O Çevrimdışı

ozguradam

Yeni Üye
10 May 2018
11
43
Hayırlı olsun kardeşim

Ben 9305 derken 9005 demiyordum,sebebi vardı! ilk sebeb "kendim" çünkü ben satıcı değil kullanıcıyım!!!
O malum DH sitesi ise ya satıcı ya da yalaka v.s adamlarla dolu olduğu için amaç çok farklı oluyor bizde bilgi vardır
onlarda satıcılık ayağı vardır! herifler önüne gelene Samsung alın diyorlar örneğin!

9005 FALD panel dir (çakma tabiki) ancak olması gereken baclit çalışması daha zayıf olduğu için ben 9305/9405
diyorum ama fiyat farkı sebebiyle dileyen 9005 de alabilir,Samsung dan biraz daha iyidir ama FILM de Motion da
Bluray de v.s çok daha iyidir:ok

Piyasada en iyisi diye zaten bunlar var,başka da yoktur!

Taklırsan dönersin bize++

Uyarayım bu arada,SE firması bir sorun çıktığın da kafadan ""abi bunlar böyledir"" der sanırım biliyorsun bunu değilmi?
çok bariz bir üretim hatası v.s yoksa herifler hiç bir sorunu kabul etmezler!

albanez albanez hocam müneccim gibi adamsınız valla.en son cümlede belirttiğiniz şeyi yaşadım.ürün geldi.servisi kurulum için çağırdım.servis kurulumu yapmadan ölü piksel testi yapayım dedim.orta sağ üst böldede iki tane ölü piksel var.beyaz fonda gözüküyor bu pikseller.ben takıntılıyım biraz.geriye çekildim 1,5 metreden görüyorum.kurulumu yaptırmadım,kutusuna koydum(bu arada servis bilgi açısından çok kötüydü).n11 den iade talebi oluşturdum.ama karşı taraf hala kabul etmedi.allahtan ödemeyi onaylamamıştım.artık kabul etse de etmese de göndereceğim.işin ilginç tarafı bu mağazadan son bir haftada benim tespitime göre en az 3 kişi aynı tv yi alıp ölü piksel sorunu yaşamış(dh de yazmışlar) bu kadarı tesadüf olamaz diye düşünüyorum.siz ne dersiniz?şimdi yine televizyonsuz kaldım :( ne alsam ki

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez hocam müneccim gibi adamsınız valla.en son cümlede belirttiğiniz şeyi yaşadım.ürün geldi.servisi kurulum için çağırdım.servis kurulumu yapmadan ölü piksel testi yapayım dedim.orta sağ üst böldede iki tane ölü piksel var.beyaz fonda gözüküyor bu pikseller.ben takıntılıyım biraz.geriye çekildim 1,5 metreden görüyorum.kurulumu yaptırmadım,kutusuna koydum(bu arada servis bilgi açısından çok kötüydü).n11 den iade talebi oluşturdum.ama karşı taraf hala kabul etmedi.allahtan ödemeyi onaylamamıştım.artık kabul etse de etmese de göndereceğim.işin ilginç tarafı bu mağazadan son bir haftada benim tespitime göre en az 3 kişi aynı tv yi alıp ölü piksel sorunu yaşamış(dh de yazmışlar) bu kadarı tesadüf olamaz diye düşünüyorum.siz ne dersiniz?şimdi yine televizyonsuz kaldım :( ne alsam ki

Bu tür satışlarda ki örneğin N11 ne yapıyor/yapacak v.s bilmiyorum,böyle yerler den almak sanırım daha rahat gibi olsa da
sıkıntılı da olabiliyor,ödemenin yapılmaması senin açından iyi olabilir ama net bir şey söyliyemem bilmiyorum ne olacak çünkü

Hatalı pixeller içinse,üreticilerin belli bir pixeller sayısı/konumu v.s vardır,Samy şimdi isterse işi sallayabilir;sayısı az diye!
Sen öncelikle N11 in cevabını bekle,Samy Merkez büyük ihtimalle 2 tane diye sallar olayı! kabul etmez ama N11 kabul
edebilir,gerçi kabul etse bile o paneli bir başkasına illaki satacaktır! yine gelse yine başka birisine gider ve sonunda
bir kullanıcısı olacaktır illaki:ara

O Çevrimdışı

ozguradam

Yeni Üye
10 May 2018
11
43
Bu tür satışlarda ki örneğin N11 ne yapıyor/yapacak v.s bilmiyorum,böyle yerler den almak sanırım daha rahat gibi olsa da
sıkıntılı da olabiliyor,ödemenin yapılmaması senin açından iyi olabilir ama net bir şey söyliyemem bilmiyorum ne olacak çünkü

