albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Millet Tosh gördümü bana soruyor hala!

Beyler Tosh Dükkan kapattı 2013 de bıraktı bu işleri,heriflewr teknoloji devi yaw,böyle Televizyon filan işleriyle
uğraşmıyorlar artık!

Eski den beri Vestel ile olan Toshiba anlaşması çerçevesin de(bu aslında bir isim kullanma lisansı üzerine dir!!!)
özellikle Vestel Avrupa ya zaten seneler dir Tosh marka giriş seviye TV ler üretiyordu!

O bildiğiniz Toshiba ile filan zerre kadar alakası yoktur bu panellerin!

++

Tek istisna olarak belki ileri de HiSense fabrikaları Toshiba adı altında Oled/TFT-LCD üretebilir(USA/Canada/EU için)
ancak işin Modül ünitesi ne olur;bu belli değildir! Engine ne takar bu da belli değildir! veya hiç birisini kullanmaz
Çin işi ama güzel bir panel üretir ve Toshiba markasıyla satar;herifler herhal de haybeye tam $ 112 milyon kağıt
saymadılar değilmi???

Vestelin durumu ise şu anda belirsiz! ama HiSense yarın çıkar gelir Manisaya ver bana şu kadar para der ona bir lisans
verir yine eskisi gibi bazı Tosh serilerini montajlatır,Çin li uyanıktır adam dan para almadan bir şey yaptırmaz!

Vestelin şu anda devam eden bir Lisans süresi varsa(Toshiba&Vestel olarak) ki ben var olduğunu anlıyorum,bu sürenin
sonuna kadar Tosh TV leri üretmeye devam eder! sonrası "oturalım masaya" olacaktır!

Vestel tesisleri bu anlam da çok çok iyidir:ok
HiSense bakar duruma belki daha ileri seviye panelleri de Vestele ürettirir(EU için)

++

OLED işi şimdilik belirsiz dir,her ne kadar Vestel Oled üretse bile kimsenin haberi bile yok yaw daha!

Benim için önemli olan veya merakla beklediğim ise Tosh bu işte hem alt yapı hem üst yapı v.s v.s v.s
Pio kadar iyi olması dır,hatta bazı yaptıkları Pio dan bile iyi!

Panel tip TV konusun da Tosh kafayı sıyırtacak işler yaptı Beyler! hem teknolojik hem de teknik olarak
hemde software olarak v.s

Elinde Pio kadar sıkı bir Engine sistemi var dır!
Baclight sistemi,LocalDimming,FALD paneller sistemi v.s bu konuda herifler en iyisi!
Chipset de üretiyor!(PS3/4/ve sonra5)
"HIZ" uzmanı bu herifler
TV yi "PC" gibi hale getiriyorlar(yıl 2010 dikkatinizi çekerim) şu anda ne var örneğin "i7" iyide bu heriflerin
sistemi i7 yi çok fena katlıyor!! ve bunu da 2010 da becerdiler!

gibi manyak işlere imza attılar,Modül ünitesi konusunda AUO/Taiwan ile anlaşıp manyak bir de ürün ürettiler!

diye devam eder......

Hisense şimdi bu işlerin neresin de bilemiyorum,Çin liler acaip uyanık insanlar dır,Tosh işini de(TV konusun da)
boş bırakmaz,Tosh da üretmediği ürünleri saklayacak hali yoktur! otururlar anlaşırlar,Çin li de zaten para mok gibi
koyacak yer bulamıyorlar! basar bir sürü sistemleri kiralar veya satın alır v.s

Toshiba bu konuda tek dir,herifler bir şey satmıyor bu anlam da ama çok şey buluyorlar! mühim olan "bulmak"!
Sharp da öyle bıraktı bu işleri ama tüm üreticiler hala Sharp Lisanslarıyla üretim yapıyorlar!
Tv işi çerez onlar için hatta çerez bile değil bıraktılar bu işleri:hoba1

C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
312
43
Ado hocam bu panel bilgisi ve özellikleri nelerdir?

