F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
Bu tv yi bu gün birisi için inceledim ben. Bizzat gördüğüm ürün değil o nedenle performans yorumu yapamam yalnız yanlış hatırlamıyorsam 50hz standart panel olmasının yanısıra rate değeri oldukça düşüktü.

Toshiba parasına olunca (Öyle diyorsunuz) SONY mühendisliğine olan saygıdan ötürü ''neden alınmasın?'' derim ben.
Yine de içerisinde kullanılan donanımların ne olduğunu bilmediğimizi ısrarla belirtmek isterim.

Yani şu geçtiğimiz ay söktüğümüz ve içinden tek bir SONY parçası çıkmayan SONY TV gibi çıar mı bilemiyoruz elbette?

Gerçi TOSHİBA nın içindekilerin ne kadarı TOSHİBA o da ayrı tartışma konusu :kiskis

(Sadece SONY olunca gözümüz kararmasın diye uyarmak istedim)
Hocam selamlar, Sony TV içinden Sony parça çıkmamasını neden bu kadar yadırgıyorsunuz bunu merak ediyorum zira aslolan bütünleşik teknik tasarım ve buna uygun donanımdır bunu neresi üretirse üretsin hiç bir önemi yok ki? Bakın Apple faxcon dahil bir düzine çinliye ürettiriyor donanımı ekranlar zaten Samsung LG vs.. ama planlama tasarım Apple...

Şimdi şu qled meselesi 2013 de triluminos u duyurdu ama kimse demedi ya bu Samsung qled diyor Sony yaptı bunu triluminosdur aslı diye zira çok önemi de yok çünkü ortaya çıkan görüntü çok farklı çünkü sizde biliyorsunuz ki Samsung LG paneller envai marka modelde ama sonuç verim görüntü aynı mı? Değil...
Sizce de parçalardan ziyade çıkan görüntü kalitesine odaklanıp bunu değerlendirmek çok daha doğru değil mi? Yani bakıyorum Samsung bile devretmiş LCD üretimini kaldı ki zaten auo innolux den alıyordu panel ne olacak şimdi kendisi üretmiyor diye kötü mü olacak?

Saygılar sunuyorum...

C Çevrimdışı

captori36

Yeni Üye
1 Eyl 2019
1
31
220.png
bime bu hafta gelecek olan dijitsu 65" Televizyon hakkında yorum yapabilecek var mı? Bu fiyatlara alınır mı fiyat/ performans açısından? televizyon 4-5 metre karşıdan izlenecek. Evimde android box 'ım var. Görüntü için tatmin edici olsa yeter benim için

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Sizin sorunun cevabı basit.
Ancak asıl merak ettiğim, TV alım sürecinizin acil olup olmadığı.

Şöyle Ocak ortalarına doğru beklesek bir şey kaybedermisiniz mesela?

Bunu sadece size değil, istisna durumu olanlar dışında genele de soracağım bu bir hafta on günlük süre içerisinde zira şu çılgın cuma pembe perşembelerden beri kafamı kurcalayan ve yetkililerden de cevabını bir türlü alamadığım sorular var.

Her şeyi geçtim nedir bu stok sorunu arkadaş?

Neyin oyununu oynuyorsunuz bize?
Otomotiv sektörüne çevirdiler bu işi stok yok hadi karaborsa yapalım.Bugün en kaliteli dediğimiz modellerin 55 inçlerinin 7000 , 65 inçlerinin 9000 lira rakamlarında olması gerekirken neredeyse iki katı fiyatla satışa sunulmaları dolandırıcılıktan başka bir şey değil.Acil ihtiyaç yok ise kesinlikle alınmaması gerekiyor.

A Çevrimdışı

AlpAltıner

Yeni Üye
21 Ara 2020
2
41
Merhabalar. Size kişisel uzun kullanım tecrübelerimi kısaca aktarmak isterim.

1-) 2011 yılında Samsung 46" D7000 led serisi televizyon aldım. Hala kullanmaktayım. Hiç arıza yaşamadım. Yoğun olarak annem tarafından normal kanalları seyretmek için kullanılıyor. Alındığından beri ortalama günde 6 saat çalışıyor. Köşelerinde ışık sızmaları bir miktar artmış olsa da hala iyi durumda diyebilirim.

