G Çevrimdışı

Genie

Yeni Üye
29 May 2018
10
54
Küçük bir oda çok açı duyarlılığı yok! Önceki TV Samsung LE40A656 idi. Ancak 10 yıllık ömür doldu malesef.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Küçük bir oda çok açı duyarlılığı yok! Önceki TV Samsung LE40A656 idi. Ancak 10 yıllık ömür doldu malesef.

V10115721 kodlu 43FD7500 MB110S anakart ve LG IPS panel ile dikkat çekici
V10113723 kodlu 43FD7300 MB110S anakart ve LG IPS panel ile bu ürün de wifi widi bt ile sizin işinizi görecek bür üründür yalnız futbol merakınız var ise bu ürün size muhtemelen ghsoting efekti yapar bilginiz olsun

Sizin seçtiğiniz modeller ekonomiktir belki ancak anakartlarını ben tercih etmem :ok

Seph-y Çevrimdışı

Seph-y

Yeni Üye
2 Haz 2018
12
Merhaba Arkadaşlar,

Annemlere bayram hediyesi olarak ağırlıklı olarak dizi ve survivor izlenecek bir TV almaya karar verdim. Bütçemin de 2500 TL yi aşmamasını öngörüyorum. 50 inch ideal bir boyut gibi geldi gözüme.

DH'ın 1500 sayfa civarındaki tavsiye bölümünü okuduktan sonra böbreklerimi satıp MU9999 almaya ve bununla yetinmeyip diğer TV'lerin toplatılması için Sanayi Bakanlığına dilekçe vermeye karar vermiştim ki bir şekilde bu foruma denk geldim.

İyi ki de denk gelmişim. 50UD8800 modeli bu durumda benim ihtiyaçlarımı karşılayacak bir model midir? Yoksa IPS panelli bir tercihte bulunmalıyım?

Bahsettiğim üzere ağırlıklı olarak annem izleyecek ve belki arada medya player dan film izlenir. İzleme mesafesi maksimum 3 m civarında olur. Bütçemi yukarı yönlü olarak değiştirmek istemiyorum.

Adem Helvacı Ado,

p.s. Ürün kodu olarak satıcı ''Ürün numarası: 1175835'' girmiş. Bu daha önce sizin yazdığınız 3 üretim koduna da uymuyor. Bunların panel ve ekran kartları da aynı mıdır? (biri sizin tavsiye ettiğiniz V10112060 )

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kujira

Yeni Üye
2 Haz 2018
2
33
Merhaba;
DH' den nefret ederek buraya geldim. Fazla uzatmadan soruma geçecek olursam;
55'' televizyon bakıyorum. İzleme mesafesi 2-2,5 Metre. Televizyon Netflix, Digitürk TV+ ve PS4 (Pro değil.) olarak kullanmayı planlıyorum. Her teknoloji marketine girdiğimde farklı bir karar vermekten anladığım, ben karar veremiyorum.
Baktığım modeller ise şunlar;
Samsung 55MU9000
Sony 55XE9005
Philips 55PUS8602
LG 55EG9A7V

Bu modeller dışında da model önerilerine açığım. En yüksek bütçe olarak bunlara çıkabilirim altında tavsiyelerinizden minnettar olurum. Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Sony 9305/9005 OK dir

Madem bunları seçmişsin,doğru tercih de bunlar dır!

Fazla yükseğe çıkma çakılırsın sonra,neyi alsan zaten sorunlara "gebe" bir panel alacaksın
hiç olmazsa daha az kesilirsin

DH yi de itele geç,zaten yakında çoğu/herkes orayı bir şekil de terkedecektir,ya da bizim gibi şutlanacaktır!

M Çevrimdışı

mtuncgun

Yeni Üye
25 May 2018
6
54
11 yıl önce @albenez üstadın bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak 40 inchlik ZF serisi Toshiba LCD mi satıp 42 inchlik Panasonic Plazma almıştım. Bugüne değin mutlu mesut kullandık. Hala da kullanıyoruz ama ekran yanıkları oluştuğundan yeni bir tv almak vakti geldiğini düşünüyordum. Adem Bey in forumdaki önerisiyle Bim deki F/P ürünü JVC yi alıp evde denedim. 4K görüntü kalitesini direkt karşıdan seyrettiğimizde beğendik. Diğer smart özellikleri de güzeldi. Sürüm yükseltip çeşitli ayarlar ile görüntü kalitesini özellikle FHD için iyileştirmemize rağmen, izleme açısı arttıkça seyretme kalitesinin düşmesinden dolayı ailecek memnun kalmadık ne yazık ki. (TV nin bulunduğu oda dikdörtgen şeklinde ve tv uzun kenarındaki duvara monteli biz de karşısında veya sağ kısa olan tarafındaki oturma gruplarından seyrediyoruz tv yi.) Plazmanın vermiş olduğu bu geniş açıdan izleme, daha derin siyah renkler vs gibi özelliklerin rahatlığını kaybetmek istemediğimiz için ürünü iade etmek zorunda kaldık. Bu tecrübeden bizim ailecek açı duyarlı olduğumuz ortaya çıktı. Aslında bulabilsem Panasonic TV nin sadece panelini yenisiyle değiştirirdim o kadar memnunum plazmadan. Ama artık plazma üretilmiyor. O nedenle IPS in geniş açıdan izleme imkanını ve VA nın daha derin siyah verebilme özelliklerini bir arada bulunduran bir ürün var mıdır? Fiyatları uygun olsa Oled tercih ederdim ama çok yüksek fiyata sahipler. TV Film, Maç, Belgesel izlemek için kullanılıyor. Tivibu ve Dsmart modul var. UHD olarak yeni bir TV den beklentimiz de yine Film, Belgesel ve Maç izlemek extradan da Yotube, Netflix ve IPTV den 4K içerikleri izlemek olacak. Karanlıkta da film izlediğimiz oluyor. Boyut 49 veya 50 inch düşünüyoruz, 55 inch büyük oluyor. Panelin 10 bit ve 100 Hz olması daha iyi olur diye düşünüyorum. Bütçe olarak da en çok 3500 belki zorlayarak 4000 e çıkabilirim. Bu özelliklere uygun bir TV bulabilir miyim?

