G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Adem bey cevap içi,n tesekkür ederim . televızyon konusun da hdr wcg v s bu gibi görüntü teknolojileri bızler sizin sayeniz de ögreniyoruz ve tv alırken daha dikkatli olmaya calısıyoruz . iyi geceler.

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
Azizim sizin durum zor biraz zira markası ne olursa olsun arıza yapmayacak tv yoktur.
UB serileri ise artık yavaş yavaş ''Sanki almasak mı?'' dediğimiz üretimleri de içeriyorancak daha önceki açıklamalarımda da belirtmiştim bazı çok tutan modeller ismen eski olsa da, aslında üretim teknolojisi yeni oluyor ki sizin modelden örnek vermek gerekirse ilk olarak MB120, sonra yine MB120, Sonra yine MB120 ile üretilmişken 4 üncü olarak MB130 ve 5 inci olarak yine MB130 ile üretilmiş bir modeldir.

Sirkülasyonu yüksektir ve çok istisnai bir durum olmadıkça eski model gelme olasılığı düşüktür yine de teyit etmek isterseniz satın almadan evvel satıcıdan kod alırsanız ben sizin için kontrol sağlayabilirim.

Size panel bilgisi de vermek isterim ancak model sayısının yüksek olması ve çoklu panel kullanılması nedeniyle bunu siz bana daha kesin bir bilgi verene kadar yapamıyorum :ok

Lakin şu konuda uyarmadan da geçemeyeceğim. Seçtiğiniz model ile neredeyse aynı fiyat skalasında olan 49UD9400 de HDR+WCG desteğinin olmasının yanısıra senin modelinde SMR değeri 1000hz iken 9400 de 1800hz dir ve bu belirttiklerim oldukça hayati verilerdir.

Bu anlamda öncelikle şunu beirtmek isterim ki oturma düzeninizden evdeki izleyici sayısına, odanızın kare veya dikdörtgen oluşuna kadar tv alırken dikkat etmeniz gereken bir çok özellik var. Bunlara da odaklanmak gerekmez mi sizce de, hemen modele dalmadan evvel ? ;)
Zaten onun için geldim hocam iyiki de gelmişim yoksa yarın onu alacaktık. Evdeki izleyici sayısı 2, annem ve babam. Oda dikdörtgen uzun kenarlarda koltuklar var kısa kenarda tv ve tv karşısında balkon var(duvar tamamen cam. Yansıma yapıyor oturduğumuz yerden.) 42" yeterli, daha büyük de olabilir.
Dediğim gibi klasik yaşlı programları izlenecek. Normalde internetten alacaktım ama malum internet güvenmiyorlar, yıllardır vazgeçiremedim o yüzden mağazalarda bulunması da bizim için iyi olur. Olmadı yarın mağazalara uğrar seçenekleri size söylerim. Ancak gittiğimizde çat diye de alabilirler o yüzden tutuştum biraz. Geçenlerde daha muhabbeti bile açılmadan pahalı bir davlumbaz almışlar. Her ne kadar benim param gitmese de dh sıcak fırsatçısı olarak insanın içi acıyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey cevap içi,n tesekkür ederim . televızyon konusun da hdr wcg v s bu gibi görüntü teknolojileri bızler sizin sayeniz de ögreniyoruz ve tv alırken daha dikkatli olmaya calısıyoruz . iyi geceler.
Rica ederim azizim ne zaman hangi bilgiyi istiyorsanız sorabilirsiniz, biliyorsak kesin cevaplarız, bilmiyorsak da ''bilmiyorum'' demekten utanmayız, fabrikadan bileninden öğrenir size bilgi aktarız :ok

Hayırlı geceler dilerim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ekran kalite hissi vermedi. Soluktu. Ve yazılım çok basitti. Bi de tv nin arka kosmında uydu cihazı sanki sonradan monte etmişler gibiydi. Yani tam dahili uydulu değil. Adem Helvacı Ado

AXEN gurubu ürünler halen harici uydu cihazı ile verilir azizim, Tamam tek kumandadır ama yine de uydu dışarıdadır. Aynı zamanda solük görüntü konusunda mütabıkız, demekki tespitler örtüşüyor :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Zaten onun için geldim hocam iyiki de gelmişim yoksa yarın onu alacaktık. Evdeki izleyici sayısı 2, annem ve babam. Oda dikdörtgen uzun kenarlarda koltuklar var kısa kenarda tv ve tv karşısında balkon var(duvar tamamen cam. Yansıma yapıyor oturduğumuz yerden.) 42" yeterli, daha büyük de olabilir.
Dediğim gibi klasik yaşlı programları izlenecek. Normalde internetten alacaktım ama malum internet güvenmiyorlar, yıllardır vazgeçiremedim o yüzden mağazalarda bulunması da bizim için iyi olur. Olmadı yarın mağazalara uğrar seçenekleri size söylerim. Ancak gittiğimizde çat diye de alabilirler o yüzden tutuştum biraz. Geçenlerde daha muhabbeti bile açılmadan pahalı bir davlumbaz almışlar. Her ne kadar benim param gitmese de dh sıcak fırsatçısı olarak insanın içi acıyor.

Sz Anne ve Babanıza slm ve saygılarımı iletiniz, UD9400 alsınlar keyifle izlesinler, Renkler ekrandan fırlayacak gibi zevkle izlerler nasipse. Koşullarınıza uygun bu tv.

Marka takıntınız yok ise, JVC 50VU73T incelemenizi de tavsiye ederim.

