Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
adem hocam hatırlatayım dedim.
Aklıma gelmişken yazayım, Mibox bilmemne indirimi ile 389 dan 359 a indi bu gün. Teknoseyirden Umut Koçakın Twitinde gördüm bilginiz olsun.

Yani tv bütçesini 150 daha oradan arttırabilirsiniz belki :kas

Şimdi, o halde size biraz araştırma yapmam lazım, ancak bunu Salı gününden önce de yapamam açık açık yazayım zira geçen haftadan pazartesi günümün her bir 30 dakikalık periyotu planlı.

nasılsa evde tv de varmış.

Salı günü bana yazın lütfen, sizin konuyu çözelim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cevap verirseniz sevinirim ..bu sefer iyi geceler :)))
Bu tv yi bu gün birisi için inceledim ben. Bizzat gördüğüm ürün değil o nedenle performans yorumu yapamam yalnız yanlış hatırlamıyorsam 50hz standart panel olmasının yanısıra rate değeri oldukça düşüktü.

Toshiba parasına olunca (Öyle diyorsunuz) SONY mühendisliğine olan saygıdan ötürü ''neden alınmasın?'' derim ben.
Yine de içerisinde kullanılan donanımların ne olduğunu bilmediğimizi ısrarla belirtmek isterim.

Yani şu geçtiğimiz ay söktüğümüz ve içinden tek bir SONY parçası çıkmayan SONY TV gibi çıar mı bilemiyoruz elbette?

Gerçi TOSHİBA nın içindekilerin ne kadarı TOSHİBA o da ayrı tartışma konusu :kiskis

(Sadece SONY olunca gözümüz kararmasın diye uyarmak istedim)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,712
64
modeller de satışa başlamış. Yani 1-2 gün öncesine kadar yokken, R serisinin üretimi yokken, bu modeller nasıl birden satışa sunulmaya başlandı, aklımda samsungun sitesindeki tüm R serileriyle (hem RU hem QR) ilgili şüpheler oluşmaya başladı. Samsung, stoklarında sıfır-kapalı kutu olarak bu TV'leri bunca zamandır tutuyordu da niye daha 1-2 gün öncesine kadar satışta değildi mesela? yoksa, bu TVler bir şekilde iade edildi de, tekrar mı satışa çıkardı samsung? bunu öğrenmenin bir yolu vr mıdır, samsung servisi ya da genel müdürlükte çalışan tanıdığı, bildiği varsa, yardımcı olabilir misiniz?
Aragorn Aragorn Adem Helvacı Adem Helvacı teraspy teraspy
Hiç tanıdığım yok inan,yoksa mutlaka sorardım şaka yollu da olsa ,bilgi alırdım :ok

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Aklıma gelmişken yazayım, Mibox bilmemne indirimi ile 389 dan 359 a indi bu gün. Teknoseyirden Umut Koçakın Twitinde gördüm bilginiz olsun.

Yani tv bütçesini 150 daha oradan arttırabilirsiniz belki :kas

Şimdi, o halde size biraz araştırma yapmam lazım, ancak bunu Salı gününden önce de yapamam açık açık yazayım zira geçen haftadan pazartesi günümün her bir 30 dakikalık periyotu planlı.

nasılsa evde tv de varmış.

Salı günü bana yazın lütfen, sizin konuyu çözelim :ok
tamamdır hocam hiç acelem yok. ben size hatırlatırım . bilgi için teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben 8 senelik Vestel 47PF9060 modelinden geçtim ve çok memnun kaldım kısa sürede. İnşallah bu memnuniyet hep devam eder. Siz de memnun kalırsınız. Bu arada Adem Helvacı Adem Helvacı hocam benim bu vestel açınca pembe ekran geliyor sonra kapatıp tekrar açılınca düzeliyor. Bir tanıdığıma kullanması için vermek istiyorum lakin arızası ileride büyür mü bu konuda tereddüt ediyorum.
Tahmin ettiğim durum ise basit bir Flex oksit sorunu.

A Çevrimdışı

Aydin048

Yeni Üye
20 Ara 2020
6
39
Şu an size, 3.70m mesafeden 49'' lg tv yi monitör olarak kullanıp yazıyorum.
Her şeyi çok yönlü düşünmek lazım, Mesela gece modu kullanıyorum foprumda ancak bazı detaylar halen oturmadığı için mecburen gündüz moduna geri dönüyorum. Youtube da yine gece modunu kullanıyorum ancak ytb Studio da bu yok.

Bunlar demek oluyo rki günümün çok büyük kısmı oldukça parlak BEYAZ temalı ekranlara bakarak geçiyor, şu an size yazarken dahi 49'' koca beyaz bir ekranın gözümün içine içine projektör gibi patlamasının rahatsızlığını yaşıyorum yalan değil.

