A Çevrimdışı

asdasfeg

Yeni Üye
25 May 2018
2
34
Arkadaşlar yeni televizyon alacağım.
Öncelikli kullanım Netflix ve Ps4pro içindir. Hafta sonları da maçlara bakacağım.
bütçe = 4000 tl.
Lg49sj800v nasıl uygun mudur ?
Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Y Çevrimdışı

yavuzsselim

Yeni Üye
25 May 2018
19
39
Merhabalar;

50FD7300 ve 49UD8400 televizyonlarından birini alayım diyorum. Biri UHD diğeri FHD. En büyük kriterim normal TV yayınlarını kaliteli bir şekilde izleyebilmek. SMART performansı çok farkeder mi? Ayrıca yandan bakıldığında da çok soluk görünmesini istemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar;

50FD7300 ve 49UD8400 televizyonlarından birini alayım diyorum. Biri UHD diğeri FHD. En büyük kriterim normal TV yayınlarını kaliteli bir şekilde izleyebilmek. SMART performansı çok farkeder mi? Ayrıca yandan bakıldığında da çok soluk görünmesini istemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

50FD7300 tv de kullanılan panel CO dur ve MB110S anakarat sahiptir. Dahii Wifi Widi ve Bluetooth özellikleri mevcuttur. Lakin SMR değeri oldukça düşüktür bu tv de.

Eğer futbol merakınız var veya konsol bağlamak niyetindeyseniz 600hz smr değeri düşük kalır düşüncesindeyim.

49UD8400 de ise karma panel var yani IPS mi yoksa VA mı olacağını anlamak için satın alacağınız tv nin seri numarasına ihtiyacınız var. Üründe HDR desteği yanısıra diğer tv deki tüm özelliklere ilaveten 1000hz smr değeri mevcuttur ki bu da sizin için yeterli olur düşüncesindeyim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar televizyon tavsiyelerini bu konudan devam ettirelim lütfen.

JVC konuları zaten 2 ayrı yerde ilerliyor çok zor oluyor benim için, üstün üstlük artık tavsiye talepleri de JVC konularındna gelmeye başladığı için konu aöacından çıkıyor. Buradan devam edelim lütfen :ok

C Çevrimdışı

cerka95

Yeni Üye
29 May 2018
4
23
Samsung 43MU7000 almak fikrindeyim internette 2.390 TL ye buldum sizce fiyat iyimi dahada düşermi Televizyondan beklediğim özellik Konsol oyunlarında harika görüntü ve filmleri sanki içindeymişim gibi hissetmem sizce bu televizyon ile bunlar mümkün müdür acaba ? Adem Helvacı Ado

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Samsung 43MU7000 almak fikrindeyim internette 2.390 TL ye buldum sizce fiyat iyimi dahada düşermi Televizyondan beklediğim özellik Konsol oyunlarında harika görüntü ve filmleri sanki içindeymişim gibi hissetmem sizce bu televizyon ile bunlar mümkün müdür acaba ? Adem Helvacı Ado
Mümkün mü değil mi bir mağazada deneyip görmeniz gerekir.

O Çevrimdışı

ozgurblack

Yeni Üye
31 May 2018
1
41
Selamlar

Aslında bütçem 2000TL fakat 200Tl daha ver şunu al diyeceğiniz olursa diye 2200TL yazdım.

Aradığım özellikler smart olması ve 49-50" boyutlarda olması.

Kullanım amacı: normal tv yayınları izlemek, çocuk için smart ile youtube izlemek. Olabiliyorsa yine smart ile iptv izlemek.

4K özelliklilere bakıyordum fakat tv yayınları kalitesi düşük olduğu için 4k olanlar bulanık gösteriyor şeklinde yazılar yazılmış. 4K özellikli almamak mı gerekir?

Bim deki JVC 4K almayı düşünmüştüm ama kalmamış malesef.

A101deki Toshiba 49L2863DAT 2000TL ve Vestel 50UD8800 2150TL seçeneklerini buldum.
Bu ikisinden birini mi yoksa başka bir Tv mi tavsiye edersiniz?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

G Çevrimdışı

Genie

Yeni Üye
29 May 2018
10
54
Adem Helvacı Ado 42 43 inch FHD önerisi var mıdır acaba? Toshiba 43L2863DAT - Vestel 43FB8500 - Telefunken - LG - Samsung v.s.?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

İçindeymiş gibi hissedebilmen için ekran küçük yanlış anlama lütfen. Ancak görüntü kalitesine lafım yok (Yine de kusursuz değil bunu unutmayınız)

Geri
Üst Alt