xcage46 Çevrimdışı

xcage46

Yeni Üye
2 Haz 2018
10
42
albanez albanez üstadım cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben bir yandan Oled konusunda DH’de ki yorumlarınıza da bir bakayım öyleyse..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez üstadım cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben bir yandan Oled konusunda DH’de ki yorumlarınıza da bir bakayım öyleyse..

Ancak uyarayım;Gamer isen,Oled paneller Hız olarak izmeseler bile "ekran yanığı" olarak seni üzebilir!!!

PDP ler gibi Oled ler de aynı prensiple çalıştığı için yanık olayı aynen devam ediyor!

O zaman sana uymaz,zira bunlar Garantiye girmiyor!

Ekran da static-image türü örneğin sürekli duran göstergeler/tablolar veya sayı board v.s gibi özellikle
uzun süre duran objeler geçici/kalıcı yanıklara sebeb oluyor!

>"Geçicilik süresi" nedir;bunu hiç kimse bilmiyor hala! çözemediler hem bu olayı hem de süresini!
15dak. sabit obje kalsa direk kalıcı hale de gelebiliyor veya önce geçici sonra da kalıcıya dönüşebiliyor!

>"White-wash" türü temizleme işlemi işe yarıyormu? bence pek yaramıyor! bu da çözülemeyen skıntı
olarak hala devam ediyor!

>"Kalıcılık olduğu zaman"?? geçmiş olsun o zaman! Üreticiler bunları kullanıcı hatası olarak görüp
hiç bir şey yapmıyorlar!

Gördüğün gibi OLED süper ama özellikle bu konular da ciddi riske sahiptir! bir çuval para verip de
paneli eline almak da söz konusudur:ara

2017 den itibaren bu sorunu kısmen çözseler bile risk hala yüksek bence!
Garantiye girmemesi asıl sorun,girse mesele değil ama girmiyor,uyanık üreticiler olmaz diyor!

Diğer bir kaç sorunu daha var ama bu yukarıda bahsettiğim olay tam bir belirsizlik örneğidir
ve kesinlikle net bir cevabı da yoktur!

+++

Bu durumda LED panel almak daha doğru tercih olacaktır

Seph-y Çevrimdışı

Seph-y

Yeni Üye
2 Haz 2018
12
basarım alırım diyen adamlar da forumlar da filan
dolanmazlar yaw,basar alırlar,dolayısıyla bunları sallayın geçin,adamın üç-kuruş parası var neyi alacak ki!
haliyle yerli diye gidip hesaplı bir paneli alıp izleyecek,adama ....senin para az alamazsınmı diyeceğiz...

Ortada zaten adam gibi panelmi kaldı yaw,kimileri 2.El Araba parasına ve aynı sorunlar onlar da mevcut!
Hani Pio olsa amenna git al kardeşim deriz!

Halbuki ben de heveslenmiştim. İçimde zaman zaman peydah olan şeyin mutsuzluk değil "MU"suzluk olduğundan emindim.

O sadece sıradan bir televizyon olmayacak can yoldaşım olacaktı. Akşam eve geldiğim bazen bana bir kap çorba ısıtacak, bazen ise yorgun bir günümde bulaşığımı yıkayacaktı. Sabahları beni klasik müzik resitali eşliğinde uyandırıp, gömleklerimi ütüleyecekti. 10 bin TL civarında para verince insan daha başka beklentilere de giriyor.

Ama benim hala 2500 TL bütçem ve yeni TV bekleyen bir ailem var.

Üstatlar ana öncelik dizi ve survivor olmak üzere, salonda 3m'den izlenecek bir TV önerisine ihtiyacım var. 49UD8800, 50ud8800 veya 50FD7300. Ne tavsiye edersiniz? UD8800 serisinin upscale i çok mu kötü olur?

H Çevrimdışı

halkaliozan

Yeni Üye
1 Haz 2018
7
47
hocam saygilar
obur topikten hocama da yazdim ama burada da yazayim

hocamin piramitin tepesi dedigi vestel UD9650 almak icin teknosaya gittim, derken orasi burasi filan baktim. Bu TV zaten teshir urunu olarak kalmis ve o sekilde fiyati 2700TL idi

ben de 3-5 farkli tv ye bakarak en son grundig 55 vlx 7810 almaya karar verdim, 3049 TLye

iyi mi ettim kotu mu ettim, 9650ye gore ne kadar kotu ne kadar iyi bilmiyorum, ozellikleri nerdeyse ayni gibi (grunding IPS ekran) ama size de sormak istiyorum, bu TV de normalde 3400 TL ve turuncu indirimle bu sekildeydi

saygilar

Y Çevrimdışı

yeniceri21

Yeni Üye
28 May 2018
8
43
Adem Helvacı Ado Ado bey şu TV şerden hangisini tercih ederdiniz 3 mt izleme mesafemiz var yandan da izlenecek
Philips 43pus6503 ve 6412
Samsunng 43mu7000
Lg 43uj651v
630v
701v
Vestel 43ud9300

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
Sevgili üstatlar, öncelikle herkese merhabalar. 49UD9400 başlığını okudum. Orada bahsedilen MB130E anakartın bahsedilen HDR-WCG-DV yeteneklerini göz önünde bulundurunca; VA Panel, 55inc boyutunda Vestel'in hangi modellerine bakmalıyım?.. ve bu modellerin seri numaraları ne olmalı?..