Hatalı pixeller içinse,üreticilerin belli bir pixeller sayısı/konumu v.s vardır,Samy şimdi isterse işi sallayabilir;sayısı az diye!
Sen öncelikle N11 in cevabını bekle,Samy Merkez büyük ihtimalle 2 tane diye sallar olayı! kabul etmez ama N11 kabul
edebilir,gerçi kabul etse bile o paneli bir başkasına illaki satacaktır! yine gelse yine başka birisine gider ve sonunda
bir kullanıcısı olacaktır illaki:ara

elbetteki çöpe gitmeyecek bu tvler. ama siz bir mesajınızda belirtmiştiniz.bu tür hatalı tvler,teşhir tviler sorunsuz tvlerle aynı fiyatta olmamalı.medeni ülkelerde ayrı ayrı fiyatlandırılıyor demiştiniz.bence olması gereken de bu.bu tv yi 600-750 tl ucuza verse ben iade etmezdim mesela

bu olaydan sonra 2017 model tv almak konusunda çekincelerim var.samsung 2018 nu modellerinden umutlu değilim demiştiniz.fikrinizi değiştiren bir durum var mı? tpv den beklenilmesi gereken bir model var mı?bütçem en fazl 6000 tl

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
evet işte biz deki zihniyet bu maalesef,Türkçesiyle "çakal işi" dir bu!"elin gavuru" denilen adam ise bunu yapmıyor!
hala çakallık işlerinden kurtulamadık vesselam

herif öyle çakalık ki elinde 2/3 yıllık panel kalıyor ya fiyat geçirmece hala ya da teşhir v.s ama fiyat hala kazık tarife ve satmaya
çalışıyor!

teşhir/özürlü veya bir şekilde sorunu olan panelleri elde tutup keriz avına çıkıyor adiler!

kabul edilir özür vardır eyvallah derim o zaman(örneğin bazı özürler benim için hiç önemli değildir)
ama bunun da fiyatı absürt olmayacaktır! düşür hatta zararına ver yine KAR da olursun ama herifin kafası buna çalışmıyorki!

Samy de hala(piyasa da 2016 model paneller vardır daha eskileri de vardır)!! mal dolu,ülen şunları indir fiyatını stoğundan da
düşsün 3 sene stok devrimi olur!

Net den satış yapanlar da ayrı bir çakal alemi! senden geliyor sorunlu diye aynen başkasına şutluyorlar! yine gelirse
yine şutluyorlar sistem bu!

Mallar da acaip "kalite" olunca durum bu!
Eskiden Pio aldırırdık millete "sıfır sorun" olurdu yaw,git gözün kapalı al derdik!

valla bizim piyasa da Babam bile gelse panelciyim diye ona bile güvenmem yaw:haha1:haha1
bizi de alem çakal olmuş panel işinde!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Seçtiklerinizin 3 ü de kafa kafaya gibiler tabi birinde '' bakımından klasman farkı büyük.

Yine de VUHD9650 yi daha baskın buluyorum ben :ok

yaw hocam şu Vestel adam gibi bir atak yapsa panel işinde valla alayını serer yere! ama nerdeeee
Ahmet Bey bakmıyor bu işlere! herif bilançonun en son rakamına bakıyor çıkıp gidiyor yaw

Vestel de panel işinde iyice şaşırdı artık herifler rekora koşuyorlar anlaşılan,ülen elini sallasan MARKA ya değiyor
Marka enflasyonu var,birde malları Marketlere veriyor tam komedi yaw,işler de sanırım o kadara "süper" ki
Marketler işi bırakmış panelciliğe soyunmuş:mutlu

yaw bunlar hikaye ve sokak işi işler kardeşim,dünya da örneği yok böyle absürt işlerin!

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
735
34
Herkese selamlar. Yeni aldığım tv için kısa bir inceleme yazısı yazmak istedim.

49UD9650 tv dün kuruldu. Öncelikle servis çalışanları çok bilgisiz. Adama panel samsung va panel diyorum. Olur mu abi, vestel üretimi bu panel diyor En son yazılımı yükleyeceğim dedim. Gerek yok zaten görüntü şahane diyor vs.vs... kısacası eğitim şart.

Tv konusuna gelirsek. Görüntü kalitesi cidden beklediğimden iyi çıktı. Trt 4K falan muazzam. Çok çok ince(slim) bir tv. Tv'yi ben çeyiz olarak aldım. Şuan evde kullandığımız Philips 6809 ultra slim tv den bile daha ince. Bakır rengine çalan çerçevesi tvnin kozmetik görüntüsünü çok güzel tamamlıyor.

Beğenmediğim tarafları ise smart, ses kalitesi ve kumandası.
Smartı philips'e göre çok basit geldi bana.. ki, philipsin smartının da ne kadar kötü olduğunu bilen bilir.
Ses kalitesi mevzunsa ise, ses çok boğuk çıktığı için beğenmedim. Ayarlardan bayağı kurcaladım düzeltmek için ama olmadı. Belkide ben yapamadım. Bu konuda da philips tv ile mukayese ettim ve vestel geride kalmış gibi.

Kumandası ise bu güzellikle ve kalitedeki bir tv için çok çok basit kalmış. Rezalet bir tasarım. Kanal değişim ve ses tuşlarına kuvetli basmanız şart. Keşke philips gibi arkası klavyeli bir kumanda verseydiler. Sonuçta üst seri bir tv.
Bu gidişle de akıllı kumanda alacağım gibi gözüküyor.