2-) 2017 yılında Samsun 55" KS9500 Suhd led aldım. Suhd olarak geçse de ilk quantum dot teknolojisi içeren serilerden. 2 yılın sonunda garantisi biter bitmez panel arızası verdi. Servis 6500 tl masraf çıkardı. Biraz araştırdım İzmir de FEBA elektronik diye bir firmaya panel tamirine gönderdim. 2000 tl masraf ile onarıldı. Halen aktif kullanıyorum sorun yok.

3-) 2017 yılında Lg OLED 55" C6 aldım. %90 film ve netflix izlemek için kullandım. Arada haber kanalları izledim. Rting sitesinde önerilen ayarlara göre kalibre ettim. Hiç fişten çekmedim. Otomatik kapanma açık, piksel kaydırma açık, panel gürültü temizleme düzenli yaptım. 3 yıl sonunda son derece dikkatli kullanmama rağmen bir haber kanalının logosunun yapıştığını üzülerek yeni fark ettim. Söz konusu burn in sadece kırmızı renkte hafif şekilde belli oluyor. Henüz servise başvurmadım, yakın zamanda didişmemiz başlar sanırım.

Kişisel tecrübelerim böyle. Oled çok ayrı bir deneyim, ancak 3 yılın sonunda özenli kullanıma rağmen böyle olması çok canımı sıktı. :(
Daha az göster
Adem Helvacı Adem Helvacı

YANITLA

Son düzenleme:
MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Şu an size, 3.70m mesafeden 49'' lg tv yi monitör olarak kullanıp yazıyorum.
Her şeyi çok yönlü düşünmek lazım, Mesela gece modu kullanıyorum foprumda ancak bazı detaylar halen oturmadığı için mecburen gündüz moduna geri dönüyorum. Youtube da yine gece modunu kullanıyorum ancak ytb Studio da bu yok.

Bunlar demek oluyo rki günümün çok büyük kısmı oldukça parlak BEYAZ temalı ekranlara bakarak geçiyor, şu an size yazarken dahi 49'' koca beyaz bir ekranın gözümün içine içine projektör gibi patlamasının rahatsızlığını yaşıyorum yalan değil.

Yalnız bu benim kullanım şeklim, siz böyle kullanmayacağınıza göre, beni bu mesafeden 49 rahatsız ediyorken, sizi ortalama aynı mesafede 55 rahatsız eder mi etmez mi onu değerlendirmek lazım.

Yanlış anlaşılmasın, işin içine bir de Vestelin toplayacağı BLU girince ekran boyutunu ne kadar küçük tutsak, hata oranı da o denli az olur mantığından hareketle acaba 49-50'' dolaylarından baksak mı diye sormak isterim size.
Aynen tam da bu yüzden 55'ten vazgeçtim ve dediğiniz gibi karanlık sahneler o kadar fazla değil baktığımız şeylerin çoğu rengarenk.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam selamlar, Sony TV içinden Sony parça çıkmamasını neden bu kadar yadırgıyorsunuz bunu merak ediyorum zira aslolan bütünleşik teknik tasarım ve buna uygun donanımdır bunu neresi üretirse üretsin hiç bir önemi yok ki? Bakın Apple faxcon dahil bir düzine çinliye ürettiriyor donanımı ekranlar zaten Samsung LG vs.. ama planlama tasarım Apple...

Şimdi şu qled meselesi 2013 de triluminos u duyurdu ama kimse demedi ya bu Samsung qled diyor Sony yaptı bunu triluminosdur aslı diye zira çok önemi de yok çünkü ortaya çıkan görüntü çok farklı çünkü sizde biliyorsunuz ki Samsung LG paneller envai marka modelde ama sonuç verim görüntü aynı mı? Değil...
Sizce de parçalardan ziyade çıkan görüntü kalitesine odaklanıp bunu değerlendirmek çok daha doğru değil mi? Yani bakıyorum Samsung bile devretmiş LCD üretimini kaldı ki zaten auo innolux den alıyordu panel ne olacak şimdi kendisi üretmiyor diye kötü mü olacak?

