SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
Selamlar aizizim neden haddiniz olmasın? Lütfen bu forumda ne yazmak istiyorsanız çekinmeden yazın. Muhtemel o modelde de çoklu üretim olabilir zira çok dikkat ettim benim incelediğim tv VA idi. Halen duruyor ise (Satılmamışsa) ilk fırsatta tekrar kontrol ederim, çekebilirsem bir video çekerim .ok

Eyvallah üstadım sağolasın acizane bildiğim kadar Samsung sadece 55 MU 7400 modelinde IPS panel kullanıyor. Vaktin olurda incelersen sevinirin.

O Çevrimdışı

omearfr

Yeni Üye
12 Ara 2017
17
Adem Helvacı Ado Hocam aşağıda bilgilerini verdiğim cihazın anakart ve panel bilgilerini alabilir miyiz? Ayrıca cihazda UHD upscaller var mıdır merak ettiğim bir konu da budur?
10117327
VPAZ: 20274161
SN: 8039777

Toshiba
50U6863DAT
50T6863DAT
modellerini ülkemizde satışta görebilecek miyiz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam aşağıda bilgilerini verdiğim cihazın anakart ve panel bilgilerini alabilir miyiz? Ayrıca cihazda UHD upscaller var mıdır merak ettiğim bir konu da budur?
10117327
VPAZ: 20274161
SN: 8039777

Toshiba
50U6863DAT
50T6863DAT
modellerini ülkemizde satışta görebilecek miyiz?

Azizim cevaplamamışmıydım ben bu soruyu? :alala

cfkuyucu Çevrimdışı

cfkuyucu

Yeni Üye
7 Haz 2018
5
33
Temel sorun zaten sizin Tüplü TV kullanmanız olur bu durumda :kiskis

CRT ve Plazmadan LCD ye direkt geçiş yapan hiç kimsenin memnun olması mümkün olmaz.

VA konusuna gelirsek, sizlere bunu yazıyorum ancak ben evimde VA panel tv kullanıyorum, Oturduğum nokta itibariyle (İkili koltuk) 45 derecelik açıdan izliyorum, ben kafama takmıyorum lakin herhangi bir nedenle TV nin karşısındaki tekli koltuğa geçtiğimde ben dahi (Geneld erahat adamımdır hiç bir şeyi takmam teknikkonularda kafama) kendi kendime diyorum ki Vay arkadaş yahu tv nin yarısını izlemiyorum sanki :kop

Yani akşamlari fatih Portakalı izlerken arka fondaki o kırmızıyı ben 45 derecelik açıdan nar çiçeği kırmızısı şeklinde görüyorum, Tam karşısına geçtiğimde gerçek bayrak kırmızısını görüyorum hem de canlı canlı parlak parlak.

Bunlara kafamı takmam derseniz sorun yok, ancak ben sanki takacakmışsınız gibi hissediyorum :kiskis

Eyvahhh ben tuplu tv fayda saglicak derken zarara soktu beni =D Adem Helvacı Ado hocam muhtemelen sizin dediginiz gibi olacak ben takmasam baskalari takacak en iyisi isi garantiye alip aci sorunu az olan bir tv bulmak =D

cfkuyucu Çevrimdışı

cfkuyucu

Yeni Üye
7 Haz 2018
5
33
Maddi durum nasıldır bilmem ama, PHILIPS POS9002 incelermisiniz rica etsem :ok
Adem Helvacı Ado Hocam vallahi bu çok güzel bir tv imiş ama ben evime böyle birşey alırsam geceleri uyuyamam gündüzleri evden çıkamam =D En fazla 4bin tl ye kadar olsa çok daha iyi olurdu benim için =) Açı sorunu olmayan bir panel + güzel görüntü + 55 inch olan bir tv =) Marka ve smart özellikleri hiccc önemli değil =) Kendimi Ahmet Zorlu gibi hissettim o da teknik özellikleri beni alakadar etmez ben sizden yakışıklı bir tv istiyorum diyordu elemanlarına bir belgesel de =)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam vallahi bu çok güzel bir tv imiş ama ben evime böyle birşey alırsam geceleri uyuyamam gündüzleri evden çıkamam =D En fazla 4bin tl ye kadar olsa çok daha iyi olurdu benim için =) Açı sorunu olmayan bir panel + güzel görüntü + 55 inch olan bir tv =) Marka ve smart özellikleri hiccc önemli değil =) Kendimi Ahmet Zorlu gibi hissettim o da teknik özellikleri beni alakadar etmez ben sizden yakışıklı bir tv istiyorum diyordu elemanlarına bir belgesel de =)