Şu an PHILIPS PUS6262 incelemek amaçlı izliyorum, 3-4 saattir aktif halde, daha şimdiden gözlerim yoruldu ambilıght özelliğinden. Tamam kapatılabilen bir özellik ama kapatacaksam neden bir ton para vereyim ki tüketici olarak.

O yüzden en ideal tv, size en uygun tv dir.

4K olmasa da olur derseniz TOSHİBA da bakabilirsiniz. Yine de ''Uğraşamam abi laf anlatmak da zor olur'' derseniz UD9400 nokta atışı doğru tv dir :ok

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
Sz Anne ve Babanıza slm ve saygılarımı iletiniz, UD9400 alsınlar keyifle izlesinler, Renkler ekrandan fırlayacak gibi zevkle izlerler nasipse. Koşullarınıza uygun bu tv.

Marka takıntınız yok ise, JVC 50VU73T incelemenizi de tavsiye ederim.

Şu an PHILIPS PUS6262 incelemek amaçlı izliyorum, 3-4 saattir aktif halde, daha şimdiden gözlerim yoruldu ambilıght özelliğinden. Tamam kapatılabilen bir özellik ama kapatacaksam neden bir ton para vereyim ki tüketici olarak.

O yüzden en ideal tv, size en uygun tv dir.

4K olmasa da olur derseniz TOSHİBA da bakabilirsiniz. Yine de ''Uğraşamam abi laf anlatmak da zor olur'' derseniz UD9400 nokta atışı doğru tv dir :ok
Teşekkürler hocam umarım mağazada vardır. Yoksa da ne yapar eder aldırırım sizden onayı aldım ya:)

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
Şimdiden hayırlısı olsun değerli kardeşim, Sizin de olumlu geri dönüşler ile bizleri bilgilendireceğinize inanıyorum. :ok
Hocam bir de bizim lg tv var. Ledler söndüğü için ses var görüntü yok. Tamirci 500 e yaparım aöa adam olmaz bu demiş. Bu televizyonu nasıl değerlendirebiliriz?
Ayrıca mesajı gören olursa söyleyeyim, tv'nin garantisi bittikten sonra ledler söndü. Teknik servis çağırdık. 400 tl aldı, yaptı ve gitti. Bunun da garanti bittikten sonra ledler yine söndü. Tanıdık tamirciye götürdük ve teknik servisin tüm ledleri değil sadece söneni değiştirdiğini, onu da çıkma taktığını öğrendik. Eğer sizinkiler de bozulursa aman dikkat edin bu tip durumlara.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Hocam bir de bizim lg tv var. Ledler söndüğü için ses var görüntü yok. Tamirci 500 e yaparım aöa adam olmaz bu demiş. Bu televizyonu nasıl değerlendirebiliriz?
Ayrıca mesajı gören olursa söyleyeyim, tv'nin garantisi bittikten sonra ledler söndü. Teknik servis çağırdık. 400 tl aldı, yaptı ve gitti. Bunun da garanti bittikten sonra ledler yine söndü. Tanıdık tamirciye götürdük ve teknik servisin tüm ledleri değil sadece söneni değiştirdiğini, onu da çıkma taktığını öğrendik. Eğer sizinkiler de bozulursa aman dikkat edin bu tip durumlara.

Allah'tan bulsunlar. Bu tip durumlarda açık konuşayım, ağız burun kan içinde bırakasım geliyor. İnsanların bilmediğinden saf yerine koyulmasına, tepkisiz kalamıyorum. Bari söyle veya raporda belirt. Hem tam parasını al, hem eksik, noksan iş yap. Bu resmen hırsızlıktır.

İnsana saygı yok ülkemizde. Bir esnaf adabı vardır, ama pek çok firmada bu bitmiştir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Değerli kardeşim bu AHLAKSIZLIK için defalarca konu açtık uyarmak için insanları ama elden bir şey gelmiyor zira henüz çok duyulmadık forum olarak. Led barlar o derece pahalı donanımlar değiller, Aynı zamanda ömürleri de kısadır. bir led chip için ortalama ömür 100.000 saat olarak belirtilse de bunun teknik altyapısı dolu değildir yani matematiksel hesabı tutturmanız mümkün olmaz zira hangi nits değerine göre 100.000 saat diye sorarlar adama :kiskis

Ancak size bir ipucu vereyim. Televizyonunuzda arka aydınlatmanız ne kadar yüksek ve ortamınız ne kadar sıcak ise led ömrünüz de o kadar kısa demektir bu açık ve net :ok

Gelelim o tv ye ne olacağına. Aslında biraz elinizden gelse yaklaşık 200TL bantlarında kendiniz halledebilirsiniz ve hatta işi bu olmadığı halde amatörce kendi tv sinin ledlerini değiştiren BlackSea BlackSea Egemen kaardeşimiz var forumda, Siz neden yapamayasınız ki :ok

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
Adem Helvacı Ado hocam ud9300 ve ud9400 arasındaki en büyük fark 10 bit desteği demişsiniz. Sadece haber ve klasik türk dizileri izleneceği için boşuna fazladan 350₺ vermeyelim diye düşündüm. Üstelik ud9400 2650₺ ve bütçeyi 450₺ aşıyor. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam ud9300 ve ud9400 arasındaki en büyük fark 10 bit desteği demişsiniz. Sadece haber ve klasik türk dizileri izleneceği için boşuna fazladan 350₺ vermeyelim diye düşündüm. Üstelik ud9400 2650₺ ve bütçeyi 450₺ aşıyor. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Standart kullanıcı için hiç büyük bir kayıp değildir :ok

Geri
Üst Alt