Velhasılı kelam, genel olarak parasının hakkını veriyor diyebilirim. Özellikle smart konusuna kesinlikle iyileştirme yapmaları gerekli. Umarım digiturk play de eklenir.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666

49UD9650 tv dün kuruldu. Öncelikle servis çalışanları çok bilgisiz. Adama panel samsung va panel diyorum. Olur mu abi, vestel üretimi bu panel diyor En son yazılımı yükleyeceğim dedim. Gerek yok zaten görüntü şahane diyor vs.vs... kısacası eğitim şart.

Tv konusuna gelirsek. Görüntü kalitesi cidden beklediğimden iyi çıktı. Trt 4K falan muazzam. Çok çok ince(slim) bir tv. Tv'yi ben çeyiz olarak aldım. Şuan evde kullandığımız Philips 6809 ultra slim tv den bile daha ince. Bakır rengine çalan çerçevesi tvnin kozmetik görüntüsünü çok güzel tamamlıyor.

Smartı philips'e göre çok basit geldi bana.. ki, philipsin smartının da ne kadar kötü olduğunu bilen bilir.
Ses kalitesi mevzunsa ise, ses çok boğuk çıktığı için beğenmedim. Ayarlardan bayağı kurcaladım düzeltmek için ama olmadı. Belkide ben yapamadım. Bu konuda da philips tv ile mukayese ettim ve vestel geride kalmış gibi.

Kumandası ise bu güzellikle ve kalitedeki bir tv için çok çok basit kalmış. Rezalet bir tasarım. Kanal değişim ve ses tuşlarına kuvetli basmanız şart. Keşke philips gibi arkası klavyeli bir kumanda verseydiler. Sonuçta üst seri bir tv.

Velhasılı kelam, genel olarak parasının hakkını veriyor diyebilirim. Özellikle smart konusuna kesinlikle iyileştirme yapmaları gerekli. Umarım digiturk play de eklenir.

Öncelikle hayırlı olsun. Bir soround +subwofer ve tv box ile tüm eksiklerini kapatacak gibi duruyor. Tabi bu da + maliyet demek.600-750 gibi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Hayırlısı olsun kardeşim; Ben artık yaptığı işin hakkını vermeyenleri Allah'a havale ediyorum. İçim acıyor zira VESTEL in eğitime verdiği önemi de, yaptığı yatırımları da, VESTEL de Eğitim vermiş birisi olarak o arka plandaki özveriyi de çok yakinen biliyorum.

Gelin görün ki içinde yaptığı işe karşı sevgisi olmayan, ''Lanet olsun bitse de gitsek'' mantığı ile çalışanların eline kaldı bu piyasa. Sebebi belli ancak işin ucu siyasete girer o nedenle burada noktalayayım yazdıklarımı.

Kumanda hangi kumanda kardeşim? Umarım şu üçgen tasarımlı gibi olan ve cursor ile ok tuşu minicik kaln kulamdadan değildir zira ciddi anlamda berbat bir kumandadır o. Önce bilgiyi teyit edelim sonra kumanda için bir formül düşünürüz :ok

Yazılım sürümüne baktın mı hangi sürüm? hangi anakart? vs

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Muhammet Sarıçam msrcmm, incelemenizi konu acarak
Gorsellerle pekistirek paylasirsaniz
Bence cok guzel olur
Cunku yaziniz bukadar yorum icinde kaybolacaktir :ok
Muhammet Sarıçam msrcmm Ben de Ahmet kardeşim ile aynı düşüncedeyim.

Size zahemt olmaz ise geniş bir zamanınızda kendinize özel bir konu aömanızı rica ediyorum, Potansiyel alıcılar için rehber/referans niteliğinde olacaktır :ok

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
735
34
Hayırlısı olsun kardeşim; Ben artık yaptığı işin hakkını vermeyenleri Allah'a havale ediyorum. İçim acıyor zira VESTEL in eğitime verdiği önemi de, yaptığı yatırımları da, VESTEL de Eğitim vermiş birisi olarak o arka plandaki özveriyi de çok yakinen biliyorum.

Gelin görün ki içinde yaptığı işe karşı sevgisi olmayan, ''Lanet olsun bitse de gitsek'' mantığı ile çalışanların eline kaldı bu piyasa. Sebebi belli ancak işin ucu siyasete girer o nedenle burada noktalayayım yazdıklarımı.

Kumanda hangi kumanda kardeşim? Umarım şu üçgen tasarımlı gibi olan ve cursor ile ok tuşu minicik kaln kulamdadan değildir zira ciddi anlamda berbat bir kumandadır o. Önce bilgiyi teyit edelim sonra kumanda için bir formül düşünürüz :ok

Yazılım sürümüne baktın mı hangi sürüm? hangi anakart? vs
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım aynı kumanda dan bahsediyoruz.

837f3b65-a58d-40ab-9306-3e9aa41dd4ae-jpeg.jpg

Geri
Üst Alt