Kıymetli Adem Helvacı Ado ve @albenez üstadlar, kıymetli önerilerinizi bekliyorum.

Selamlar ve saygılar.

H Çevrimdışı

halkaliozan

Yeni Üye
1 Haz 2018
7
47
secim onu veya secimin hemen ardindan enflasyon oranlari ve dolar fiyatlara yansitilacak

aklinizda olsun, alacak varsa cok dusunmesin, buralardan aldiginizin uzerine min. 10% binecek Adem Helvacı Ado ve @albenez

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
11 yıl önce @albenez üstadın bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak 40 inchlik ZF serisi Toshiba LCD mi satıp 42 inchlik Panasonic Plazma almıştım. Bugüne değin mutlu mesut kullandık. Hala da kullanıyoruz ama ekran yanıkları oluştuğundan yeni bir tv almak vakti geldiğini düşünüyordum. Adem Bey in forumdaki önerisiyle Bim deki F/P ürünü JVC yi alıp evde denedim. 4K görüntü kalitesini direkt karşıdan seyrettiğimizde beğendik. Diğer smart özellikleri de güzeldi. Sürüm yükseltip çeşitli ayarlar ile görüntü kalitesini özellikle FHD için iyileştirmemize rağmen, izleme açısı arttıkça seyretme kalitesinin düşmesinden dolayı ailecek memnun kalmadık ne yazık ki. (TV nin bulunduğu oda dikdörtgen şeklinde ve tv uzun kenarındaki duvara monteli biz de karşısında veya sağ kısa olan tarafındaki oturma gruplarından seyrediyoruz tv yi.) Plazmanın vermiş olduğu bu geniş açıdan izleme, daha derin siyah renkler vs gibi özelliklerin rahatlığını kaybetmek istemediğimiz için ürünü iade etmek zorunda kaldık. Bu tecrübeden bizim ailecek açı duyarlı olduğumuz ortaya çıktı. Aslında bulabilsem Panasonic TV nin sadece panelini yenisiyle değiştirirdim o kadar memnunum plazmadan. Ama artık plazma üretilmiyor. O nedenle IPS in geniş açıdan izleme imkanını ve VA nın daha derin siyah verebilme özelliklerini bir arada bulunduran bir ürün var mıdır? Fiyatları uygun olsa Oled tercih ederdim ama çok yüksek fiyata sahipler. TV Film, Maç, Belgesel izlemek için kullanılıyor. Tivibu ve Dsmart modul var. UHD olarak yeni bir TV den beklentimiz de yine Film, Belgesel ve Maç izlemek extradan da Yotube, Netflix ve IPTV den 4K içerikleri izlemek olacak. Karanlıkta da film izlediğimiz oluyor. Boyut 49 veya 50 inch düşünüyoruz, 55 inch büyük oluyor. Panelin 10 bit ve 100 Hz olması daha iyi olur diye düşünüyorum. Bütçe olarak da en çok 3500 belki zorlayarak 4000 e çıkabilirim. Bu özelliklere uygun bir TV bulabilir miyim?

Kıymetli Adem Helvacı Ado ve @albenez üstadlar, kıymetli önerilerinizi bekliyorum.

Selamlar ve saygılar.

Sony den 49/9005 veya 9305 lere baksana

PDP yi artık unut! o iş bitti çünkü

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
DH ' daki süzme , ayar üstüne ayar yese bile pervasızca aynı modelleri gazlamaya devam ediyor . Bir kaç tane de yaveri arada gelip ona destek oluyorlar . Yalnız son Zaman'larda işler terse döndü gibi , devamlı gazlama yapsa da artık ipliği pazara çıktı . Nasıl bir süzme olduğunu biraz bu işe kafa yoran herkes görüyor . Konusu zaten çığrından çıkmış vaziyette .