Yalnız bu benim kullanım şeklim, siz böyle kullanmayacağınıza göre, beni bu mesafeden 49 rahatsız ediyorken, sizi ortalama aynı mesafede 55 rahatsız eder mi etmez mi onu değerlendirmek lazım.

Yanlış anlaşılmasın, işin içine bir de Vestelin toplayacağı BLU girince ekran boyutunu ne kadar küçük tutsak, hata oranı da o denli az olur mantığından hareketle acaba 49-50'' dolaylarından baksak mı diye sormak isterim size.
Sorun değil hocam 50" de olur. Dediğim gibi ben şuan zaten 82 ekranda izliyorum? Yani sizin 50" olarak tavsiye edebileceğiniz ürün varsa onu da takip edebilirim benim acelem de yok TV almak için,
Ayrıca bende Köyceğiz liyim hocam. Memlekete geldiğimde sizi de görmek isterim☺️ teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sorun değil hocam 50" de olur. Dediğim gibi ben şuan zaten 82 ekranda izliyorum? Yani sizin 50" olarak tavsiye edebileceğiniz ürün varsa onu da takip edebilirim benim acelem de yok TV almak için,
Ayrıca bende Köyceğiz liyim hocam. Memlekete geldiğimde sizi de görmek isterim☺️ teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
Halihazırda izlediğin bir tv olması nedeniyle biraz beklemenizi tercih ederim zira daha önceki mesajlarımda da yazdığım üzere kafamı kurcalayan durumlar var.

Ayrıca ne zaman isterseniz bekleriz kapımız her daim açık :)

A Çevrimdışı

Aydin048

Yeni Üye
20 Ara 2020
6
39
Halihazırda izlediğin bir tv olması nedeniyle biraz beklemenizi tercih ederim zira daha önceki mesajlarımda da yazdığım üzere kafamı kurcalayan durumlar var.

Ayrıca ne zaman isterseniz bekleriz kapımız her daim açık :)
Tamamdır o zaman hocam ben beklemeye geçiyorum... Sizin kafanızı kurcalayan durumlar ne zaman netleşirse yorumunuzu beklerim hocam, iyi geceler. Bugün çok yorduk sizi, hakkınızı helal edin...

J Çevrimdışı

Jhmman

Yeni Üye
20 Eki 2020
13
44
Genel yorumlarımda buna benzer cevaplar var, benim için bunları yazmak hoş olmasa da gerçekler bunlar ne yazık ki.

TFT LCD dünyasında eski kaliteleri artık kesinlikle bulamayacağız. İş ağırlıklı şekilde quantum ve nano üretimlerinin yoğunlaştırılmasına kayacak, alt segmentler standart panellerin mecrası olacak, çok değil 2-3 yıl içerisinde olacak tüm bunlar.

Bazı premium zannedilebilecek üretimlerde garanti süresi içerisinde oluşan panel arızalarında aynı ürtimi bulamayacakları için minik bir fark ile quantum veya nano panel ürün teklif edecek üreticiler göreceksiniz.

2 yıl sonra siz de buradasınız, ölmez sağ kalırsam ben de buradayım bakın bu yazdıklarımı unutmayın :)

Dolayısı ile sizin gibi hassasiyeti olanları oraya mecbur bırakacaklar, nereye? Quantum ve nanoların dünyasına.

En azından 49Q60R incelemenizi öneririm size.

Satın alım süreciniz acil değil ise Ocak ortalarına kadar beklemeniz tavsiyemdir.
İlgi ve alakanız için çok çok teşekkür ederim

T Çevrimdışı

Tarık67

Yeni Üye
20 Ara 2020
3
26
T Tarık67, Adem Helvacı Adem Helvacı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abilerim öncelikle merhabalar 3000-3500 ü geçmeyen bi TV almayı düşünüyoruz aradığımız özellik olarak pek fazla şey aramıyorum paneli sağlam olsun renkler güzel olsun yeterli. TV'yi karşıdan izliyoruz. Büyüklük olarak 49 inçden büyük olmasını istiyoruz önerilere açığım. Şimdiki 49 inç daha büyük bir TV arıyoruz bu Tv'de ekran panel sıkıntısı oldu ve yapımı 3000 TL'yi buluyor yaptırmak yerine yeni bir TV almayı düşünüyorum fikriniz nedir ? Şimdiki tvmiz Philips 49 pus 7101 modeli panel değişmek mi yeni TV almak mı mantıklı olur
16084665924753021665658863160724b27ae324f7f894f5.jpg

Adem Helvacı Adem Helvacı

Geri
Üst Alt