H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30
şöyle bir tavsiye de bulunayım o zaman;F/P bir panel bulmaya bak veya direk ucuz bir panel bulmaya bak
zaten ortada aman aman kayda değer bir kalite de olmayacaktır! haybeye boşuna para verme MARKA diye
ne Samy ne de Sony ye de para ver! yemişim ben bu markaları yaw,vasat panelleri Merso/BMW filan gibi satıyorlar:hayir

maçları ben de bekliyorum ama 1080 izlesem bana yeter,kaldı ki içerik ""çok kalite çekimse"" 1080i den izlerken de
çok güzel resim alırsın! ben bunun içinde gaza gelmiyorum,varsın 1080i olsun:mutlu

ama bir de resmin görünmeyen yüzü vardır;örneğin "çekim acaip kalite" iyi de bunu ileten yayıncının vaziyeti nedir!!!
asıl soru bu dur? ancak "TRT" bu konuda yerliler içinde keisnlikle en iyisi çünkü "bit-rate" değeri oldukça yüksek dir:ok
mühim olan içeriğin UHD/FHD olması değil de bit-rate değeri nedir! millet UHD diye 720 izliyor farkında değil(bazı
içerikler UHD kanalların da UHD değil ki:nanik)
benim gönlüm 55 inch philips ten yana ama sizin söylemden hareketle eğer aman aman panel yoksa neden fazla vereyim diyorum. bim Jvc ile 50ud8800 arasında sizce hangisi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bir kaç defa satıcılara bu soruyu sordum ancak "güvenlik gereği bu bilgiyi veremiyoruz" dediler, ben de muhatap olmadım sonra ama bu kadar kilit öneme sahip bir bilgiyi paylaşmaları daha iyi olacak bizim için.şimdi istediğim özellikte bir tv bulmam lazım.
bir de şöyle bir sorum vardı Ado hocam; "Ayrıca bana tavsiye panellerde 9400 ve sonrasında 10 bit panel var değil mi?bu durumda 9300'ü de elemem gerekecek gibi."
9300 de 10 bit diye hatırlıyorum ama tekrar kontrol ederim :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
benim gönlüm 55 inch philips ten yana ama sizin söylemden hareketle eğer aman aman panel yoksa neden fazla vereyim diyorum. bim Jvc ile 50ud8800 arasında sizce hangisi

ben 8800 leri beğendim fiyatı da güzel sayılır,ama çıtayı da sakın yüksek tutmayın! Philips de pahalı kaçabilir
çok aman aman tavsiye edemem bunu da,JVC mvs filan yaw bunklar çakma markalar kardeşim Vestel 160 tane
marka/model çıkarıyor hepsi aynı sayılır bunların:mutlu maksat mal satılsın yaw işin mokunu çıkardı bunlar artık!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
a101 e 31 mayısta gelecek olan toshiba 49L2863DAT 49" le 25 mayısta bim e gelecek JVC kıyaslar mısın?
#Ado sana zahmet birini alacağım nasip olursa

Azizim bunların birisi FHD, Diğeri UHD, nasıl kıyaslayalım ? :alala

Yani belli bir kriter var ise karşılaştırmak istediğiniz ona göre bir kaç yorum yapayım ancak klasmanları farklı bu ürünlerin :ok

P Çevrimdışı

Pamuter

Yeni Üye
21 May 2018
1
35
Merhaba, 2,5 - 3 bin tl arasında televizyon arayışı içerisindeyim boyut olarak minimum 43" olacak şekilde satın almak istiyorum ek olarakta 4K ve Smart olursa hiç fena olmaz :) bu konu hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim fakat Sony KD-49XE7077 modeline baktım. Bu model için ne söyleyebilirsiniz ve en önemlisi alternatif olarak ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
213
53
albanez albanez üstadım şu jvc çakmada olsa bir iki sene götürür sanırım..eminim burda bi çok arkadaş (özellikle ben) sizin görüşünüzü merak ediyordur...ne dersiniz fp ürünmüdür...:cay

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Kampanyalar yavaş yavaş gelmeye başlar, başladı. Söyle peşin fiyatına bulsam uzun vadeli, yapistiricam :). yukarıdaki satıcıyı da barkod no gönderdiği için tebrik ve teşekkür ederim.