2018-05-19-16-11-04-jpg.jpg

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
selamun aleyküm Adem bey bu 49 _ 55 ud 9300 serilerinde tümün de WCG var mı önceki paylasmış oldugunuz tablo da bu WCG yoktu yukarıda bır arkadasın paylastıgı kod numarasında 55 ud 9300 de WCG var . (10110776)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
MediaMarkt de Axen ax40dab tv 40" 899₺ ye satılmakta şuanda.
Fiyat ve tv nasıldır? Adem Helvacı Ado hocam.
AWOX dan ek farkı SAMSUNG panel kullanması ki biliyorsunuz ben SAMSUNG panellere çok yakın değilim ekstra uygulamalar olmadıkça. AXEN de ise bu ek uygulamalar olmadığından dolayı ben biraz mesafeli duruyorum. Kötü demiyorum ancak bana hitap etmiyor :ok

--HTD-- Çevrimdışı

--HTD--

Yeni Üye
19 May 2018
17
37
Ado hocam 2200 tl bütçemiz var ve 4k bir tv arıyoruz. Smart vs. olmasa da olur sadece tv izlenecek. Annemin takıntıları yüzünden lg ve samsung almıyoruz. Vestel 49ub8300 fiyatıyla gözümüze çarptı ama biraz eski olması sıkıntı yapar diye korkuyorum. Şimdi bi sıkıntı çıkarsa kabak bana patlayacak. Eski tv lg idi ve bozuldu, şu an o tv'yi alan abim suçlanıyor evde:)
Özetle mümkünse 4-5 yıl gidecek ve tv dışında ekstra özelliklere gerek olmayan 4k tv arıyorum. Şimdiden teşekkürler. Adem Helvacı Ado

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
312
43
Ado hocam bugün teknosa da teşhirde sony 55xd7005 vardı görüntüsü yanındaki diğer tv lerden çok daha net ve parlaktı ne dersiniz bu tv için?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam 2200 tl bütçemiz var ve 4k bir tv arıyoruz. Smart vs. olmasa da olur sadece tv izlenecek. Annemin takıntıları yüzünden lg ve samsung almıyoruz. Vestel 49ub8300 fiyatıyla gözümüze çarptı ama biraz eski olması sıkıntı yapar diye korkuyorum. Şimdi bi sıkıntı çıkarsa kabak bana patlayacak. Eski tv lg idi ve bozuldu, şu an o tv'yi alan abim suçlanıyor evde:)
Özetle mümkünse 4-5 yıl gidecek ve tv dışında ekstra özelliklere gerek olmayan 4k tv arıyorum. Şimdiden teşekkürler. Adem Helvacı Ado

Azizim sizin durum zor biraz zira markası ne olursa olsun arıza yapmayacak tv yoktur.
UB serileri ise artık yavaş yavaş ''Sanki almasak mı?'' dediğimiz üretimleri de içeriyorancak daha önceki açıklamalarımda da belirtmiştim bazı çok tutan modeller ismen eski olsa da, aslında üretim teknolojisi yeni oluyor ki sizin modelden örnek vermek gerekirse ilk olarak MB120, sonra yine MB120, Sonra yine MB120 ile üretilmişken 4 üncü olarak MB130 ve 5 inci olarak yine MB130 ile üretilmiş bir modeldir.

Sirkülasyonu yüksektir ve çok istisnai bir durum olmadıkça eski model gelme olasılığı düşüktür yine de teyit etmek isterseniz satın almadan evvel satıcıdan kod alırsanız ben sizin için kontrol sağlayabilirim.

Size panel bilgisi de vermek isterim ancak model sayısının yüksek olması ve çoklu panel kullanılması nedeniyle bunu siz bana daha kesin bir bilgi verene kadar yapamıyorum :ok

Lakin şu konuda uyarmadan da geçemeyeceğim. Seçtiğiniz model ile neredeyse aynı fiyat skalasında olan 49UD9400 de HDR+WCG desteğinin olmasının yanısıra senin modelinde SMR değeri 1000hz iken 9400 de 1800hz dir ve bu belirttiklerim oldukça hayati verilerdir.

Bu anlamda öncelikle şunu beirtmek isterim ki oturma düzeninizden evdeki izleyici sayısına, odanızın kare veya dikdörtgen oluşuna kadar tv alırken dikkat etmeniz gereken bir çok özellik var. Bunlara da odaklanmak gerekmez mi sizce de, hemen modele dalmadan evvel ? ;)

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
AWOX dan ek farkı SAMSUNG panel kullanması ki biliyorsunuz ben SAMSUNG panellere çok yakın değilim ekstra uygulamalar olmadıkça. AXEN de ise bu ek uygulamalar olmadığından dolayı ben biraz mesafeli duruyorum. Kötü demiyorum ancak bana hitap etmiyor :ok

Adem Helvacı Ado hocam baktık teşhir açtı görevli arkadaş. Beğenmedik. Awox bakmasını söyledim arkadaşa. Teşekkür ediyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam bugün teknosa da teşhirde sony 55xd7005 vardı görüntüsü yanındaki diğer tv lerden çok daha net ve parlaktı ne dersiniz bu tv için?
Birebir inceleyemedim henüz o tv yi ancak daha önce speclerine bakmıştım ve oldukça kaydadeğer verileri vardı. Belki de ilk incelemesini siz yaparsınız forumda ;)

Geri
Üst Alt