Kullanım amacımın %90'ını; Ps4 Pro + Film + maç, kalan %10'luk kısmını da tv programları oluşturacak. Hali hazırda Panasonic 47et5e (2012 Aralık ayında, albanez albanez hocamın yorumlarından yola çıkarak almıştım) kullanıyorum ve çok memnunum ama acaba değiştirsem mi diyorum ve ne alınabilir diye sizlere sormak istedim. 5500-6000 TL. bandına çıkarsam Sony 55xe9005 almayı veya 7500 TL. bandında LG 55c7 almayı çok isterim ancak bana fazla yüksek fiyatlar gibi geliyor. Yorumlarınızı bekliyorum, iyi günler..

Hocam merhaba, ben de sizinle aynı durumdayım ve aynı özellikleri istiyorum panelden, bu nedenle Adem Helvacı Ado hocam bana seçenekli bir liste sundu, aynı listeyi sizinle de paylaşıyorum;

V10115598 55UD9400 HDR10+WCG+DV+1800hz SAMSUNG VA Panel
V10116457 55UD9300 HDR10+WCG+DV+1800hz SAMSUNG VA Panel
V10117608 55UD9450 HDR10+WCG+DV+HB+2200hz SAMSUNG VA Panel
V10117200 55UD9650 HDR10+WCG+HB+2200hz SAMSUNG VA Panel
V10115599 55UD9650 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel
V10117607 55UD9300 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel

DV destekli MB130E anakartlı modellere hala denk gelemedik, denk gelen biri çıksa aldığı yerden ben de alacağım ama hala yok.

M Çevrimdışı

Muchi

Yeni Üye
4 Haz 2018
8
36
evet arkadaşlar bütçe 3 bin. TV de oyun oynamıyorum. Film izlerim 4k ve hdr olsun. 50 inç kurtarır ama 55 olursa tadından yenmez En iyi fiyat performans ips ve va panel tavsiyenizi bekliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Arkadaşlar,

Annemlere bayram hediyesi olarak ağırlıklı olarak dizi ve survivor izlenecek bir TV almaya karar verdim. Bütçemin de 2500 TL yi aşmamasını öngörüyorum. 50 inch ideal bir boyut gibi geldi gözüme.

DH'ın 1500 sayfa civarındaki tavsiye bölümünü okuduktan sonra böbreklerimi satıp MU9999 almaya ve bununla yetinmeyip diğer TV'lerin toplatılması için Sanayi Bakanlığına dilekçe vermeye karar vermiştim ki bir şekilde bu foruma denk geldim.

İyi ki de denk gelmişim. 50UD8800 modeli bu durumda benim ihtiyaçlarımı karşılayacak bir model midir? Yoksa IPS panelli bir tercihte bulunmalıyım?

Bahsettiğim üzere ağırlıklı olarak annem izleyecek ve belki arada medya player dan film izlenir. İzleme mesafesi maksimum 3 m civarında olur. Bütçemi yukarı yönlü olarak değiştirmek istemiyorum.

Adem Helvacı Ado,

p.s. Ürün kodu olarak satıcı ''Ürün numarası: 1175835'' girmiş. Bu daha önce sizin yazdığınız 3 üretim koduna da uymuyor. Bunların panel ve ekran kartları da aynı mıdır? (biri sizin tavsiye ettiğiniz V10112060 )

Değerli kardeşim Merhabalar; Geç cevap yazdığım için özür dilerim, Detaylı destan yazmadan evvel sormak istedim ''İhtiyaç halen devam ediyor mu?'' :ok
EDİT: Tamamdır Can abi ve arkadaşlar ilgilenmiş sizinle :ok

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
secim onu veya secimin hemen ardindan enflasyon oranlari ve dolar fiyatlara yansitilacak

aklinizda olsun, alacak varsa cok dusunmesin, buralardan aldiginizin uzerine min. 10% binecek Adem Helvacı Ado ve @albenez

Arkadaşlar bu vesile ile ben de bir uyarıda bulunmakisterim zira canlı canlı yaşadım konuyu.

