Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
43mu700 geldi bugün biraz inceledim.
Öncelikle yan açıda izlerken görüntü kötüleşiyor onu söyleyeyim. Bizim oda dikdörtgen ve tv kısa kenarda olduğu için bozulma yaşamıyoruz çok şükür. 4K ile ilk defa tanıştık ve çok beğendik, daha fazla 4k kanal gelmesi dileği ile.
Ses konusuna gelirsek 1200₺ lik lg ile kıyaslayınca geride kalıyor. Lg de dizide birinin telefon titrediğinde benim telefon titriyor sanıyordum, o derece iyiydi. Bunda ise ses biraz sönük gibi geliyor anlatması zor. Ekolayzer ile oynadık biraz düzeldi gibi o da.
Kumandaya gelirsek gayet basit ve kullanışlı bir kumanda karşılıyor bizi. Küçücük kumandada 3-5 tuşla bir sürü şey yapılabiliyor, ysrım saatlik alışma sürecinden sonra kumandaya bakmadan istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Bluetooth olması da ayrı bi güzel, evin diğer ucundan bile çekiyor.
İnternet özelliğini çok kullanmıyoruz ama yine de inceledim biraz. Youtube'da gezindim ve gayet kullanışlı geldi bana. Youtube'da 4k videolar ile görüntünün keyfini çıkarabilirsiniz.
Görüntü ayarlarında standart'tan dinamik'e geçince çağ atlıyor bence, solukluk falan direk gidiyor ve canlı bir görüntü geliyor. Parlaklık, renk sıcaklığı gibi pek çok özellik de mevcut. Eğer ayarlardan 'led lamba aracılığı ile görüntüyü düzenle' benzeri ayarı açarsanız odaklandığınız yer çok akıcı oluyor ama odaklandığınız 2-3 cm çaplı daire dışında aşırı fazla banding denen olsy yaşanıyor. Çok fazla titreme oluyor o yüzden o özelliği tavsşye etmiyorum.
Hz olarak yeterli geldi, zaten aksiyon vs. hızlı hareket eden şeyler izlenmediği için bu konuda bilgi veremeyeceğim.
Servis gayet ilgili pek çok özelliğini gösterdiler. Usb ile bir zip dosyasından kanalları yüklediler, gğzel de ayarlamışlar çok değişiklik yapmaya gerek kalmadı. 1'de trt4k var tabii ki:) Yerel kanalları da önlere almayı ihmal etmemişler.
Şimdilik bu kadar, sorusu olanlar 'sizce almalı mıyım?' tarzı sorular dışında net şeyler sorabilirler. Birilerine önayak olmak büyük bir sorumluluk olduğu için alın almayın diyemeyeceğim ama ilk gün için memnun kaldık.
Güncelleme denetledim ama cihazınız güncel dedi. Eğer hiç açılmadıysa güncellemeyi almamış olmaması gerekmiyor muydu? Yoksa güncellemeden sonra mı üretilmiş?

Böyle saf ve çıkarsız kullanıcı görüşleri, forum ortamları için gerçek anlamda bulunmaz nimet.

Elinize gözünüze sağlık :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kullanıcı Profili:

Genel izleyici kitlesi. Diziler, haberler, çocuk programları, filmler, tv programları gibi çok ta özel olmayan genel izleyici kitlesine hitap eden bir kullanıcı profili. O an televizyonda ne varsa o izlenir genel olarak. Bazen özel olarak film izlenebilir. Video formatlarını desteklemesi önemli. Eski tv bazılarını açamıyordu.

Ürünün Kullanım Ortamı:

Oturma odasında kullanılacak. Hiçbir aşırı etkene maruz kalmayacak.

Oturma Düzeni:

Oda kare biçiminde sayılır. Televizyonun olduğu duvar hariç diğer 3 tarafta koltuk var. En fazla 45 dereceden bakılır sanırım. Evde normalden fazla kişi varsa durum değişebilir ancak genel olarak tüm aile üyeleri aynı anda televizyona çok da açılı olmayacak şekilde oturabiliyor. Yani göstermem gerekirse diye şöyle resmini çizdim.

Ekli dosyayı görüntüle 1105

+ 2500-3000 TL bütçe var.
+ Bozulan eski tv 42 inç ekrandı. 42-50 inç uygun gibi.
+ 4K çözünürlük ve akıllı olma özelliği standartlaşmış sanırım.
+ Dayanıklı olsun, sorunsuz olsun tabii.

Televizyondan çok anlayan birisi değilim. Şu tarama hızı olayı biraz kafamı karıştırdı. Sanırım bu bütçe içerisindeki tvlerin genelinde panel 50-60hz. Ancak yükseltiliyor bazı yazılımlarla. Yani en azından anladığım o. Bu yüzden bu konu hakkında çok yorum yapamıyorum. Nasıl bir ürün bakmam lazım fikrim yok.

İlk başta LG tvlere bakmıştım ancak şu rgbw olayını öğrendikten sonra hızlı bir soğuma yaşadım ve samsung tarafında yöneldim. Aslında aklıma öyle belirli bir marka yok. Birbirine benzer özellikte çok fazla tv var ve nasıl eleyeceğimi bilemiyorum. Güvenilir olsun istiyorum ancak çevreden aldığım birkaç tavsiye dışında elimde bir şey yok.

Şimdiden yardım edecek herkese teşekkür ederim.

Selamlar Değerli Kardeşim;

Pro amaçlı kullanılmayacak olması ve oturma düzeniniz gereği sizin VA panellerden uzak durmanız gerektiği düşüncesi ağır basıyor bende. Hele ki o 3 lü koltuğun tv ye yakın olan tarafı ve teklilerin tv ye yakın olan tarafında da izleme olacaksa yazık derim oradan tv izleyecek olanlara.

