Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi tv ünitesine normalde 102 üzeri uymaz ama arkasını kestiririz diyorlar. Yani sadece altı kalırsa 120 cm civarına kadar olur. Ben önermiş olacağım için sıkıntı çıkarmayacak bir tv lazım özellikle :ok

Abi hele bir de kayınpeder durumları var ise Biz yine de daha iyi tanıdığımız ürünlere yönelelim, 43R6520F incelermisin rica etsem. :ok

Seph-y Çevrimdışı

Seph-y

Yeni Üye
2 Haz 2018
12
Fakat bunlardaki aşırı fahiş zamlar milleti çin işi, koreli, hindistan işi 2. sınıf motorlara itti, 1. sınıf almak ciddi anlamda ekonomik külfet oldu, yük oldu. burada da aynı olay olacak gibi geliyor

Ben bu sene 600cc ye gecerim diyordum. Ama degerli buyuklerimiz benim gereksiz yere para harcama istegimi isabetli bir vergi artis karari ile frenlediler. Bkz. artik sevdiklerim icin birseyler alabilecek param var. Resmin iyi yuzune bakmak lazim.

Öncelik dizi ve survivor ise, marka takıntınız da yok ise 49R7020U ürün incelemenizi tavsiye etsem nasıl bakarsınız konuya acaba?

Ustat marka takintim yok. Bahsettiginiz modele en kisa surede bakacagim. Yorumlariniz icin cok tesekkur ediyorum.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Ben bu sene 600cc ye gecerim diyordum. Ama degerli buyuklerimiz benim gereksiz yere para harcama istegimi isabetli bir vergi artis karari ile frenlediler. Bkz. artik sevdiklerim icin birseyler alabilecek param var. Resmin iyi yuzune bakmak lazim.

Ustat marka takintim yok. Bahsettiginiz modele en kisa surede bakacagim. Yorumlariniz icin cok tesekkur ediyorum.
Herseyin hayırlısı olsun.:ok

M Çevrimdışı

mehmetkaya1974

Yeni Üye
20 May 2018
29
50
Arkadaşlar 55MU7000 SERİSİ İLE 55MU7400 55MU7500 VE 55MU7350 ÜRÜNLERİNİ EPEY ÜZERİNDEN KIYASLADIM HEPSİNDEN ÇOK PUAN ALMIŞ NEDEN?
Bu konuda bilgisi olan var mı?

hepsinde 55MU7000 SERİSİ ÇOK PUAN ALMIŞ NEDEN?
Bu konuda ado hocam bilgi alabilirmiyim.Arada ne fark var?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar 55MU7000 SERİSİ İLE 55MU7400 55MU7500 VE 55MU7350 ÜRÜNLERİNİ EPEY ÜZERİNDEN KIYASLADIM HEPSİNDEN ÇOK PUAN ALMIŞ NEDEN?
Bu konuda bilgisi olan var mı?

hepsinde 55MU7000 SERİSİ ÇOK PUAN ALMIŞ NEDEN?
Bu konuda ado hocam bilgi alabilirmiyim.Arada ne fark var?

bana göre çok da önemliolmayan bazı özellikler (Mesela kumandadan sesli kontrol gibi) MU7000 i epey gözünde değerli kılmış. Daha önceki yazılarımda da 7X serisinde birbirlerine ultra mega üstünlükleri olmadığını yazmıştım. Bunlar tamamen Can abimizin tabiri ile MARKETİNG çalışmalarıdır.

MU7000 i benim gözümde en önemli kılan özelliği ise modeli düşük kaldığı için daha ekonomik olmasıdır :)
Bu arada 7500 ün curved olduğunu biliyorsunuz değil mi?

M Çevrimdışı

mehmetkaya1974

Yeni Üye
20 May 2018
29
50
55mu7000 3599tl ekran yenileme hızı
55mu7350 3699 tl a101 fiyat var ama epey.com 8 bit panel yazmıyor ekran yenileme hızı
55mu7400 3769 tl
55mu7500 3769 tl ekran yenileme hızı ( kac bit olduğu yazmıyor)

Peki ado hacam fiyatlar bu kadar yakınken hangisini almak daha mantıklı. Nedden 55MU7000 SERİSİ PUAN OLARAK 78 PUAN ALIYOR..
HANGİSİNİ ALMAK GEREKİR?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
55mu7000 3599tl ekran yenileme hızı
55mu7350 3699 tl a101 fiyat var ama epey.com 8 bit panel yazmıyor ekran yenileme hızı
55mu7400 3769 tl
55mu7500 3769 tl ekran yenileme hızı ( kac bit olduğu yazmıyor)

Peki ado hacam fiyatlar bu kadar yakınken hangisini almak daha mantıklı. Nedden 55MU7000 SERİSİ PUAN OLARAK 78 PUAN ALIYOR..
HANGİSİNİ ALMAK GEREKİR?