Cuma günü bir bayi ziyaretindeydim ve SAMSUNG bölge satış temsilcisi de bayi ziyaretine gelmişti, sohbet muhabbet derken atış temsilcisine telefon geldi. Arkadaşlar bu değişik markaların temsilcileri genel anlamda hep aynı mekanlara aynı otellere aynı bölgelere baktıkları için birbirlerini tanırlar, SAMSUNG temsilcisine telefon geldikten sonra aramızda geçen sohbet sonrası 1-2 telefon görüşmesi yaptı ve telefonda kendisine gelen bilginin aynısının diğer markaların temsilcilerine de gittiğini öğrendim.

Arkadaşlar Cumartesi günü toplantıda olmak üzere tüm bölge temsilcileri geri çağırıldılar ve talep (Satış yapıyorlar ya bayilere) toplamamaları söylendi. İlk %9 luk zam geldi, ikincisi için bu hafta karar çıkacak bilginiz olsun.

Muhtemelen bu kararların etiketlere yansıması bir hafta 10 günü bulur diye düşünüyorum.

Ortalığı alevlendiriyor gibi olmak istemem lakin fiyatlar biraz can yakacak gibi görünüyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba;
DH' den nefret ederek buraya geldim. Fazla uzatmadan soruma geçecek olursam;
55'' televizyon bakıyorum. İzleme mesafesi 2-2,5 Metre. Televizyon Netflix, Digitürk TV+ ve PS4 (Pro değil.) olarak kullanmayı planlıyorum. Her teknoloji marketine girdiğimde farklı bir karar vermekten anladığım, ben karar veremiyorum.
Baktığım modeller ise şunlar;
Samsung 55MU9000
Sony 55XE9005
Philips 55PUS8602
LG 55EG9A7V

Bu modeller dışında da model önerilerine açığım. En yüksek bütçe olarak bunlara çıkabilirim altında tavsiyelerinizden minnettar olurum. Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

Kardeşim Hoşgeldin;

Can abim cevaplamış zaten, Ben de XE9005 diyrum ama bir de belki klasman dışı olacak ancak POS9002 inceleisiniz rica etsem diye ilave edeceğim. (Bütçeyi Aşabilir haklısınız, sadece o TV ye dikkat çekmek istedim)

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Arkadaşlar bu vesile ile ben de bir uyarıda bulunmakisterim zira canlı canlı yaşadım konuyu.

Cuma günü bir bayi ziyaretindeydim ve SAMSUNG bölge satış temsilcisi de bayi ziyaretine gelmişti, sohbet muhabbet derken atış temsilcisine telefon geldi. Arkadaşlar bu değişik markaların temsilcileri genel anlamda hep aynı mekanlara aynı otellere aynı bölgelere baktıkları için birbirlerini tanırlar, SAMSUNG temsilcisine telefon geldikten sonra aramızda geçen sohbet sonrası 1-2 telefon görüşmesi yaptı ve telefonda kendisine gelen bilginin aynısının diğer markaların temsilcilerine de gittiğini öğrendim.

Arkadaşlar Cumartesi günü toplantıda olmak üzere tüm bölge temsilcileri geri çağırıldılar ve talep (Satış yapıyorlar ya bayilere) toplamamaları söylendi. İlk %9 luk zam geldi, ikincisi için bu hafta karar çıkacak bilginiz olsun.

Muhtemelen bu kararların etiketlere yansıması bir hafta 10 günü bulur diye düşünüyorum.

Ortalığı alevlendiriyor gibi olmak istemem lakin fiyatlar biraz can yakacak gibi görünüyor.

Tahmin ettim abi ama, bu seferde zamlı fiyatlarla mal satamayacaklar, Şuan dahi stokları şişmiş vaziyette diye tahmin ediyorum bu zamlı haliyle hiç satamazlar yada çok çok düşük satış rakamları ortaya çıkar.

Beni asıl endişelendiren, zamlı fiyatlarla nispeten bir tık üst kalite yerine , çakma fason ürünleri şuanki kaliteli ürünlerin muadili olarak piyasaya sürecekler ve millet bunlardan alacak.

Ülke hırdavat ve elektronik çöplüğe dönecek. Yani şimdiki fiyatlardan daha düşük kaliteli ürün satacaklar.

Bir ara motor bakınıyordum, motosiklet denince akla ilk japon, sonra italyan , alman vs vs sırasıyla gelir.

Fakat bunlardaki aşırı fahiş zamlar milleti çin işi, koreli, hindistan işi 2. sınıf motorlara itti, 1. sınıf almak ciddi anlamda ekonomik külfet oldu, yük oldu. burada da aynı olay olacak gibi geliyor.