LG tv almasanız da, LG panelli bir tv almanız gerekecek zira sizin mümkün olduğunca VA ya nazaran daha fazla izleme açısı veren bu IPS panel tipinde bir TV ye ihtiyacınız var.

Hz olayına çok takılmayın artık yeni nesil tv leri yazılım ile en az 600hz yapıyorlar zaten. Donanımsal hızları 50-60hz tespitiniz doğrudur.

Biz size şöyle, Mümkünse WCG destekli, mümkünse en az 1000hz ve smart 4K bir ürün bakalım.

Aciliyet durumu nedir?

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
Adem Helvacı Ado Hocam bende güncelleme gelmedi yazıyor acaba güncellemeden sonra mı üretilmiş? Kanal geçişleri biraz yavaş geldi ve güncelleme ile hızlanmış deniyordu forumlarda. Kutunun üstünde şu var

img_20180522_144716-jpg.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Adem Helvacı Ado Hocam bende güncelleme gelmedi yazıyor acaba güncellemeden sonra mı üretilmiş? Kanal geçişleri biraz yavaş geldi ve güncelleme ile hızlanmış deniyordu forumlarda. Kutunun üstünde şu var
Ekli dosyayı görüntüle 1157

Kardeş kanal geçişleri çok farklı bir şeydir,genel de dahili DVB olan paneller de bu böyledir!
O zaman ext.bir Receiver takıp kullanacaksın ve geçiş hızı da çabuk olan bir cihaz seçmelisin!

Yazılım ile bunlar bir yere kadar olur ama bazı kişiler de o gelen yazılımla tam tersi olup daha da yavaşlar!

Güncelleme ile de üretimlerin hiç bir alakası yoktur! sen güncelleme yi açık tut,o zaten belli bir süre sonra
günceller veya uyarı verir ama Samy özelin de genel de ön-belleğe indirir ya kendisi yükler ya da sana sorar
takılma bunlara şimdi+

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
Kardeş kanal geçişleri çok farklı bir şeydir,genel de dahili DVB olan paneller de bu böyledir!
O zaman ext.bir Receiver takıp kullanacaksın ve geçiş hızı da çabuk olan bir cihaz seçmelisin!

Yazılım ile bunlar bir yere kadar olur ama bazı kişiler de o gelen yazılımla tam tersi olup daha da yavaşlar!

Güncelleme ile de üretimlerin hiç bir alakası yoktur! sen güncelleme yi açık tut,o zaten belli bir süre sonra
günceller veya uyarı verir ama Samy özelin de genel de ön-belleğe indirir ya kendisi yükler ya da sana sorar
takılma bunlara şimdi+
Tamamdır sağolun ben telefonlar gibi düşünmüştüm. Telefon aldığımızda son sürümle veriyorlardı hep.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Samy de üretim yılı eski de olabilir! bunlara takılmayın ve siz panele Ethernet(veya WiFi den)bağlantıyı
yapın gerisini o halleder,hatta Update "OFF" bile yapsan o yine girer cihaza:mutlu(ön beleğe yerleşiyor)
bir gün bakarsın ki cihaz update etmiş ama ben bunu kapatmıştım nasıl oldu bu yaw diye şaşırma
(cihaz internete bağlı olduğu sürece!)

geldimtavsiyealmaya Çevrimdışı
21 May 2018
2
29
Selamlar Değerli Kardeşim;

Pro amaçlı kullanılmayacak olması ve oturma düzeniniz gereği sizin VA panellerden uzak durmanız gerektiği düşüncesi ağır basıyor bende. Hele ki o 3 lü koltuğun tv ye yakın olan tarafı ve teklilerin tv ye yakın olan tarafında da izleme olacaksa yazık derim oradan tv izleyecek olanlara.

LG tv almasanız da, LG panelli bir tv almanız gerekecek zira sizin mümkün olduğunca VA ya nazaran daha fazla izleme açısı veren bu IPS panel tipinde bir TV ye ihtiyacınız var.

Hz olayına çok takılmayın artık yeni nesil tv leri yazılım ile en az 600hz yapıyorlar zaten. Donanımsal hızları 50-60hz tespitiniz doğrudur.

Biz size şöyle, Mümkünse WCG destekli, mümkünse en az 1000hz ve smart 4K bir ürün bakalım.

Aciliyet durumu nedir?

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Aciliyet konusu da sıkıntı değil. Ev tablet, telefon dolu olduğu için rahatız aslında.

O Çevrimdışı

ozguradam

Yeni Üye
10 May 2018
11
43
amacım eve ikinci bir televizyon almaktı.2500-3200 tl arası bir televizyon düşünüyordum.forumları okuya okuya nasıl olduysa sony kd-55xe9005 alırken buldum kendimi.özellikle albanez albanez hocanın tr deki mevcut televizyonların çoğunun işe yaramaz olduğu konusundaki yorumlarından sonra böyle bir karar aldım.gerçi onun sıralamasında pek yok bu model ama ks serisi bulmak(uygun fiyata) imkansız.xe9305 1500 tl daha pahalıydı(bütçemi çok aşıyordu) .geriye samsung 55mu9000 ve sony kd-55xe9005 kalıyor.şu an kullandığım televizyon(samsung 55ju7500) samsung olduğu için sonyde karar kıldım(inşallah pişman olmam). parlaklık konusunda gözüm samsunga alıştığından biraz farklı gelecektir diye düşünüyorum.kullanım amacım maç,film ve pc den oyun olacak.inşallah memnun kalırım

Geri
Üst Alt