TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Arkadaşlar trendyol üzerinden şuan TCL 55P8M Ürününü 4208 TL ye sipariş verdim indirimde olduğunu görünce bodoslama daldım çokta bilgim yok sizce o fiyata 55 inç daha iyi bir ürün alınırmı acil yardımcı olursanız iptal edebilirim sizden yardım talep ediyorum çok teşekkürler şimdiden
Aragorn [IMG alt="Aragorn"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/1/1306.jpg?1521302888[/IMG] Aragorn Aragorn mightythor [IMG alt="mightythor"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/2/2509.jpg?1597333190[/IMG] mightythor mightythor albanez [IMG alt="albanez"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/1/1453.jpg?1588232921[/IMG] albanez albanez Adem Helvacı [IMG alt="Adem Helvacı"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1602502248[/IMG] Adem Helvacı Adem Helvacı
50'' inceleme videosu var en azından fikir verir.

J Çevrimdışı

Jhmman

Yeni Üye
20 Eki 2020
13
44
Mrb üstadlar daha önce sizlerden aldığım bilgiler ile bir tv tamir etmişliğim bile var ama nazar değdi ve paneli kırıldı, Philips 42pfl6198 model di ve görüntüden çok memnundum, bu sebeple yine Philips tercih ederek 50pus7505 aldık ama bence fiyasko örnek olarak beyazlar pembe gibi, insanların yüzleri sanki hasta gibi maviye çalan hastalıklı bir renk ve ne yaptımsa olmadı, demek ki kalite düşmüş deyip iade ettim, sonrası LG 43un7400 aldım , bunda da netlik yok ayrıntı sıfır , eski tv de insanların yüzleri canlı tabiri caizse yüzünde ki tüğ bile belli olurdu , Artık kafam karıştı yok İps yok va yada mva , sizlerden ricam 43-49 arası dik veya max 30 dereceden aydınlık odada izlenecek bir tv tavsiye edebilir misiniz , gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var ? teşekkürler

A Çevrimdışı

Aydin048

Yeni Üye
20 Ara 2020
6
39

Herkese merhaba,
Ben,
Oturma odasında, izleme mesafesi 2,5 /4 metre arası L köşe takımında, çoğunlukla karşıdan izleyebileceğim, 4k olması öncelikli, tercihim 55"(ama mesafe uygunsa tatbiki de) ekran boyutunda bir televizyon önerisi isteyecektim. Netflix, YouTube ağırlıklı, Futbol ve ulusal kanal izleyebileceğim 3000/4000₺ arası televizyon önerirseniz sevinirim.
Ayrıca bugün Adem abinin canlı videosunu izledim, emeğine ve bilgisini paylaştığı için çok teşekkürler..

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Arkadaşlar aşağıdaki 55” Televizyonlardan Samsungu tercih ettim ama kargo daha gelmedi. İyimi ettim kötümü bilmiyorum ama vakit varken dönüş yapabilirim. Netflix ve youtube ağırlıklı kullanacağım, Xiaomi Mibox ve PS4 kullanıyorum (çok aktif olmasada Fifa vb oyunlar oynarım). 3 modelde 8500 TL

Sony 55XH9077
Lg 55Nano916
Samsung 55q70t
Hocam 2 gün önce 55Q70T aldım. Kullanıyorum ve memnunum. Bence benim görüşüm hiç iptal ile uğraşmayın. Gelsin kargo. Ayrıca bende mi box s ve fire stick tv var. İkisini de satmayı düşünüyorum. Samsung Tizen çok hoşuma gitti. Yeterli gelecek gibi.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,300

Hocam 2 gün önce 55Q70T aldım. Kullanıyorum ve memnunum. Bence benim görüşüm hiç iptal ile uğraşmayın. Gelsin kargo. Ayrıca bende mi box s ve fire stick tv var. İkisini de satmayı düşünüyorum. Samsung Tizen çok hoşuma gitti. Yeterli gelecek gibi.
Babamın evinde Sony 8 serisi var 4 5 yıl önce aldı. Görüntü şahane. Bu Samsungta aynı yada daha iyisini yakalarım umarım. Eski televizyonumda Samsung. 7-8 yıl oldu tık demedi. Boyu küçük olduğu için yeni aldım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Merhaba Adem hocam YouTubedaki videoyu izledikten sonra buraya geldim uzun zamandir televizyon arıyorum bir türlü bulamadım tam buldum diyorum yorumlara baktıkça bulduklarımdan vazgeçiyorum.
Yaklaşık 2,5-3 MT karşıdan izleme ve genel olarak Netflix, YouTube ve maç izlenmesi olacak.
Bütçe olarak ta 5.000 ile 8.000 arası onerebileceginiz bir televizyon tavsiyesinde yardımcı olur musunuz
Adem Helvacı Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOWEST
Sizin sorunun cevabı basit.
Ancak asıl merak ettiğim, TV alım sürecinizin acil olup olmadığı.