Saygılar sunuyorum...
Güzel yerden yaklaşmışsın dostum, Sony 4K Reality Pro ve Triluminos olayını çok övmüşler, aklım kaymadı değil, kullanıcı yorumu olursa iyi olur.

IPS'ye alışmış birisi olarak VA'dan korkuyorum o sağdan soldan bakma olayı bitiriyor beni, SONY 50'ler VA mıdır acep?

Son düzenleme:
D Çevrimdışı
29 Kas 2020
22
53
adem hocam bana bi tavsiyede ne zaman bulunacaksınız

sizinle 10 15gün beklemek için anlaşmıştık ama cara uzadı

siz hatırlatın ben unuturum dediniz ben haTIRLATTIM AMA YİNE HİÇ Bİ GELİŞME OLAMDI

siz hatırlatın ben unuturum dediniz ben haTIRLATTIM AMA YİNE HİÇ Bİ GELİŞME OLAMDI
HER GÜN FORMA GİRİB İNELELİYORUM NORDMENDE CANLI YAYIN İZLİYORU YANİ FORMU VE SİZİ TAKİBDEYİM AMA ...

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47

HER GÜN FORMA GİRİB İNELELİYORUM NORDMENDE CANLI YAYIN İZLİYORU YANİ FORMU VE SİZİ TAKİBDEYİM AMA ...
Hatırlanmasını istediğiniz konuyu da buraya eklemek lazım

L Çevrimdışı

Llord

Yeni Üye
21 Ara 2020
1
42
Merhaba arkadaşlar samsung 50q80t ve 55q80t arasında boyut harici fark varmı acaba

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
evet q60r kalmamış. Ama dediğim gibi, 1 aydır satışta olmayan diğer QR modellerini (q70r, q80r, q90r) bugün satışta görünce, baya şüphelendim...
Tesla Tesla
benim artık samsungun resmî satış sitesine hiç güvenim kalmadı. Bugün de 2017 yılına ait 50MU7000 modeli satışa sunulmuş. Dün yoktu mesela. Heralde bugün bir baktılar ki depoda 3 yıldan beri satılmayan bir TV var, hadi satışa koyalım bari dediler.
Samsungun sitesinden alışveriş yapacaklar bu durumları dikkate alsın bence.

teraspy teraspy Adem Helvacı Adem Helvacı

B Çevrimdışı

Bahadırr

Yeni Üye
17 Ara 2020
4
31
Arkadaşlar selam

Çok kafam karışık, sizlerden yardım istemeye geldim.

2 televizyon arasında kaldım diyebilirim aslında. Ama önerilerinize de açığım :)

-Sony 49X7055​

-Samsung 50TU8000​

Ekstradan, nasıl bir TV aradığıma dair bilgi olsun.

-3bin ila 5.500 arası
-En az 5 sene sorunsuz çalışacak
-Herhangi işletimsel sorun ile beni üzmeyecek
-Ses konusunda beni tatmin edecek
-Geçişlerde kasma, donma VS yapmayacak

Genellikle netflix, YouTube vb platformları izleyeceğim bir adet televizyon aramaktayım. Önerilerinize her zamankinden daha çok açığım.

Şimdiden çok teşekkürler...

albanez [IMG alt="albanez"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/1/1453.jpg?1588232921[/IMG] albanez albanez Adem Helvacı [IMG alt="Adem Helvacı"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1602502248[/IMG] Adem Helvacı Adem Helvacı

TEKNOwest [IMG alt="TEKNOWEST"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/3/3256.jpg?1599499509[/IMG] TEKNOwest TEKNOWEST

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Tesla Tesla
benim artık samsungun resmî satış sitesine hiç güvenim kalmadı. Bugün de 2017 yılına ait 50MU7000 modeli satışa sunulmuş. Dün yoktu mesela. Heralde bugün bir baktılar ki depoda 3 yıldan beri satılmayan bir TV var, hadi satışa koyalım bari dediler.
Samsungun sitesinden alışveriş yapacaklar bu durumları dikkate alsın bence.

teraspy teraspy Adem Helvacı Adem Helvacı
Bunların revizyonlu ürün olma ihtimali çok yüksek.

Geri
Üst Alt