43'' en öncelikli hedefim, en fazla 49_ 50 , öncelik 43, takip Vestel Grundig Philips.

geldimtavsiyealmaya Çevrimdışı
21 May 2018
2
29
Kullanıcı Profili:

Genel izleyici kitlesi. Diziler, haberler, çocuk programları, filmler, tv programları gibi çok ta özel olmayan genel izleyici kitlesine hitap eden bir kullanıcı profili. O an televizyonda ne varsa o izlenir genel olarak. Bazen özel olarak film izlenebilir. Video formatlarını desteklemesi önemli. Eski tv bazılarını açamıyordu.

Ürünün Kullanım Ortamı:

Oturma odasında kullanılacak. Hiçbir aşırı etkene maruz kalmayacak.

Oturma Düzeni:

Oda kare biçiminde sayılır. Televizyonun olduğu duvar hariç diğer 3 tarafta koltuk var. En fazla 45 dereceden bakılır sanırım. Evde normalden fazla kişi varsa durum değişebilir ancak genel olarak tüm aile üyeleri aynı anda televizyona çok da açılı olmayacak şekilde oturabiliyor. Yani göstermem gerekirse diye şöyle resmini çizdim.

oturma-odasi-krokisi-png.png

+ 2500-3000 TL bütçe var.
+ Bozulan eski tv 42 inç ekrandı. 42-50 inç uygun gibi.
+ 4K çözünürlük ve akıllı olma özelliği standartlaşmış sanırım.
+ Dayanıklı olsun, sorunsuz olsun tabii.

Televizyondan çok anlayan birisi değilim. Şu tarama hızı olayı biraz kafamı karıştırdı. Sanırım bu bütçe içerisindeki tvlerin genelinde panel 50-60hz. Ancak yükseltiliyor bazı yazılımlarla. Yani en azından anladığım o. Bu yüzden bu konu hakkında çok yorum yapamıyorum. Nasıl bir ürün bakmam lazım fikrim yok.

İlk başta LG tvlere bakmıştım ancak şu rgbw olayını öğrendikten sonra hızlı bir soğuma yaşadım ve samsung tarafında yöneldim. Aslında aklıma öyle belirli bir marka yok. Birbirine benzer özellikte çok fazla tv var ve nasıl eleyeceğimi bilemiyorum. Güvenilir olsun istiyorum ancak çevreden aldığım birkaç tavsiye dışında elimde bir şey yok.

Şimdiden yardım edecek herkese teşekkür ederim.