Bu arad motor lar 1000rr falan da değil, normal 125-250 lik motorlar, daha üstü tamamen zengin işi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
11 yıl önce @albenez üstadın bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak 40 inchlik ZF serisi Toshiba LCD mi satıp 42 inchlik Panasonic Plazma almıştım. Bugüne değin mutlu mesut kullandık. Hala da kullanıyoruz ama ekran yanıkları oluştuğundan yeni bir tv almak vakti geldiğini düşünüyordum. Adem Bey in forumdaki önerisiyle Bim deki F/P ürünü JVC yi alıp evde denedim. 4K görüntü kalitesini direkt karşıdan seyrettiğimizde beğendik. Diğer smart özellikleri de güzeldi. Sürüm yükseltip çeşitli ayarlar ile görüntü kalitesini özellikle FHD için iyileştirmemize rağmen, izleme açısı arttıkça seyretme kalitesinin düşmesinden dolayı ailecek memnun kalmadık ne yazık ki. (TV nin bulunduğu oda dikdörtgen şeklinde ve tv uzun kenarındaki duvara monteli biz de karşısında veya sağ kısa olan tarafındaki oturma gruplarından seyrediyoruz tv yi.) Plazmanın vermiş olduğu bu geniş açıdan izleme, daha derin siyah renkler vs gibi özelliklerin rahatlığını kaybetmek istemediğimiz için ürünü iade etmek zorunda kaldık. Bu tecrübeden bizim ailecek açı duyarlı olduğumuz ortaya çıktı. Aslında bulabilsem Panasonic TV nin sadece panelini yenisiyle değiştirirdim o kadar memnunum plazmadan. Ama artık plazma üretilmiyor. O nedenle IPS in geniş açıdan izleme imkanını ve VA nın daha derin siyah verebilme özelliklerini bir arada bulunduran bir ürün var mıdır? Fiyatları uygun olsa Oled tercih ederdim ama çok yüksek fiyata sahipler. TV Film, Maç, Belgesel izlemek için kullanılıyor. Tivibu ve Dsmart modul var. UHD olarak yeni bir TV den beklentimiz de yine Film, Belgesel ve Maç izlemek extradan da Yotube, Netflix ve IPTV den 4K içerikleri izlemek olacak. Karanlıkta da film izlediğimiz oluyor. Boyut 49 veya 50 inch düşünüyoruz, 55 inch büyük oluyor. Panelin 10 bit ve 100 Hz olması daha iyi olur diye düşünüyorum. Bütçe olarak da en çok 3500 belki zorlayarak 4000 e çıkabilirim. Bu özelliklere uygun bir TV bulabilir miyim?

Kıymetli Adem Helvacı Ado ve @albenez üstadlar, kıymetli önerilerinizi bekliyorum.

Selamlar ve saygılar.

Kardeşim Can abimin önelerini bir incele, Senin Düşüncelerini alalım ona göre arzu edersen yeniden bakarız :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Halbuki ben de heveslenmiştim. İçimde zaman zaman peydah olan şeyin mutsuzluk değil "MU"suzluk olduğundan emindim.

O sadece sıradan bir televizyon olmayacak can yoldaşım olacaktı. Akşam eve geldiğim bazen bana bir kap çorba ısıtacak, bazen ise yorgun bir günümde bulaşığımı yıkayacaktı. Sabahları beni klasik müzik resitali eşliğinde uyandırıp, gömleklerimi ütüleyecekti. 10 bin TL civarında para verince insan daha başka beklentilere de giriyor.

Ama benim hala 2500 TL bütçem ve yeni TV bekleyen bir ailem var.

Üstatlar ana öncelik dizi ve survivor olmak üzere, salonda 3m'den izlenecek bir TV önerisine ihtiyacım var. 49UD8800, 50ud8800 veya 50FD7300. Ne tavsiye edersiniz? UD8800 serisinin upscale i çok mu kötü olur?

Öncelik dizi ve survivor ise, marka takıntınız da yok ise 49R7020U ürün incelemenizi tavsiye etsem nasıl bakarsınız konuya acaba?

LG üretimi IPS paneli
MB130 gelişmiş anakartı
HDR desteği
1000hz yazılımsal hızı (SMR değeri)
wifi+widi+bluetooth vs (Belki annelerin işine yaramaz ama siz kullanırsınız :kiskis)
En önemlisi ise geniş izleme açısı ve zengin renk algoritması ile hem beklentilerinizi karşılayacak, Hem 3 yıl garantili hem de eknomik bir üründür bu.

Bir inceleyin derim, bu TV ile ilgili süşüncelrinizden sonra isterseniz hem 8800 leri hem de başka serileri de yine ********* :ok

Ayrıca UHD ürün alıp HD kanalları düşük performans ile izlemeyelim boşuna derseniz eğer, 48R6520F ürünü de tavsiye ederim (Kullandığım tv dir)

Geri
Üst Alt