Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tahmin ettim abi ama, bu seferde zamlı fiyatlarla mal satamayacaklar, Şuan dahi stokları şişmiş vaziyette diye tahmin ediyorum bu zamlı haliyle hiç satamazlar yada çok çok düşük satış rakamları ortaya çıkar.

Beni asıl endişelendiren, zamlı fiyatlarla nispeten bir tık üst kalite yerine , çakma fason ürünleri şuanki kaliteli ürünlerin muadili olarak piyasaya sürecekler ve millet bunlardan alacak.

Ülke hırdavat ve elektronik çöplüğe dönecek. Yani şimdiki fiyatlardan daha düşük kaliteli ürün satacaklar.

Bir ara motor bakınıyordum, motosiklet denince akla ilk japon, sonra italyan , alman vs vs sırasıyla gelir.

Fakat bunlardaki aşırı fahiş zamlar milleti çin işi, koreli, hindistan işi 2. sınıf motorlara itti, 1. sınıf almak ciddi anlamda ekonomik külfet oldu, yük oldu. burada da aynı olay olacak gibi geliyor.

Bu arad motor lar 1000rr falan da değil, normal 125-250 lik motorlar, daha üstü tamamen zengin işi.

Kardeşim ekonomi ciddi tökezlemiş durumda, bakmayın siz seçim önü diye iktidar piyasaya abskı uyguluyor herşey tozpembe gibi gösteriyor ancak bayilri geziyorum satış yok, Satan da 50-100TL kar ile satıyor onun da anlamı yok.

M Çevrimdışı

Muchi

Yeni Üye
4 Haz 2018
8
36
evet arkadaşlar bütçe 3 bin. TV de oyun oynamıyorum. Film izlerim 4k ve hdr olsun. 50 inç kurtarır ama 55 olursa tadından yenmez En iyi fiyat performans ips ve va panel tavsiyenizi bekliyorum.

evet tavsiye yokmu. Vestel ile görüştüm adamlar şunu dedi bir kaç marka model sordum hem ips hem va panel kullanılmış. Bende ben bilmediğim paneli almam nasıl öğrencez dedim onlarda seri numarasini söylersen hangi panel olduğunu görüyoruz dediler. TV nin arkasında yazar dedi. Bende aldıktan sonra paneli öğrensem ne olur falan dedim muhabbet uzadı. Tavsiye bekliyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
evet tavsiye yokmu. Vestel ile görüştüm adamlar şunu dedi bir kaç marka model sordum hem ips hem va panel kullanılmış. Bende ben bilmediğim paneli almam nasıl öğrencez dedim onlarda seri numarasini söylersen hangi panel olduğunu görüyoruz dediler. TV nin arkasında yazar dedi. Bende aldıktan sonra paneli öğrensem ne olur falan dedim muhabbet uzadı. Tavsiye bekliyorum

Aslında durum farklı değil bizde de cevap olarak

Elbette %100 bildiğimiz panel kullanılan ürünler de var mesela 49R7020 REGAL de LG IPS panel kullanılmış olduğu veya JVC 50'' de CMO VA, 55'' de LG IPS kullanılmış olduğu gibi lakin her modelde bunu belirtemiyoruz.

Nadir bazı modeller var hem VA hem IPS kullanılan. size denk gelirse kötü sürpriz olur.

bana kalsa ben genelde UD9650 model öneriyorum VESTEL olarak ancak UD8800 ve UD9400 de araştırabilirsiniz.

Siz inceledikten sonra ''Şu model dikkatimi çekti nedir özellikleri'' derseniz ben detaylı bilgi aktarabilirim size :ok

M Çevrimdışı

Muchi

Yeni Üye
4 Haz 2018
8
36
Aslında durum farklı değil bizde de cevap olarak

Elbette %100 bildiğimiz panel kullanılan ürünler de var mesela 49R7020 REGAL de LG IPS panel kullanılmış olduğu veya JVC 50'' de CMO VA, 55'' de LG IPS kullanılmış olduğu gibi lakin her modelde bunu belirtemiyoruz.

Nadir bazı modeller var hem VA hem IPS kullanılan. size denk gelirse kötü sürpriz olur.

bana kalsa ben genelde UD9650 model öneriyorum VESTEL olarak ancak UD8800 ve UD9400 de araştırabilirsiniz.