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
43mu700 geldi bugün biraz inceledim.
Öncelikle yan açıda izlerken görüntü kötüleşiyor onu söyleyeyim. Bizim oda dikdörtgen ve tv kısa kenarda olduğu için bozulma yaşamıyoruz çok şükür. 4K ile ilk defa tanıştık ve çok beğendik, daha fazla 4k kanal gelmesi dileği ile.
Ses konusuna gelirsek 1200₺ lik lg ile kıyaslayınca geride kalıyor. Lg de dizide birinin telefon titrediğinde benim telefon titriyor sanıyordum, o derece iyiydi. Bunda ise ses biraz sönük gibi geliyor anlatması zor. Ekolayzer ile oynadık biraz düzeldi gibi o da.
Kumandaya gelirsek gayet basit ve kullanışlı bir kumanda karşılıyor bizi. Küçücük kumandada 3-5 tuşla bir sürü şey yapılabiliyor, ysrım saatlik alışma sürecinden sonra kumandaya bakmadan istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Bluetooth olması da ayrı bi güzel, evin diğer ucundan bile çekiyor.
İnternet özelliğini çok kullanmıyoruz ama yine de inceledim biraz. Youtube'da gezindim ve gayet kullanışlı geldi bana. Youtube'da 4k videolar ile görüntünün keyfini çıkarabilirsiniz.
Görüntü ayarlarında standart'tan dinamik'e geçince çağ atlıyor bence, solukluk falan direk gidiyor ve canlı bir görüntü geliyor. Parlaklık, renk sıcaklığı gibi pek çok özellik de mevcut. Eğer ayarlardan 'led lamba aracılığı ile görüntüyü düzenle' benzeri ayarı açarsanız odaklandığınız yer çok akıcı oluyor ama odaklandığınız 2-3 cm çaplı daire dışında aşırı fazla banding denen olsy yaşanıyor. Çok fazla titreme oluyor o yüzden o özelliği tavsşye etmiyorum.
Hz olarak yeterli geldi, zaten aksiyon vs. hızlı hareket eden şeyler izlenmediği için bu konuda bilgi veremeyeceğim.
Servis gayet ilgili pek çok özelliğini gösterdiler. Usb ile bir zip dosyasından kanalları yüklediler, gğzel de ayarlamışlar çok değişiklik yapmaya gerek kalmadı. 1'de trt4k var tabii ki:) Yerel kanalları da önlere almayı ihmal etmemişler.
Şimdilik bu kadar, sorusu olanlar 'sizce almalı mıyım?' tarzı sorular dışında net şeyler sorabilirler. Birilerine önayak olmak büyük bir sorumluluk olduğu için alın almayın diyemeyeceğim ama ilk gün için memnun kaldık.
Güncelleme denetledim ama cihazınız güncel dedi. Eğer hiç açılmadıysa güncellemeyi almamış olmaması gerekmiyor muydu? Yoksa güncellemeden sonra mı üretilmiş?

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
Sağ olsun bak demek ki korkacak bir şey yokmuş.

Bu ilk nesil 9650 dir ve MB120 anakartlıdır. WCG+HB+2200hz dir ancak HDR yoktur :ok

sağolsun çok ilgili bi arkadaş, şu an elimizde olan bu ancak yeni alım yapınca tekrar gönderirim dedi.diğer satıcılar neden bu kadar korkuyolar anlamıyorum, sanki telefon imei numarası istiyoruz, garip gerçekten.ben ara ara arkadaşa soracağım elindeki tvlerin seri no. bilgilerini.

9300'ün kaç bit olduğuna bakarsanız çok sevinirim Ado hocam, 9650 olmazsa o modeli alabilirim.bu arada ud9450 modelini nette bulamadım :hihi

H Çevrimdışı

hbatur01

Yeni Üye
19 Mar 2018
15
39
Azizim bunların birisi FHD, Diğeri UHD, nasıl kıyaslayalım ? :alala

Yani belli bir kriter var ise karşılaştırmak istediğiniz ona göre bir kaç yorum yapayım ancak klasmanları farklı bu ürünlerin :ok
evde standart kullanım için( film ve maç ağırlıkta)
gördüğüm kadarıyla jvc de 4k var toshiba da 4k yok
yoksa hz olarak ikiside aynı mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
sağolsun çok ilgili bi arkadaş, şu an elimizde olan bu ancak yeni alım yapınca tekrar gönderirim dedi.diğer satıcılar neden bu kadar korkuyolar anlamıyorum, sanki telefon imei numarası istiyoruz, garip gerçekten.ben ara ara arkadaşa soracağım elindeki tvlerin seri no. bilgilerini.

9300'ün kaç bit olduğuna bakarsanız çok sevinirim Ado hocam, 9650 olmazsa o modeli alabilirim.bu arada ud9450 modelini nette bulamadım :hihi
9300 10bit :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
evde standart kullanım için( film ve maç ağırlıkta)
gördüğüm kadarıyla jvc de 4k var toshiba da 4k yok
yoksa hz olarak ikiside aynı mı?

JVC yi alın azizim, hatta alabiliyorsanız alın diyeceğim zira 25 i yaklaştıkça bu ürünü herkesin alabileceğine dair bende şüphe oluşmaya başladı. Ürün adeti yetersiz, potansiyel alıcı sayısı yüksek.

Geri
Üst Alt