albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
amacım eve ikinci bir televizyon almaktı.2500-3200 tl arası bir televizyon düşünüyordum.forumları okuya okuya nasıl olduysa sony kd-55xe9005 alırken buldum kendimi.özellikle albanez albanez hocanın tr deki mevcut televizyonların çoğunun işe yaramaz olduğu konusundaki yorumlarından sonra böyle bir karar aldım.gerçi onun sıralamasında pek yok bu model ama ks serisi bulmak(uygun fiyata) imkansız.xe9305 1500 tl daha pahalıydı(bütçemi çok aşıyordu) .geriye samsung 55mu9000 ve sony kd-55xe9005 kalıyor.şu an kullandığım televizyon(samsung 55ju7500) samsung olduğu için sonyde karar kıldım(inşallah pişman olmam). parlaklık konusunda gözüm samsunga alıştığından biraz farklı gelecektir diye düşünüyorum.kullanım amacım maç,film ve pc den oyun olacak.inşallah memnun kalırım

Hayırlı olsun kardeşim

Ben 9305 derken 9005 demiyordum,sebebi vardı! ilk sebeb "kendim" çünkü ben satıcı değil kullanıcıyım!!!
O malum DH sitesi ise ya satıcı ya da yalaka v.s adamlarla dolu olduğu için amaç çok farklı oluyor bizde bilgi vardır
onlarda satıcılık ayağı vardır! herifler önüne gelene Samsung alın diyorlar örneğin!

9005 FALD panel dir (çakma tabiki) ancak olması gereken baclit çalışması daha zayıf olduğu için ben 9305/9405
diyorum ama fiyat farkı sebebiyle dileyen 9005 de alabilir,Samsung dan biraz daha iyidir ama FILM de Motion da
Bluray de v.s çok daha iyidir:ok

Piyasada en iyisi diye zaten bunlar var,başka da yoktur!

Taklırsan dönersin bize++

Uyarayım bu arada,SE firması bir sorun çıktığın da kafadan ""abi bunlar böyledir"" der sanırım biliyorsun bunu değilmi?
çok bariz bir üretim hatası v.s yoksa herifler hiç bir sorunu kabul etmezler!

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
arkadaşlar ne alacaksanız bir an önce bence alın geçen gün 1700 tl gitigidiyorda bluray player beğenmiştim(4k) 2 gün sonra baktım 2200 tl olmuş.yani ortalık çok sakat fiyatlar her an değişebilir düşecek diye eskiden beklerdik şimdi ise günü gününe uymuyor fiyatların.bugün 100 tl yarın bakarsın aynı mal 200 tl.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Adem Helvacı Ado albanez albanez
şunlardan birini alcam valla...ekonominin sonu pek iyi görünmüyo..sizce hangisi ustalarım...
jvc 50vu73t
vestel 50ud8800
samsung 50mu700
philips 50pus7303

Direk led, kontrast çok iyi, ışık sızması bu seride yok gibi (kullanıcı yorumları bu yönde), bu artıları ile 7303.
Teknik özellikler noktasında ise kabaca baktığınızda yine 7303 öne çıkıyor hatta güç tüketimi dahil.

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
213
53
LİMAN LİMANkararımı verdim hocam bunu alcam..amma 50 mi 55 mi karar veremedim...şu an kullandığımız 42 inç..50 fark yaratır mı yoksa 55 mi daha iyi bilemedim...:cay

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
213
53
albanez albanez üstadım kusura bakma yoruyorum seni ama...mediamark a gittim az önce ...55pus7502 ile 55pus 7303 ü yanyana izledim..7502 daha canlı idi..üstüne üstlük bi alt model olmasına rağmen 800 tl daha pahalıydı..sebebi nedir?..sizin dediğiniz gibi paneli daha mı iyidir acaba..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez üstadım kusura bakma yoruyorum seni ama...mediamark a gittim az önce ...55pus7502 ile 55pus 7303 ü yanyana izledim..7502 daha canlı idi..üstüne üstlük bi alt model olmasına rağmen 800 tl daha pahalıydı..sebebi nedir?..sizin dediğiniz gibi paneli daha mı iyidir acaba..

kardeş birisi IPS diğeri VA dır,ben VA yı daha fazla beğenmiştim ama benim kriterim parlaklık filan değil ki!
parlakla işim olmaz benim yaw araba farımı bu yaw:mutlu

fiyat farkı hem panel den hem de mağaza kaynaklı olur! buna takılma bence

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Samsung KS8500/9500 gören bilen varmı şöyle ucuz yollu????

Ben görüyorum da fiyatlar geçirmece gibi!

Satıcılar da bir alem abi o model yaramaz veya abi 2016 model yaw o panel boşver sana 2018 verelim
filan diyorlar,ülen iyi de KS neden hala çok kazık o zaman!

Bu seri de bir de klasik sorun var alt dan ışık kaçırma vardır çoğusunda ama fiyat yine kazık,özürlü panel ama
fiyat kazık!

alem memleket burası yaw

S Çevrimdışı

Suatsuat

Yeni Üye
9 May 2018
14
43
Adem Helvacı Ado abim 55ud8800 kısaca hatırlatayım gg almıştım gecen hafta pazartesi teslim almıstım servis cagırdım kurulum için (o gün evde yoktum yoksa acar kurardım) ve bingo ekran kırık cıktı aynıgün ücretsiz ups ile yolladım içerisine servisin tuttugu raporu ve değişimmiçin beyanımı belirten yazıyı koydum yolladım 2 gün hiçbir şekilde ses seda yok ve perlembe tv yeniden geldi servis kurulum için geldi kısa not gelmeden önce duvaramı yoksa üniteyemi kurulacak diye sordu anlamadım gelen arkadaş kurulumu yapamadı baska birini yolladı uydu hattı arızalı dedi smartı calıştırıp gitti sonra uyduyu düzelttim ve 2 gündür kullanıyorum. Tecrübelerim smart özelliği hızlı youtubede video geçişleri cok iyi renkler canlı ses baya bi zayıf gibi geldi 2 kez tv dondu fişi cekip düzelttim smartta 1 2 kez baglantı sorunu yaşadım genel olarak memnunum satıcı tek..sa diye satıcı iletişim sorunlu hizmet güzel genel olarak güzel ve memnunum teşekkür ederim anakart panel vs hakkındakii düşüncenizi bekliyorum teşekkür ederim uzun oldu hakkınızı helal edin

Geri
Üst Alt