Siz inceledikten sonra ''Şu model dikkatimi çekti nedir özellikleri'' derseniz ben detaylı bilgi aktarabilirim size :ok
jvc 50 inç pek piyasaya yok sanırım en son bim furyası ile giriş yaptı. Vestel düşünürüm ama ud9650 için ips çıkacak olursa kötü olur, hiç onu almadan lg630v alırım. Vestel kutuların üstünde seri numarası olsa online olarak sorgulatıp va panel bulurum. Peki dostum sence ud9650 ips panel çıkarsa uj630v mi vestel mi. Yada ud9650 va panel çıkarsa samsung mu7000 mi ud9650 mi. Son olarakta 50 inç yada 55 inç bak şu TV var seni üzmez falan diyeceğin fiyat performans TV si varmıdır

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
jvc 50 inç pek piyasaya yok sanırım en son bim furyası ile giriş yaptı. Vestel düşünürüm ama ud9650 için ips çıkacak olursa kötü olur, hiç onu almadan lg630v alırım. Vestel kutuların üstünde seri numarası olsa online olarak sorgulatıp va panel bulurum. Peki dostum sence ud9650 ips panel çıkarsa uj630v mi vestel mi. Yada ud9650 va panel çıkarsa samsung mu7000 mi ud9650 mi. Son olarakta 50 inç yada 55 inç bak şu TV var seni üzmez falan diyeceğin fiyat performans TV si varmıdır

UD9650 de IPS olasılığı yok, Ayrıca kutu üzerinde seri numarası var VESTEL ürünlerinde, bana ulaştırırsanız teyit ederiz panelin ne olduğunu da.

9650 nin kıyaslamalarında ben bana verdiğiniz modeller ile kafa kafaya gideceğini ve hatta MU7000 i 1 ık geride dahi bırakacağını düşünüyorum ancak MU8000 derseniz havada karada yer 9650 yi.

Benim bahsettiğim MB130E anakartlı 9650 denk gelse (Şimdilik yok halen bulamadık) onu MU9000 ile dahi kıyaslamayı düşünürüm ben :kiskis

Ben genelde ''şu var'' demeyi çok tercih etmiyorum, sizin arayıp bulduğunuz bir model var ise dilediğin kadar inceler yorum yaparım :ok

M Çevrimdışı

Muchi

Yeni Üye
4 Haz 2018
8
36
UD9650 de IPS olasılığı yok, Ayrıca kutu üzerinde seri numarası var VESTEL ürünlerinde, bana ulaştırırsanız teyit ederiz panelin ne olduğunu da.

9650 nin kıyaslamalarında ben bana verdiğiniz modeller ile kafa kafaya gideceğini ve hatta MU7000 i 1 ık geride dahi bırakacağını düşünüyorum ancak MU8000 derseniz havada karada yer 9650 yi.

Benim bahsettiğim MB130E anakartlı 9650 denk gelse (Şimdilik yok halen bulamadık) onu MU9000 ile dahi kıyaslamayı düşünürüm ben :kiskis

Ben genelde ''şu var'' demeyi çok tercih etmiyorum, sizin arayıp bulduğunuz bir model var ise dilediğin kadar inceler yorum yaparım :ok

Dostum ben dh de yorum yazıyorum. Orada ki nick farklı dallasla falan çok takısıyoruz. O forumda işler değişti. 3 5 arkadaş o foruma girene kadar hep mu7000 mu8000 mu9000 önerisi yapılıyor. Biz ciddi şekilde ips panelin çöp olmadığını fiyat performans ürünü olduğunu geniş aile düzensiz salon için düşük segment mu7000 in kesmeyecegini sürekli vurguladık ki, 7000 in motion performansı kötü, parlama olayı çok fazla. Ben 55uj630v kullanıyorum. Kontrast diğer ips lere göre yüksek 1300 lerde. Parlama olayında güzel bakış açısı geniş. Çok memnunum. Şimdi yeni bir tane daha alacağım TV konusunda az çok bilgi sahibiyim de vestel konusunu pek bilmiyorum, o yüzden bunuda vestel alsam hangi ürüne tekabül geliyor onu anlamaya çalışıyorum bilginize danışarak

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Dostum ben dh de yorum yazıyorum. Orada ki nick farklı dallasla falan çok takısıyoruz. O forumda işler değişti. 3 5 arkadaş o foruma girene kadar hep mu7000 mu8000 mu9000 önerisi yapılıyor. Biz ciddi şekilde ips panelin çöp olmadığını fiyat performans ürünü olduğunu geniş aile düzensiz salon için düşük segment mu7000 in kesmeyecegini sürekli vurguladık ki, 7000 in motion performansı kötü, parlama olayı çok fazla. Ben 55uj630v kullanıyorum. Kontrast diğer ips lere göre yüksek 1300 lerde. Parlama olayında güzel bakış açısı geniş. Çok memnunum. Şimdi yeni bir tane daha alacağım TV konusunda az çok bilgi sahibiyim de vestel konusunu pek bilmiyorum, o yüzden bunuda vestel alsam hangi ürüne tekabül geliyor onu anlamaya çalışıyorum bilginize danışarak

Siz 9650 den kıyas yapınca, 9650 de VA panelli ürün olunca, En bilinen modeller içerisinde de MU serileri olunca otomatikman onlarla kıyasladım ben. 9650 nin hiç bir üretimini LG nin hiç bir modeli ile kıyaslayamayız sikletleri uymuyor çünkü.

