mülayim Çevrimdışı

mülayim

Yeni Üye
28 Mar 2018
32
Ayrıca şuanda Teknosa internet sitesinde Toshiba 49U7763 2.370 TL + 200 çek ile 55U7763 modeli ise 2.720 TL + 350 çek ile satılıyor iyi fiyatlarmıdır ?

55'' 2 yıl garantili ve ücretsiz montaj hizmeti, dahili wifi widi hdr vs dahi olmayan HILEVEL tv nin fiyatının 2100TL olduğunu düşünürsek bu indirimleri dikkate almamak elde olmuyor aslında.

peki Adem Helvacı Ado hocam vestel 49"/55" UD9650 a göre tercih edilebilir mi. İkisinde de MEMC ve WCG var fakat HDR yok görünüyor. Söylediğiniz gibi ikisi de Samsung VA panel.

A Çevrimdışı

arrow

Yeni Üye
18 May 2018
21
32
adho hocam belki kızarsınız bilmiyorum ama bende dh dak bir konudaki 50 mu 7000 inceleme videonuzdan buraya geldim dh dakiler hep samsung önerdiler mu7000 ile 1 kişide lg yi önerdi ama lg rgbw diye sonradan vazgeçmiştim simdi kafam baya karışık ips mi va mı dirrect led mi yoksa edge led mi diye baya teknik detay var birde input lag olayı varmış tv lerde şimdi xbox one x de aksiyon yada futbol fln oynuycam bide pc den film fln izlerim yani kısa oyun oynuyacam ve film izliyicem sizce en iyisi nedir hangisini almalıyım malum ülke şartları en az paraya en kalitesini almak lazım 2bin 3bin tl arası siz ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
V10115598 55UD9400 HDR10+WCG+DV+1800hz SAMSUNG VA Panel
V10116457 55UD9300 HDR10+WCG+DV+1800hz SAMSUNG VA Panel
V10117608 55UD9450 HDR10+WCG+DV+HB+2200hz SAMSUNG VA Panel
V10117200 55UD9650 HDR10+WCG+HB+2200hz SAMSUNG VA Panel
V10115599 55UD9650 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel
V10117607 55UD9300 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel

Sizin aradığınız özellikleri barındıran ürünler ve kodları bunlar. (şimdilik)

:ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
adho hocam belki kızarsınız bilmiyorum ama bende dh dak bir konudaki 50 mu 7000 inceleme videonuzdan buraya geldim dh dakiler hep samsung önerdiler mu7000 ile 1 kişide lg yi önerdi ama lg rgbw diye sonradan vazgeçmiştim simdi kafam baya karışık ips mi va mı dirrect led mi yoksa edge led mi diye baya teknik detay var birde input lag olayı varmış tv lerde şimdi xbox one x de aksiyon yada futbol fln oynuycam bide pc den film fln izlerim yani sizce en iyisi nedir hangisini almalıyım malum ülke şartları en az paraya en kalitesini almak lazım 2bin 3bin tl arası siz ne önerirsiniz?

Değerli kardeşim neden kızalım? Bizi DH deki o size mal satamayınca sinirlenen, insanlara hakaret edip sürekli banlanan arkadaşlarla karıştırmayın lütfen :kiskis

albanez albanez Can abimiz de ben de herhangi bir markanın veya kurumun temsilcisi de değiliz, pazarlamacı da değiliz. Rtings ne demiş, O buna kaç puan vermiş, Kaç tv satılırsa hangi firma bana ne kadar komisyon öder, dur bakiim gidip bir mağazada şu tv yi görüp de forumlarda insanlara uzman cakası satayım derdinde olanlardan hiç değiliz.

