Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado Hocam hiç zorlamanıza gerek yok, bunlar kafi, eğer bunlardan bulamazsam sizden farklı bir model rica ederim.Şu an şöyle bir durum var yalnız, tavsiye ettiğiniz "V10117607 55UD9300 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel" ya da "V10115599 55UD9650 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel" almak istiyorum, istediğim tvnin bunlardan biri olduğunu nası teyit edeceğim?Ya da direkt nokta atışı nasıl yapabilirim?"V10117607" gibi kodlar tvnin kutusunda nerde yazar?Modeli belirledik ancak asıl sıkıntı satın alırken oluşacak gibi
Ayrıca bana tavsiye panellerde 9400 ve sonrasında 10 bit panel var değil mi?bu durumda 9300'ü de elemem gerekecek gibi.

Selamlar;

Azizim satıcılar çok korkuyor nedense, lakin kutunun üstünde yazan modeli vermesinde nasıl ki bir sakınca yok ise, bu ürün kodunu vermesinde de hiç bir sakınca yok.

Zaten sakıncalı bir durum olsa kurum bunu kutunun dışına yazmazdı :))

Üretilen bütün tv lerin kolisinde VESTEL BARKOD vardır, bu barkod üzerinde V siz olarak bu kod yazar zaten.

Sizin teyit etmeniz gereken tek bilgi, o barkodda yazan ürün kodu ile sizin almak istediğinizin aynı olup olmadığıdır :ok

Aşağıya size bir örnek ekliyorum.

vestel-barkod-jpg.jpg

L Çevrimdışı

lyldz

Yeni Üye
21 May 2018
1
44
selamlar arkadaşlar.forumda yeni birisi olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var. çoğunlukla ps4 slim kasa için tv arıyorum.43-49 bandında ürün bakıyorum.bütçemde belli.nette gördüğüm ilgimi çeken 3 tane ürün var.hangisi alınabilir sizce?başka marka model var mı bu yazacağım ürünlere paralel nitelikte.

philips 43pus6262
samsung 43mu7000
vestel 49ud9400
hangisi alınabilir.başka marka model önerisine de açığım.

yukarıdaki ürünler 2500 bandında ürünler yaklaşık bu civarda bütçem var.

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
Selamlar;

Azizim satıcılar çok korkuyor nedense, lakin kutunun üstünde yazan modeli vermesinde nasıl ki bir sakınca yok ise, bu ürün kodunu vermesinde de hiç bir sakınca yok.

Zaten sakıncalı bir durum olsa kurum bunu kutunun dışına yazmazdı :))

Üretilen bütün tv lerin kolisinde VESTEL BARKOD vardır, bu barkod üzerinde V siz olarak bu kod yazar zaten.

Sizin teyit etmeniz gereken tek bilgi, o barkodda yazan ürün kodu ile sizin almak istediğinizin aynı olup olmadığıdır :ok

Aşağıya size bir örnek ekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 1079

bir kaç defa satıcılara bu soruyu sordum ancak "güvenlik gereği bu bilgiyi veremiyoruz" dediler, ben de muhatap olmadım sonra ama bu kadar kilit öneme sahip bir bilgiyi paylaşmaları daha iyi olacak bizim için.şimdi istediğim özellikte bir tv bulmam lazım.
bir de şöyle bir sorum vardı Ado hocam; "Ayrıca bana tavsiye panellerde 9400 ve sonrasında 10 bit panel var değil mi?bu durumda 9300'ü de elemem gerekecek gibi."

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Beyler IPS panel hk. yine çok fazla yalnış ve bilinçsiz durumlar okuyorum veya duyuyorum v.s

Bu IPS panel den aslın da TV olmaz ama oluyor işte!
Çin de en dandik monitör panellerin de TN den bile TV yapıyorlar almayanı da dövüyorlar yaw o kadar ucuz!

IPS de siyahı geçtim,daha doğrusu onu bir başka yolla hallediyorlar abi siyahlar süper diyor sonra adam!
IPS de en babası max.Contrast 1.400;1 olur bu static bir değer dir ve panel resim üretmeye başladığı zaman
kalitesine/seviyesine v.s göre 650/750-800/850:1 gibi çok boktan bir CR üretimi olur!

Olması gereken aslın da min.2400/2500;1 den "başlaması" gerekiyor!!!! bunu da native değer olarak HiEnd bazı paneller de
görebilirsiniz!

Max. IPS de 1.000;1 ve altını görürsünüz!

ANCAK baclit fazlaysa/yeterliyse,yani Türkçesiyle "sahne aydınlıksa" o zaman doğru renk üretimi/tepkime/lag v.s olarak
IPS daha iyi veya çok daha iyidir! bundan dolayı zamanın da en baba veya Pro.Monitörler IPS ler den yapılıyordu ki bugün de
durum aynen böyle dir!

