok daha önce TV almadım ilk defa araştırıyorum. Mantıksız sorular sorarsam kusuruma bakmayın. :)
Ailem için alacağım sadece TV kanallarını izliyorlar ps, youtube netflix vb. kullanmayacaklar bu yüzden akıllı TV olması gerekmiyor sanırım. Çok da pahalı olmayan bi ürün arıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Kullanım ömrü kısa olmasın ve sorunlu bir servise sahip olmasın yeterli benim için. Çok gerekmese de USB, HDMİ girişleri olması ve 4K olması iyi olabilir.

Merak ettiğim diğer bir konuda şu, akıllı TV almazsam kanalları göstermesi için yanına farklı bi cihaz da almalı mıyım? Almam gerekiyorsa bunun için de tavsiye alabilir miyim? Kanal geçiş hızı, şayet bu cihazla ilgiliyse hızlı olan bi cihaz önerirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden.

Bu ürün hakkında fikir belirtirseniz sevinirim teşekkürler. philips-50pus7805

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44

Veyahutta 55xh8096 da olabilir, ya da sizin önerdiğiniz bir model alabilirim
her 2 sony de 50hz.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhaba,

Buna karşın;

TCL'de şu anki fiyatı 6.500 TL olan android QLED tv var.Tabiki görmüş değilim ama dikkate almanı öneririm,hatta bu tvyi nerede görebileceğini öğren bence çünkü fiyat baya iyi.

Geri
Üst Alt