Bu forum ise yeni yeni gelişiyor . Burada çakallık yok , her markaya eşit mesafede yaklaşım var diyebiliriz bir tek yerli üretimlere biraz torpil yapılır ama bu ülkeyi seven hiç bir vatandaş bundan rahatsızlık duymayacaktır . Zaten f/p olarak öneriliyor yerli modeller , panel kalitesi benzer modellere Koreli diye fazladan para vermeye gerek yok .Ayrıca burada verilen yazılım ve benzeri destekler bence standart tv kullanıcıları için bulunmaz bir fırsattır .

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
"Yerli montaj" lara gaz verilir itinayla! kimse kusura bakmasın ltf,millet parayı sokakta bulmuyor
ayrıca böyle bulan veya dert etmeyen veya basarım alırım diyen adamlar da forumlar da filan
dolanmazlar yaw,basar alırlar,dolayısıyla bunları sallayın geçin,adamın üç-kuruş parası var neyi alacak ki!
haliyle yerli diye gidip hesaplı bir paneli alıp izleyecek,adama ....senin para az alamazsınmı diyeceğiz...

Ortada zaten adam gibi panelmi kaldı yaw,kimileri 2.El Araba parasına ve aynı sorunlar onlar da mevcut!
Hani Pio olsa amenna git al kardeşim deriz!

Bakıyorum burada yazanlara,herkes şu kadara olsun,bu kadar param diyor! kimileri de daha akıllı param var
ama almam bu kadar rakama diyor ki bence çok haklı zira "değecek" panel yok!!

Biraz yükseğe çıkana ben de Sony den bir kaç mdoel öneriyorum,Samsung u yemişim yaw,HiEnd bir iki serisi
hariç salla geç

Asıl sorun bizim Vestel/Arçelik gruplarının bu işe tam sarılamamaları! herifler paso Beyaz eşya peşindeler yaw
Bayileri de paneller konusun da tın-tın!

HiEnd bir kaç seri çıkarıp da bir de tatlı rakama satsalar inan bana Koreli kaçar Sony de kaçar memleket den!

xcage46 Çevrimdışı

xcage46

Yeni Üye
2 Haz 2018
10
42
Sevgili üstatlar, öncelikle herkese merhabalar. 49UD9400 başlığını okudum. Orada bahsedilen MB130E anakartın bahsedilen HDR-WCG-DV yeteneklerini göz önünde bulundurunca; VA Panel, 55inc boyutunda Vestel'in hangi modellerine bakmalıyım?.. ve bu modellerin seri numaraları ne olmalı?..

Kullanım amacımın %90'ını; Ps4 Pro + Film + maç, kalan %10'luk kısmını da tv programları oluşturacak. Hali hazırda Panasonic 47et5e (2012 Aralık ayında, albanez albanez hocamın yorumlarından yola çıkarak almıştım) kullanıyorum ve çok memnunum ama acaba değiştirsem mi diyorum ve ne alınabilir diye sizlere sormak istedim. 5500-6000 TL. bandına çıkarsam Sony 55xe9005 almayı veya 7500 TL. bandında LG 55c7 almayı çok isterim ancak bana fazla yüksek fiyatlar gibi geliyor. Yorumlarınızı bekliyorum, iyi günler..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Pany IPS panelli 47E5 serisin den bende bir süre 42 lik olanını 2011/12 gibi kullandım
bu seri adı gibi "economic" idi! ama şimdi bugünkü panellere baktığım zaman HiEnd
bir panel gibi kalıyor yaw:clap2

LAG değeri oldukça düşüktür! bundan aldığın performansı özellikle Hız+Natural resim alma gibi
durumları bu yeni paneller den biraz zor alırsın!

Senin elin ne Vestel ne de benzer bir paneli bu şart da almaz(şahsi görüşümdür genel değil,elindeki
panele göre bu yorumu yaptım!!)

Ama dersen ki ....ben bundan bıktım,ebatı ufak geliyor artık FHD mi kaldı kardeşim UHD alacağım
ve Android v.s dahil her bir atraksiyonu yapan panel arıyorum.... o zaman herhangi yeni bir paneli tabi ki
alabilirsin!

Sony 9005 OK 9305 de OK ama pahalıdır 49 ları nisbeten daha uygun rakamlara bulunuyor!
ancak 55/65 leri hala çok pahalı dır!(2017 mdeller den bahsediyorum)

Gaming+Film için Sony en iyisi!

++

OLED için ayrı sayfa açman gerekiyor! sen benim DH deki ilgili yazılarımı bulup okudunmu acaba?
Oled defteri farklı dır çünkü!

C7/ de OK dir ama sen bir de B7 lere bak;özellikle fiyat mukayesesi yap,zira B7 de aynı performansı veriyor
ucuza bulursan C yerine bunu tercih edebilirsin! B7 dışarı da oldukça iyi yorumlar aldı!

Zaten 6/7/8 gibi rakamlara çıkınca eski nesil LCD leri almanın hiç bir epsrisi de yoktur!

Senin acele edecek durumun da yoktur!

Geri
Üst Alt