IPS in Black&Contrast kötü durumu ancak arka ışıkla yani sahne aydınlıksa o zaman işe yarar,bundan dolayı IPS ler
TV için hiç uıygun değildir! ama üretim koaylığı+çok ucuz olması v.s derken panel kendisini TV olarak sahne de gördü!

Bugün Sinema/PJ/PDP nin 5bin/10bin veya 25bin gibi Contrast değerlerini görürken veya konuşurken IPS in CR sini konuşmak
komedi olur sadece ama mecburiyet den bir şekilde oluyor işte,ortada ne PDP kaldı ne de PJ ların fiyatının yanına yaklaşılıyor!

IPS işi mecburiyet işidir!

Tekrar yazıyorum bundan anca monitör olur başka bir bok olmaz yaw,olanları da bir şekilde mecburiyet den oluyor!

İçeriğin sahne aydınlığı hep yüksekse sorun olmaz! sahne karardıkça IPS de düşmeye başlar yaw zaten 700 veya 900;1
Cr ile karanlık sahnemi olur!

Herif mağaza da picture mode;DYNAMIC yapıyor yani gazı köklemiş buyur abi panel bu diyor:mutlu
yaw taksana şuna bir tane DVD veya BD FILM!!! getir movie mode ayarına bak bakalım panel neymiş o zaman!

VA da aman aman değildir(Sharp hariç o da bazı çok üst seviye panelleri tabi ki!) 2500;1 CR düşüktür yine ama kötünün
iyisi diyoruz 3000/4000 çok iyidir ama o da yok(Sharp hariç) adam gibi Black+Contrast için VA olacak CR değeri de min native
değeri de 5bin olmalıdır!

AUO/Taiwan da böyle panel var ama bunu satın alıp da takacak adam yok ortalık da yaw:hayir
AUO da Static 10.000;1 de var ama kimse takamıyor yemediği için! bir defa Tosh taktı ama o da
satamadı maliyeti manyak rakamlara çıktı! Sharp sadece China/USA için 15.000;1 NATIVE CR yaptı
Pio yu bile geçti ama 2 sene sattı mal bitti!

yaw gerçek adam gibi VA lar işte bunlar dır:ok

++

Sakın IPS panele manyak rakamlar filan vermeyin!!! VA belki olabilir ama IPS olmaz!

Piyasa da gördüğünüz tüm paneller "vasat" dır veya çoğu da vasat altı dır! adamlar MARKA satıyor sadece!
iyi mal olsa amenna ama değiller!

Vestel Grubu bu anlam da F/P olarak iyidir;daha iyisi şunu alırım diyen varsa gitsin alsın!
Artık LCD işinde beklentileriniz azalsın zira böyle paneller artık üretilmiyor! ucuza al bir kaç sene kullan sonra
yenisini al,5/10 senelik vade bu paneller için olmaz!

H Çevrimdışı

hbatur01

Yeni Üye
19 Mar 2018
15
39
a101 e 31 mayısta gelecek olan toshiba 49L2863DAT 49" le 25 mayısta bim e gelecek JVC kıyaslar mısın?
#Ado sana zahmet birini alacağım nasip olursa

H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30
Beyler IPS panel hk. yine çok fazla yalnış ve bilinçsiz durumlar okuyorum veya duyuyorum v.s

Bu IPS panel den aslın da TV olmaz ama oluyor işte!
Çin de en dandik monitör panellerin de TN den bile TV yapıyorlar almayanı da dövüyorlar yaw o kadar ucuz!

IPS de siyahı geçtim,daha doğrusu onu bir başka yolla hallediyorlar abi siyahlar süper diyor sonra adam!
IPS de en babası max.Contrast 1.400;1 olur bu static bir değer dir ve panel resim üretmeye başladığı zaman
kalitesine/seviyesine v.s göre 650/750-800/850:1 gibi çok boktan bir CR üretimi olur!

Olması gereken aslın da min.2400/2500;1 den "başlaması" gerekiyor!!!! bunu da native değer olarak HiEnd bazı paneller de
görebilirsiniz!

Max. IPS de 1.000;1 ve altını görürsünüz!

ANCAK baclit fazlaysa/yeterliyse,yani Türkçesiyle "sahne aydınlıksa" o zaman doğru renk üretimi/tepkime/lag v.s olarak
IPS daha iyi veya çok daha iyidir! bundan dolayı zamanın da en baba veya Pro.Monitörler IPS ler den yapılıyordu ki bugün de
durum aynen böyle dir!

IPS in Black&Contrast kötü durumu ancak arka ışıkla yani sahne aydınlıksa o zaman işe yarar,bundan dolayı IPS ler
TV için hiç uıygun değildir! ama üretim koaylığı+çok ucuz olması v.s derken panel kendisini TV olarak sahne de gördü!