Bu işin GERÇEKTEN mutfağında olan, teknik detayları iyi bilen, kusurları kabul eden, rakamsal verilerden ziyade (Her ne kadar temelimiz bu verileri analiz edebilecek kadar sapasağlam olsa da) Halk gözü ile ürün inceleyen ve potansiyel tv alıcısının kullanıcı profiline göre marka model ürün tavsiye etmeye çalışan insanlarız biz. Bu anlamda ne kızarız ne küseriz, biz size ''Şuna da bir bakarmısınız'' deriz, beğenirseniz alırsınız, beğenmezseniz gelir eksik gördüğünüz yerleri söylersiniz o doğrultuda yeni arayışa gireriz bu kadar basit :ok

Şahsi yaklaşımım olarak ben, sizin gibi pro kullanıcılara her ürünü önermekten çekinirim zira her ne kadar yazılım dünyası çok çok ilerlemiş, donanımsal kuvvetlendirmeler yapılmış olsa da, LCD teknolojisinin temeli fauldür, Faul üzrine kurulu bir sistemde istediğiniz kadar yazılım ile örtmeye çalışın biz yine de biliriz ki o kusurlar aslında vardır. Vardır ancak insan gözünün anatomik yapısı, hissedilebilen hissedilemeyen algılar üzerinde oynana oyunlar, Aynen 3D teknolojisinde olduğu gibi beyini yanıltma varyasyonları vs yapılsa da biz biliriz ki LCD hücrelerinin hareketi temelinde mekanik bir harekettir, yani bir aç kapa durumu söz konusudu. Bu da ister istemez bir zamansal sorun doğurur, İnsan gözü algılar algılamaz, siz bunu hissedersiniz hissetmezsiniz durumlarını bir kenara bırakırsak eğer, Temel olarak bu sorun VAR mı YOK mu önce bu konuda mutabık kalmak lazım.

Bu sorunlar KESİNLİKLE VAR, o halde madem var olduğunu biliyoruz size neden yok gibi davranalım, Buradan hareketle başa dönecek olursak eğer cidden ben her ürünü önermekten çekinirim size, Ancak belki @albanez Can abimizin bizzat test ederek önerebileceği bir model vardır onu bilemem. Mesela LG sınıfı IPS den bu nedenle ben uzak dururum sizin kullanım şeklinize göre.

MU7000 konusuna gelirsek, gerek 43 gerek 50 sinde her iki incelemede de bu TV den çok etkilendiğimi belirtmiştim lakin sizin kullanım koşullarınıza göre bu tv bence vasat kalır, bu benim görüşüm. :ok

8000 için bütçe çok mu zorlar?

K Çevrimdışı

kralkarga

Aktif Üye
9 May 2018
75
39
V10115598 55UD9400 HDR10+WCG+DV+1800hz SAMSUNG VA Panel
V10116457 55UD9300 HDR10+WCG+DV+1800hz SAMSUNG VA Panel
V10117608 55UD9450 HDR10+WCG+DV+HB+2200hz SAMSUNG VA Panel
V10117200 55UD9650 HDR10+WCG+HB+2200hz SAMSUNG VA Panel
V10115599 55UD9650 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel
V10117607 55UD9300 HDR10+WCG+DV+HB 2200hz SAMSUNG VA Panel

Sizin aradığınız özellikleri barındıran ürünler ve kodları bunlar. (şimdilik)

:ok
Ado hocam önerilerin için çok teşekkürler, bu durumda bu modellerin hepsi benim isteklerimi içeriyorsa bunlardan en ucuz olanını alsam yetrli olur diye düşünüyorum, yanılıyor muyum?

Bir de listede yazan "HB" özelliği neydi Ado hocam, onu unuttum?

A Çevrimdışı

arrow

Yeni Üye
18 May 2018
21
32
ado hocam ve albenez hocam 40 yada 43 olması lazım odam ufak olduğu için yerim dar masanın üzerine 50 sığmaz bide ögrenciyim tv yide bir tanıdığım hediye alıcak ondan dolayı fazla yükselemiyorum biraz da ben koyarım üstüne 3bin olucak zorlarsan 3.5 olucak gönül isterdiki bizimde durumlar iyi olsun bir Oled yada Qled alalım ama TR deki ekonomik durumlar malum dolar 4.5 oldu 5 e doğru gidiyor :( ondan dolayı kısaca en az paraya en fazla köfteyi nasıl alırızın peşindeyiz :) 8000 ninde 40 da olsa belki alınabilirdi ama en düşük 8000 den 50 fiyatları 4bin den başlıyor 2-3bin tl arası xbox one x den oyun oynamak ve pc den film izlemelik bir 4k bir tv arıyorum öneriz varmıdır

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
En çok şuna bayılıyorum yaw aslında bu bir "SLOGAN" ama millet kendisini çok fena kaptırmış ve de kandırmaktadır!