VESTEL olsa SMR PPI PQI gibi değerlere çok takılın derdim ancak SAMSUNG da o derece takılmaya gerek yok. 1000 üzeri olsun yeterli.Ancak rakamsal veriler çok yakın birbirine, o neden bu tabloda 7400 bana en sıcak bakanı diyorum.

M Çevrimdışı

mehmetkaya1974

Yeni Üye
20 May 2018
29
50
ado hocam başını çok şişirdim hakkını helal et...son bir soru neden aşağıdaki karşılaştırmada 55mu7000 daha yüksek puan almış...
puanlama doğru mu? Bugün yada yarın tv alacağım ve bütçem 3500tl olduğu için çok soruyorum...Teşekkür ederim..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ado hocam başını çok şişirdim hakkını helal et...son bir soru neden aşağıdaki karşılaştırmada 55mu7000 daha yüksek puan almış...
puanlama doğru mu? Bugün yada yarın tv alacağım ve bütçem 3500tl olduğu için çok soruyorum...Teşekkür ederim..

Epey puanlamasını ben hiç dikkate almadım bu güne kadar zira Görsel ve İşitsel duyuların ön planda olduğu bir unsur için hangi kriterlere göre puanlama yaptıklarını bilmiyorum.

Epey puanlaması yerine canlı canlı söküp pparçalayıp gözümle görüp kendi puanımı vermeyi tercihe diyorum :kiskis

cfkuyucu Çevrimdışı

cfkuyucu

Yeni Üye
7 Haz 2018
5
33
Adem Helvacı Ado Hocam öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim en ince detaylarına kadar bilgilerinizi bizimle paylaşıyorsunuz =)

Ben evlilik arefesinde olan bir bilgisayar mühendisiyim terzi kendi söküğünü dikemezmiş misali evdeki her şeyi hallettim lakin bu tv seçme işini halledemedim =) L şeklinde koltukları olan bir salonda izlenecek 55 inch veya 65 inch bir tv ye ihtiyacım var. Açı sorunu olabilecek noktalarda var dolayısıyla oda içerisinde. Normal olarak tv ve film izlemek amacıyla kullanacağım bu tv yi PS4 falan işim olacağını sanmıyorum olsa da görüntüyü önemsemem muhtemelen oyunlarda. Lakin normal film, dizi veya haberleri izlerken görüntünün güzel olması benim için önemli olacaktır. İleriye yönelik olsun diye 4K çözünürlüğünde olmasını istiyorum. Diğer mesajlarınızı baya fazlasıyla okudum ama HDR10, WCG, DB, HB gibi kavramlarının ne demek olduğunu ve hangilerinin olması gerektiğini de bilmiyorum sanırım en iyisi hepsi olan bir tv =D Herhangi bir marka takıntım yok tv'nin smart olmasına da gerek yok çünkü sürekli olarak ona bağlı olacak bir bilgisayarım var. Bütçem ise 4000tl'ye kadar ama tabi ne kadar uygun olursa o kadar güzel olur sanırım =D Benim sizin yorumlarınızı analiz ettiğimde bana IPS panelli 55UD9650 lazımmış falan gibi geliyor tabi önce üretilmesi lazım sanırım =D Grundig tv lerin renkleri hoşuma gitmişti bir dönem ama hangi tv yi incelediğimi dahi hatırlamıyorum kısacası onlar IPS mi VA panel mi bilmiyorum. Sözün özünde bana televizyonluk işini güzel yapan bir televizyon lazım geri kalan özellikleri çok umrumda değil =)

Uzun uzun yazdığım ve vaktinizi aldığım için kusuruma bakmayın şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim =)

Son olarak kendim Manisalıyım fabrikadan veya Manisadaki outlet mağazalarından da aramam gereken özel bir ürün olursa ailemden ve çalışan arkadaşlarımdan rica edebilirim.

Geri
Üst Alt