Şu ÇÖP konusuna DH de yönetici olduğum zamanlarda da takıktım halen de takık durumdayım, Hatta DH de yöneticiyken Teknonoji ürünleri bölümünde ÇÖP tanımlamasını yasaklamıştım ve acımadan siliyordum o şekilde yazılan mesajları zira benim, üreticisi kim olursa olsun, markaıs ne olursa olsun her üretime saygım var ve bu üretimlerin birer istihdam olduğu, emek verildiği, yatırım yapıldığı düşüncem vardır. Sizler katılırsınız katılmazsınız o ayrı konu, bu benim düşüncem.

Bu anlamda IPS teknolojisine de ÇÖP diyecek adamın alnını karışlarım ben.

Elbette biz de eleştiriyoruz, KUSURLU teknoloji diyoruz ve bu teknolojinin kusurlu olduğunu bilerek satın alın bu ürünleri diye üyelerimizi uyarıyoruz. Ancak hiç bir marka veya üretime ÇÖP denmesini ben kabul etmiyorum.

Sizin özelinizde konuya yaklaşacak olursak eğer, Size LG panel ile üretilmiş bir kaç örnek model bulayım ben, onları bir inceleyin olur mu? :ok

M Çevrimdışı

Muchi

Yeni Üye
4 Haz 2018
8
36
Sony xe8577 ile mu9000 kıyaslaması yaptım. Arada 600 lira da fiyat farkı var.sony daha ucuz. Açı görüntü kaybı mu 9000 30 derece iken sonyde 56 derece. Renk konusunda sony bir tık daha iyi. Tam istediğim gibi görüntü açısı benim için önemliydi. Local dimming sony de yok. Aslında 600 lira için sony i tercih etmek üzereyim. Beni mu9000 almaya zorlayacak can alıcı bir kaç özellik var mı, varsa paylaşırmısıniz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sony xe8577 ile mu9000 kıyaslaması yaptım. Arada 600 lira da fiyat farkı var.sony daha ucuz. Açı görüntü kaybı mu 9000 30 derece iken sonyde 56 derece. Renk konusunda sony bir tık daha iyi. Tam istediğim gibi görüntü açısı benim için önemliydi. Local dimming sony de yok. Aslında 600 lira için sony i tercih etmek üzereyim. Beni mu9000 almaya zorlayacak can alıcı bir kaç özellik var mı, varsa paylaşırmısıniz
MU9000 alacak bütçe uygun ise XE9005 incelermisiniz önce, sonra yine konuşalım :ok

xcage46 Çevrimdışı

xcage46

Yeni Üye
2 Haz 2018
10
42
Bende geçtiğimiz hafta sonu 55xe8577 için 4900₺ (55xe9005 için gezinirken, 9005’e de 5900₺ dediler) fiyat almıştım. M Muchi siz kaç ₺’den buldunuz acaba?..

Birde hazır yeri gelmişken sevgili üstadlar ve dostlar; 55xe8577 nasıldır?..55xe9005 ile arasında ki 1000₺ farka tercih edilir mi?..

M Çevrimdışı

Muchi

Yeni Üye
4 Haz 2018
8
36
Bende geçtiğimiz hafta sonu 55xe8577 için 4900₺ (55xe9005 için gezinirken, 9005’e de 5900₺ dediler) fiyat almıştım. M Muchi siz kaç ₺’den buldunuz acaba?..

Birde hazır yeri gelmişken sevgili üstadlar ve dostlar; 55xe8577 nasıldır?..55xe9005 ile arasında ki 1000₺ farka tercih edilir mi?..
al bendende bu kadar. Bende 4830 a buldum 5400 mu9000 bin xe9005 biraz daha yüksek, 300 500 derken limit iyice çıkıyor. Benim de düşünce bu yönde değer dediğiniz 3 5 fark söyleseniz

M Çevrimdışı

Madatruk

Yeni Üye
5 Haz 2018
26
44
Ben JVC 50MU73t bir haftadır kullanıyorum ama ortasında siyah bir çizgi geçtiği için iade ettim. Başta çok fark etmemiştim. Eşim fark etti ve ölü piksel testini yaptıkdan sonra daha bariz göründü. JVC parlak ışık sızması dışında memnundum.

Adem Helvacı Ado hocam 55MU7350 A101'de bir adet buldum bütçeyide 3700Tl çekmeyi düşünüyorum. Evin oturma düzeni 4x4 m diyebiliriz. Karşıdan seyredeceğim için VA panel olabilir. Genellikde TV ve film izlerim. 55MU7350 size göre nasıl veya 3700 tl yakın bir tv öneriniz var mı ? 49 veya 50'' ilk tercihim ama 55'' olabilir.

Geri
Üst Alt