Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam benim marka takıntım yok, sizden öğrendiğim kadarıyla bu iş bilgisayar gibi dışı marka içi toplama. Benim için amaca hizmet etmesi. Teknolojiye yetişmek mümkün olmadığı gibi şu ekonomik durumda fazla para da bağlamak istemiyorum. Ben markaya ekstra para da vermek istemiyorum. Şuan evimde 11 yıllık 82 ekran Vestel Full HD LCD televizyon var. Siz bu cihazların ciğerini bildiğiniz için önünde yazan markadan çok içindeki kullanılan malzeme kalitesine para vermek istiyorum. 55 ekran kullanım uygun mu acaba?
Şu an size, 3.70m mesafeden 49'' lg tv yi monitör olarak kullanıp yazıyorum.
Her şeyi çok yönlü düşünmek lazım, Mesela gece modu kullanıyorum foprumda ancak bazı detaylar halen oturmadığı için mecburen gündüz moduna geri dönüyorum. Youtube da yine gece modunu kullanıyorum ancak ytb Studio da bu yok.

Bunlar demek oluyo rki günümün çok büyük kısmı oldukça parlak BEYAZ temalı ekranlara bakarak geçiyor, şu an size yazarken dahi 49'' koca beyaz bir ekranın gözümün içine içine projektör gibi patlamasının rahatsızlığını yaşıyorum yalan değil.

Yalnız bu benim kullanım şeklim, siz böyle kullanmayacağınıza göre, beni bu mesafeden 49 rahatsız ediyorken, sizi ortalama aynı mesafede 55 rahatsız eder mi etmez mi onu değerlendirmek lazım.

Yanlış anlaşılmasın, işin içine bir de Vestelin toplayacağı BLU girince ekran boyutunu ne kadar küçük tutsak, hata oranı da o denli az olur mantığından hareketle acaba 49-50'' dolaylarından baksak mı diye sormak isterim size.

A Çevrimdışı

Aydin048

Yeni Üye
20 Ara 2020
6
39
Şu an size, 3.70m mesafeden 49'' lg tv yi monitör olarak kullanıp yazıyorum.
Her şeyi çok yönlü düşünmek lazım, Mesela gece modu kullanıyorum foprumda ancak bazı detaylar halen oturmadığı için mecburen gündüz moduna geri dönüyorum. Youtube da yine gece modunu kullanıyorum ancak ytb Studio da bu yok.

Bunlar demek oluyo rki günümün çok büyük kısmı oldukça parlak BEYAZ temalı ekranlara bakarak geçiyor, şu an size yazarken dahi 49'' koca beyaz bir ekranın gözümün içine içine projektör gibi patlamasının rahatsızlığını yaşıyorum yalan değil.

Yalnız bu benim kullanım şeklim, siz böyle kullanmayacağınıza göre, beni bu mesafeden 49 rahatsız ediyorken, sizi ortalama aynı mesafede 55 rahatsız eder mi etmez mi onu değerlendirmek lazım.

Yanlış anlaşılmasın, işin içine bir de Vestelin toplayacağı BLU girince ekran boyutunu ne kadar küçük tutsak, hata oranı da o denli az olur mantığından hareketle acaba 49-50'' dolaylarından baksak mı diye sormak isterim si

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
adem bey onun videosunu izledim ancak panelleri farklı olduğundan onun bahsettiği ışık sızmasının bunda olup olmayacagını bilemiyorum sizin gözünüzde bu iki panel üreticisinden hangisi daha kalitelidir acaba normalde vestel 50u9500 alıcaktım 3600e ancak bunu görünce android olması ve büyük olması sebebiyle 4200e bunu aldım ancak kafamda deli sorular :)
Sorun çıkarsa sorun yok, neticede mesafeli satış sözleşmesi kapsamındasınız lakin içinize sinmeyen bir ürünün iade süreci de bizim prosedürlerimizde biraz risk üstlenmek gibi oluyor sanki sinir stres yaşama olasılığı anlamında.

Yani tereddütleriniz var ise baştan iptal etmeniz daha kolay yol.

A Çevrimdışı

Aydin048

Yeni Üye
20 Ara 2020
6
39
Sorun değil hocam 50" de olur. Dediğim gibi ben şuan zaten 82 ekranda izliyorum? Yani sizin 50" olarak tavsiye edebileceğiniz ürün varsa onu da takip edebilirim benim acelem de yok TV almak için,
Ayrıca bende Köyceğiz liyim hocam. Memlekete geldiğimde sizi de görmek isterim☺️ teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,302
Daha iyisi kısmı biraz tartışılır ancak aynısı konusunda ben güvenirim.
Yaşına bakacak olursak, sizin satın aldığınız dönemin panellerinin kalitesinin YARISI ancak var günümüz üretimlerinde
Eski Samsungun görüntüsünü kısmen arayabilirsiniz şimdiden uyarmış olayım :)
Umarım aramayız hocam ne diyim:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üçü de iyi tv yanlış bir tercih diyemem
Aslında “o para o modele verilirmi” denilecek biri varmı diye sormak istedim. Cevabını vermiş oldunuz teşekkürler.