Şöyle Ocak ortalarına doğru beklesek bir şey kaybedermisiniz mesela?

Bunu sadece size değil, istisna durumu olanlar dışında genele de soracağım bu bir hafta on günlük süre içerisinde zira şu çılgın cuma pembe perşembelerden beri kafamı kurcalayan ve yetkililerden de cevabını bir türlü alamadığım sorular var.

Her şeyi geçtim nedir bu stok sorunu arkadaş?

Neyin oyununu oynuyorsunuz bize?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Babamın evinde Sony 8 serisi var 4 5 yıl önce aldı. Görüntü şahane. Bu Samsungta aynı yada daha iyisini yakalarım umarım. Eski televizyonumda Samsung. 7-8 yıl oldu tık demedi. Boyu küçük olduğu için yeni aldım.
Daha iyisi kısmı biraz tartışılır ancak aynısı konusunda ben güvenirim.
Yaşına bakacak olursak, sizin satın aldığınız dönemin panellerinin kalitesinin YARISI ancak var günümüz üretimlerinde
Eski Samsungun görüntüsünü kısmen arayabilirsiniz şimdiden uyarmış olayım :)

M Çevrimdışı

mertcan78

Yeni Üye
12 Ara 2020
32
31
yardımcı olma sansınız varmı acaba lütfen sabaha kadar iptal edebilirim
Birde 50 inç modelinde INNOLUX panel varken 55 de CSOT panel yazıyor bunların farkı nedir ve hangisi daha iyidir acaba

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mrb üstadlar daha önce sizlerden aldığım bilgiler ile bir tv tamir etmişliğim bile var ama nazar değdi ve paneli kırıldı, Philips 42pfl6198 model di ve görüntüden çok memnundum, bu sebeple yine Philips tercih ederek 50pus7505 aldık ama bence fiyasko örnek olarak beyazlar pembe gibi, insanların yüzleri sanki hasta gibi maviye çalan hastalıklı bir renk ve ne yaptımsa olmadı, demek ki kalite düşmüş deyip iade ettim, sonrası LG 43un7400 aldım , bunda da netlik yok ayrıntı sıfır , eski tv de insanların yüzleri canlı tabiri caizse yüzünde ki tüğ bile belli olurdu , Artık kafam karıştı yok İps yok va yada mva , sizlerden ricam 43-49 arası dik veya max 30 dereceden aydınlık odada izlenecek bir tv tavsiye edebilir misiniz , gerçekten tavsiyeye ihtiyacım var ? teşekkürler

Genel yorumlarımda buna benzer cevaplar var, benim için bunları yazmak hoş olmasa da gerçekler bunlar ne yazık ki.

TFT LCD dünyasında eski kaliteleri artık kesinlikle bulamayacağız. İş ağırlıklı şekilde quantum ve nano üretimlerinin yoğunlaştırılmasına kayacak, alt segmentler standart panellerin mecrası olacak, çok değil 2-3 yıl içerisinde olacak tüm bunlar.

Bazı premium zannedilebilecek üretimlerde garanti süresi içerisinde oluşan panel arızalarında aynı ürtimi bulamayacakları için minik bir fark ile quantum veya nano panel ürün teklif edecek üreticiler göreceksiniz.

2 yıl sonra siz de buradasınız, ölmez sağ kalırsam ben de buradayım bakın bu yazdıklarımı unutmayın :)

Dolayısı ile sizin gibi hassasiyeti olanları oraya mecbur bırakacaklar, nereye? Quantum ve nanoların dünyasına.

En azından 49Q60R incelemenizi öneririm size.