Bugün Sinema/PJ/PDP nin 5bin/10bin veya 25bin gibi Contrast değerlerini görürken veya konuşurken IPS in CR sini konuşmak
komedi olur sadece ama mecburiyet den bir şekilde oluyor işte,ortada ne PDP kaldı ne de PJ ların fiyatının yanına yaklaşılıyor!

IPS işi mecburiyet işidir!

Tekrar yazıyorum bundan anca monitör olur başka bir bok olmaz yaw,olanları da bir şekilde mecburiyet den oluyor!

İçeriğin sahne aydınlığı hep yüksekse sorun olmaz! sahne karardıkça IPS de düşmeye başlar yaw zaten 700 veya 900;1
Cr ile karanlık sahnemi olur!

Herif mağaza da picture mode;DYNAMIC yapıyor yani gazı köklemiş buyur abi panel bu diyor:mutlu
yaw taksana şuna bir tane DVD veya BD FILM!!! getir movie mode ayarına bak bakalım panel neymiş o zaman!

VA da aman aman değildir(Sharp hariç o da bazı çok üst seviye panelleri tabi ki!) 2500;1 CR düşüktür yine ama kötünün
iyisi diyoruz 3000/4000 çok iyidir ama o da yok(Sharp hariç) adam gibi Black+Contrast için VA olacak CR değeri de min native
değeri de 5bin olmalıdır!

AUO/Taiwan da böyle panel var ama bunu satın alıp da takacak adam yok ortalık da yaw:hayir
AUO da Static 10.000;1 de var ama kimse takamıyor yemediği için! bir defa Tosh taktı ama o da
satamadı maliyeti manyak rakamlara çıktı! Sharp sadece China/USA için 15.000;1 NATIVE CR yaptı
Pio yu bile geçti ama 2 sene sattı mal bitti!

yaw gerçek adam gibi VA lar işte bunlar dır:ok

++

Sakın IPS panele manyak rakamlar filan vermeyin!!! VA belki olabilir ama IPS olmaz!

Piyasa da gördüğünüz tüm paneller "vasat" dır veya çoğu da vasat altı dır! adamlar MARKA satıyor sadece!
iyi mal olsa amenna ama değiller!

Vestel Grubu bu anlam da F/P olarak iyidir;daha iyisi şunu alırım diyen varsa gitsin alsın!
Artık LCD işinde beklentileriniz azalsın zira böyle paneller artık üretilmiyor! ucuza al bir kaç sene kullan sonra
yenisini al,5/10 senelik vade bu paneller için olmaz!
albanez albanez can abi napıyoruz bekliyomuyuz :)

H Çevrimdışı

hanturk06

Yeni Üye
4 Şub 2018
30
kardeş senin elinde panel varmı? veya ne vardır veya işin acelesi varmı dır?

valla benim hiç acelem yok,elimde 2 tane panel ikisi de FHD:hoba1

yani bana sormayın,ben tok kullanıcıyım,öyle gaza caza filan hiç gelmem,ben bekliyorum!
abi benimde çok acelem yok tek acelem dünya kupasını 4k mı izlesem acaba diyorum bunun içinde bim e gelecek jvc yi mi alsam diye aklımdan geçiyor onun dışında acelem yok senin önereceğin f/p cihazı beklerim. Özetle yolun yolumuzdur :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
abi benimde çok acelem yok tek acelem dünya kupasını 4k mı izlesem acaba diyorum bunun içinde bim e gelecek jvc yi mi alsam diye aklımdan geçiyor onun dışında acelem yok senin önereceğin f/p cihazı beklerim. Özetle yolun yolumuzdur :)

şöyle bir tavsiye de bulunayım o zaman;F/P bir panel bulmaya bak veya direk ucuz bir panel bulmaya bak
zaten ortada aman aman kayda değer bir kalite de olmayacaktır! haybeye boşuna para verme MARKA diye
ne Samy ne de Sony ye de para ver! yemişim ben bu markaları yaw,vasat panelleri Merso/BMW filan gibi satıyorlar:hayir

maçları ben de bekliyorum ama 1080 izlesem bana yeter,kaldı ki içerik ""çok kalite çekimse"" 1080i den izlerken de
çok güzel resim alırsın! ben bunun içinde gaza gelmiyorum,varsın 1080i olsun:mutlu

ama bir de resmin görünmeyen yüzü vardır;örneğin "çekim acaip kalite" iyi de bunu ileten yayıncının vaziyeti nedir!!!
asıl soru bu dur? ancak "TRT" bu konuda yerliler içinde keisnlikle en iyisi çünkü "bit-rate" değeri oldukça yüksek dir:ok
mühim olan içeriğin UHD/FHD olması değil de bit-rate değeri nedir! millet UHD diye 720 izliyor farkında değil(bazı
içerikler UHD kanalların da UHD değil ki:nanik)

Geri
Üst Alt