B Çevrimdışı

Bilgehan

Yeni Üye
20 Ara 2020
19
31
@Bilgehan,Merhabalar abi ben canlı yayından geldim burdan yaz demiştiniz bana. Ben Regal 65R7540UA tv aldım fakat ekran içinde siyah bir parça kalmış fabrikada kapatırlarken ve değişime gitti tekrar aynı tv geldi onunda hatası ölü piksel ve içinde bulutlanma olmasıydı. Tekrar değişim yapacaklarını bu modelin fabrikada kalmadığını söylediler ve bana Regal 65r754u(daha piyasaya yeni çıkacak bi ürünmüş sanırım) ve Vestel 65U9500 teklif ettiler bende Regalde sorun yaşadığım ve diğer teklif ettikleri 65R754U piyasaya yeni sürüleceği için güvenemedim Vestel seçtim bana daha iyi olduğunu söylediler ama bundada çok fazla ölü piksel hatası ve bulutlanma çıktı sizce ne gibi bir yol izlemeliyim hangis iyidir ve hangisini seçmeliyim. Adem Helvacı Adem Helvacı
F fikoloji

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Daha iyisi kısmı biraz tartışılır ancak aynısı konusunda ben güvenirim.
Yaşına bakacak olursak, sizin satın aldığınız dönemin panellerinin kalitesinin YARISI ancak var günümüz üretimlerinde
Eski Samsungun görüntüsünü kısmen arayabilirsiniz şimdiden uyarmış olayım :)
Ben 8 senelik Vestel 47PF9060 modelinden geçtim ve çok memnun kaldım kısa sürede. İnşallah bu memnuniyet hep devam eder. Siz de memnun kalırsınız. Bu arada Adem Helvacı Adem Helvacı hocam benim bu vestel açınca pembe ekran geliyor sonra kapatıp tekrar açılınca düzeliyor. Bir tanıdığıma kullanması için vermek istiyorum lakin arızası ileride büyür mü bu konuda tereddüt ediyorum.

Q Çevrimdışı

qolqe

Yeni Üye
20 May 2020
14
Merhaba,

epey zaman önce sitede gene tavsiye istemiştim ve sağolsun Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji Koro96 Koro96 hocalarım çok yardımcı olmuşlardı fakat sonra a101 bir jkere önerilen tv yi getirdi onuda yakalayamadım mevcut tv de gittiği yere kadar gitsin istedim fakat 3 hafta önce çocuk televizyonu kırdı televizyonsuz bu opandemi sürecinde çocuk için çok zor oluyor evden çalışmayıda yapamıyrosun habire ilgilenmen gerekiyor o yüzden Adem hocamın ocak ortalarına kadar bekleyin önerisinede kalamıyoruz o yüzden önümüzdeki birkaç gün içinde hatta salıya kadar bir tv almak istiyorum ki yılbaşı tatilinden önce gelsin ve kurulsun. TCL televizyon almak istiyordum şuanda fiyatlarıda yaklaşık 800TL düştü en uzun gece mece muhabbetine (pazarlama taktikleri) sitedeki yarım saatlik videoyuda izledim birçok soruya cevap aldım ama sadece şu ışık hüzmesi olayı çok sıkıntı yarattı sonuçta TV alıp 6 ay da bir değiştirmeyeceğimiz için düzgün eğlenceli bir şey almak istiyorum 4.500 e kadar maksimum çıkabileceğim 50 ve üzeri öneri yapabileceğiniz marka modele inanılmaz ihtiyacım var teşekekkrüler.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam canlı yayından geldim. ismini okuyamadığınız benim:) şimdi durum şu . toshiba 43ll3a63dt aldım tarayıcıda dondu kapanıp açıldı tv. iade ettim. biraz daha artırayım bütçeyi takılmayan donmayan birşey alayım dedim 43pus 7505 aldım iki gün dayanabildim. youtube a girmiyor . kendi ayarlar menüsünden çıkmıyor.

43pus7505 youtube a girmiyor - YouTube

43pus7505 ayarlardan çıkmıyor - YouTube

hareketli görüntülerde de ara ara karelenmeler görüyordum.paketledim iade edeceğim.

boyutu da artırdım 49 50 inç birşey bakıyorum artık.
beklediğim smart performansını ancak bir tv box ile alacağımı anladım.
2500 e hallederim ben bu tv işini diye kurmuştum aklımda bu arayışa girmeden önce. (nerdeee)
canlı yayında 3200 demiştim ama max 3500 e kadar çıkayım bi 500 de tv boxa gidecek zaten. etti mi sana 4000. canlı yayında söylediğiniz vestel 50ud6300 bütçemi aşıyor
acelem yok philipsin iade işlemleri var zaten. bekle derseniz beklerim yani.

özetle 49-50 inç smart farketmeyen full hd bile olur 3500 tlye kadar tavsiyenizi bekliyorum. film dizi ve youtube izlenecek. maçla ve tv kanallarıyla işim olmaz. çok fazla yan açılardan izlenmeyecek va ips farketmez benim için.
şimdiden teşekkür ederim
adem hocam hatırlatayım dedim.

Geri
Üst Alt