Hah işte ben de öyleyim biraz, şekilciyim ben, kozmetik kısmına çok önem veriyorum :kiskis

Ama bizim Doğan görünümlü Şahinler gibi de olmamalı içi dolu olmalı :kop

55 değil de 49 versek :kiskis

K Çevrimdışı

Kujira

Yeni Üye
2 Haz 2018
2
33
Merhabalar;
PS4 Netflix dizi ve film için iki televizyon bakıyorum şuanda birbirinden farklı kategorilerde tvler biliyorum ancak yardımcı olursanız mutlu olurum.
XE9005 5.700 lira fiyat aldım
LG Oled C7 7.500 lira fiyat aldım.
Bütçemin üst limiti 7.500 lira. Oled konusunda ekranda logo yanığı konusunda çekincelerim var sadece.
Şimdiden teşeşekkürler.

Seph-y Çevrimdışı

Seph-y

Yeni Üye
2 Haz 2018
12
Öncelik dizi ve survivor ise, marka takıntınız da yok ise 49R7020U ürün incelemenizi tavsiye etsem nasıl bakarsınız konuya acaba?

Merhaba üstat şehir dışından yeni geldim ve bugun Ankara da bir kaç AVM deki mağazalara baktım. Maalesef Regal ürünü teşhirde olan bir yer bulamadım.

50UD8800 vardı ve görüntü kalitesini beğendim. 40FD7300 vardı o da güzel geldi (50 inch olanının da yakın görsel paneli olduğunu varsayıyorum).

Çoğu mağazada UD8800 yoktu onun yerine UD8400 önerdiler. Aşağıdaki sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim.

1- UD8800 yerine UD8400 tercih etmem için bir neden var mı? (fiyatları hemen hemen aynı)

2- 49R7020U ürünü en ucuz 2049TL , 50UD8800 ürünü 2199TL. Yani 150TL fark var. Fiyat farkının az olmasına rağmen Regal tercih edilir mi? (Arada yorumlarınızdan anladığım temel fark Regal in IPS, UD8800 ün ise panel tipinin farklı çıkabilmesi)

Teşekkürler

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
50
Merhabalar;
PS4 Netflix dizi ve film için iki televizyon bakıyorum şuanda birbirinden farklı kategorilerde tvler biliyorum ancak yardımcı olursanız mutlu olurum.
XE9005 5.700 lira fiyat aldım
LG Oled C7 7.500 lira fiyat aldım.
Bütçemin üst limiti 7.500 lira. Oled konusunda ekranda logo yanığı konusunda çekincelerim var sadece.
Şimdiden teşeşekkürler.

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
50
bende sizin gibi tv bakıyorum. sony ile philips arasında gidip geliyorum. sony XF9005 sipariş ettim ancak geri iptal ettim. sonynin Xe9005 değilde XE9305 modelini çok övüyorlar. çok olumlu yorumlar var hem yerli hem de yabancı platformlarda. ben 55 inch 7500 gibi bulsam hemen alıcam ama fiyat 10000 küsür. yeni seri XF9005'den bile yüksek ama çok övüyorlar. philipsin 55pus 7303 modeline baktım 4k filmleri oynatıyor ama arada takılıyor yazılım güncellemesiyle düzelir mi bilmiyorum. takılma olmasaydı bu modeli alabilirdim. Direct led olmasıda güzel. görüntü kalitesini beğendim. bu işin piri üstadı Albaneze (CAN Beyê) mesaj attım. Film için bi tv öner diye ama henüz mesajıma cevap alamadım. bir an evvel mesajımı görmesini ve cevap vermesini bekliyorum. Çünkü onun tavsiyesiyle Toshiba 55SV685 almıştım çok memnun kalmıştım. Yine öyle güzel bir panel önermesini bekliyorum.

Geri
Üst Alt