"Teknoloji her geçen gün ilerliyor"

Bunu diyenler daha doğrusu bu lafa inananlar örneğin "panel tip TV" ler için diyorlarsa tam bir hayal aleminde yaşıyorlar!
Ülen nerede böyle çok ilerlemiş bir panel gösterin de onu alalım değilmi???

5/10 sene evvel çok da gelişmiş paneller varken bugün yok,alooooo şu teknoloji nerede kardeşim,bizim paneleri bırakmış
gitmiş yaw:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Hay ağzın bal yesin abi ben de 1-2 yıldır o malum forumda da dahil olmak üzere bunu savundum hep. Garantisi uzun olsun, servisi bol olsun, Müşteri hizmetleri bizi üzmesin, ürün ekonomik olsun, Bir de öyle senin tabirinle Uçan Kaçan olmadığını bildiğimiz halde adam gibi görüntü versin yeter.

Şu senin ''Normal TV olsun, gerisini android box ile halledin'' fikrin de bana çok mantıklı geldiği için arkadaşları bu yönde de bilgilendiriyorum son zamanlarda :ok

Bu işi mokunu Samsung çıkardı çünkü ilk defa bunlar ıvır-zıvır ne bok varsa panelin içine atmaya başladılar sonra da filim koptu!

Tavsiyem her bir şeyi external cihazlar ile yapın!!!!

Zaten bu anlam da senin de bahsettiğin gibi üç-otuz paralık TVBox ların yapmadığı şey yok gibi!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Adem Helvacı Ado jvc ile 8800 arasında fark var mı hocam ...birde 55 ile 49 özellikler aynı mı :)

yaw bayılıyorum şu "çakma MARKA" lara;yok Toshiba yok JVC yok Telefunken v.s v.s
tam TÜRK işi bunlar,biz bu konuda da işin mokunu çıkarıyoruz!

müşteri bilinçsiz,satıcı tam uyanık!

gelsin MARKA lar

yarın da "Pioneer" çıkarsa kimse şaşırmasın:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
43/49 arası en uygun mallar Vestel de oluyor! çeşit bol ama siz bu çeşidi abartmayın! onu yapıyor bunu yapamıyor v.s diye
hesaplı veya F/P denilecek paneller bunlardır,MARKA önemli değil zaten hepsi çakma dır takılmayın markasına filan!

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
213
53
yaw bayılıyorum şu "çakma MARKA" lara;yok Toshiba yok JVC yok Telefunken v.s v.s
tam TÜRK işi bunlar,biz bu konuda da işin mokunu çıkarıyoruz!

müşteri bilinçsiz,satıcı tam uyanık!

gelsin MARKA lar

yarın da "Pioneer" çıkarsa kimse şaşırmasın:haha
nasıl olsa hepsi vestel dimi :clapsize katılıyorum bizler bilinçsiz müşterileriz..ama artık uyanıyoruz..doğal olarak merak ediyoruz hocam..yoksa ben çoktaannn samsung almıştım :hoba1

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam önerilerin için çok teşekkürler, bu durumda bu modellerin hepsi benim isteklerimi içeriyorsa bunlardan en ucuz olanını alsam yetrli olur diye düşünüyorum, yanılıyor muyum?

Bir de listede yazan "HB" özelliği neydi Ado hocam, onu unuttum?

Azizim zorlasam belki 1 2 model daha çıkar ama bunların içinden size en uygun ve ekonomik olanını alsanız işinizi göreceği düşüncesindeyim

HB hıgh brightnes :ok

Geri
Üst Alt