Satın alım süreciniz acil değil ise Ocak ortalarına kadar beklemeniz tavsiyemdir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Herkese merhaba,
Ben,
Oturma odasında, izleme mesafesi 2,5 /4 metre arası L köşe takımında, çoğunlukla karşıdan izleyebileceğim, 4k olması öncelikli, tercihim 55"(ama mesafe uygunsa tatbiki de) ekran boyutunda bir televizyon önerisi isteyecektim. Netflix, YouTube ağırlıklı, Futbol ve ulusal kanal izleyebileceğim 3000/4000₺ arası televizyon önerirseniz sevinirim.
Ayrıca bugün Adem abinin canlı videosunu izledim, emeğine ve bilgisini paylaştığı için çok teşekkürler..
İşin içine futbol da girince, 3-4K aralığında 55'' ürün oldukça kritik bir durum.
Gönül ister ki bir 49RU7100 en azından alabilesiniz lakin o dahi 4500tl bantlarındaydı ve stok yok şu an.

TU serisinden bu gün görüştüğümüz üzere kesinlikle uzak durmalıyız o yüzden onu da unutuyoruz.

Marka takıntınız yok ise Vestel grubundan bakabiliriz isterseniz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
yardımcı olma sansınız varmı acaba lütfen sabaha kadar iptal edebilirim
Birde 50 inç modelinde INNOLUX panel varken 55 de CSOT panel yazıyor bunların farkı nedir ve hangisi daha iyidir acaba
Q70 de tereddüt edeceğimiz tek ama tek konu edge led olmasıdır ki forumumuzda bu modeli bizzat kullanan sevgili N NecatiB den bu konuda referans alabilirsiniz zira sürekli yazdığım üzere EN DEĞERLİ YORUM HER ZAMAN GERÇEK KULLANICI YORUMUDUR :ok

M Çevrimdışı

mertcan78

Yeni Üye
12 Ara 2020
32
31
Q70 de tereddüt edeceğimiz tek ama tek konu edge led olmasıdır ki forumumuzda bu modeli bizzat kullanan sevgili N NecatiB den bu konuda referans alabilirsiniz zira sürekli yazdığım üzere EN DEĞERLİ YORUM HER ZAMAN GERÇEK KULLANICI YORUMUDUR :ok
adem bey onun videosunu izledim ancak panelleri farklı olduğundan onun bahsettiği ışık sızmasının bunda olup olmayacagını bilemiyorum sizin gözünüzde bu iki panel üreticisinden hangisi daha kalitelidir acaba normalde vestel 50u9500 alıcaktım 3600e ancak bunu görünce android olması ve büyük olması sebebiyle 4200e bunu aldım ancak kafamda deli sorular :)

A Çevrimdışı

Aydin048

Yeni Üye
20 Ara 2020
6
39
İşin içine futbol da girince, 3-4K aralığında 55'' ürün oldukça kritik bir durum.
Gönül ister ki bir 49RU7100 en azından alabilesiniz lakin o dahi 4500tl bantlarındaydı ve stok yok şu an.

TU serisinden bu gün görüştüğümüz üzere kesinlikle uzak durmalıyız o yüzden onu da unutuyoruz.

Marka takıntınız yok ise Vestel grubundan bakabiliriz isterseniz.
Hocam benim marka takıntım yok, sizden öğrendiğim kadarıyla bu iş bilgisayar gibi dışı marka içi toplama. Benim için amaca hizmet etmesi. Teknolojiye yetişmek mümkün olmadığı gibi şu ekonomik durumda fazla para da bağlamak istemiyorum. Ben markaya ekstra para da vermek istemiyorum. Şuan evimde 11 yıllık 82 ekran Vestel Full HD LCD televizyon var. Siz bu cihazların ciğerini bildiğiniz için önünde yazan markadan çok içindeki kullanılan malzeme kalitesine para vermek istiyorum. 55 ekran kullanım uygun mu acaba?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Arkadaşlar aşağıdaki 55” Televizyonlardan Samsungu tercih ettim ama kargo daha gelmedi. İyimi ettim kötümü bilmiyorum ama vakit varken dönüş yapabilirim. Netflix ve youtube ağırlıklı kullanacağım, Xiaomi Mibox ve PS4 kullanıyorum (çok aktif olmasada Fifa vb oyunlar oynarım). 3 modelde 8500 TL

Sony 55XH9077
Lg 55Nano916
Samsung 55q70t
Üçü de iyi tv yanlış bir tercih diyemem

Geri
Üst Alt